Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2011. gada 11. janvāra noteikumus Nr. 20 "Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu samaksas kārtība".
Ministru kabineta noteikumi Nr.770

Rīgā 2009.gada 14. jūlijā (prot. Nr.48 22.§)
Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu samaksas kārtība

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā persona maksā par šādiem Valsts zemes dienesta sniegtajiem maksas pakalpojumiem (turpmāk – pakalpojums):

1.1. nekustamā īpašuma objekta vai zemes vienības daļas noteikšana un nekustamā īpašuma veidošana;

1.2. kadastra objekta un kadastra datu reģistrācija un Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 57.panta 1.punktā minēto kadastra datu aktualizācija;

1.3. kadastra informācijas sagatavošana un izsniegšana personai par tās kadastra objektu (izņemot Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 85.pantā minēto gadījumu);

1.4. kadastra informācijas sagatavošana, izmantošana un pieejamības nodrošināšana (izņemot Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 98.pantā minētos gadījumus), kā arī statistiskās un analītiskās informācijas sagatavošana, izmantojot kadastra informāciju;

1.5. Valsts adrešu reģistra datu izsniegšana;

1.6. Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datu sagatavošana un izsniegšana.

2. Persona par pakalpojumu maksā saskaņā ar Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu cenrādi (turpmāk – cenrādis), izņemot normatīvajos aktos noteiktos gadījumus, kad pakalpojuma sniegšana ir bez maksas.

3. Atbilstoši cenrādim pakalpojumus pēc to maksas aprēķina iedala:

3.1. pakalpojumos, kuru maksu veido viena cenrādī norādītā cena;

3.2. pakalpojumos, kuru maksu veido vairāku cenrādī norādīto pakalpojuma elementu cenas un daudzuma reizinājumu summa.

4. Pirms pakalpojuma izpildes uzsākšanas persona saskaņā ar Valsts zemes dienesta sagatavoto rēķinu samaksā priekšapmaksu:

4.1. par šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētajiem pakalpojumiem – pilnā apmērā;

4.2. par šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētajiem pakalpojumiem – 30 procentu apmērā no prognozētās maksas.

5. Ja šo noteikumu 4.punktā noteiktā priekšapmaksa nav samaksāta 30 kalendāra dienu laikā pēc rēķina izrakstīšanas, uzskatāms, ka persona ir atteikusies no pakalpojuma un pasūtījums ir anulēts.

6. Par sniegto pakalpojumu personai izraksta rēķinu. Persona rēķinu samaksā 15 kalendāra dienu laikā pēc tā izrakstīšanas. Pēc šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētā pakalpojuma izpildes Valsts zemes dienests sagatavo tāmi un tāmes summu iekļauj rēķinā.

7. Personai ir tiesības 30 kalendāra dienu laikā pēc rēķina izrakstīšanas iesniegt pretenziju Valsts zemes dienesta ģenerāldirektoram par rēķinā norādīto pakalpojuma maksu. Pretenzijas iesniegšana neatbrīvo no pienākuma samaksāt rēķinu noteiktajā termiņā.

8. Par pakalpojumu persona norēķinās ar bezskaidras naudas maksājumu kredītiestādē vai ar tādas personas starpniecību, kas nav kredītiestāde, bet kuras komercdarbība ietver bezskaidras naudas maksājumu veikšanu.

9. Maksājuma iekasēšanas izdevumus sedz persona.

10. Ja persona nav samaksājusi rēķinu norādītajā termiņā, Valsts zemes dienests ir tiesīgs datus par personu nodot parāda piedziņas pakalpojuma sniedzējam.

11. Izpildīto pakalpojumu persona saņem tikai pēc tam, kad par to izrakstītie rēķini, kā arī par iepriekš personai sniegtajiem pakalpojumiem izrakstītie rēķini, kuriem iestājies samaksas termiņš, ir samaksāti pilnā apmērā.

12. Pakalpojuma izpildi var pārtraukt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vai personai rakstiski atsakoties no pakalpojuma.

13. Pārtraucot pakalpojuma izpildi, Valsts zemes dienests sagatavo tāmi un no saņemtās pakalpojuma priekšapmaksas summas sedz izmaksas par darbiem, kas veikti līdz pakalpojuma izpildes pārtraukšanai, šādā kārtībā:

13.1. ja priekšapmaksa nav samaksāta vai saņemtā priekšapmaksa nesedz izpildīto darbu izmaksas, Valsts zemes dienests izraksta personai rēķinu 15 kalendāra dienu laikā pēc pasūtījuma pārtraukšanas. Persona 15 kalendāra dienu laikā pēc rēķina izrakstīšanas samaksā rēķinu;

13.2. ja priekšapmaksa pārsniedz izpildīto darbu izmaksas, Valsts zemes dienests informē personu par aprēķināto starpību un atmaksā to šo noteikumu 15.punktā noteiktajā kārtībā.

14. Ja pakalpojums nav izpildīts noteiktajā termiņā no Valsts zemes dienesta atkarīgu apstākļu dēļ, personai ir tiesības iesniegt iesniegumu par atteikšanos no pakalpojuma. Pamatojoties uz minēto iesniegumu, Valsts zemes dienests neuzsāk vai pārtrauc pakalpojuma izpildi un atmaksā personas samaksāto naudas summu pilnā apmērā šo noteikumu 15.punktā noteiktajā kārtībā.

15. Šo noteikumu 13.2.apakšpunktā un 14.punktā minētajos gadījumos attiecīgo naudas summu atmaksā saskaņā ar personas iesniegumu, kurā norādīts personas vārds, uzvārds, bankas rekvizīti un konta numurs, veicot pārskaitījumu ar kredītiestādes starpniecību 45 kalendāra dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas Valsts zemes dienestā.

16. Personai un Valsts zemes dienestam rakstiski vienojoties, var nepiemērot šo noteikumu 4., 5., 6., 7., 11., 12., 13. un 14.punkta nosacījumus.

17. Zvērinātam tiesu izpildītājam nepiemēro šo noteikumu 4.punkta nosacījumus. Zvērināts tiesu izpildītājs, neslēdzot rakstisku vienošanos ar Valsts zemes dienestu, maksā reizi mēnesī saskaņā ar Valsts zemes dienesta rēķinu par iepriekšējā kalendāra mēnesī sniegtajiem zvērināta tiesu izpildītāja amata pienā­kumu veikšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem (par atzīmes ierakstīšanu vai dzēšanu Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā un par informācijas izsniegšanu par personai piederošiem nekustamajiem īpašumiem, izņemot informācijas izsniegšanu no Valsts zemes dienesta arhīva materiāliem).

18. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 29.augusta noteikumus Nr.727 “Samaksas kārtība par Valsts zemes dienesta sniegtajiem maksas pakalpojumiem” (Latvijas Vēstnesis, 2006, 145.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Tieslietu ministrs M.Segliņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu samaksas kārtība Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 770Pieņemts: 14.07.2009.Stājas spēkā: 29.07.2009.Zaudē spēku: 15.01.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 118, 28.07.2009.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Skaidrojumi
  • Citi saistītie dokumenti
195348
29.07.2009
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"