Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Konkurences padomes lēmums Nr. 14

Rīgā 2021. gada 11. jūnijā (prot. Nr. 37, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\8
Par AS "TAK investīcijas" vienpersoniskas izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Brīvais kalns"

Konkurences padome (turpmāk - KP) 26.05.2021. saņēma saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos (turpmāk - Ziņojums), AS "TAK investīcijas" (reģistrācijas numurs 40103799972) iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "Brīvais kalns" (reģistrācijas numurs 40003744501).

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā AS "TAK investīcijas" iegūs izšķirošu ietekmi pār SIA "Brīvais kalns". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto AS "TAK investīcijas" pamatdarbības veidi ir holdingkompāniju darbība un citur neklasificētas finanšu pakalpojumu darbības, izņemot apdrošināšanu un pensiju uzkrāšanu. AS "TAK investīcijas" saistītā uzņēmuma SIA "Clean R" pamatdarbības veids ir atkritumu savākšana, tostarp arī autoceļu ikdienas uzturēšana. SIA "Brīvais kalns" pamatdarbības veidi ir holdingkompāniju darbība un citur neklasificētas finanšu pakalpojumu darbības, izņemot apdrošināšanu un pensiju uzkrāšanu. Savukārt SIA "Brīvais kalns" saistītā uzņēmuma SIA "Roadeks" pamatdarbības veids ir ceļu un maģistrāļu būvniecība, tostarp arī autoceļu ikdienas uzturēšana.

Ņemot vērā iepriekš minēto, apvienošanās ietekmē autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgu Latvijā.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, AS "TAK investīcijas" iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "Brīvais kalns".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. J. Račko

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par tirgus dalībnieku apvienošanos Izdevējs: Konkurences padome Veids: lēmums Numurs: 14Pieņemts: 11.06.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 116, 17.06.2021. OP numurs: 2021/116.25
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
324015
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"