Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Smiltenes novada domes 2023. gada 23. novembra saistošos noteikumus "Par neapbūvēta, Smiltenes novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša, zemesgabala nomas maksu".
Smiltenes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 22/21

Smiltenē 2021. gada 24. novembrī
Par neapbūvēta, Smiltenes novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša zemesgabala nomas maksu
Apstiprināti ar Smiltenes novada pašvaldības domes
2021. gada 24. novembra lēmumu Nr. 355 (prot. Nr. 14, 71. §)

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 19. jūnija
noteikumu Nr. 350 "Publiskās personas zemes nomas un
apbūves tiesības noteikumi" 31. punktu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā Smiltenes novada pašvaldība aprēķina nomas maksu par pašvaldībai piederošu vai piekrītošu neapbūvētu zemesgabalu vai tā daļu (turpmāk – neapbūvēts zemesgabals).

2. Neapbūvētā zemesgabala, kas tiek izmantots personisko palīgsaimniecību vajadzībām atbilstoši likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas lauku apvidos7. pantam ar nosacījumu, ka nomnieks neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, nomas maksa gadā ir 1,5% no zemes kadastrālās vērtības, bet ne mazāk kā 10 euro.

3. Neapbūvētā zemesgabala, kas pilsētā nodots pagaidu lietošanā sakņu (ģimenes) dārza ierīkošanai ar nosacījumu, ka nomnieks neapbūvētajā zemesgabalā neveic saimniecisko darbību, kurai samazinātas nomas maksas piemērošanas gadījumā atbalsts nomniekam kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, nomas maksa gadā ir 1,5 % no zemesgabala kadastrālās vērtības, bet ne mazāk kā 10 euro.

4. Atzīt par spēku zaudējušiem:

4.1. Smiltenes novada domes 2018. gada 27. decembra saistošos noteikumus Nr. 11/18 "Par neapbūvēta, Smiltenes novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša zemesgabala nomas maksu".

4.2. Apes novada domes 2018. gada 27. decembra saistošos noteikumus Nr. 10/2018 "Par Apes novada pašvaldības neapbūvētas zemes nomu".

5. Noteikumi stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī.

Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Avotiņš
Paskaidrojuma raksts
Smiltenes novada pašvaldības domes 2021. gada 24. novembra saistošajiem noteikumiem Nr. 22/21 "Par neapbūvēta, Smiltenes novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša zemesgabala nomas maksu"
Paskaidrojuma raksta sadaļasNorādītā informācija
1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojumsPamatojoties uz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu, 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome ne vēlāk kā līdz 2022. gada 1. jūnijam izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.

Saistošie noteikumi nosaka neapbūvētu zemesgabalu nomas maksu par Smiltenes novada pašvaldībai piederošiem vai piekrītošie zemesgabaliem, kuri nodoti pagaidu lietošanā sakņu dārzu ierīkošanai un personisko palīgsaimniecību vajadzībām.

2. Īss satura izklāstsŠie saistošie noteikumi tiek pieņemti, lai būtu noteikta vienota neapbūvētu zemesgabalu nomas maksa visā jaunveidotajā novadā, kā arī, lai novērstu pašvaldībai piederošo vai piekrītošo neapbūvētu zemesgabalu iznomāšanu par nesamērīgi zemu maksu.

Saistošie noteikumi liedz nomnieka tiesības neapbūvēto zemesgabalu ar samazināto nomas maksu izmantot saimnieciskajai darbībai, tādējādi neveidosies komercdarbības atbalsta objekts.

3. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetuIetekmi uz pašvaldības budžetu nav iespējams precīzi noteikt.
4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmSaistošo noteikumu izpildi nodrošinās pašvaldības iestāde "Smiltenes novada Centrālā administrācija" un tās struktūrvienības – Smiltenes novada pašvaldības Nekustamo īpašumu nodaļa.

Visas personas, kuras skar šo Saistošo noteikumu piemērošana, var griezties Smiltenes novada pašvaldības izveidotajā iestādēs – Smiltenes novada Centrālajā administrācijā Dārza ielā 3, Smiltenē, Smiltenes novadā un pilsētas un pagastu pārvaldēs.

Saistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis"; pēc to stāšanās spēkā publicēt pašvaldības mājaslapā internetā un izlikti redzamā vietā Smiltenes novada Centrālās administrācijas ēkā un pagastu pārvaldēs, kā arī publicēta informācija par pašvaldības bezmaksas izdevumā "Smiltenes novada Domes Vēstis".

6. Informācija par konsultācijās ar privātpersonāmPēc Saistošo noteikumu projekta un tam pievienotā paskaidrojuma raksta izskatīšanas un publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā www.smiltene.lv, saņemto priekšlikumu vai iebildumu apkopošanas, tos, izvērtējot lietderības apsvērumus, paredzēts iekļaut Saistošajos noteikumos.

Plānotais sabiedrības līdzdalības veids – priekšlikumu un iebildumu izvērtēšana pēc projekta publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā – www.smiltene.lv.

Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi vai iebildumi – paredzēts izvērtēt pēc to saņemšanas.

Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Avotiņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par neapbūvēta, Smiltenes novada pašvaldībai piederoša vai piekrītoša zemesgabala nomas maksu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Smiltenes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 22/21Pieņemts: 24.11.2021.Stājas spēkā: 01.01.2022.Zaudē spēku: 01.01.2024.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 13, 19.01.2022. OP numurs: 2022/13.4
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
329273
01.01.2022
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"