Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 429

Rīgā 2020. gada 13. augustā (prot. Nr. 47 51. §)

Par konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" komisiju un nolikumu

1. Izveidot konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" (turpmāk - konkurss) komisiju šādā sastāvā:

Komisijas priekšsēdētāja

I. Stepanova - Satiksmes ministrijas valsts sekretāre

Komisijas priekšsēdētāja vietniece

A. I. Druviete - Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja vietniece (prombūtnes laikā vai konkursa komisijas priekšsēdētāja pienākumu izpildes laikā aizvieto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs I. Āboliņš)

Komisijas locekļi:

I. Āboliņš - Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs (prombūtnes laikā aizvieto Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis P. Grīva)

D. Bankoviča - Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktora vietniece, Elektronisko sakaru un pasta nodaļas vadītāja (prombūtnes laikā aizvieto Sakaru departamenta Elektronisko sakaru un pasta nodaļas vecākais referents D. Valdmanis)

V. Ozere - Konkurences padomes vecākā eksperte (prombūtnes laikā aizvieto Konkurences padomes loceklis J. Račko)

K. Pļešakovs - Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs (prombūtnes laikā aizvieto Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Informatīvās vides integrācijas nodaļas vadītājs A. Mellakauls)

2. Apstiprināt konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" komisijas nolikumu.

3. Apstiprināt konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" nolikumu.

4. Satiksmes ministrijai septiņu darbdienu laikā publicēt oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" sludinājumu par konkursa rīkošanu.

5. Konkursa komisijai nodrošināt konkursa norisi un lēmuma pieņemšanu atbilstoši konkursa nolikumam.

6. Konkursa komisijai sagatavot un satiksmes ministram līdz 2020. gada 16. novembrim iesniegt konkursa rezultātus apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs T. Linkaits

 

(Apstiprināts ar
Ministru kabineta
2020. gada 13. augusta
rīkojumu Nr. 429)

Konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" komisijas nolikums

I. Vispārīgie jautājumi

1. Nolikums nosaka konkursa par maksas televīzijas pakalpojuma sniedzēja izvēli komisijas (turpmāk - konkursa komisija) darbības organizāciju, uzdevumu, kā arī lēmuma pieņemšanas kārtību.

2. Konkursa komisijas uzdevums ir atbilstoši savai kompetencei nodrošināt sekmīgu konkursa norisi saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un konkursa nolikumu.

II. Konkursa komisijas sastāvs

3. Konkursa komisijas sastāvā ir seši dalībnieki: konkursa komisijas priekšsēdētājs, konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks un četri konkursa komisijas locekļi.

4. Konkursa komisijas darbu vada konkursa komisijas priekšsēdētājs, viņa prombūtnē - konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

5. Konkursa komisijas sekretāra pienākumus pilda Satiksmes ministrijas norīkots darbinieks vai darbinieki (turpmāk - sekretariāts), kas nav konkursa komisijas dalībnieki. Sekretariāts kārto konkursa komisijas lietvedību un risina organizatoriskos un tehniskos jautājumus.

6. Konkursa komisijas dalībnieks nevar pārstāvēt pretendenta intereses, kā arī nevar būt saistīts ar pretendentu vai atrasties citāda interešu konflikta situācijā.

7. Konkursa komisijas dalībnieks ir saistīts ar pretendentu, ja viņš ir:

7.1. pretendenta pašreizējais vai bijušais darbinieks, amatpersona vai dalībnieks, kura saistība ar pretendentu izbeigusies pēdējo 24 mēnešu laikā;

7.2. pretendenta pārstāvja radinieks līdz otrajai pakāpei, kā arī laulātais.

8. Konkursa komisijas dalībnieks paraksta apliecinājumu, ka nepārstāv neviena pretendenta intereses, kā arī nav saistīts ne ar vienu pretendentu vai neatrodas citāda interešu konflikta situācijā.

9. Ja konkursa komisijas locekli aizvieto, aizvietotājs paraksta apliecinājumu, ka nepārstāv neviena pretendenta intereses, kā arī nav saistīts ne ar vienu pretendentu vai neatrodas citāda interešu konflikta situācijā.

III. Konkursa komisijas darbības organizācija

10. Konkursa komisijas sēdes sasauc konkursa komisijas priekšsēdētājs. Konkursa komisijas sēdes laiku un darba kārtību komisijas locekļiem izziņo vismaz trīs darbdienas pirms sēdes, kā arī paziņo viņiem par iespēju iepazīties ar sēdē izskatāmo jautājumu dokumentiem.

11. Konkursa komisijas priekšsēdētāja, konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieka un konkursa komisijas locekļa pienākums ir piedalīties konkursa komisijas sēdēs, ja nav attaisnojoša prombūtnes iemesla (komandējums, slimība vai cits). Attaisnotas prombūtnes laikā komisijas sēdē piedalās aizvietotājs. Aizvietotājam ir aizvietojamā tiesības un pienākumi.

12. Konkursa komisijas sēdēs padomdevēja statusā ir atļauts piedalīties konkursa komisijas pieaicinātajam ekspertam. Par ekspertu nevar būt persona, kura ir ieinteresēta iegūt tiesības uz konkursa priekšmetu, ir saistīta ar pretendentu vai atrodas citādā interešu konflikta situācijā. Pirms sēdes eksperts paraksta brīvas formas apliecinājumu, ka nav ieinteresēts iegūt tiesības uz konkursa priekšmetu, nav saistīts ar pretendentu un neatrodas citādā interešu konflikta situācijā.

13. Šā nolikuma izpratnē eksperts ir saistīts ar pretendentu, ja viņš ir:

13.1. pretendenta pašreizējais vai bijušais darbinieks, amatpersona vai dalībnieks, kura saistība ar pretendentu izbeigusies pēdējo 24 mēnešu laikā;

13.2. pretendenta pārstāvja radinieks līdz otrajai pakāpei, kā arī laulātais.

14. Ekspertam nav balsstiesību.

15. Konkursa komisijas priekšsēdētājs, konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks un katrs konkursa komisijas loceklis individuāli vērtē konkursa pretendentu iesniegtos piedāvājumus.

16. Konkursa komisijas priekšsēdētājs, konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks un katrs konkursa komisijas loceklis vērtēšanas rezultātu noformē rakstveidā, paraksta un iesniedz konkursa komisijas sekretariātam apkopošanai.

17. Katra pretendenta konkursā iegūtā kopējā punktu summa veidojas, summējot katra konkursa komisijas dalībnieka piešķirtos punktus.

18. Informācija par konkursam iesniegto pretendenta piedāvājumu ir publiski pieejama tiktāl, ciktāl pretendents tai nav noteicis ierobežotas pieejamības statusu (komercnoslēpums) saskaņā ar Komerclikumu.

19. Konkursa komisija savā darbībā ievēro Informācijas atklātības likumu.

IV. Lēmumu pieņemšana

20. Konkursa komisija ir lemtspējīga, ja tās sēdē piedalās vismaz viens konkursa komisijas dalībnieks no katras pārstāvētās iestādes. Katram konkursa komisijas dalībniekam ir viena balss.

21. Konkursa komisija lēmumus pieņem balsojot. Lēmumu pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, balsojot atklāti. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir komisijas priekšsēdētāja balss.

22. Konkursa komisijas sēdes protokolē sekretariāts.

23. Konkursa komisijas sēdes protokolā norāda:

23.1. konkursa komisijas sēdes datumu, vietu un laiku;

23.2. konkursa komisijas dalībniekus (vārds un uzvārds), kuri piedalās sēdē, un dalībniekus, kuri nepiedalās sēdē;

23.3. to personu (ekspertu) amatu, vārdu un uzvārdu, kuras pieaicinātas vai kurām atļauts piedalīties konkursa komisijas sēdē;

23.4. konkursa komisijas sēdes darba kārtību;

23.5. konkursa komisijas dalībnieku un pieaicināto personu (ekspertu) viedokļus un iesniegtos priekšlikumus;

23.6. ja tiek pieņemts lēmums, - balsošanas rezultātus par katru lēmumu (norādot balsu skaitu "par" un "pret").

24. Konkursa komisijas sēdes protokolā norāda konkursa komisijas dalībnieka atsevišķo viedokli, ja konkursa komisijas dalībnieks to pieprasa.

25. Konkursa komisijas sēdes protokola projektu triju darbdienu laikā pēc attiecīgās konkursa komisijas sēdes konkursa komisijas sekretariāts nosūta konkursa komisijas dalībniekiem elektroniskā veidā. Ja sēdē ir piedalījusies pieaicināta persona (eksperts) un tā ir izteikusi viedokli vai priekšlikumu, sēdes protokolu nosūta arī pieaicinātajai personai (ekspertam).

26. Konkursa komisijas dalībniekam un pieaicinātajai personai (ekspertam) ir tiesības nākamās darbdienas laikā pēc attiecīgās konkursa komisijas sēdes protokola projekta saņemšanas iesniegt konkursa komisijas sekretariātam piezīmes par sēdes protokola projektu papīra formā vai elektroniski. Ja par sēdes protokola projektu saņemtas piezīmes, sekretariāts precizējumus saskaņo ar konkursa komisijas priekšsēdētāju un precizēto konkursa komisijas protokola projektu nosūta atkārtotai saskaņošanai.

27. Konkursa komisijas sēdes protokolu paraksta konkursa komisijas priekšsēdētājs un visi konkursa komisijas dalībnieki, kuri piedalījušies attiecīgajā konkursa komisijas sēdē.

28. Konkursa komisija pieņem lēmumu par konkursa uzvarētāju un iesniedz to Satiksmes ministrijā. Satiksmes ministrs lēmumu iesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Satiksmes ministrs T. Linkaits

 

(Apstiprināts ar
Ministru kabineta
2020. gada 13. augusta
rīkojumu Nr. 429)

Konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" nolikums

VISPĀRĪGĀ INFORMĀCIJA

1. Komisija:

Ministru kabineta izveidota starpinstitucionāla komisija, kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Satiksmes ministrijas, Kultūras ministrijas un Konkurences padomes (turpmāk - Komisija).

2. Pretendents:

2.1. Pretendents ir juridiskā persona, kas iesniegusi piedāvājumu sniegt maksas televīzijas pakalpojumu zemes apraidē saskaņā ar konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" (turpmāk - Konkurss) nolikumā un tā pielikumos (turpmāk - Nolikums) norādītajām prasībām.

2.2. Pretendents pilnībā sedz piedāvājuma sagatavošanas un iesniegšanas izmaksas. Komisija neuzņemas nekādas saistības par šīm izmaksām neatkarīgi no konkursa rezultāta.

2.3. Konkursa uzvarētājam ir pienākums atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma un šī Nolikuma prasībām Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē saņemt retranslācijas vai retranslācijas un apraides atļauju televīzijas programmu izplatīšanai. Konkursa uzvarētājs tiesības nodrošināt maksas televīzijas pakalpojuma sniegšanu nevar nodot trešajām personām.

3. Konkursa priekšmets:

Tiesības vienam konkursa uzvarētājam sniegt maksas televīzijas pakalpojumu, izmantojot televīzijas programmu izplatīšanai VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" zemes ciparu televīzijas raidošos tīklus.

4. Pakalpojuma izpildes laiks, vieta un nosacījumi:

4.1. Pakalpojuma izpildes termiņš no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim.

4.2. Pakalpojuma izpildes vieta - Latvijas teritorija.

4.3. Pakalpojuma sniedzējam jānodrošina maksas televīzijas pakalpojuma zemes apraidē nepārtrauktību. Maksas televīzijas pakalpojuma zemes apraidē nepārtrauktība - pretendenta nodrošināts pasākumu kopums, kas galalietotājam ar 2022.gada 1.janvāri nodrošinās iespēju turpināt saņemt maksas zemes ciparu televīzijas pakalpojumu.

5. Iespējas iepazīties un saņemt Nolikumu. Informācijas apmaiņa un papildu informācijas sniegšana:

5.1. Konkursa Nolikums, kā arī tā grozījumi (ja tādi tiek veikti un tos ir apstiprinājis Ministru kabinets) tiek publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Konkursa dokumentācijai tiek nodrošināta brīva un tieša elektroniska pieeja interneta vietnē www.sam.gov.lv. Ja rodas pretruna starp publicētajām nolikuma un tā pielikuma redakcijām, piemērojama oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētā redakcija.

5.2. Pretendentiem ir tiesības Komisijai prasīt papildu informāciju par Konkursu, tai skaitā, prasīt paskaidrojumus par Nolikumu, nosūtot tos rakstveidā - pa pastu: adrese Gogoļa iela 3, Rīga, LV-1743, vai elektronisko pastu (parakstot ar drošu elektronisko parakstu): sakari@sam.gov.lv.

5.3. Uz informācijas pieprasījumiem un jautājumiem obligāti jābūt norādei: Konkursam "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē".

5.4. Ja Komisija no ieinteresētā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa laikus ir saņēmusi rakstisku jautājumu par Konkursu vai Konkursa Nolikumu, tā kopā ar uzdoto jautājumu (nenorādot tā iesniedzēju) piecu darba dienu laikā, bet ne vēlāk kā 6 (sešas) dienas pirms Nolikuma 6.1. punktā norādītā piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām, publicē atbildi interneta vietnē www.sam.gov.lv.

5.5. Ja Konkursa dokumentos izdarīti grozījumi, kurus apstiprinājis Ministru kabinets, un ir pagājusi puse no Nolikuma 6.1.punktā norādītā piedāvājumu iesniegšanas termiņa vai ilgāks laiks, piedāvājumu iesniegšanas termiņš pēc tam, kad paziņojums par grozījumiem publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nedrīkst būt īsāks par 15 (piecpadsmit) kalendāra dienām.

6. Piedāvājuma iesniegšanas vieta, datums, laiks un kārtība:

6.1. Piedāvājums Konkursā (turpmāk - Piedāvājums) jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2020.gada ___.________ plkst. _____ Satiksmes ministrijas ____. kabinetā (___.stāvā), Gogoļa ielā 3, Rīgā, LV-1743. Pretendents iesniedz Piedāvājumu personīgi vai atsūtot pa pastu. Nosūtot Piedāvājumu pa pastu, Pretendents uzņemas atbildību par Piedāvājuma saņemšanu līdz Nolikuma 6.1.punktā norādītajam termiņam Nolikumā norādītajā vietā. Piedāvājumi pēc Nolikumā norādītā iesniegšanas termiņa netiks pieņemti, bet pa pastu saņemtie piedāvājumi tiks neatvērti nosūtīti atpakaļ iesniedzējam.

6.2. Pretendents var iesniegt tikai vienu piedāvājuma variantu par visu Konkursa priekšmetu.

7. Piedāvājuma atvēršanas vieta, datums, laiks un kārtība:

7.1. Piedāvājumu atvēršanas sanāksme notiks 2020.gada ____._________ plkst. ____, Satiksmes ministrijas ____.telpā (adrese: Gogoļa iela 3, Rīga).

7.2. Piedāvājumu atvēršanas sanāksme ir atklāta.

8. Kontaktpersonas:

Dainis Valdmanis

E-pasts: dainis.valdmanis@sam.gov.lv

Tālrunis: 67028105

Dace Bankoviča

E-pasts: dace.bankovica@sam.gov.lv

Tālrunis: 67028111

Kontaktpersonas Konkursa laikā sniedz tikai organizatorisku informāciju.

I. PRASĪBAS ATTIECĪBĀ UZ PIEDĀVĀJUMA NOFORMĒJUMU UN IESNIEGŠANU

9. Visiem iesniedzamajiem dokumentiem jābūt sagatavotiem atbilstoši šā Nolikuma prasībām, latviešu valodā, datora rakstā. Svešvalodās iesniegtiem dokumentiem jāpievieno tulkojums valsts valodā ar personas, kurai ir pretendenta pārstāvības tiesības, apliecinājumu par tulkojuma pareizību. Dokumentu atvasinājumi ir jānoformē atbilstoši Ministru kabineta 2018.gada 4.septembra noteikumiem Nr.558 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība". Šajā punktā minēto prasību neievērošanas gadījumā komisija ir tiesīga uzskatīt, ka attiecīgais dokuments nav iesniegts un izslēgt Pretendentu no turpmākas vērtēšanas.

10. Pretendents piedāvājumu var iesniegt papīra formā vai elektroniskā formā (doc., docx, xls, xlsx, odf vai pdf formātā), parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu.

11. Pretendentam piedāvājums jāiesniedz:

11.1. Ja Pretendents ir sagatavojis piedāvājumu papīra formā, tas jāiesniedz trīs eksemplāros, no kuriem viens eksemplārs ir ORIĢINĀLS, viens eksemplārs ir KOPIJA un viens eksemplārs elektroniskā formā, kas pievienots CD, DVD vai USB datu nesējā ar PDF formātā ieskanētu piedāvājumu, kas satur pilnu piedāvājumu un kurš nedrīkst atšķirties no piedāvājuma oriģināla papīra formā.

11.2. Ja Pretendents ir sagatavojis piedāvājumu elektroniskā formā, tas jāiesniedz 1 (vienā) eksemplārā doc, docx, xls, xlsx, odf (odt, ods) vai pdf formātā uz CD, DVD vai USB datu nesēja. Piedāvājumam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu.

12. Piedāvājuma oriģināls un kopijas jāiesniedz atsevišķi, katra slēgtā un aizzīmogotā aploksnē, uz kuras jānorāda:

12.1. Pretendenta nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, tālruņa nr., elektroniskā pasta adrese;

12.2. atzīme "Piedāvājums konkursam "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē". Neatvērt līdz piedāvājumu atvēršanas sanāksmei."

‒ Neatvērt līdz 2020.gada ___._______ plkst. _______.

‒ Piedāvājuma ORIĢINĀLS/ Piedāvājuma KOPIJA/ Piedāvājuma elektroniskā versija (norādot attiecīgi nepieciešamo)."

13. Piedāvājums jāparaksta pretendenta pārstāvim. Ja piedāvājumu paraksta pretendenta līgumiskais pārstāvis, piedāvājumam pievieno dokumentu (pilnvara, līgums), kas apliecina šīs personas pilnvaras, precīzi norādot piešķirto tiesību un saistību apjomu.

14. Ja Piedāvājums nav noformēts atbilstoši Nolikuma prasībām, tad Pretendents var tikt izslēgts no turpmākās dalības Konkursā.

15. Pretendents piedāvājumā (attiecīgo lapu augšpusē un apakšpusē) skaidri norāda informāciju, kurai, saskaņā ar Komerclikumu, ir noteicis ierobežotas pieejamības statusu (komercnoslēpums).

II. Nosacījumi Pretendenta dalībai konkursā un Pretendenta atlases dokumenti

16. Pretendentu izslēdz no Konkursa, ja:

16.1. Pretendents vai persona, kurai ir Pretendenta pārstāvības tiesības vai lēmuma pieņemšanas vai uzraudzības tiesības attiecībā uz šo Pretendentu, ar tādu tiesas spriedumu vai prokurora priekšrakstu par sodu, kurš stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams, ir atzīta par vainīgu noziedzīgā nodarījumā par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, koruptīva rakstura noziedzīgos nodarījumos, krāpnieciskās darbībās finanšu jomā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā, terorisma un proliferācijas finansēšanā vai līdzdalībā noziedzīgā organizācijā. Izslēgšanas nosacījums netiek piemērots, ja no dienas, kad kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams attiecīgais tiesas spriedums, prokurora priekšraksts par sodu vai citas kompetentas institūcijas pieņemtais lēmums saistībā ar minētajiem pārkāpumiem, līdz piedāvājuma iesniegšanas dienai ir pagājuši pieci gadi;

16.2. ir pasludināts Pretendenta maksātnespējas process, apturēta vai pārtraukta pretendenta saimnieciskā darbība, uzsākta tiesvedība par Pretendenta maksātnespēju vai tiek konstatēts, ka līguma izpildes termiņā pretendents būs likvidēts;

16.3. Pretendents ar tādu kompetentas institūcijas lēmumu vai tiesas spriedumu, kas stājies spēkā un kļuvis neapstrīdams un nepārsūdzams, ir atzīts par vainīgu konkurences tiesību pārkāpumā, kas izpaužas kā horizontālā karteļa vienošanās, izņemot gadījumu, kad attiecīgā institūcija, konstatējot konkurences tiesību pārkāpumu, par sadarbību iecietības programmas ietvaros ir Pretendentu atbrīvojusi no naudas soda vai naudas sodu samazinājusi;

16.4. Ir konstatēts, ka piedāvājumu iesniegšanas termiņa pēdējā dienā vai dienā, kad pieņemts lēmums par iespējamu līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, Pretendentam Latvijā vai valstī, kurā tas reģistrēts vai kurā atrodas tā pastāvīgā dzīvesvieta, ir nodokļu parādi, tai skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādi, kas kopsummā kādā no valstīm pārsniedz 150 euro. Attiecībā uz Latvijā reģistrētiem un pastāvīgi dzīvojošiem Pretendentiem pasūtītājs ņem vērā informāciju, kas ievietota Ministru kabineta noteiktajā informācijas sistēmā Valsts ieņēmumu dienesta publiskās nodokļu parādnieku datubāzes un Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas sistēmas pēdējās datu aktualizācijas datumā;

16.5. Pretendents ir iekļauts starptautisko sankciju sarakstos vai Latvijas Republikas nacionālo sankciju sarakstos, vai tam ir piemērotas būtiskas finanšu un kapitāla tirgus intereses ietekmējošas Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsts noteiktās sankcijas, kā arī gadījumos, ja Pretendents ir saistīts ar tādu personu, kura ir iekļauta Starptautisko vai Latvijas Republikas nacionālo sankciju sarakstā, vai kurai ir piemērotas būtiskas finanšu un kapitāla tirgus intereses ietekmējošas Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsts noteiktās sankcijas;

16.6. Pretendents ir ārzonā reģistrēta juridiskā persona vai personu apvienība.

17. Kvalifikācijas prasības Pretendentiem:

17.1. Ne mazāk kā trīs gadu pieredze maksas televīzijas pakalpojumu sniegšanā galalietotājiem (neatkarīgi no televīzijas programmu izplatīšanas platformas un dalībvalsts, kurā iegūta šī pieredze);

17.2. Klientu skaits, kuriem Pretendents sniedzis maksas televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojums, uz 2019.gada 31.decembri pārsniedz 30 000 (trīsdesmit tūkstošus);

17.3. Pretendents nodrošina klientu apkalpošanas servisa pieejamību Latvijas teritorijā;

17.4. Pretendenta finanšu apgrozījums maksas televīzijas pakalpojumu jomā pēdējā finanšu gadā pārsniedz EUR 1 800 000 (viens miljons astoņi simti tūkstoši euro). Gadījumā, ja pretendents reģistrēts ārvalstīs, tā apgrozījumam jāpārsniedz summa, kas analoģiska EUR 1 800 000, pārrēķinot to euro pēc Latvijas Bankas kursa uz piedāvājuma iesniegšanas datumu;

17.5. Pretendentam ir pozitīvs pašu kapitāls operatīvajā bilancē uz 2020.gada 1.martu;

17.6. Pretendenta pieejamie finanšu līdzekļi vai kredītlīnijas ir pietiekami, konkursa priekšmeta izpildei;

17.7. Pretendents Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē ir iesniedzis piedāvāto maksas televīzijas programmu sarakstu.

18. Pretendentam jāiesniedz šādi kvalifikāciju, pieredzi un atbilstību Nolikuma prasībām apliecinoši atlases dokumenti (Pretendenta atlases dokumenti):

18.1. Pieteikums (Nolikuma 2. pielikums) par piedalīšanos Konkursā. Pieteikumu paraksta konkursa nolikuma 13. punktā noteiktajā kārtībā;

18.2. Ārvalstīs reģistrēta pretendenta apliecināta reģistrācijas apliecības kopija, kas apliecina, ka pretendents ir reģistrēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

18.3. Pretendents ir elektroniskais plašsaziņas līdzeklis (Pretendenta darbību ir reģistrējusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome) un gadījumos, kad signāla nogādāšanai līdz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 13.panta pirmās daļas 5.punktā norādītajam komersantam Pretendents izmanto sev piederošu publisko elektronisko sakaru tīklu, Pretendents ir elektronisko sakaru komersants (Pretendenta darbību ir reģistrējusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija). Ārvalstīs reģistrēts pretendents iesniedz līdzvērtīgu kompetentas iestādes izsniegtu dokumentu;

18.4. Pretendenta pieredzes apraksts, kurā ietverta informācija tādā apjomā, lai Komisija varētu izvērtēt Pretendenta atbilstību Nolikuma 17.1. - 17.3. punktā izvirzītajām Pretendenta pieredzes (tehnisko un profesionālo spēju) prasībām (Nolikuma 3. pielikuma forma).

18.5. Pretendenta apliecinājums, ka tā finansiālais stāvoklis ir stabils un tā rīcībā ir nepieciešamie finanšu, darbinieku un tehniskie resursi pakalpojuma izpildei;

18.6. Pretendenta sagatavota izziņa par Pretendenta finanšu apgrozījumu maksas televīzijas pakalpojumu jomā pēdējā finanšu gadā;

18.7. Pretendenta sagatavota izziņa, kas apstiprina, ka Pretendenta pašu kapitāls uz 2020.gada 1.martu ir pozitīvs;

18.8. Pretendenta 2019.gada operatīvā bilance;

18.9. Pretendenta sagatavota izziņa, kas apliecina, ka Pretendents Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē ir iesniedzis maksas televīzijas programmu sarakstu. Izziņā norāda arī iesniegto televīzijas programmu sarakstu, kas veidots atbilstoši Nolikuma prasībām (Nolikuma 1b.forma) un ievērojot Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19.panta sestās, sestās prim un divpadsmitās daļas prasības par pienākumu nodrošināt "must carry programmas noteiktā secībā.

18.10. Ārvalstīs reģistrētam pretendentam ir jāiesniedz apliecinājums par saistību vai nesaistību ar Latvijā reģistrētu maksas televīzijas pakalpojuma sniedzēju Konkurences likuma 1.panta 2. un 9. punkta izpratnē;

18.11. Pretendenta pārstāvja parakstīts apliecinājums, ka uz to nav attiecināmi Nolikuma 16.punktā norādītie izslēgšanas nosacījumi;

18.12. Piedāvājuma nodrošinājums bankas garantijas vai apdrošināšanas polises veidā, ko izsniegusi Latvijas Republikā, Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomikas zonā reģistrēta sabiedrība EUR 288 177 (divi simti astoņdesmit astoņi tūkstoši viens simts septiņdesmit septiņi euro) apmērā, kas atbilst viena mēneša maksai par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ciparformatā (bez PVN) saskaņā ar līguma par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem atbilstoši nolikuma 6.pielikumam.

18.13. Latvijas Republikā, Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomikas zonā reģistrētas bankas vai apdrošināšanas sabiedrības apliecinājums/garantijas vēstule, kurā norādīts, ka tā apņemas Pretendentam izsniegt līguma izpildes nodrošinājumu EUR 3 317 763 (trīs miljoni trīs simti septiņpadsmit tūkstoši septiņi simti sešdesmit trīs euro) apmērā, ja Pretendents kā konkursa uzvarētājs tiks uzaicināts noslēgt līgumu ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem (atbilstoši nolikuma 7.pielikumam).

18.14. Apliecinājums par Pretendenta patieso labuma guvēju.

19. Komisija neizskata Pretendenta piedāvājumu un izslēdz Pretendentu no turpmākās dalības Konkursā, ja Pretendents neatbilst kādai no nolikuma II sadaļā minētajām prasībām.

20. Pretendents ir atbildīgs par Piedāvājumā sniegto ziņu patiesumu. Ja Komisija, pārbaudot šīs ziņas, noskaidro, ka tās neatbilst patiesībai, Komisija lemj par pretendenta izslēgšanu no tālākas līdzdalības konkursā.

III. Tehniskais piedāvājums

21. Pretendents tehnisko piedāvājumu sagatavo atbilstoši visām tehniskās specifikācijas (1.a pielikums) prasībām un tādā apjomā, lai Komisija varētu izvērtēt Piedāvājuma atbilstību Nolikuma un tehniskās specifikācijas prasībām.

22. Pretendentam tehniskais piedāvājums jāsagatavo apraksta veidā, iekļaujot informāciju, kas pilnībā demonstrē Pretendenta izpratni par Nolikumā norādītā pakalpojuma apjomu, pakalpojuma specifiku, izpildes termiņiem un tam nepieciešamajiem personāla un tehniskajiem resursiem. Tehniskais piedāvājums jāsagatavo maksimāli detalizēti, lai Komisija varētu pārliecināties par Pretendenta izpratni un iespējām izpildīt pakalpojumu un varētu izvērtēt piedāvājumu atbilstoši konkursa nolikumā norādītajiem vērtēšanas kritērijiem (Nolikuma 5. pielikums).

23. Pretendentam Tehniskajā piedāvājumā jāiekļauj Nolikumā norādītā pakalpojuma sniegšanas stratēģija, tai skaitā:

23.1. Maksas televīzijas tehnoloģiskais risinājums atbilstoši Nolikuma 1a. pielikumā "Tehniskā specifikācija" ietvertajām prasībām "Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīkli maksas programmu apraidei"

23.2. Maksas televīzijas pakalpojumu Biznesa plāns laika periodam no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026. gada 31.decembrim (ieskaitot) atbilstoši Nolikuma 1b. pielikumā "Biznesa Plāns" ietvertajam aprakstam.

IV. Piedāvājumu vērtēšana

24. Tiks vērtēti tikai tie Piedāvājumi, kas iesniegti Konkursa Nolikumā paredzētajā kārtībā un termiņā.

25. Piedāvājumu noformējuma pārbaudi, Pretendentu atlasi (atbilstoši izslēgšanas nosacījumiem un noteiktajām kvalifikācijas prasībām), tehnisko piedāvājumu atbilstības pārbaudi un visizdevīgākā piedāvājuma izvēli, ņemot vērā Nolikuma 5. pielikumā minētos vērtēšanas kritērijus, (turpmāk tekstā - Piedāvājumu vērtēšana) Komisija veic slēgtā sēdē.

26. Piedāvājumu vērtēšanu Komisija veic šādos 4 (četros) posmos, katrā nākamajā posmā vērtējot tikai tos Piedāvājumus, kas nav noraidīti iepriekšējā posmā:

1.posms - Piedāvājumu noformējuma pārbaude. Komisija pārbauda, vai piedāvājums sagatavots un noformēts atbilstoši Konkursa Nolikuma norādītajām noformēšanas prasībām.

2.posms - Pretendentu atlase. Komisija atbilstoši, ņemot vērā iesniegtos Pretendentu atlases dokumentus, novērtē, vai Pretendenti atbilst Konkursa Nolikuma II sadaļā norādītajām prasībām.

3.posms - Tehnisko piedāvājumu atbilstības pārbaude. Komisija novērtē, vai tehniskais piedāvājums atbilst Konkursa Nolikuma III sadaļā norādītajām prasībām.

4.posms - Visizdevīgākā piedāvājuma izvēle.

27. Komisija nosaka visizdevīgāko piedāvājumu atbilstoši Nolikuma 5. pielikumā noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem. Komisijas locekļi vērtējumu noformē rakstiski.

28. Komisija Piedāvājumu neizskata un attiecīgo Pretendentu izslēdz no dalības konkursā, ja:

28.1. Pretendents ir iesniedzis nepatiesu informāciju vai vispār nav iesniedzis pieprasīto informāciju, vai

28.2. Piedāvājums neatbilst kādai Konkursa Nolikumā noteiktajai prasībai, kas ir par pamatu piedāvājuma noraidīšanai.

V. KOMISIJAS TIESĪBAS UN PIENĀKUMI

29. Komisija rīkojas saskaņā ar šo Nolikumu un Komisijas nolikumu, ko apstiprinājis Ministru kabinets (turpmāk - Komisijas nolikums).

30. Komisijai ir šādas tiesības:

30.1. lemt par iesniegto dokumentu atstāšanu bez izskatīšanas, ja tie neatbilst šī Nolikuma vai normatīvo aktu prasībām;

30.2. pieaicināt Komisijas darbā ekspertus ar padomdevēja tiesībām;

31. Komisijai ir šādi pienākumi:

31.1 izskatīt un izvērtēt Pretendentu Piedāvājumus atbilstoši šī Nolikuma prasībām;

31.2. veikt citas darbības saskaņā ar Konkursa Nolikumu un Komisijas nolikumu.

VI. PRETENDENTA TIESĪBAS UN PIENĀKUMI

32. Līdz Piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām Pretendents ir tiesīgs atsaukt vai grozīt savu Piedāvājumu;

33. Pretendentam, kura Piedāvājums saņēmis vislielāko vērtēšanas punktu skaitu, viena mēneša laikā pēc Konkursa rezultātu apstiprināšanas Ministru kabinetā ir pienākums saņemt retranslācijas vai retranslācijas un apraides atļauju maksas televīzijas programmas izplatīšanai.

34. Veikt citas darbības saskaņā ar Konkursa Nolikumu.

VII. izziņu iesniegšana un līguma slēgšana

35. Ja Komisijai publiskos reģistros1 nav iespējams iegūt informāciju, Komisijai ir tiesības pieprasīt Pretendentam, kura Piedāvājums saņēmis vislielāko vērtēšanas punktu skaitu, Nolikuma 35.1.-35.3.apakšpunktos norādītos dokumentus, kas Pretendentam 10 (desmit) darbadienu laikā no Komisijas pieprasījuma nosūtīšanas jāiesniedz Komisijai:

35.1. izziņas oriģināls (vai apstiprināta kopija), kuru ne agrāk kā 10 (desmit) darbadienas pirms iesniegšanas dienas izdevis Valsts ieņēmumu dienests un kura apliecina, ka Pretendentam Latvijā nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu, tajā skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu un pašvaldības izsniegta izziņa, ka Pretendentam nav pašvaldības administrēto nodokļu2 parādi, kas kopsummā pārsniedz EUR 150.

35.2. Kompetentas ārvalstu institūcijas izsniegtas izziņas oriģināls (vai apstiprināta kopija), kas izsniegts ne agrāk kā vienu mēnesi pirms iesniegšanas dienas, kas apliecina, ka ārvalstīs reģistrētam pretendentam nav pasludināts maksātnespējas process un tas neatrodas likvidācijas stadijā;

35.3. ja Pretendents ir reģistrēts ārvalstī, izziņa, ka ārvalstī reģistrētam pretendentam attiecīgajā ārvalstī nav nodokļu, tajā skaitā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu, kas kopsummā pārsniedz 150 euro.

36. Ja Pretendents neiesniedz Nolikuma 35. punktā norādītās izziņas šajā punktā norādītajā termiņā, Komisijai ir tiesības pretendentu izslēgt no turpmākas dalības Konkursā.

37. Konkursa rezultātus apstiprina ar Ministru kabineta rīkojumu, kas tiek publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

38. Ministru kabineta rīkojumu saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 72.panta piekto daļu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Rīkojuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

39. Ar Ministru kabineta rīkojumu apstiprinātajam maksas televīzijas pakalpojumus sniedzējam 10 (desmit) darba dienu laikā pēc Ministru kabineta rīkojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" jānoslēdz līgums ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" par infrastruktūras izmantošanu maksas televīzijas programmu zemes izplatīšanas ciparformātā nodrošināšanai atbilstoši Konkursa Nolikuma 4. pielikumā pievienotajam līguma projektam, kas ir konkursa nolikuma neatņemama sastāvdaļa. Līgums var tikt slēgts elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu.

40. Ja Konkursa uzvarētājs noteiktā termiņā atsakās noslēgt Nolikuma 39.punktā noteikto līgumu atbilstoši nolikuma 4.pielikumam vai viena mēneša laikā pēc Konkursa rezultātu apstiprināšanas Ministru kabinetā nesaņem retranslācijas vai retranslācijas un apraides atļauju (Nolikuma 33.punkts), Konkursa uzvarētājs zaudē tiesības slēgt līgumu.

41. Izpildoties 40.punktā norādītajam par maksas televīzijas pakalpojumus sniedzēju tiek apstiprināts Pretendents, kurš ieguvis nākamo augstāko vērtēšanas punktu skaitu, kā arī iegūst Nolikuma 39.punktā noteiktā Līguma slēgšanas tiesības.

VIII. piemērojamie normatīvie akti un Pielikumi

42. Nolikums ir sagatavots ievērojot Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu;

43. Nolikumam ir pievienoti 8(astoņi) pielikumi, kas ir tā neatņemamas sastāvdaļas:

1a.pielikums Tehniskā specifikācija.
1b.pielikums Biznesa Plānā iekļaujamās informācijas apraksts
2.pielikums Pieteikums dalībai konkursā.
3.pielikums Pieredzes apraksta forma.
4.pielikums Līguma projekts (ar pielikumiem:
  Pielikums Nr.1 - Teritorijas apraksts un Apraides zonu izvietojuma plāns, kas ir Konkursa Nolikuma 1a pielikums;
  Pielikums Nr.2 - Signāla kvalitāte un monitorings;
  Pielikums Nr.3 - Pakalpojumu kvalitātes noteikumi;
  Pielikums Nr.4 - Tīklu aptveršanas zonu mērījumu veikšanas kārtība;
  Pielikums Nr.5 - Pakalpojumu cenas;
  Pielikums Nr.6 - Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokola paraugs).
5.pielikums Visizdevīgākā piedāvājuma vērtēšana.
6.pielikums Piedāvājuma nodrošinājuma paraugs.
7.pielikums Apliecinājums/garantijas vēstule par līguma izpildes nodrošinājumu.

1 Attiecībā uz Latvijā reģistrētiem un pastāvīgi dzīvojošiem pretendentiem pasūtītājs ņem vērā informāciju, kas ievietota Ministru kabineta noteiktajā informācijas sistēmā Valsts ieņēmumu dienesta publiskās nodokļu parādnieku datubāzes un Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanas sistēmas pēdējās datu aktualizācijas datumā

2 jāiesniedz izdruka no Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmas vai Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par to, ka nav attiecīgo nodokļu parādu, pašvaldības izdota izziņa par to, ka nav nekustamā īpašuma nodokļa parādu.

 

1.a pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

1. pielikums
Līgumam Nr.__________

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts starp valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA

Zemes ciparu televīzijas maksas programmu izplatīšanas tīklu apraksts un specifikācija

1. Maksas televīzijas programmu izplatīšanu visā valsts teritorijā nodrošina valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (turpmāk - LVRTC), izmantojot 5 (piecus) zemes ciparu televīzijas raidošos tīklus.

2. Katram izplatīšanas tīklam norādīti izmantotā DVB-T sistēmas varianta parametri - modulācija, kodēšanas koeficients, aizsargintervāls un datu plūsmas pārraides ātrums (Mbit/s), atbilstoši standartam ETSI EN 300744.

3. Katrā tīklā (2.-5.) ietilpst 10 raidošās stacijas, bet 6.tīklā - viena raidošā stacija. Tās apkopotas katram tīklam atsevišķā tabulā, norādot:

• katras raidošās stacijas nosaukumu,

• raidīšanai izmantojamo frekvenču joslu - UHF,

• raidītāja atļauto izejas jaudu (kW) katrā stacijā,

• tīkla aptverto teritoriju (% no kopējās Latvijas teritorijas),

• iedzīvotāju skaitu aptvertajā teritorijā (% no kopējā pastāvīgo iedzīvotāju skaita Latvijā).

4. Katra tīkla aptvertā teritorija ir noteikta stacionārās uztveršanas režīmam (ārējā uztverošā antena), veicot tās aprēķinu ar firmas "LS telcom" apraides tīklu plānošanas programmatūru CHIRplus_BC, kā arī veicot radiosignāla elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumus dabā saskaņā ar CEPT rekomendāciju CEPT/ERC/REC 74-02 E. Vēlamā radiosignāla lauka intensitātes mediānas vērtība atbilstošajam TV kanālam noteikta saskaņā ar Reģionālā plāna, Ženēva, 2006 materiāliem un ITU rekomendāciju Rec. ITU-R BT.1368-13.

5. Norādītais raksturojums katram tīklam atbilst stāvoklim 2022.gada 30.jūnijā.

6. No 2022.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 30.jūnijam noteikts pārejas periods televīzijas apraides sistēmu raidošo tīklu pārkārtošanai 694-790 MHz radiofrekvenču spektra joslas pilnīgai atbrīvošanai 2022.gada 30.jūnijā. Maksas televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai pēc 2021.gada 31.decembra, LVRTC līdz 2022.gada 30.jūnijam veic raidošo tīklu pārkārtošanu uz šajā specifikācijā norādīto. Tīklos izmantotie TV kanāli var tik mainīti ar citiem, atbilstoši VAS ES norādēm un izsniegtajām apraides raidītāja lietošanas atļaujām, par to iepriekš informējot. Šāda kanālu nomaiņa, kas neparedz pasliktināt aptveršanu un notiks no LVRTC neatkarīgu apstākļu dēļ, līguma kontekstā nevar būt par iemeslu domstarpībām starp līgumslēdzēju pusēm.

7. Katrā tīklā nodrošinātais datu pārraides ātrums atļauj pārraidīt līdz 10 standartizšķirtspējas (SD - standard definition) televīzijas programmas ar stereo skaņas pavadījumu, izmantojot MPEG-4AVC video kompresijas standartu (ISO/IEC 14496-10). Vienā tīklā pārraidāmo televīzijas programmu maksimālais skaits ir atkarīgs no katrai programmai atvēlētā datu pārraides ātruma, ko pamatā nosaka tās video signāla saturs, skaņas pavadījuma kanālu skaits, cita papildus pārraidāmā informācija (elektroniskais programmas ceļvedis EPG, PSI/SI). Šo skaitu izvēlas televīzijas maksas pakalpojuma sniedzējs, saskaņojot ar LVRTC.

DVB-T 2. tīkls
modulācija 64QAM, CR 3/4, G 1/4, datu plūsmas ātrums 22.39 Mbit/s

 
Raidošā stacija Frekvenču josla Raid.jauda, kW
Liepājas RTS UHF 2
ID1  
Kuldīgas RTS 5
Ventspils NRTS 0.1
ID2  
Rīgas RTS 5
ID3  
Valmieras RTS 5
ID4  
Cesvaines RTS 5
Alūksnes NRTS 0.5
ID5  
Rēzeknes RTS 5
ID6  
Daugavpils RTS 5
ID7  
Viesītes NRTS 1
ID8  
Aptveršanas teritorija kopā, % 94.71
Iedzīvotāji tajā, % 97.96

DVB-T 3. tīkls
modulācija 64QAM, CR 3/4, G 1/4, datu plūsmas ātrums 22.39 Mbit/s

 
Raidošā stacija Frekvenču josla Raid.jauda, kW
Liepājas RTS UHF 2
ID1  
Kuldīgas RTS 5
Ventspils NRTS 0.1
ID2  
Rīgas RTS 5
ID3  
Valmieras RTS 3.2
ID4  
Cesvaines RTS 5
Alūksnes NRTS 0.5
ID5  
Rēzeknes RTS 5
ID6  
Daugavpils RTS 5
ID7  
Viesītes NRTS 1
ID8  
Aptveršanas teritorija kopā, % 93.45
Iedzīvotāji tajā, % 97.63

DVB-T 4. tīkls
modulācija 64QAM, CR 3/4, G 1/4, datu plūsmas ātrums 22.39 Mbit/s

 
Raidošā stacija Frekvenču josla Raid.jauda, kW
Liepājas RTS UHF 2
ID1  
Kuldīgas RTS 5
Ventspils NRTS 0.1
ID2  
Rīgas RTS 5
ID3  
Valmieras RTS 4
ID4  
Cesvaines RTS 5
Alūksnes NRTS 0.5
ID5  
Rēzeknes RTS 5
ID6  
Daugavpils RTS 5
ID7  
Viesītes NRTS 1
ID8  
Aptveršanas teritorija kopā, % 93.18
Iedzīvotāji tajā, % 97.58

DVB-T 5. tīkls
modulācija 64QAM, CR 3/4, G 1/4, datu plūsmas ātrums 22.39 Mbit/s

 
Raidošā stacija Frekvenču josla Raid.jauda, kW
Liepājas RTS UHF 2
ID1  
Kuldīgas RTS 5
Ventspils NRTS 0.1
ID2  
Rīgas RTS 5
ID3  
Valmieras RTS 3.2
ID4  
Cesvaines RTS 5
Alūksnes NRTS 0.5
ID5  
Rēzeknes RTS 5
ID6  
Daugavpils RTS 3.2
ID7  
Viesītes NRTS 1
ID8  
Aptveršanas teritorija kopā, % 93.84
Iedzīvotāji tajā, % 97.82

DVB-T 6. tīkls
modulācija 64QAM, CR 3/4, G 1/4, datu plūsmas ātrums 22.39 Mbit/s

 
Raidošā stacija Frekvenču josla Raid.jauda, kW
Liepājas RTS UHF  
ID1  
Kuldīgas RTS  
Ventspils NRTS  
ID2  
Rīgas RTS 5
ID3  
Valmieras RTS  
ID4  
Cesvaines RTS  
Alūksnes NRTS  
ID5  
Rēzeknes RTS  
ID6  
Daugavpils RTS  
ID7  
Viesītes NRTS  
ID8  
Aptveršanas teritorija kopā, % 22.76
Iedzīvotāji tajā, % 59.59

* Reģionālā plānā, Ženēva 2006 paredzēto jaudu 5kW varēs izmantot no 2015.gada 17.jūnija, beidzoties pārejas periodam.

Tehniskās prasības un pienākumi Pretendentam

1. Pretendents nodrošina:

1.1. pārraidāmo televīzijas programmu kodēšanu, izmantojot MPEG-4AVC video kompresijas standartu (ISO/IEC 14496-10);

1.2. nepieciešamo programmu signālu (multipleksēšanu) blīvēšanu MPEG transporta datplūsmā (MPEG TS) atbilstoši standartam ISO/IEC 13818-1;

1.3. pavadošās dienesta informācijas (SI - service information) iekļaušanu MPEG TS, tai skaitā, iekļaujot identifikatorus, atbilstoši standartam ETSI EN 300468, vadlīnijām ETSI TR 101211 un par šiem identifikatoriem atbildīgās institūcijas Latvijā VAS ES norādījumiem;

1.4. nosacītās piekļuves sistēmu CA;

1.5. klientu uzskaites un norēķinu sistēmu.

1.6. katrā izplatīšanas tīklā pārraidāmā televīzijas programmu kopuma signāla - programmbloka, kas atbilst ISO/IEC 13818-1, ETSI EN300468, ETSI EN300707 standartiem, nogādi līdz VAS LVRTC izplatīšanas tīklu pieslēguma punktam, kas atrodas Rīgas radio un televīzijas stacijā (Rīgas RTS), Rīgā, Zaķusalas krastmalā 1. Pieslēguma punkta saskarne - DVB ASI.

 

1b.pielikums
Konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

Biznesa plānā iekļaujamās informācijas apraksts

Biznesa plāns sagatavojams laika periodam no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim.

Pretendents Biznesa plānā iekļauj vismaz šādu informāciju:

1. Maksas televīzijas (turpmāk - TV) pakalpojuma nodrošināšanas stratēģijas apraksts, detalizēti norādot:

a) TV programmas un programmu paku komplektēšanas stratēģija, apskatot TV programmu paku veidošanas principus, skaitu, cenas; iekļaujot TV programmu sarakstu (t.sk., norādot programmu nosaukumus, katrai programmai pieejamās valodas un subtitrus, un programmas piederību konkrētai programmu pakai), kas atbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām, tai skaitā, bet ne tikai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19.panta sestajā, sestajā prim un divpadsmitajā daļā noteiktajām prasībām, kas paredz elektroniskā plašsaziņas līdzekļa pienākumu nodrošināt "must carry" programmas noteiktajā secībā; Programmu pakas tiek veidotas pēc principa, ka pirmajā pakā jābūt iekļautām vismaz 25 (divdesmit piecām) programmām valsts valodā un Eiropas Savienības dalībvalstu oficiālajās valodās, priekšroku dodot populārzinātniskiem, kultūras un bērnu un jauniešu auditorijai veidotajiem raidījumiem.

b) TV programmas un programmu paku komplektēšanas stratēģijā iekļauj prasības izpildi par to programmu nodrošināšanu ar subtitriem/ieskaņošanu/dublēšanu valsts valodā, kuras nav Eiropas Savienības dalībvalstu oficiālajā valodā, visās programmu pakās;

c) TV papildu pakalpojumi un papildu iespējas TV skatītājiem;

d) TV pakalpojuma pārdošanas stratēģija, apskatot arī TV klienta galiekārtu (TV dekoderi, viedkartes, antenas) nodrošināšanas stratēģiju (t.sk., norādot piegādes teritoriālo nodrošinājumu, veidus);

e) TV programmu paku apmaksas un norēķinu iespējas, apskatot priekšapmaksas un pēcapmaksas iespējas, kā arī dažādus norēķināšanās veidus par maksas TV pakalpojumu;

f) TV klientu apkalpošanas stratēģija, apskatot klientu apkalpošanas servisa pieejamību pretendenta TV apraides aptvertajā teritorijā, apkalpošanas līmeni, problēmsituāciju risināšanu utml.

2.Naudas plūsmas aprēķins laika periodam no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim, norādot vismaz šādu informāciju:

a) TV pakalpojuma ieņēmumi dalījumā pa pakalpojumu veidiem - priekšapmaksas un pēcapmaksas TV pakalpojumi, kā arī atsevišķi norādot ieņēmumus no klienta galiekārtām - TV dekoderiem, viedkartēm;

b) TV klientu skaita prognoze dalījumā pa pakalpojumu veidiem - priekšapmaksas un pēcapmaksas TV pakalpojumi, kā arī atsevišķi norādot pārdoto (nomāto) TV galiekārtu skaitu (TV dekoderi, viedkartes)

c) TV pakalpojumu veidojošās izmaksas, atsevišķi norādot vismaz šādus izmaksu pozīcijas:

- maksājumi LVRTC par TV programmu izplatīšanu;

- maksājumi TV medijiem (TV satura ražotājiem) par tiesībām retranslēt TV programmas;

- maksājumi sadarbības partneriem par TV galiekārtām (TV dekoderiem, viedkartēm);

- citi maksājumi sadarbības partneriem;

- klientu apkalpošanas un mārketinga izmaksas;

- tehniskās TV platformas uzturēšanas un atbalsta izmaksas;

- administratīvās izmaksas;

- citas izmaksu pozīcijas

d) investīcijas zemes TV platformā atsevišķi norādot vismaz:

- investīcijas TV signālu kodēšanas iekārtās;

- investīcijas TV programmu komplektēšanas nodrošinājumā;

- investīcijas signālu kodēšanas un viedkaršu (CAS) sistēmā.

e) diskontētā naudas plūsma laika periodam no 2022.gada 1.janvāra līdz 2026.gada 31.decembrim.

Pretendentam jānorāda TV pakalpojuma galalietotājiem nepārtrauktības apraksts, sniedzot pakalpojumu no 2022.gada 1.janvāra.

Pretendentam, sagatavojot biznesa plānu, jāņem vērā, ka cena, kādu pretendents piedāvā piedāvājuma iesniegšanas brīdī, jānodrošina vismaz trīs gadus no pakalpojuma sniegšanas uzsākšanas brīža. Pēdējos divos gados cena var tikt palielināta ne vairāk kā 20% apmērā. Tāpat Pretendentam ne mazāk kā trīs gadu no līguma par maksas televīzijas programmu izplatīšanas nodrošināšanu noslēgšanas jānodrošina piedāvājumā norādītās maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanas stratēģijas izpilde ar izmaiņām ne vairāk kā 10% apmērā attiecībā uz piedāvāto programmu sarakstu un 10% apmērā attiecībā uz piedāvāto TV programmu pamata pakas kanālu skaitu pakā.

 

2. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

Pieteikums par piedalīšanos konkursā

"Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē"

Pretendents,

 
Pretendenta nosaukums
  ,
Nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs  
  personā

ar šā pieteikuma iesniegšanu:

1. Piesakās piedalīties konkursā "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē".

2. Apņemas sniegt pakalpojumu saskaņā ar konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" nolikumā un tā pielikumos noteiktajām prasībām un pretendenta sagatavoto un iesniegto piedāvājumu.

3. Apliecina, ka uz pretendentu neattiecas konkursa nolikuma 16.punktā norādītie izslēgšanas nosacījumi.

4. Garantē resursu pietiekamību maksas televīzijas pakalpojuma sniegšanai.

5. Iesniedz piedāvājumu, kas atbilst konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" nolikuma prasībām.

6. Apstiprina, ka visas piedāvājumā sniegtās ziņas ir patiesas.

7. Apņemas gadījumā, ja tiks apstiprināts par maksas televīzijas pakalpojumu sniedzēju, nolikumā un tā pielikumos noteiktajā termiņā un kārtībā noslēgt līgumu par infrastruktūras izmantošanu maksas televīzijas programmu zemes izplatīšanas ciparformātā nodrošināšanai un saņemt retranslācijas vai retranslācijas un apraides atļaujas pakalpojuma nodrošināšanai.

Paraksts:

   
persona ar pārstāvības tiesībām vai pilnvarotā persona  
Datums, vieta:    
Pilns vārds, uzvārds:  
Amats:  
Juridiskā adrese:  
Pretendenta kontaktinformācija (tālrunis, e-pasts)  
Kontaktpersonas amats, vārds, uzvārds:  

Pieteikums ir jāparaksta pretendenta pārstāvim, kuram ir pārstāvības tiesības vai viņa pilnvarotai personai (šādā gadījumā obligāti jāpievieno pilnvaras oriģināls).

 

3. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

Pretendenta pieredzes apraksts

Informācija jāiekļauj tādā apjomā, lai Komisija bez papildu informācijas pieprasīšanas varētu izvērtēt atbilstību visām konkursa nolikumā ietvertajām prasībām par attiecīgo pieredzi un kvalifikāciju, norādot uz kuru konkursa nolikuma prasību konkrētā pieredze ir attiecināma.

Nr. Sniegtais pakalpojums un tā īss apraksts Informācija par pakalpojumu saņēmēju (klientu) skaitu uz 2019.gada 31.decembri Finanšu apgrozījums no maksas televīzijas pakalpojuma sniegšanas pēdējā finanšu gadā (EUR) Pakalpojumu sniegšanas laiks
(Ne mazāk kā 3 gadi)
1.        

Aprakstā jāietver informācija, lai Komisija varētu izvērtēt Pretendenta atbilstību konkursa nolikuma 17.punktā minētajām prasībām.

     
(amats, vārds, uzvārds)   (paraksts)

 

4. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

LĪGUMS
Nr._____

PAR MAKSAS TELEVĪZIJAS PROGRAMMU IZPLATĪŠANU AR ZEMES CIPARU TELEVĪZIJAS RAIDOŠAJIEM TĪKLIEM

STARP

____________________

vienotās reģistrācijas numurs _________, juridiskā adrese: ____________, kuru pārstāv tās _________________________, kurš rīkojas uz ____________________ pamata (Pasūtītājs), no vienas puses,

UN
VALSTS AKCIJU SABIEDRĪBU
"LATVIJAS VALSTS RADIO UN TELEVĪZIJAS CENTRS"

vienotās reģistrācijas numurs 40003011203, juridiskā adrese: Ērgļu iela 14, Rīga, LV-1012, Latvija, kuru pārstāv tās __________, kuri rīkojas uz __________ pamata (Izpildītājs), no otras puses.

Rīgā, __________________

 

Līguma saturs

1. Līguma ievads

2. Līguma interpretācija

3. Līguma priekšmets

4. Pakalpojumu sniegšanas kārtība

5. Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu darbība un tehniskā uzraudzība

6. TV kanālu aizstāšanas procedūra

7. Izmaiņas Vienfrekvences tīkla aptveršanas zonā un jauna Izplatīšanas tīkla izveide

8. Tehnisko līdzekļu tehniskā apkope un remonts

9. Pakalpojumu apmaksa un norēķinu kārtība

10. Pušu atbildība un sankcijas

11. Nepārvarama vara

12. Līguma spēkā esamības termiņš

13. Līguma vienpusēja izbeigšana

14. Līgumam piemērojamais likums un strīdu risināšanas kārtība

15. Konfidencialitāte

16. Pušu pārstāvji, paziņojumi un cita veida saziņa

17. Nobeiguma noteikumi

18. Līguma pielikumi

19. Pušu pārstāvju paraksti

1. Līguma ievads

Ņemot vērā:

1) ka ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 2007.gada 11.decembra noteikumiem Nr.855 pieņemts un apstiprināts "Starptautiskās telekomunikāciju savienības Reģionālais nolīgums par zemes ciparu apraides dienesta plānošanu 1.reģionā (1.reģiona daļas, kas atrodas uz rietumiem no 1700 E meridiāna un uz ziemeļiem no 400 S paralēles, izņemot Mongolijas teritoriju) un Irānas Islāma Republikā 174-230 MHz un 470-862 MHz frekvenču joslā", kas noteic kārtību un termiņus, kādā Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (International Telecommunication Union) dalībvalstīs notiek pāreja no analogās uz ciparu apraidi 174-230 MHz un 470-862 MHz frekvenču joslā;

2) Ministru kabineta 2009.gada 6.oktobra noteikumus Nr.1151 "Noteikumi par radiofrekvenču spektra sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)"

3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2017.gada 17.maija lēmumu (ES) 2017/899 "Par 470-790 MHz frekvenču joslas izmantošanu Savienībā", un 2018. gada 28. augustā Ministru kabineta izskatīto informatīvo ziņojumu "Par Eiropas Parlamenta un Padomes 2017.gada 17.maija lēmuma (ES) 2017/899 par 470-790 MHz radiofrekvenču joslas izmantošanu Savienībā ieviešanu";

4) ka saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu Izpildītājam no 2014.gada 1.janvāra ir piešķirtas radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības maksas televīzijas programmu izplatīšanai;

5) ka saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 13.panta pirmās daļas 5.punktu Izpildītājs nodrošina maksas televīzijas programmu izplatīšanu šā likuma 72.panta pirmajā daļā noteiktajā gadījumā;

6) Ministru kabineta 2019.gada 19.novembra noteikumus Nr.542 "Tarifu aprēķināšanas metodika elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmu apraidei ciparformātā ar zemes raidītājiem";

7) ka saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada ___._______ rīkojumu ".." (turpmāk - Rīkojums) Pasūtītājs ir apstiprināts par izvēlēto komersantu, kurš nodrošinās maksas televīzijas programmu pakalpojuma sniegšanu zemes ciparu apraidē Latvijas Republikā;

8) Rīkojuma __.punktu, saskaņā ar kuru Pasūtītājam _ darbdienu laikā pēc Rīkojuma pieņemšanas jānodibina tiesiskas attiecības ar Izpildītāju par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem līdz 2026.gada 31.decembrim.

Pasūtītājs un Izpildītājs, savstarpēji vienojoties, bez spaidiem, maldības un viltus noslēdz šo Līgumu, kas nosaka:

1) kārtību, kādā Izpildītājs sniedz Pasūtītājam un Pasūtītājs saņem Izpildītāja sniegtos Pakalpojumus ar mērķi nodrošināt maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem Teritorijā;

2) maksas televīzijas programmu zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu tehniskās uzraudzības un uzturēšanas kārtību, ko saskaņā ar Līguma noteikumiem veic Izpildītājs.

2. Līguma interpretācija

Zemāk minētajiem terminiem, cita starpā, ievērojot Latvijas Republikas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 1.panta noteikumus un Elektronisko sakaru likuma 1.panta noteikumus, ir šāda nozīme Līguma, tā pielikumu, grozījumu un papildinājumu ietvaros, ja vien tekstā nav norādīts citādi:

2.1. Galaiekārtas - iekārtas, kuras izmantojot, Galalietotājs var uztvert zemes ciparu televīzijas programmas.

2.2. Galalietotājs - elektronisko sakaru pakalpojumu lietotājs (maksas televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā pakalpojumu lietotājs), kas šos pakalpojumus neizmanto elektronisko sakaru pakalpojumu (televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā pakalpojumu) nodrošināšanai citām personām.

2.3. Infrastruktūra - Izpildītāja izveidota un uzturēta tehniskā infrastruktūra, kas nodrošina televīzijas Signāla saņemšanu Pieslēguma punktā, Signāla nogādāšanu līdz raidītājiem un maksas televīzijas programmu ciparformātā raidīšanu Teritorijā.

2.4. Izpildītājs - valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", vienotās reģistrācijas numurs 40003011203, juridiskā adrese: Ērgļu iela 14, Rīga, LV-1012, Latvija.

2.5. Izpildītāja pārstāvji - Līguma 16.2.punktā minētās personas.

2.6. Līgums - šis Līgums Nr._______ starp Pasūtītāju un Izpildītāju par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem, ieskaitot tā esošos un nākamos pielikumus, grozījumus un papildinājumus, kas ir šī Līguma neatņemamas sastāvdaļas.

2.7. Metodika - Ministru kabineta 2019.gada 19.novembra noteikumus Nr.542 "Tarifu aprēķināšanas metodika elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmu apraidei ciparformātā ar zemes raidītājiem";

2.8. Pakalpojumi - visi (kopā vai atsevišķi, atkarībā no konteksta) Līguma 3.2.punktā minētie pakalpojumi maksas televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā nodrošināšanai, kurus saskaņā ar šī Līguma noteikumiem Izpildītājs sniedz Pasūtītājam.

2.9. Pasūtītājs - _____.

2.10. Pasūtītāja pārstāvji - Līguma 16.1.punktā minētās personas.

2.11. Pieslēguma punkts - Izpildītāja Rīgas radio un televīzijas stacija (Rīgas RTS), Zaķusalas krastmala 1, Rīga, kur Pasūtītājs attiecīgo Programmu bloka Signālu nodod Tehniskajos līdzekļos un Izpildītājs to pieņem.

2.12. Programma - vienas bezmaksas ciparu televīzijas programmas un saistīto servisu kopums, ko pārraida vienā Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklā Signāla veidā.

2.13. Programmu bloks (Multiplekss vai MUX) - maksas televīzijas programmu un servisu kopums, ko pārraida vienā Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklā.

2.14. Programmu bloka izplatīšana (Izplatīšana) - Programmu bloka pārraide līdz raidītājiem un tās sākotnējā izplatīšana ar zemes raidītāju palīdzību kodētā veidā publiskai uztveršanai.

2.15. Puse - Pasūtītājs vai Izpildītājs - katrs atsevišķi.

2.16. Puses - Pasūtītājs un Izpildītājs - abi kopā.

2.17. Radiofrekvenču spektra diapazons - radiofrekvenču spektra joslas, kurās Izpildītājs, saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, ir saņēmis frekvences piešķīruma lietošanas atļaujas.

2.18. Rīkojums - Ministru kabineta 2020.gada ___.________ rīkojums "Par komersanta apstiprināšanu maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanai zemes apraidē."

2.19. Signāls - dati, kas strukturēti atbilstoši ISO/IEC 13818-1 standartam.

2.20. Tehniskais brāķis - Tehnisko līdzekļu darbība ar novirzēm no attiecīgā Tīkla pieņemšanas - nodošanas aktā noteiktajām parametru normām (arī noviržu kopumu), kas ilgst ilgāk par 1 (vienu) minūti un rada Tehnisko līdzekļu raidītās informācijas (Signāla) izkropļojumu.

2.21. Tehniskais pārtraukums - Tehnisko līdzekļu darbības traucējums, kas ilgst ilgāk par 1 (vienu) minūti un rada Programmu bloka raidīšanas pārtraukumu.

2.22. Tehniskie līdzekļi - iekārtu, būvju un sistēmu kopums, kas pieder Izpildītājam vai ir Izpildītāja lietošanā un/vai valdījumā un ko Izpildītājs izmanto, lai nodrošinātu Programmu bloka saņemšanu Pieslēguma punktā un Programmu bloka izplatīšanu.

2.23. Tehnisko līdzekļu ārkārtas remonts - iepriekš neplānots pasākums vai pasākumu kopums Tehnisko līdzekļu normālas darbības atjaunošanai, kura ietvaros nepieciešams veikt Tehnisko līdzekļu sastāvdaļu nomaiņu vai atjaunināšanu un kas var ietekmēt Programmu bloka raidīšanu un tās kvalitāti.

2.24. Tehnisko līdzekļu ārkārtas tehniskā apkope - iepriekš neplānots pasākums vai pasākumu kopums Tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšanai, kas var ietekmēt Programmu raidīšanu un tās kvalitāti.

2.25. Tehnisko līdzekļu plānotais remonts - iepriekš plānots pasākums vai pasākumu kopums Tehnisko līdzekļu normālas darbības atjaunošanai, kura ietvaros nepieciešams veikt Tehnisko līdzekļu sastāvdaļu nomaiņu vai atjaunināšanu un kas var ietekmēt Programmu bloka raidīšanu un tās kvalitāti.

2.26. Tehnisko līdzekļu plānotā tehniskā apkope - iepriekš plānots pasākums vai pasākumu kopums Tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšanai, ieskaitot Tehnisko līdzekļu periodisko profilaktisko apkopi un regulēšanas darbus, kas var ietekmēt Programmu raidīšanu un tās kvalitāti.

2.27. Teritorija - Līguma 1.Pielikumā aprakstītā Latvijas Republikas teritorija, atbilstoši Apraides zonu izvietojuma plānam.

2.28. VAS ES - valsts akciju sabiedrība "Elektroniskie sakari", vienotais reģistrācijas numurs: 40003021907, juridiskā adrese: Eksporta iela 5, Rīga LV-1010, Latvija.

2.29. Vienfrekvences tīkla zona - ģeogrāfiska teritorija, kurā dažādās raidošajās stacijās izvietotie raidītāji viena un tā paša programmu bloka raidīšanai izmanto vienu un to pašu frekvenču kanālu (TV kanālu).

2.30. Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīkls (Izplatīšanas tīkls) - Tehnisko līdzekļu kopums, kas nodrošina viena Programmu bloka izplatīšanu noteiktā teritorijā. Pēc ģeogrāfiskās teritorijas izplatīšanas tīkls var ietvert vienu vai vairākas vienfrekvenču tīklu zonas. Zemes ciparu maksas televīzijas izplatīšanas tīklu nosaka tīklā ietilpstošo raidošo staciju novietojums, raidītāju izejas jaudas un raidīšanai izmantotie frekvenču kanāli saskaņā ar Līguma Pielikumu Nr.1 "Teritorijas apraksts un Apraides zonu izvietojuma plāns".

2.31. Ženēvas plāns 2006 - "Starptautiskās telekomunikāciju savienības Reģionālais nolīgums par zemes ciparu apraides dienesta plānošanu 1.reģionā (1.reģiona daļas, kas atrodas uz rietumiem no 1700 E meridiāna un uz ziemeļiem no 400 S paralēles, izņemot Mongolijas teritoriju) un Irānas Islāma Republikā 174-230 MHz un
470-862 MHz frekvenču joslā", kas noteic kārtību un termiņus, kādā Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (International Telecommunication Union) dalībvalstīs notiek pāreja no analogās uz ciparu apraidi 174-230 MHz un 470-862 MHz frekvenču joslā.

Līguma nodaļām nosaukumi ir doti vienīgi ērtības vai atsauces iespēju dēļ, un tie neietekmē un nemaina nevienu Līguma noteikumu.

3. Līguma priekšmets

3.1. Saskaņā ar Līguma noteikumiem Izpildītājs, izmantojot tā rīcībā esošo Izplatīšanas tīklu Infrastruktūru, nodrošina Līguma 3.2.punktā minēto Pakalpojumu sniegšanu maksas televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā nodrošināšanai.

3.2. Pasūtītājs pasūta un apņemas pieņemt un Izpildītājs apņemas Līguma darbības laikā par atlīdzību sniegt Pasūtītājam šādus Pakalpojumus:

3.2.1. Katra Programmu bloka Signāla saņemšanu Pieslēguma punktā;

3.2.2. saņemto Programmu bloku Signālu diennakts izplatīšanu Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklos Teritorijā;

3.2.3. Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu tehniskā uzraudzību (monitorings) saskaņā ar Līguma noteikumiem.

3.3. Līguma 3.2.punktā minēto Pakalpojumu sniegšana tiek uzsākta pēc tam, kad Pušu starpā parakstīts akts par Signāla piegādi - saņemšanu Pieslēguma punktā, bet ne ātrāk kā brīdī, kad Pasūtītājam saskaņā ar Rīkojumā noteikto jāuzsāk maksas televīzijas pakalpojumu sniegšana galalietotājam.

3.4. Pakalpojumi tiek nodrošināti atbilstoši Līguma un visu tā pielikumu noteikumiem, kā arī atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un starptautisko tiesību aktu prasībām.

4. Pakalpojumu sniegšanas kārtība

4.1. Pasūtītājs piegādā Signālu Pieslēguma punktā Signāla saņemšanas un kvalitātes pārbaudes veikšanai (Signāla pirmspārbaude) vismaz 10 (desmit) dienas pirms Līguma 3.3.punktā noteiktā Pakalpojumu nodrošināšanas uzsākšanas dienas.

4.2. Ja, veicot Signāla pirmspārbaudi, Izpildītājs konstatē, ka Signāls Pieslēguma punktā tiek saņemts un tā kvalitāte ir atbilstoša Līguma noteikumiem, Puses paraksta aktu par Signāla piegādi - saņemšanu Pieslēguma punktā.

4.3. Ja, veicot Signāla pirmspārbaudi, Izpildītājs konstatē, ka Signāls Pieslēguma punktā netiek saņemts vai netiek saņemts pienācīgā kvalitātē, Pasūtītājam ir pienākums konstatētos trūkumus novērst ne vēlāk kā līdz Līguma 3.3.punktā noteiktai Pakalpojumu nodrošināšanas uzsākšanas dienai.

4.4. Līguma darbības laikā Pasūtītājs nodrošina Programmu bloku (Signāla) drošu, kvalitatīvu un nepārtrauktu piegādi Pieslēguma punktā saskaņā ar Līguma 2.pielikumu "Signāla kvalitāte un monitorings".

4.5. Izpildītājs nodrošina piegādāto Programmu bloku saņemšanu un nogādāšanu līdz raidītājiem tādējādi, lai, izmantojot Tehniskos Līdzekļus, nodrošinātu saņemto Programmu bloku diennakts raidīšanu Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklos, saskaņā ar Līguma 2.pielikumu "Signāla kvalitāte un monitorings".

4.6. Pasūtītājam ir pienākums informēt Izpildītāju par Programmu sarakstu pirms Pasūtītājs piegādā Programmu blokus Pieslēguma punktā, Programmu sarakstu, iesniedzot Izpildītājam 10 (desmit) kalendāra dienas pirms piegādes uzsākšanas.

4.7. Pasūtītājs paziņo Izpildītājam par visām izmaiņām, kas tiek veiktas Programmu bloku sastāvā, sniedzot visu informāciju par aktuālo situāciju, attiecīgo informāciju nosūtot Līguma 16.2.punktā norādītajai Izpildītāja kontaktpersonai ne vēlāk kā 10 (desmit) kalendāra dienas pirms attiecīgo izmaiņu veikšanas dienas.

4.8. Izpildītājs nav atbildīgs par Programmas blokā esošo programmu saturu.

5. Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu darbība un tehniskā uzraudzība

5.1. Tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšana

Izpildītājam ir pienākums nodrošināt Tehnisko līdzekļu darbību un Programmu bloku kvalitatīvu izplatīšanu, pie nosacījuma, ka Pasūtītājs ir izpildījis Līguma 4.4.punkta noteikumus.

5.2. Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu darbības tehniskā uzraudzība

Izpildītājs veic Zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu darbības tehnisko uzraudzību (monitoringu). Pasūtītājs nodrošina Izpildītāju ar aktualizētām viedkartēm maksas televīzijas programmu dekodēšanai.

5.3. Tehnisko līdzekļu izslēgšana avārijas gadījumos

Avārijas gadījumos Izpildītājam ir tiesības izslēgt Tehniskos līdzekļus. Šādā gadījumā Izpildītājam ir pienākums nekavējoties, bet ne ilgāk kā 30 (trīsdesmit) minūšu laikā no Tehnisko līdzekļu izslēgšanas jebkurā diennakts laikā paziņot Pasūtītāja Līguma 16.1.punktā norādītajām kontaktpersonām par Tehnisko līdzekļu izslēgšanu.

5.4. Mērījumi

5.4.1. 6 mēnešu laikā pēc Līguma parakstīšanas Līgumam kā pielikums un tā neatņemama sastāvdaļa tiek pievienots katra Tīkla katras Vienfrekvences zonas pārbaudes protokols, kas sagatavots atbilstoši Līguma 4.pielikumam "Tīklu aptveršanas zonu mērījumu veikšanas kārtība."

5.4.2. Turpmākos Raidītāju aptveršanas zonu mērījumus Tehnisko līdzekļu darbības un atbilstības pārbaudei veic vienu reizi katru 12 mēnešu periodā. Plānotos mērījumus veic Izpildītājs ar Pasūtītāju iepriekš saskaņota plānoto mērījumu veikšanas laika grafika ietvaros.

5.4.3. Pasūtītājs ir tiesīgs pilnvarot tā pārstāvi piedalīties mērījumu veikšanā un Izpildītājam tādā gadījumā ir pienākums nodrošināt Pasūtītāja pilnvarotajam pārstāvim iespēju piedalīties mērījumu veikšanā. Pasūtītāja pārstāvja nepiedalīšanās mērījumu veikšanā pati par sevi nevar būt pamats veikto mērījumu apšaubīšanai.

5.5. Strīdu risināšana par veiktajiem mērījumiem

5.5.1. Ja starp Pasūtītāju un Izpildītāju rodas strīds par Raidītāju aptveršanas zonu mērījumiem, Puses apņemas šo strīdu atrisināt ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienu laikā pēc tā rašanās, bet, ja šajā termiņā Puses nepanāk vienošanos, tad Pusēm ir pienākums nākamo 3 (trīs) darba dienu laikā pieaicināt VAS ES ekspertus mērījumu veikšanai. VAS ES veikto mērījumu rezultāts ir Pusēm saistošs. VAS ES veiktā mērījuma izmaksas sedz Izpildītājs, ja pārraidīšanas kvalitātes pasliktināšanās radusies Izpildītāja rīcības rezultātā, vai Pasūtītājs, ja VAS ES mērījuma rezultāts liecina, ka pārraidīšanas kvalitātes pasliktināšanās nav notikusi. Līguma 5.4.punktā minēto mērījumu rezultāts ir uzskatāms par pamatu Līguma 3.pielikumā "Pakalpojumu kvalitātes noteikumi" paredzēto Pakalpojumu kvalitātes kritēriju izpildes noteikšanai.

5.5.2. TV kanāla neatbilstība Līguma 1.pielikumā "Teritorijas apraksts un Apraides zonu izvietojuma plāns" norādītajam vai neatbilstība 1.Pielikuma vēlāk izdarītos grozījumos pati par sevi nevar būt pamats Pasūtītāja iebildumiem par nekvalitatīvu Pakalpojumu sniegšanu.

6. TV kanālu aizstāšanas procedūra

6.1. Ievērojot Ženēvas plānu 2006, kā arī 694-790 MHz joslas atbrīvošanu līdz 2022.gada 30.jūnijam, vienfrekvences tīkla zonās izmantotie TV kanāli var tikt aizvietoti ar citiem atbilstoši VAS ES izstrādātam plānam un koordinācijas procesam.

6.2. Par TV kanālu aizstāšanu Izpildītājs informē Pasūtītāju 60 (sešdesmit) kalendāra dienas iepriekš, nosūtot kanāla aizstāšanas paziņojumu.

6.3. TV kanālu aizstāšana, kas saistīta/pamatota ar ārējiem (ārpus līgumiskiem) faktoriem, Līguma kontekstā nevar būt par iemeslu strīdiem starp Pusēm, un Pasūtītājam nav tiesību to uzskatīt par nepienācīgu Līguma pildīšanu no Izpildītāja puses.

6.4. Ja TV kanāls tiek aizstāts, Izpildītājs veic jaunu attiecīgās Vienfrekvences Tīkla zonas mērījumu 2 mēnešu laikā no izmaiņu izdarīšanas brīža. Jaunais Vienfrekvences Tīkla zonas mērījuma protokols tiek pievienots Līgumam, aizstājot agrāk izdarītos atbilstošās Vienfrekvences tīkla zonas mērījumus.

7. Izmaiņas Vienfrekvences tīkla aptveršanas zonā un jauna Izplatīšanas tīkla izveide

7.1. Pēc Pakalpojumu sniegšanas uzsākšanas Pasūtītājs var prasīt palielināt noteikta Izplatīšanas tīkla aptveršanas zonu un/vai jauna Izplatīšanas tīkla izveidi, ja to pieļauj pieejamie frekvenču spektra resursi. Līguma darbības laikā Izplatīšanas tīkla aptveršanas zonu samazināšana netiek izskatīta.

7.2. Ja Pasūtītājs izsaka vēlmi palielināt noteikta Izplatīšanas tīkla aptveršanas zonu un/vai izveidot jaunu Izplatīšanas tīklu, Izpildītājs uzsāk faktiskas darbības tīkla aptveršanas zonas palielināšanai tikai pēc tam, kad starp Pusēm panākta galīga vienošanās par:

7.2.1. Izmaiņām Teritorijas aprakstā un Apraides zonu izvietojuma plānā, un Pasūtītājs tās akceptējis, parakstot atbilstošas izmaiņas Līguma 1.pielikumā "Teritorijas apraksts un Apraides zonu izvietojuma plāns";

7.2.2. jaunā Pakalpojuma cenu;

7.2.3. datumu, no kura uzsākama raidīšana saistībā ar veiktajām izmaiņām;

7.2.4. citiem nosacījumiem, kurus kāda no Pusēm uzskatītu par būtiskiem.

7.3. Ievērojot Ženēvas plānu 2006, Līguma darbības laikā Izplatīšanas tīkla aptveršanas zona var tikt samazināta tikai atbilstoši VAS ES izstrādātam plānam un koordinācijas procesam.

7.4. Ja Izplatīšanas tīkla aptveršanas zona tiek samazināta Līguma 7.3.punktā minēto iemeslu dēļ, Puses neatbild par zaudējumiem, kas tamdēļ radušies otrai Pusei. Tīkla aptveršanas zonas samazināšanas gadījumā jaunā pakalpojuma maksa tiek aprēķināta atbilstoši zemes raidīšanas tarifu aprēķināšanas metodikai.

7.5. Ja Izplatīšanas tīkla aptveršanas zona tiek samazināta, Izpildītājs veic jaunu attiecīgās Vienfrekvences Tīkla zonas mērījumu 2 (divu) mēnešu laikā no izmaiņu izdarīšanas brīža. Jaunais Vienfrekvences Tīkla zonas mērījuma protokols tiek pievienots Līgumam, aizstājot agrāk izdarītos atbilstošās Vienfrekvences tīkla zonas mērījumus.

8. Tehnisko līdzekļu tehniskā apkope un remonts

8.1. Tehnisko līdzekļu plānotā tehniskā apkope un remonts

Izpildītājam ir pienākums 2 (divu) mēnešu laikā no Līguma noslēgšanas attiecībā uz 2022.gadu un līdz katra kalendārā gada 30.novembrim izstrādāt un iesniegt Pasūtītājam apstiprināšanai Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plānu nākamajam kalendārajam gadam. Pasūtītājs 10 (desmit) kalendāra dienu laikā pēc Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plāna nākamajam kalendārajam gadam saņemšanas no Izpildītāja, sniedz Izpildītājam saskaņojumu Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plānam vai iesniedz Izpildītājam pamatotu paziņojumu par nepieciešamajā izmaiņām tajā. Gadījumā, ja šajā Līguma punktā norādītajā termiņā Pasūtītājs nav sniedzis Izpildītājam saskaņojumu Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plānam nākamajam gadam vai nav iesniedzis Izpildītājam paziņojumu par nepieciešamajām izmaiņām, Izpildītāja iesniegtais Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plāns nākamajam kalendārajam gadam stājas spēkā. Pusēm ir tiesības ne mazāk kā 7 (septiņas) kalendāra dienas iepriekš savstarpēji vienojoties veikt izmaiņas saskaņotajā Tehnisko līdzekļu plānoto tehnisko apkopju un remonta plānā.

8.2. Tehnisko līdzekļu ārkārtas tehniskā apkope un remonts

8.2.1 Gadījumā, ja Tehnisko līdzekļu ārkārtas (ārpus plāna) tehniskās apkopes vai remonta ietvaros ir paredzēti Tehniskie pārtraukumi un / vai Tehniskie brāķi, Tehnisko līdzekļu ārkārtas tehniskā apkope/remonts Izpildītājam vismaz 7 (septiņas) darba dienas iepriekš jāsaskaņo ar Līguma 16.1.1.punktā norādīto Pasūtītāja pārstāvi, kurš 2 (divu) darba dienu laikā sniedz saskaņojumu iepriekšminēto darbu veikšanai. Iebildumu gadījumā, Pušu pārstāvji tehniskos jautājumos 2 (divu) darba dienu laikā saskaņo tuvāko iespējamo Tehnisko līdzekļu ārkārtas tehniskās apkopes/remonta veikšanas laiku; attiecībā uz šādiem Tehniskajiem pārtraukumiem un / vai Tehniskajiem brāķiem, Līguma 3. pielikumā "Pakalpojumu kvalitātes noteikumi" paredzētās sankcijas netiek piemērotas.

8.2.2 Neatliekamos gadījumos (tai skaitā, lai novērstu esošas vai iespējamas avārijas) Izpildītājam ir tiesības veikt Tehnisko līdzekļu ārkārtas tehnisko apkopi un/vai Tehnisko līdzekļu ārkārtas remontu, par to nekavējoties paziņojot Līguma 16.1.punktā norādītajai Pasūtītāja kontaktpersonai.

8.3. Ziņojumi par bojājumiem

Pasūtītājs ziņo Izpildītājam par iespējamajiem bojājumiem tikai pēc tam, kad ir pārliecinājies, ka Signāls ir nodots Pieslēguma punktā un ka bojājums ir tieši Tehniskajos līdzekļos, nosūtot problēmziņojuma pieteikumu Izpildītājam un Izpildītāja pienākums ir nekavējoties, bet ne vēlāk kā 30 (trīsdesmit) minūšu laikā sniegt atbildi par bojājuma faktu, un bojājuma fakta apstiprinājuma gadījumā nekavējoties pēc bojājuma novēršanas informēt par bojājuma novēršanas faktu Līguma 16.1.1.punktā norādīto Pasūtītāja pārstāvi.

9. Pakalpojumu apmaksa un norēķinu kārtība

9.1. Par Pakalpojumu sniegšanu saskaņā ar Līguma noteikumiem un visu Līgumā paredzēto Izpildītāja saistību kvalitatīvu un savlaicīgu izpildi Pasūtītājs apņemas Līgumā noteiktajā apmērā, termiņā un kārtībā samaksāt Izpildītājam:

9.1.1. maksu par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ciparformatā atbilstoši Līguma 5.pielikumā "Pakalpojumu cenas" norādītajām cenām;

9.1.2. maksu par iekārtām patērēto elektroenerģiju, atbilstoši skaitītāju rādījumiem un Izpildītājam piemērojamajiem elektroenerģijas piegādātāja tarifiem. Pasūtītājam tiek nodrošināta piekļuve attiecīgajiem elektroenerģijas patēriņa skaitītājiem;

9.1.3. maksu par radiofrekvenču piešķīruma lietošanas atļaujām un iekārtu elektromagnētiskās saderības nodrošināšanas pakalpojumiem saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikto cenrādi, atbilstoši VAS ES izrakstītajiem rēķiniem par sniegtajiem publiskajiem maksas pakalpojumiem;

9.1.4. papildus minētajiem maksājumiem, Pasūtītājs maksā pievienotās vērtības nodokli Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā apmērā, ja konkrētais pakalpojums tiek aplikts ar pievienotās vērtības nodokli.

9.2. Samaksu par Izpildītāja sniegtajiem pakalpojumiem maksas televīzijas programmu izplatīšanai ciparformātā attiecīgajā mēnesī Pasūtītājs veic, pamatojoties uz ikmēneša protokoliem par Pakalpojumu sniegšanu (Protokols) atbilstoši Līguma 6.pielikumam "Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokola paraugs".

9.3. Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokolu saskaņošanas kārtība:

9.3.1. Izpildītājs sagatavo Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokolu līdz katra nākamā mēneša 10. (desmitajam) datumam, paraksta to ar drošu elektronisko parakstu un nosūta Pasūtītāja akceptam uz e-pasta adresi ____;

9.3.2. ja Pasūtītājs piekrīt Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokolā norādītajai informācijai, Pasūtītājs paraksta saņemto Protokolu ar drošu elektronisko parakstu un 5 (piecu) darba dienu laikā no Protokola nosūtīšanas dienas nosūta atpakaļ Izpildītājam uz e-pasta adresi ____ rēķina sagatavošanai;

9.3.3. Izpildītājs pēc Līguma 9.2.punktā minētā ikmēneša Protokola abpusējas parakstīšanas 5 (piecu) darba dienu laikā izraksta un iesniedz Pasūtītājam rēķinu par Pakalpojumu sniegšanu attiecīgajā mēnesī;

9.3.4. ja Pasūtītājam ir pamatoti iebildumi par kādu Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokolā norādīto pozīciju, Pasūtītājs savus pamatotos iebildumus rakstiskā veidā nosūta Izpildītājam uz e-pasta adresi ____ 5 (piecu) darba dienu laikā no Protokola nosūtīšanas dienas;

9.3.5. ja Izpildītājs Pasūtītāja iebildumus atzīst par pamatotiem, viņš atbilstoši precizē Protokolu un 5 (piecu) darba dienu laikā atkārtoti to nosūta saskaņošanai Pasūtītājam Līguma 9.3.1.punktā norādītajā kārtībā;

9.3.6. ja Izpildītājs Pasūtītāja iebildumus atzīst par nepamatotiem vai Izpildītājs noteiktajā termiņā nav saņēmis parakstītu Protokolu vai iebildumus, Izpildītājs izraksta rēķinu pilnā Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokolā ietvertajā apmērā, un Pasūtītājam ir pienākums apmaksāt atbilstoši izrakstīto rēķinu.

9.4. Pasūtītājs apmaksā Izpildītāja izrakstīto rēķinu par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ciparformātā 30 (trīsdesmit) kalendāra dienu laikā no rēķina nosūtīšanas dienas, pārskaitot rēķinā norādīto summu uz rēķinā norādīto Izpildītāja norēķinu kontu kredītiestādē.

9.5. Maksu par iekārtām patērēto elektroenerģiju saskaņā ar Līguma 9.1.2.punktu, Pasūtītājs maksā 15 (piecpadsmit) kalendāra dienu laikā no rēķina nosūtīšanas dienas, pārskaitot rēķinā norādīto summu uz rēķinā norādīto Izpildītāja norēķinu kontu kredītiestādē.

9.6. Maksu par radiofrekvenču piešķīruma lietošanas atļaujām un iekārtu elektromagnētiskās saderības nodrošināšanas pakalpojumiem saskaņā ar Līguma 9.1.3.punktu Pasūtītājs maksā 15 (piecpadsmit) kalendāra dienu laikā no rēķina nosūtīšanas dienas, pārskaitot rēķinā norādīto summu uz rēķinā norādīto Izpildītāja norēķinu kontu kredītiestādē.

9.7. Izpildītājs rēķinus sagatavo elektroniskā veidā un paraksta ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu. Izpildītājs apliecina, ka elektroniskais rēķins tiks sagatavots un iesniegts atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu sagatavošanu.

9.8. Visus Līgumā paredzētos rēķinus Puses sagatavo elektroniskā veidā. Izpildītājs elektroniski sagatavotos rēķinus nosūta elektroniski no Izpildītāja elektroniskā pasta adreses _______ uz Pasūtītāja elektroniskā pasta adresi ________. Pasūtītājs elektroniski sagatavotos rēķinus nosūta elektroniskā veidā no Pasūtītāja elektroniskā pasta adreses ________ uz Izpildītāja elektroniskā pasta adresi ________.

9.9. Pasūtītājs apmaksā Pakalpojumu sniegšanu arī Tehnisko pārtraukumu un Tehnisko brāķu gadījumā, kas radušies Pasūtītāja vainas dēļ, tai skaitā mērījumu laiku, kas veikti pēc Pasūtītāja pieprasījuma.

9.10. Atbilstoši Līguma 3.pielikumam "Pakalpojumu kvalitātes noteikumi", Pasūtītājs neveic apmaksu par Pakalpojumiem un Izpildītājam tiek piemērotas Līguma 3. Pielikumā "Pakalpojumu kvalitātes noteikumi" paredzētais līgumsods šādos gadījumos:

9.10.1. Tehniskos pārtraukumus un / vai Tehnisko brāķi, kas radušies Izpildītāja Tehnisko līdzekļu vai darbinieku vainas dēļ;

9.10.2. Tehniskos pārtraukumus, kas radušies Tehnisko līdzekļu Avārijas izslēgšanas vai Ārkārtas tehniskās apkopes gadījumos, kas nav tikuši saskaņoti ar Pasūtītāju.

9.11. Gadījumā, ja iestājas Tehniskie pārtraukumi Izpildītāja sniegtajos Pakalpojumos elektroenerģijas padeves pārtraukuma dēļ, Izpildītājs aprēķina maksu par Pakalpojumiem attiecīgajā mēnesī konkrētajā raidošajā stacijā (saskaņā ar Līguma 5. pielikumu "Pakalpojumu cenas"), to samazinot proporcionāli Tehniskā pārtraukuma faktiskajam laikam minūtēs.

9.12. Visus izdevumus, kas saistīti ar bankas pārskaitījumu apmaksu, sedz tā Puse, kura veic maksājumu.

9.13. Par apmaksas veikšanas dienu tiek uzskatīts datums, kad Pasūtītāja rēķinā norādītā naudas summa tiek ieskaitīta Pakalpojumu sniedzēja bankas kontā.

9.14. Izpildītājam ir tiesības vienpusēji saskaņā ar Metodiku pārskatīt maksu par maksas televīzijas programmu zemes izplatīšanu ciparformatā, pie nosacījuma, ka maksa tiek pārskatīta ne ātrāk kā 24 (divdesmit četrus) mēnešus pēc Līguma noslēgšanas un attiecīgās maksas izmaiņas tiek veiktas ne biežāk kā vienu reizi 2 (divu) gadu laikā pēc iepriekšējā tarifa izmaiņām, ja šajā 2 (divu) gadu periodā patēriņa cenu pārmaiņas (inflācijas indekss) kopā ir bijušas lielākas kā 6%. Šajā Līguma punktā noteiktais maksas palielinājums nepārsniedz 6% apmēru no iepriekšējā perioda maksas par maksas televīzijas programmu zemes izplatīšanu ciparformatā.

9.15. Līguma izbeigšana neatbrīvo Puses no parāda un līgumsoda apmaksas pilnā apjomā.

9.16. Attiecībā uz Līgumā paredzētajiem maksājumiem, kurus atbilstoši Līguma noteikumiem Izpildītājs veic par labu Pasūtītājam (tai skaitā, bet ne tikai, Līgumā paredzēto līgumsodu), Izpildītājs apmaksā Pasūtītāja izrakstīto rēķinu 30 (trīsdesmit) kalendāra dienu laikā no rēķina nosūtīšanas dienas, pārskaitot rēķinā norādīto summu uz rēķinā norādīto Pasūtītāja norēķinu kontu kredītiestādē.

10. Pušu atbildība

10.1. Pasūtītāja atbildības apjoms

10.1.1. Pasūtītājs atbild vienīgi par tiešajiem zaudējumiem, ko tas nodarījis Izpildītājam ar no Līguma izrietošo pienākumu neizpildi vispār vai nepienācīgu izpildi, ar noteikumu, ka Pasūtītāja atbildība par attiecīgā mēneša ietvaros no Līguma izrietošo pienākumu neizpildes vispār vai nepienācīgas izpildes rezultātā Izpildītājam nodarīto atlīdzināmo zaudējumu apjoms nepārsniedz 10% (desmit procenti) no maksas par televīzijas programmu izplatīšanu ciparformātā pakalpojumu sniegšanu attiecīgajā mēnesī, saskaņā ar Līguma noteikumiem.

10.1.2. Pasūtītājs neatbild par Izpildītāja netiešajiem zaudējumiem, kā arī par negūto peļņu.

10.1.3. Pasūtītājs neatbild par no Līguma izrietošo saistību daļēju vai pilnīgu neizpildi, ja iestājas Līguma 11.punktā noteiktie nepārvaramas varas apstākļi.

10.2. Izpildītāja atbildības apjoms

10.2.1. Izpildītājs atbild vienīgi par tiešajiem zaudējumiem, ko tas nodarījis Pasūtītājam ar no Līguma izrietošo pienākumu neizpildi vispār vai nepienācīgu izpildi ar noteikumu, ka Izpildītāja atbildība par attiecīgā mēneša ietvaros no Līguma izrietošo pienākumu neizpildes vispār vai nepienācīgas izpildes rezultātā Pasūtītājam nodarīto atlīdzināmo zaudējumu apjoms nepārsniedz 10% (desmit procenti) no maksas par televīzijas programmu izplatīšanas ciparformātā pakalpojumu sniegšanu attiecīgajā mēnesī, saskaņā ar Līguma noteikumiem.

10.2.2. Gadījumā, ja Pasūtītājam tiek nodarīti zaudējumi Tehniskā brāķa un / vai Tehniskā pārtraukuma dēļ saskaņā ar Līguma 8.1. un 8.2.1.punktu ar Izpildītāju saskaņotas Tehnisko līdzekļu apkopes ietvaros, Izpildītājs neatbild Pasūtītājam par šādiem zaudējumiem.

10.2.3. Izpildītājs neatbild par jebkādiem Galiekārtu bojājumiem un/vai darbības traucējumiem.

10.2.4. Izpildītājs neatbild par Pasūtītāja netiešiem zaudējumiem, kā arī par negūto peļņu.

10.2.5. Izpildītājs neatbild par no Līguma izrietošo saistību daļēju vai pilnīgu neizpildi, ja iestājas Līguma 11.sadaļā noteiktie nepārvaramas varas apstākļi.

10.3. Līgumsods par samaksas termiņu kavējumiem

Par no Līguma izrietošo maksājumu nokavējumiem, Pusei ir pienākums maksāt otrai Pusei līgumsodu 0,3% (trīs desmitdaļas procenta) no laikā nesamaksātās summas par katru nokavēto dienu, veicot līgumsoda samaksu 3 (trīs) darba dienu laikā pēc attiecīga otras Puses rēķina saņemšanas dienas. Puses vienojas, ka līgumsoda, kas izriet no Līguma, samaksa, neatbrīvo Puses no Līgumā noteikto saistību izpildes. Pusēm ir pienākums apmaksāt otrās Puses izrakstīto rēķinu ar aprēķināto līgumsodu.

10.4. Līgumsods par neatļautu Signāla piegādes kavēšanu un pārtraukumu

10.4.1. Ja brīdī, kad saskaņā ar Rīkojumā noteikto Pasūtītājam jāuzsāk maksas televīzijas pakalpojumu sniegšana, Pakalpojumu sniegšanas uzsākšana nav iespējama tamdēļ, ka Pasūtītājs nav nodrošinājis Signāla piegādi Pieslēguma punktā (Neatļauta Signāla piegādes kavēšana), Pasūtītājs maksā Izpildītājam līgumsodu par Neatļautu Signāla piegādes kavēšanu, kas aprēķināms, Līguma 5.pielikumā norādītās Pakalpojumu cenas reizinot ar faktisko nokavējuma laiku, kas izteikts mēnešos.

10.4.2. Ja Līguma darbības laikā Pakalpojumu sniegšana nav iespējama tamdēļ, ka Pasūtītājs nav nodrošinājis Signāla piegādi Pieslēguma punktā (Neatļauts Signāla piegādes pārtraukums), Pasūtītājs maksā Izpildītājam līgumsodu par Neatļautu Signāla piegādes pārtraukumu, kas aprēķināms, Līguma 5.pielikumā norādītās Pakalpojumu cenas reizinot ar faktisko Signāla piegādes pārtraukuma laiku, kas izteikts mēnešos.

Pierādījums Signāla piegādes pārtraukumam ir Izpildītāja sagatavota atbilstoša satura izdruka no monitorēšanas sistēmas. Pierādījums Signāla piegādes atjaunošanai ir abpusēji parakstīts akts par Signāla piegādi - saņemšanu Pieslēguma punktā.

10.5. Līguma izpildes nodrošinājums

10.5.1. Pasūtītājs pirms Līguma noslēgšanas Izpildītājam ir iesniedzis Latvijas Republikā, Eiropas Savienībā vai Eiropas Ekonomikas zonā reģistrētas bankas vai apdrošināšanas sabiedrības izsniegtu Līguma izpildes nodrošinājumu (bankas garantija, apdrošināšana polise) EUR 3 458 121 (trīs miljoni četri simti piecdesmit astoņi tūkstoši viens simts divdesmit viens euro) apmērā.

10.5.2. Līguma 10.5.1.apakšpunktā norādītajam Līguma izpildes nodrošinājumam ir jābūt spēkā visā Līguma darbības laikā līdz 2026.gada 31.decembrim, t.i., līdz brīdim, kad Pasūtītājs būs pilnā apmērā un pienācīgi izpildījis Līguma saistības, ko apliecina Izpildītāja paziņojums Līguma izpildes nodrošinājuma izsniedzējam. Līguma izpildes nodrošinājums var tikt nodrošināts pa daļām, ievērojot Līguma izpildes nodrošinājuma nepārtrauktību visā Līguma darbības laikā. Pasūtītājam ir pienākums attiecīgi pagarināt Līguma izpildes nodrošinājuma termiņu un 10 (desmit) darba dienas pirms nodrošinājumā norādītā termiņa beigām jauno (pagarināto) Līguma izpildes nodrošinājumu iesniegt Izpildītājam. Jaunā (pagarinātā) Līguma izpildes nodrošinājuma neiesniegšana norādītāja termiņā ir pamats Izpildītājam saņemt Līguma izpildes nodrošinājuma summu pilnā apmērā. Līguma izpildes nodrošinājums un visi tā pielikumi, t.sk. grozījumi par termiņu pagarinājumu, ir Līguma neatņemamas sastāvdaļas un tās pielikumi.

10.5.3. Līguma nodrošinājuma izsniedzējs galvo Pasūtītājam savlaicīgu un pienācīgu Līguma saistību izpildi un šo saistību neizpildes gadījumā uzņemas saistības attiecībā pret Pasūtītāju Līguma 10.5.1.punktā norādītās summas apmērā.

11. Nepārvarama vara

11.1. Nepārvaramas varas apstākļi

Puses ir atbrīvotas no atbildības par Līguma saistību daļēju vai pilnīgu neizpildi, ja šo saistību izpilde kļuvusi neiespējama nepārvaramu un no Pusēm neatkarīgu apstākļu iestāšanās rezultātā, kurus Puses nevarēja saprātīgi paredzēt pie Līguma noslēgšanas un no kuriem vai to radītām sekām Puses nevarēja izvairīties ar saprātīgiem līdzekļiem, tai skaitā, bet ne tikai, ugunsgrēks, plūdi, stiprs vējš, ļoti stiprs vējš, vētrains, vētra, stipra vētra, ļoti stipra vētra, orkāns (norādītie vēja ātrumi tiek definēti saskaņā ar Boforta skalu), zemestrīce, vandālisma akti, nemieri, kara darbība vai citi nepārvaramas varas apstākļi, ja šādi apstākļi tiešā veidā ietekmējuši no Līguma izrietošo saistību izpildi.

11.2. Paziņošana par nepārvaramas varas apstākļiem

Puse, kas nokļuvusi nepārvaramas varas apstākļos, nekavējoties, bet ne vēlāk kā trīs dienu laikā rakstiski informē otru Pusi par nepārvaramas varas apstākļu iestāšanos, norādot radušos apstākļu raksturu, iespējamo ilgumu un paredzamās sekas. Puses apņemas vienoties par to, vai šādi nepārvaramas varas apstākļi traucē vai padara Līguma saistību izpildi par neiespējamu, kā arī izlemt Līguma saistību turpināšanas būtiskos jautājumus.

11.3. Līguma izbeigšana nepārvaramas varas apstākļu dēļ

Katrai Pusei ir tiesības vienpusēji izbeigt Līgumu un atkāpties no Līguma saistību turpmākas izpildes, ja nepārvaramas varas apstākļu dēļ otra Puse nespēj izpildīt un nepilda Līgumā noteiktās saistības ilgāk par 3 (trīs) kalendāra mēnešiem, par to paziņojot otrai Pusei ne vēlāk kā 30 (trīsdesmit) kalendāra dienas pirms Līguma izbeigšanas.

11.4. Maksājumu parādi

Puses vienojas, ka nepārvaramas varas apstākļu esamība nav uzskatāma par tiesisku iemeslu uz Līguma pamata radušos no nepārvaramas varas apstākļiem neatkarīgu jebkādu Pušu maksājumu parādu nesegšanai.

12. Līguma spēkā esamības termiņš

12.1. Līgums stājas spēkā tā abpusējas parakstīšanas dienā un ir spēkā līdz pilnīgai saistību izpildei.

12.2. Pakalpojuma sniegšanas termiņš: no 2022.gada 1.janvāra, pie nosacījuma, ka Pasūtītājs ir izpildījis Līguma 3.3.punktā noteikto, līdz 2026.gada 31.decembrim.

13. Līguma izbeigšana

13.1. Pasūtītājam ir tiesības vienpusēji izbeigt Līgumu pirms tā termiņa beigām, ja Izpildītājs zaudē tam piešķirtās radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības.

13.2. Izpildītājam ir tiesības vienpusēji izbeigt Līgumu pirms tā termiņa beigām, ja:

13.2.1. 30 (trīsdesmit) darba dienu laikā pēc rakstiska brīdinājuma saņemšanas, Pasūtītājs Līgumā noteiktajā kārtībā un apjomā, nav veicis samaksu Izpildītājam par Līgumā noteiktajā kārtībā un atbilstošā kvalitātē sniegtajiem Pakalpojumiem;

13.2.2. Pasūtītājs viena mēneša laikā pēc Konkursa rezultātu apstiprināšanas Ministru kabinetā nav saņēmis retranslācijas vai retranslācijas un apraides atļauju maksas televīzijas pakalpojuma sniegšanai;

13.2.3. Pasūtītājam ir anulētas maksas televīzijas pakalpojuma sniegšanas tiesības.

13.3. Līgums tiek izbeigts tiesību aktu izmaiņu gadījumā, ar ko Izpildītājs zaudē tām Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto deleģēto uzdevumu nodrošināt maksas televīzijas programmu izplatīšanu.

13.4. Ja Pasūtītājs vienpusēji atkāpjas no Līguma Līgumā neminētos gadījumos (neatļauta atkāpšanās no Līguma), Pasūtītājam ir pienākums samaksāt Izpildītājam kompensāciju 30% apmērā no pakalpojumu maksas par atlikušo periodu, tas ir līdz 2026.gada 31.decembrim. Gadījumā, ja Līgums tiek izbeigts saskaņā ar šo Līguma punktu, nav piemērojams Līguma 10.1.1.punktā noteiktais zaudējumu aprobežojums.

14. Līgumam piemērojamais likums un strīdu risināšanas kārtība

14.1. Līgumam piemērojamais likums

Līgums ir izstrādāts, interpretējams un pildāms saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Līgumā nenoregulētajiem jautājumiem piemērojami Latvijas Republikas normatīvie akti.

14.2. Strīdu risināšanas kārtība

Visi strīdi, kuri varētu rasties sakarā ar Līguma izpildīšanu vai neizpildīšanu, jebkādā savādākā veidā būtu saistīti vai izrietētu no tā, ir risināmi Pušu sarunu ceļā. Ja šādās sarunās vienošanos panākt neizdodas, tad strīdi risināmi attiecīgās piekritības Latvijas Republikas tiesu iestādēs.

15. Konfidencialitāte un fizisko personu datu aizsardzība

15.1. Ciktāl tas nav pretrunā ar Informācijas atklātības likumu un citiem normatīvajiem aktiem, kuri regulē Līguma Pušu un Pušu dalībnieku darbību, Puses apņemas ievērot konfidencialitāti attiecībā uz jebkādu informāciju, kas Līguma ietvaros ir sniegta pārējām Pusēm, tai skaitā, bet ne tikai, informāciju par Līguma noteikumiem un saturu, Līgumā iekļauto finansiālo informāciju, Pušu savstarpējām tiesībām un pienākumiem, kā arī jebkādu citu informāciju, ko Puses ir rakstiski vai mutiski paziņojušas vai nodevušas otrai Puses sakarā ar Līguma izpildi, un kas ir apzīmēta kā aizsargājamā informācija (turpmāk - Aizsargājama informācija).

15.2. Par Aizsargājamo informāciju nav uzskatāma informācija:, ja:

15.2.1. tā ir vai kļūst publiski zināma un tas nav tiešs vai netiešs rezultāts informācijas izpaušanai, pārkāpjot Līgumu;

15.2.2. Puses rakstiski vienojas, ka tā nav Aizsargājama.

15.3. Puses apņemas nodrošināt iepriekš minētās informācijas neizpaušanu no savu darbinieku, pilnvaroto pārstāvju un profesionālo konsultantu puses. Puses ir savstarpēji atbildīgi par Līgumā paredzēto konfidencialitātes noteikumu pārkāpšanas rezultātā radīto zaudējumu atlīdzināšanu.

15.4. Katra Puse informē jebkuru amatpersonu, darbinieku vai aģentu, vai jebkuru profesionālu konsultantu, kam tā sniedz Aizsargājamo informāciju, par to, ka šāda informācija ir konfidenciāla, un pieprasa tiem: a) turēt to slepenībā; un b) neizpaust to nevienai trešajai personai, izņemot Latvijas republikas normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.

15.5. Puses apņemas bez iepriekšējas rakstiskas otras Puses piekrišanas nekādā veidā nekopēt vai citādi nepavairot iesniegto informāciju, kā arī pēc attiecīgas Puses pieprasījuma atdot atpakaļ visus dokumentus un citus materiālus (arī to atvasinājumus (kopijas, norakstus, izrakstus), kas satur Aizsargājamo informāciju un kuri tikuši izsniegti šai Pusei Līguma saistību izpildei.

15.6. Ar Līgumu noteiktas konfidencialitātes saistības ir spēkā visu Līguma darbības laiku un 3 (trīs) gadus pēc Līguma darbības termiņa beigām neatkarīgi no šī Līguma izbeigšanas iemesliem.

15.7. Šim Līgumam izbeidzoties, katra Puse 3 (trīs) mēnešu laikā no Līguma izbeigšanas dienas var pieprasīt otrai Pusei nodot tai atpakaļ jebkurus dokumentus, kas ietver konfidenciālo informāciju saistībā ar pirmo Pusi, ar rakstisku paziņojumu. Šī pieprasījuma neizpilde vai nepilnīga izpilde ir uzskatāma par konfidencialitātes noteikuma pārkāpumu, ja vien attiecīgajai Pusei saskaņā ar saistošiem normatīviem aktiem vai fondu biržas noteikumiem nav saistošs pienākums saglabāt attiecīgo informāciju vai dokumentus.

15.8. Konfidenciālas informācijas izpaušana normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, gadījumos un apjomā nav uzskatāma par šajā Līguma 15.nodaļā paredzēto saistību pārkāpumu.

15.9. Pusēm ir tiesības apstrādāt no otras Puses iegūtos fizisko personu datus, ka arī Līguma izpildes ietvaros iegūtos fizisko personu datus tikai ar mērķi nodrošināt Līgumā noteikto saistību izpildi, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības šādu datu apstrādei un aizsardzībai tajā skaitā, bet ne tikai ievērot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) prasības.

15.10. Ja saskaņā ar normatīvajiem aktiem Pusei var rasties pienākums nodot tālāk trešajām personām no otras Puses iegūtos fizisko personu datus, tas pirms šādu datu nodošanas informē par to otru Pusi, ja vien normatīvie akti to neaizliedz.

15.11. Neskatoties uz Līguma 15.10.punktā minēto, Pasūtītājs informēts par tā nodoto fizisko personu datu apstrādi gadījumā, kad Izpildītājs nodod no Pasūtītāja saņemtos fizisko personu datus trešajām personām, kas sniedz Izpildītājam pakalpojumus, ar kurām Izpildītājs sadarbojas tā darbības un Līguma izpildes nodrošināšanai.

15.12. Puses apņemas pēc otras Puses pieprasījuma iznīcināt no tās iegūtos fizisko personu datus, ja izbeidzas nepieciešamība tos apstrādāt Līguma izpildes nodrošināšanai.

15.13. Puse, kura nodod otrai Pusei fizisko personu datus apstrādei, atbild par piekrišanu iegūšanu no attiecīgajiem datu subjektiem, ja nepieciešams.

16. Pušu pārstāvji, paziņojumi un cita veida saziņa

16.1. Pasūtītāja pārstāvji

Attiecībā uz Līguma izpildi Pasūtītājs par tā pilnvarotajiem pārstāvjiem nozīmē:

16.1.1. __________ (attiecībā uz tehniskajiem jautājumiem),

16.1.2. __________ (attiecībā uz pārējiem jautājumiem),

kā arī citas Izpildītājam pienācīgā kārtā paziņotas personas, ko Pasūtītājs pilnvarojis rīkoties Pasūtītāja vārdā Līguma izpildes sakarā. Pasūtītājs ir tiesīgs atsaukt pilnvarojumu jebkurai personai, kas iepriekš apstiprināta par Pasūtītāja pilnvaroto pārstāvi, par to rakstveidā paziņojot Izpildītājam.

16.2. Izpildītāja pārstāvji

Attiecībā uz Līguma izpildi Izpildītājs par tā pilnvarotajiem pārstāvjiem nozīmē

16.2.1. ___________ (attiecībā uz tehniskajiem jautājumiem),

16.2.2. ___________ (attiecībā uz pārējiem jautājumiem),

16.2.3. ___________ (attiecībā uz operatīvajiem jautājumiem).

kā arī citas Izpildītājam pienācīgā kārtā paziņotas personas, ko Pasūtītājs pilnvarojis rīkoties Pasūtītāja vārdā Līguma izpildes sakarā. Izpildītājs ir tiesīgs atsaukt pilnvarojumu jebkurai personai, kas iepriekš apstiprināta par Izpildītāja pilnvaroto pārstāvi, par to rakstveidā paziņojot Pasūtītājam.

16.3. Paziņojumi

Jebkuram paziņojumam vai saziņai, kas jāsniedz saskaņā ar Līgumu, ir jābūt rakstiskā veidā latviešu valodā un to var nosūtīt elektroniskā veidā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, nodot personīgi vai arī ar kurjeru piegādes dienestu, izņemot, ja Līgumā noteikts savādāk, šādā veidā:

16.3.1. ja Pasūtītājam, tad uz viņa adresi:

Kam: ____________

16.3.2. ja Izpildītājam, tad uz viņa adresi:

Kam: valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", Ērgļu iela 14, Rīga, LV - 1012, Latvijas, e-pasta adrese: lvrtc@lvrtc.lv .

vai uz tādu citu adresi, kādu attiecīgā Puse šādām vajadzībām ir paziņojusi otrai Pusei saskaņā ar šo Līguma 16.3. un 16.5.punktu noteikumiem.

16.4. Paziņojumu saņemšana

Jebkurš paziņojums vai cita saziņa tiek uzskatīta par saņemtu:

16.4.1. Nosūtot ar drošu elektronisko parakstu - 24 stundu laikā no nosūtīšanas brīža;

16.4.2. nosūtot ar kurjeru piegādes dienestu - septiņas dienas pēc nosūtīšanas (pasta zīmogs) vai

16.4.3. nogādājot personīgi - piegādes brīdī.

16.5. Pušu rekvizītu maiņa

Katrai Pusei ir pienākums nekavējoties paziņot otrai Pusei par jebkurām izmaiņām Līguma norādītajos attiecīgās Puses rekvizītos.

16.6. Cita veida saziņa

Lai starp Pusēm nodrošinātu operatīvu saziņu, Līguma 16.3.-16.5.punktu noteikumi neizslēdz iespēju informācijas apmaiņu veikt ar citu, abām Pusēm pieejamu saziņas līdzekļu starpniecību, piemēram, mobilo tālruni un e-pastu.

17. Nobeiguma noteikumi

17.1. Tiesības slēgt Līgumu

Puses apliecina, ka tās ir tiesīgas slēgt Līgumu, uzņemties visas ar to noteiktās saistības un tās būs spējīgas izpildīt Līguma noteikumus.

17.2. Cesijas Ierobežojumi

Puses vienojas, ka neviena no Pusēm nav tiesīga nodot savas tiesības, kas izriet no Līguma, trešajām personām bez otras Puses iepriekšējas rakstiskas piekrišanas, tai skaitā, neviena no Pusēm nav tiesīga cedēt savus prasījumus, kas izriet no Līguma, jebkurai trešajai personai bez otras Puses iepriekšējas rakstiskas piekrišanas.

17.3. Līgums kopumā

Līgums, ieskaitot tā pielikumus, ir pilnīgs, atspoguļo visu vienošanos starp Pusēm attiecībā uz tā priekšmetu un aizstāj visas iepriekšējās Pušu rakstiskās vai mutiskās vienošanās, apņemšanās un dokumentus attiecībā uz Līguma priekšmetu.

Tāda pienākuma neminēšana Līgumā, kas par Puses pienākumu noteikts ar nacionālo vai starptautisko tiesību aktu, neatbrīvo attiecīgo Pusi no šī pienākuma izpildes.

17.4. Līguma grozīšana un papildināšana

Puses, savstarpēji vienojoties, var Līgumu grozīt un/vai papildināt tikai ar tādiem nebūtiskiem Līguma noteikumiem (piemēram, kontaktinformācija vai rekvizīti), kuri nemaina Līguma priekšmetu vai citus būtiskus Līguma nosacījumus. Jebkuri grozījumi un papildinājumi tiek pievienoti Līgumam kā tā pielikumi, kas ir tā neatņemamas sastāvdaļas.

17.5. Tiesību pārņēmēji

Līgums ir saistošs arī Pušu tiesību un pienākumu pārņēmējiem.

17.6. Līguma valoda un parakstīšana

Līgums sagatavots latviešu valodā, parakstīts elektroniski ar drošu elektronisku parakstu, kas satur laika zīmogu. Līguma abpusējas parakstīšanas datums ir pēdēja parakstītāja laika zīmoga datums.

18. Līguma pielikumi

Līgumam ir pievienoti šādi pielikumi, kas ir tā neatņemamas sastāvdaļas:

Pielikums Nr.1 - Teritorijas apraksts un Apraides zonu izvietojuma plāns, kas ir Konkursa Nolikuma 1a pielikums;

Pielikums Nr.2 - Signāla kvalitāte un monitorings;

Pielikums Nr.3 - Pakalpojumu kvalitātes noteikumi;

Pielikums Nr.4 - Tīklu aptveršanas zonu mērījumu veikšanas kārtība;

Pielikums Nr.5 - Pakalpojumu cenas;

Pielikums Nr.6 - Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokola paraugs.

19. Pušu pārstāvju paraksti

Pasūtītājs:   Izpildītājs:
    Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs"

     
 

2. pielikums
Līgumam Nr.__________

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts
starp valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

Signāla kvalitāte un monitorings

1. Signāla tehniskā uzraudzība (monitorings), ko veic Pasūtītājs

1.1. Pasūtītājs veic kvalitatīvu, nepārtrauktu un patstāvīgu Signāla, kas tiek padots uz pieslēguma punktu, tehnisko uzraudzību (monitoringu).

2. Signāla tehniskā uzraudzība (monitorings), ko veic Izpildītājs

2.1. Izpildītājs veic kvalitatīvu, nepārtrauktu un patstāvīgu Signāla tehnisko uzraudzību (monitoringu) sekojošos punktos:

2.1.1. Pieslēguma punktā - Monitoringa punkts Nr.1 šajā Pielikumā iekļautajā shēmā "Signāla monitoringa shēma".

2.1.2. Vietā, kur Signāls iziet no konkrētā raidītāja - Monitoringa punkts Nr.2 šajā Pielikumā iekļautajā shēmā "Signāla monitoringa shēma".

3. Pielietojamie Signāla tehniskās uzraudzības (monitoringa) standarti

Puses veic Signāla tehnisko uzraudzību (monitoringu) atbilstoši standartam ETSI TR 101 290 (Digital Video Broadcasting (DVB); Measurement guidelines for DVB systems)

4. Signāla kvalitāte

Izpildītājs nodrošina saņemtā Signāla kvalitatīvu, nepārtrauktu un patstāvīgu pārraidi.

 

3. pielikums
Līgumam Nr._

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu
televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts
starp valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

Pakalpojumu kvalitātes noteikumi

1. Pakalpojumu kvalitātei tiek noteikti sekojoši kritēriji:

1.1. Signāla kvalitāte

1.2. Signāla nepārtrauktība laikā

1.3. Minimālās Vēlamā elektromagnētiskā lauka intensitātes vērtības

2. Pakalpojumu sniegšanas faktiskā kvalitāte tiek noteikta, atbilstoši sekojošai metodoloģijai:

# Pakalpojumu kvalitātes parametri Mērvienība Pieļaujamā novirze Līgumsods
2.1. Signāla kvalitāte.

Izpildītājs saskaņā ar Darba Uzdevumu izplata no Pasūtītāja saņemto Signālu (programmu paketi) bez kvalitātes zuduma, t.i., atbilstoši 2. Pielikumā "Signāla kvalitāte un monitoringa shēma" norādītajiem kvalitātes kritērijiem.

Faktiskās nekvalitatīvās apraides minūtes (Tehniskais brāķis) katrā raidītājā Ne vairāk kā 0.1% no apraides minūšu kopsummas, neskaitot nekvalitatīvās minūtes Plānoto apkopju un remontu ietvaros, kā arī neskaitot nekvalitatīvās minūtes Izpildītāja elektroenerģijas pakalpojumu piegādātāju vainas dēļ Izpildītājs maksā Pasūtītājam Līgumsodu EUR 5 (pieci euro) par katru Tehniskā brāķa minūti, kura pārsniedz pieļaujamo novirzi.

Ja Tehniskais brāķis ilgst nepārtraukti no 72 (septiņdesmit divas) līdz 120 (viens simts divdesmit) stundām, Izpildītājs maksā Pasūtītājam līgumsodu EUR 15 (piecpadsmit euro) par katru Tehniskā pārtraukuma minūti.

2.2. Signāla nepārtrauktība laikā.

Izpildītājs saskaņā ar Darba Uzdevumu izplata no Pasūtītāja saņemto TV signālu (programmu paketi) nepārtraukti, t.i., 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā

Faktiskās apraides pārtraukuma minūtes (Tehniskais pārtraukums) katrā raidītājā Ne vairāk kā 0.05% no apraides minūšu kopsummas neskaitot pārtraukuma minūtes Plānoto apkopju un remontu ietvaros, kā arī neskaitot pārtraukuma minūtes Izpildītāja elektroenerģijas pakalpojumu piegādātāju vainas dēļ. Izpildītājs maksā Pasūtītājam Līgumsodu

EUR 10 (desmit euro) par katru Tehniskā pārtraukuma minūti, kura pārsniedz pieļaujamo novirzi.

Ja Tehniskais pārtraukums ilgst nepārtraukti no 48 (četrdesmit astoņas) līdz 120 (viens simts divdesmit) stundām, Izpildītājs maksā Pasūtītājam līgumsodu EUR 25 (divdesmit pieci euro) par katru Tehniskā pārtraukuma minūti.

   
Minimālās Vēlamā elektromagnētiskā lauka intensitātes vērtības E_min equiv., dBuV/m
TV kanāls 16QAM CR=3/4 64QAM CR=2/3 64QAM CR=3/4
21 48.6 52.7 54.2
22 48.7 52.8 54.3
23 48.9 53.0 54.5
24 49.0 53.1 54.6
25 49.1 53.2 54.7
26 49.2 53.3 54.8
27 49.3 53.4 54.9
28 49.4 53.5 55.0
29 49.6 53.7 55.2
30 49.7 53.8 55.3
31 49.8 53.9 55.4
32 49.9 54.0 55.5
33 50.0 54.1 55.6
34 50.1 54.2 55.7
35 50.2 54.3 55.8
36 50.3 54.4 55.9
37 50.4 54.5 56.0
38 50.5 54.6 56.1
39 50.6 54.7 56.2
40 50.7 54.8 56.3
41 50.8 54.9 56.4
42 50.9 55.0 56.5
43 51.0 55.1 56.6
44 51.2 55.2 56.7
45 51.3 55.4 56.9
46 51.4 55.5 57.0
47 51.5 55.7 57.2
48 51.6 55.8 57.3
49 51.7 55.9 57.4
50 51.8 56.0 57.5
51 51.9 56.1 57.6
52 52.0 56.2 57.7
53 52.1 56.3 57.8
54 52.2 56.4 57.9
55 52.3 56.5 58.0
56 52.4 56.6 58.1
57 52.5 56.7 58.2
58 52.6 56.9 58.4
59 52.8 57.0 58.5
60 52.9 57.1 58.6
61 53.0 57.2 58.7
62 53.1 57.3 58.8
63 53.2 57.4 58.9
64 53.3 57.5 59.0
65 53.4 57.6 59.1
66 53.5 57.7 59.2
67 53.6 57.8 59.3
68 53.7 57.9 59.4
69 53.8 55.7 57.2
Vēlamā EML intensitātes vērtības mērījuma sasniedzamā precizitāte, atbilstoši
CEPT/ERC Recommendation 74-02E, ir 3 dB

3. Līguma spēkā esamības laikā Izpildītājam ir pienākums nepārtraukti (tas ir, katru gadu, katru dienu bez pārtraukumiem, 24 stundas diennaktī), izņemot saskaņotos Tehniskos pārtraukumus, nodrošināt (izmantojot Tehniskos līdzekļus) Programmbloka saņemšanu (uztveršanu) Pieslēguma punktā un kvalitatīvu (atbilstoši televīzijas signāla kvalitātei, kāda tam bijusi Saņemšanas punktā) Programmbloka raidīšanu. Kvalitatīvs Signāls ir signāls, kas atbilst 3. pielikumā "Signāla kvalitāte un monitorings" noteiktajām signāla kvalitātes prasībām. Pasūtītājs ir atbildīgs par kvalitatīva signāla nodošanu Izpildītājam pieslēguma punktā. Izpildītājs ir atbildīgs par saņemtā signāla transportu un apraidi, nesamazinot saņemtā signāla kvalitāti.

4. Izpildītājs neatbild par Tehniskiem pārtraukumiem un Tehniskiem brāķiem, ja tie radušies Pasūtītāja piegādātā Signāla neatbilstības ISO/IEC 13818-1 standartam dēļ. Puses patstāvīgi veic atbilstošus Signāla atbilstības mērījumus Pieslēguma punktā, saskaņā ar Līguma 3. pielikumu "Signāla kvalitāte un monitorings".

5. Signāla nepārtrauktība, nesējfrekvences precizitāte, kļūdu skaits, raidītāja izejas jaudas jāmēra katram raidītājam atsevišķi.

6. Signāla nepārtrauktība laikā jāmēra katram raidītājam atsevišķi un tīkliem kopumā.

7. Katra mēneša kvalitatīvas Programmbloku raidīšanas faktiskais apjoms, tas ir, laika posms, kurā notikusi Programmbloku raidīšana bez Tehniskajiem brāķiem un Tehniskajiem pārtraukumiem, ņemot vērā, t.i. norādot laika posmus, kuros konstatēti Tehniskie brāķi un Tehniskie pārtraukumi, attiecīgajā mēnesī pieļautos Tehniskos brāķus un Tehniskos pārtraukumus, tiek saskaņots Protokolā par kvalitatīvas Programmbloku raidīšanas faktisko apjomu attiecīgajā mēnesī, ko paraksta abas Puses. Kvalitatīvas Programmbloku raidīšanas faktisko apjomu izsaka minūtēs. Nepilnas minūtes līdz 30. (trīsdesmitajai) sekundei izsaka, noapaļojot uz iepriekšējo minūti, bet nepilnas minūtes no 31. (trīsdesmit pirmās) sekundes izsaka, noapaļojot uz nākamo minūti. Pēc šādas metodikas aprēķina arī Tehniskā brāķa un Tehniskā pārtraukuma faktisko apjomu. Protokola paraug forma ir pievienota Līguma 6. pielikumā "Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokola paraugs".

8. Izpildītājam ir pienākums saglabāt monitoringa datus kopumā par iepriekšējo mēnesi vismaz 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas pēc attiecīgā mēneša beigām.

9. Šajā Līguma Pielikumā lietotajiem specifiskajiem terminiem ir tāda pat nozīme, kāda tiem definēta Līgumā.

10. Pušu paraksti:

 

4. pielikums
Līgumam Nr.__________

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu
televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts
starp valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

Tīklu aptveršanas zonu mērījumu veikšanas kārtība

1. Zemāk aprakstītā kārtība nosaka zemes ciparu televīzijas izplatīšanas tīklu (tālāk tekstā - tīkls vai tīkli) aptveršanas zonu mērījumu, t.i. radiosignāla elektromagnētiskā lauka (EML) intensitātes mērījumu veikšanas kārtību.

2. Radiosignāla elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumi tiek veikti saskaņā ar CEPT rekomendāciju CEPT/ERC/REC 74-02 E.

3. Tīkla mērījumi notiek pa daļām. Mazākā iespējamā tīkla daļa ir 1 (viena) vienfrekvences tīkla zona. Atbilstoši valsts akciju sabiedrības "Elektroniskie sakari" veiktajiem frekvences piešķīrumiem Latvijas teritorija ir sadalīta 8 (astoņās) vienfrekvences tīklu zonās.

4. Katras vienfrekvences zonas EML mērījumi tiek noformēti sastādot atbilstošu mērījumu protokolu, kurā tiek fiksēta konkrētā tīkla mērāmā vienfrekvences zona, mērījumu datums, mēraparatūra, mērāmā raidošā stacija un tās parametri, mērījumu vietas ar koordinātām, minimālā vēlamā EML intensitātes vērtība, kontrolmērījumu EML intensitātes vērtības, mērījumu atbilstība minimālai vēlamā radiosignāla EML intensitātes vērtībai.

5. EML mērījumi katrā vienfrekvences tīklā tiek veikti vietās, kas, atkarībā no reālās vides apstākļiem, pēc iespējas vienmērīgi izvietotas pa konkrētā tīkla perimetru tuvu aprēķinātajām aptveršanas zonu robežām. Vietas izvēlas tā, lai, konkrēto vienfrekvences tīklu no iedomāta centra sadalot vienādos 30° sektoros, katrā sektorā atrastos viena mērījumu veikšanas vieta. Nepieciešamības gadījumā vietu skaits var tikt palielināts.

6. Mērījumu veikšanas laikā katrai izvēlētai vietai tiek fiksētas ģeogrāfiskās koordinātas, izmantojot GPS.

7. Katrā vietā EML mērījumi tiek atzīti par atbilstošiem, ja nomērītā radiosignāla lauka intensitātes mediānas vērtība nav mazāka par vēlamo lauka intensitāti, kuras vērtība noteikta saskaņā ar Reģionālās radiokonferences Ženēva-2006 materiāliem un ITU rekomendāciju Rec. ITU-R BT.1368-7.

8. Katra izvēlētā vieta ar tās mērījumu rezultātiem turpmākajā Līguma izpildes gaitā tiek izmantota kā etalondati iespējamo strīdu gadījumā.

 

5. pielikums
___________ Līgumam Nr.__________

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu
televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts
starp Valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

Pakalpojumu cenas*

1. Pakalpojumu cenas:

Nr.p.k. Raidošās stacijas nosaukums TV kanāla numurs Raidītāja jauda, kW Pakalpojumu maksa mēnesī EUR, bez PVN

CTV 2.tīkls
1. Ventspils NRTS 25 0,1  
2. Alūksnes NRTS 46 0,5  
3. Viesītes NRTS 46 1,0  
4. Liepājas RTS 23 2,0  
5. Valmieras RTS 33 5,0  
6. Kuldīgas RTS 25 5,0  
7. Cesvaines RTS 46 5,0  
8. Rēzeknes RTS 39 5,0  
9. Daugavpils RTS 39 5,0  
10. Rīgas RTS 43 5,0  
11. Pakalpojums "CTV programmu diennakts raidīšana ar raidītājiem" 2.tīkls, kopā      

12.

Pakalpojums "CTV programmu diennakts pārraidīšana pa kanāliem" 2.tīkls      
13. CTV 2.tīkls, kopā 69120.06
         
CTV 3.tīkls
1. Ventspils NRTS 40 0,1  
2. Alūksnes NRTS 41 0,5  
3. Viesītes NRTS 40 1,0  
4. Liepājas RTS 39 2,0  
5. Valmieras RTS 37 3,2  
6. Kuldīgas RTS 40 5,0  
7. Cesvaines RTS 41 5,0  
8. Rēzeknes RTS 40 5,0  
9. Daugavpils RTS 40 5,0  
10. Rīgas RTS 45 5,0  
11. Pakalpojums "CTV programmu diennakts raidīšana ar raidītājiem" 3.tīkls, kopā      
12. Pakalpojums "CTV programmu diennakts pārraidīšana pa kanāliem" 3.tīkls      

13.

CTV 3.tīkls, kopā 69120.06
         
CTV 4.tīkls
1. Ventspils NRTS 47 0,1  
2. Alūksnes NRTS 30 0,5  
3. Viesītes NRTS 23 1,0  
4. Liepājas RTS 26 2,0  
5. Valmieras RTS 42 4,0  
6. Kuldīgas RTS 47 5,0  
7. Cesvaines RTS 30 5,0  

8.

Rēzeknes RTS 47 5,0  
9. Daugavpils RTS 47 5,0  
10. Rīgas RTS 48 5,0  
11. Pakalpojums "CTV programmu diennakts raidīšana ar raidītājiem" 4.tīkls, kopā      
12. Pakalpojums "CTV programmu diennakts pārraidīšana pa kanāliem" 4.tīkls      
13. CTV 4.tīkls, kopā 69120.06
         
CTV 5.tīkls
1. Ventspils NRTS 35 0,1  

2.

Alūksnes NRTS 24 0,5  
3. Viesītes NRTS 26 1,0  
4. Liepājas RTS 35 2,0  
5. Valmieras RTS 39 3,2  
6. Kuldīgas RTS 35 5,0  
7. Cesvaines RTS 24 5,0  
8. Rēzeknes RTS 44 5,0  
9. Daugavpils RTS 44 3,2  
10. Rīgas RTS 44 5,0  
11. Pakalpojums "CTV programmu diennakts raidīšana ar raidītājiem" 5.tīkls, kopā      
12. Pakalpojums "CTV programmu diennakts pārraidīšana pa kanāliem" 5.tīkls      
13. CTV 5.tīkls, kopā 69120.06
     
CTV 6.tīkls
10. Rīgas RTS 31 5,0  
11. Pakalpojums "CTV programmu diennakts raidīšana ar raidītājiem" 6.tīkls, kopā      
13. CTV 6.tīkls, kopā 11696.48

2. Papildus maksājumiem Pasūtītājs maksā pievienotās vērtības nodokli Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

3. Pakalpojumu cenā nav ietvertas šādas izmaksas: pakalpojuma nodrošināšanā izmantoto raidīšanas iekārtu elektroenerģijas patēriņa izmaksas, kas aprēķinātas atbilstoši elektroenerģijas komercuzkaites mēraparātu rādījumiem un pakalpojumu sniedzējam piemērojamajiem elektroenerģijas tarifiem un pakalpojuma nodrošināšanā izmantoto raidīšanas iekārtu elektromagnētiskās saderības nodrošināšanas izmaksas, kas aprēķinātas saskaņā ar VAS ES publisko pakalpojumu cenrādi.

* Pakalpojuma cenas norādītas atbilstoši Ministru kabineta 2019.gada 19.novembra noteikumiem Nr.542 "Tarifu aprēķināšanas metodika elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmu apraidei ciparformātā ar zemes raidītājiem".

 

6. pielikums
Līgumam Nr.__________

par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu
televīzijas raidošajiem tīkliem, kas noslēgts
starp valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" un
 

Kvalitatīvo pakalpojumu sniegšanas protokola paraugs

Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs"

Protokols Nr. __
Maksas TV programmu izplatīšana ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem apjoms un apmaksa
20_.gada _______________
saskaņā ar 20_______.gada ___. __________ līgumu Nr.__________________________

Rīgā, 20___. g. __.____________
                       
Nr.p.k. Struktūrvienības nosaukums TV kanāla numurs Raidītāja jauda,
kW
Stundas
mēnesī
Tehniskie pārtraukumi un /vai tehniskie brāķi Izpildītāja vainas dēļ, st.,min*. Tehniskie pārtraukumi, kas radušies tehnisko līdzekļu avārijas izslēgšanas vai ārkārtās tehniskās apkopes gadījumos, kas nav tikuši saskaņoti ar Pasūtītāju, st.min. Tehniskie pārtraukumi elektroenerģijas piegādātāja padeves pārtraukuma dēļ,
st.min.
Apmaksājamais raidīšanas laiks, st.min.
(5-6-7-8)
Apmaksājamais raidīšanas laiks (9), st.,min. Pakalpojumu cena mēnesī par diennakts maksas TV programmu izplatīšanu, EUR Summa pakalpojumu apmaksai mēnesī, EUR
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
                       
                       
Maksa par maksas TV programmu izplatīšanu, kopā                    
Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) __%                    
Maksa par maksas TV programmu izplatīšanu, ieskaitot PVN                    
Piezīmes                    

st.,min.* = uzskaites mērvienība, ar kuru pilnas stundas tiek izteiktas stundās un nepilnās stundas tiek izteiktas minūtēs. Piem., 90 stundas un 20 minūtes = 90, 20 /st., min./

Satiksmes ministrs T. Linkaits

 

5. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

visizdevīgākā piedāvājuma noteikšanas kārtība un kritēriji

Komisija, izvērtējot konkursam "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē " (turpmāk - Konkurss) pretendentu iesniegtos piedāvājumus, nosaka visizdevīgāko piedāvājumu, un pretendentu, kurš atzīstams par Konkursa uzvarētāju.

1. Piedāvājuma vērtējums tiek veikts saskaņā ar šā pielikuma tabulu "Vērtēšanas kritēriji un vērtēšanas metodika". Maksimālais iegūstamo punktu skaits ir 90. Par visizdevīgāko piedāvājumu Komisija atzīs piedāvājumu, kurš iegūs visaugstāko galīgo vērtējumu (punktu skaitu).

2. Vērtēšanā tiek izmantota pretendenta Piedāvājumā ietvertā informācija, kuru Komisijas locekļi vērtē individuāli. Pretendenta piedāvājuma punktu skaits tiek noteikts kā vidējais aritmētiskais no visiem Komisijas locekļu vērtējumos norādītajiem piedāvājuma kvalitātes vērtēšanas punktiem. Punktus aprēķina līdz punkta simtdaļai. Noapaļojot ņem vērā nākamo zīmi aiz pēdējās atstājamās zīmes aiz komata. Ja nākamā zīme ir no 0 līdz 4, tad pēdējās atstājamās zīmes vērtība nemainās. Ja nākamā zīme aiz komata ir no 5 līdz 9, tad pēdējā atstājamā zīme tiek noapaļota par vienu vienību uz augšu. Komisijas locekļi, individuāli vērtējot piedāvājumus, rakstiski pamato savu lēmumu.

3. Vērtējot piedāvājuma kvalitāti un veicot funkcionālo novērtējumu, tiks vērtēta piedāvājuma atbilstība normatīvajos aktos un nolikumā un tā pielikumos noteiktajām prasībām.

4. Piedāvājuma novērtēšana katrā vērtēšanas kritērijā tiek veikta atbilstoši šī pielikuma tabulā aprakstītajai pieejai, ņemot vērā tabulā norādītos vērtēšanas kritērijus.

Vērtēšanas kritēriji un vērtēšanas metodika

Vērtēšanas kritēriji Kritērija vērtēšanas pieeja (metodika) Maksimālais punktu skaits
1. Maksas TV papildpakalpojumi un papildu iespējas visā pakalpojuma sniegšanas laikā Tiek vērtēts papildu iespēju un papildpakalpojumu piedāvājums:

1.1. par elektroniskā programmu gida (EPG) nodrošināšanu Pretendents saņem 5 punktus;

1.2. par valodu izvēles nodrošināšanu:

- vismaz 80% no piedāvātajām TV programmām, kurām TV kanāla īpašnieki nodrošina valodu izvēli, Pretendents saņem 6 punktus;

- vismaz 60% no piedāvātajām TV programmām, kurām TV kanāla īpašnieki nodrošina valodu izvēli, Pretendents saņem 2 punktus,

- vismaz 40% no piedāvātajām TV programmām, kurām TV kanāla īpašnieki nodrošina valodu izvēli, Pretendents saņem 1 punktu.

1.3. par subtitru izvēles nodrošināšanu:

- vismaz 80% no piedāvātajām TV programmām pretendents saņem 6 punktus,

- vismaz 60% no piedāvātajām TV programmām pretendents saņem 2 punktus,

- vismaz 40% no piedāvātajām TV programmām pretendents saņem 1 punktu.

1.4. par subtitru valsts valodā izvēles nodrošināšanu 7 un vairāk TV programmām Pretendents saņem 6 punktus.

1.5. citi papildpakalpojumi vai papildu iespējas, kas vērsti uz maksas televīzijas pakalpojuma lietošanas ērtumu un pakalpojuma funkcionalitāti (izņemot 1.1.-1.3.punktā norādītās):

- 4 un vairāk papildpakalpojumi vai papildu iespējas saņem 2 punktus;

- 1 līdz 3 papildpakalpojumi vai papildu iespējas saņem 1 punktu.

25

2. Maksas TV programmu komplektēšanas (pakošanas) stratēģija Tiek vērtēts maksas TV programmu paku skaits, cenu gradācija, papildu pakas.

Tiek vērtēta pamata pakas cena* un kanālu skaits tajā atbilstoši šādai matricai:

TV pamata pakas cena TV kanālu skaits pakā*
No 10 līdz 19 No 20 līdz 30 (vai vairāk, ja to atļauj signāla kompresijas līmenis)
Līdz 6 EUR/mēnesī bez PVN 10 15
no 6 līdz 7 EUR/mēnesī bez PVN 6 8
Vairāk kā 7EUR/mēnesī bez PVN 1 3

Pamata paka - minimālais pretendenta piedāvātais pakalpojumu apjoms galalietotājiem.

* Cena, kādu pretendents piedāvā piedāvājuma iesniegšanas brīdī, jānodrošina vismaz trīs gadus no pakalpojuma sniegšanas uzsākšanas brīža. Pēdējos divos gados cena var tikt palielināta ne vairāk kā 20% apmērā.

** Minimālais TV programmu skaits pakā 4 programmas. Pieļaujamas 2 pakas ar mazāk kā 4 programmām.

15
3. Maksas TV klienta iekārtu (TV dekoderi, TV antenas, viedkartes u.c.) izplatīšanas stratēģija Tiek vērtēts TV iekārtu pieejamības nodrošināšanas modelis klientiem visā Latvijas teritorijā (atbilstoši pārklājumam), piegādes veidi, atbalsts TV iekārtu uzstādīšanā.

Maksimālo punktu skaitu saņem Pretendents, kurš nodrošina visplašāko iekārtu piegādi visā Latvijas teritorijā (atbilstoši pārklājumam) un tās uzstādīšanu par zemāko cenu (iekārta un pakalpojums).

3.1. iekārtu piegādes teritoriālais nodrošinājums un uzstādīšanas nodrošinājums:

- Par piegādes nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā (atbilstoši pārklājumam) par zemāko cenu Pretendents saņem 3 punktus.

- katra nākamā zemākā cena attiecīgi saņem 2 punktus, 1 punktu, turpmākās cenas - 0 punktus.

3.2. Par uzstādīšanas nodrošināšanu visā Latvijas teritorijā (atbilstoši pārklājumam) par zemāko cenu Pretendents saņem 3 punktus;

- katra nākamā zemākā cena attiecīgi saņem 2 punktus, 1 punktu, turpmākās cenas - 0 punktus.

3.2. Par TV iekārtu nodrošināšanas veidiem:

- Iegādājoties tās Pretendenta veikalu tīklā un/vai Pretendenta sadarbības partnera veikalu tīklā. Pretendents, kurš nodrošina iekārtu iegādi visvairāk Latvijas novados, saņem 3 punktus (maksimālais punktu skaits), pārējiem punktu skaits tiek noteikts proporcionāli:

Punkti (P) =(Px / Py)*3, kur

Px - novadu skaits vērtējamā piedāvājumā;

Py - novadu skaits piedāvājumā ar visizvērstāko veikalu tīklu.

- ar kurjerpastu visā Latvijas teritorijā - 1 punkts.

10
4. Maksas TV programmu paku apmaksas un norēķinu iespējas Tiek vērtētas priekšapmaksas un pēcapmaksas pakalpojumu iespējas (no 2020.gada 1.janvāra); norēķināšanās par maksas televīzijas pakalpojuma lietošanu (turpmāk - norēķināšanās) iespējas/veidi.

4.1. Ja Pretendents nodrošina gan priekšapmaksas, gan pēcapmaksas iespējas, tas saņem 7 punktus.

- ja Pretendents nodrošina tikai priekšapmaksas iespēju, Pretendents saņem 4 punktus;

- ja Pretendents nodrošina tikai pēcapmaksas iespēju, Pretendents saņem 4 punktus.

4.2. Par katru nodrošināto norēķināšanās veidu (iespēju) Pretendents saņem 1 punktu:

- Pretendenta interneta vietnē, izmantojot tiešsaisti ar internetbanku;

- Pretendenta un/vai tā sadarbības partneru tirdzniecības vietās, veikalos;

- Nosūtot paaugstinātas maksas SMS īsziņu;

- Par citiem nodrošinātajiem norēķināšanās veidiem, pretendents saņem 1 punktu par katru veidu, bet nepārsniedzot maksimālo punktu skaitu.

Maksimālais punktu skaits par visu 4.2.punktā paredzēto un pieļauto norēķināšanās veidu nodrošināšanu ir 5 punkti.

12
5. Maksas TV klientu apkalpošanas servisa pieejamība un apkalpošanas līmenis Tiek vērtēts Pretendenta klientu apkalpošanas līmenis (diennakts klientu apkalpošanas tālrunis, klientu apkalpošanas jautājumu risināšana elektroniski - e-pasts, problēmu/bojājumu risināšana maksas TV klienta adresē) un klientu apkalpošanas servisa (pakalpojuma tehniskais atbalsts galaklientiem) pieejamība un cena.

5.1. Par klienta apkalpošanu:

- maksas televīzijas pakalpojuma ierīkošanu un problēmu novēršanu - klienta norādītajā adresē bezmaksas gadījumā Pretendents saņem 7 punktus;

- maksas televīzijas pakalpojuma ierīkošanu un problēmu novēršanu - klienta norādītajā adresē zemākās cenas gadījumā Pretendents saņem 4 punktus. Katra nākamā zemākā cena attiecīgi saņem 2 punktus, 1 punktu, turpmākās cenas - 0 punktus.

5.2. Par diennakts klientu apkalpošanas tālruņa nodrošināšanu:

- kuru apkalpo klientu konsultanti, (iespēja pieteikt maksas televīzijas pakalpojumu, konsultācijas par pakalpojumu, iespēja noskaidrot TV pakalpojuma pieejamību, iespēja pieteikt bojājumu utt.) Pretendents saņem 4 punktus;-

- kuru apkalpo klientu konsultanti, (iespēja pieteikt maksas televīzijas pakalpojumu, konsultācijas par pakalpojumu, iespēja noskaidrot TV pakalpojuma pieejamību, iespēja pieteikt bojājumu utt.) darba dienās 8 stundas Pretendents saņem 2 punktus.

5.3. Par klientu apkalpošanas jautājumu risināšanu elektroniski, vai nodrošinot tālruni ar automātisko atbildētāju problēmas pieteikšanai, Pretendents saņem 1 punktu.

12

6. Biznesa plāna 2022.-2026.gadam pamatotība, ticamība, detalizācija Maksimālais punktu skaits - 16 punkti tiek piešķirti pamatotākajam un detalizētākajam piedāvājumam.

- Biznesa plānā pakalpojuma sniegšana ir skaidri un detalizēti definēta, ietverot nepieciešamo informāciju par pakalpojuma saturu un izpildi. Būtiski papildu skaidrojumi nav nepieciešami. Komisijai ir iespējams pārliecināties par piedāvātā pakalpojuma sekmīgas realizēšanas iespēju - Pretendents saņem 16 punktus;

- Biznesa plānā pakalpojuma sniegšana ir definēta vispārīgi, norādītā informācija nav pietiekami detalizēta, atsevišķas pakalpojuma pozīcijas nav paskaidrotas. Pieeja daļēji ļauj pārliecināties par piedāvātā pakalpojuma sekmīgas realizēšanas iespēju - Pretendents saņem 10 punktus;

- Biznesa plānā pakalpojuma sniegšana ir definēta vispārīgi. Norādītā informācija nav pietiekami detalizēta, atsevišķas pozīcijas vispār nav paskaidrotas. Pieeja neļauj Komisijai pārliecināties par Projekta sekmīgas realizēšanas iespēju - Pretendents saņem 3 punktus.

16

 

6. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

KONKURSS
MAKSAS TELEVĪZIJAS PAKALPOJUMA NODROŠINĀŠANA ZEMES APRAIDĒ

PIEDĀVĀJUMA NODROŠINĀJUMS*

1. Ievērojot to, ka [pretendenta nosaukums, reģ. Nr. un juridiskā adrese] (turpmāk - Pretendents) ir iesniedzis savu piedāvājumu konkursam "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" (tekstā - Piedāvājums), mēs [sabiedrības nosaukums, reģ. Nr. un juridiskā adrese] (tekstā - Sabiedrība), apņemamies nodrošināt Sabiedrības galvojumu konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" komisijai (tekstā - Konkursa Komisija) EUR 288 177 (divi simti astoņdesmit astoņi tūkstoši viens simts septiņdesmit septiņi euro) apmērā, kas atbilst viena mēneša maksai par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ciparformatā (bez PVN) saskaņā ar līguma par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem 5.pielikumu (tekstā - piedāvājuma nodrošinājums).

2. Piedāvājuma nodrošinājums ir spēkā un Sabiedrība izmaksā Konkursa Komisijai piedāvājuma nodrošinājuma summu, ja attiecībā uz Pretendentu izpildās kāds no zemāk norādītajiem gadījumiem:

2.1. Pretendents atsauc savu piedāvājumu laikā, kamēr ir spēkā piedāvājuma nodrošinājums;

2.2. Pretendents, kurš atzīts par uzvarētāju Konkursā, neiesniedz Līguma izpildes nodrošinājumu Konkursa nolikumā noteiktajā termiņā;

2.3. Pretendents, kurš atzīts par uzvarētāju Konkursā, iesniedz Līguma izpildes nodrošinājumu; bet neparaksta Līgumu Konkursa nolikumā noteiktajā termiņā.

3. Sabiedrība apņemas samaksāt piedāvājuma nodrošinājuma summu pēc Konkursa Komisijas pirmā rakstiskā pieprasījuma uz tajā norādīto norēķinu kontu 5 (piecu) darba dienu laikā pēc Konkursa Komisijas pieprasījuma saņemšanas, neprasot Konkursa Komisijai pamatot savu prasību, pie nosacījuma, ka Konkursa Komisija norāda, ka viņas pieprasītā summa attiecas uz vienu vai vairākiem 2.punktā minēto nosacījumu spēkā stāšanos.

4. Piedāvājuma nodrošinājums stājas spēkā <gads>.gada <datums>.<mēnesis> un ir spēkā līdz <gads>.gada <datums>.<mēnesis>.

/Piedāvājuma nodrošinājumam ir jābūt spēkā (ņemot vērā apstākli, kurš iestājas pirmais):

Līdz dienai, kad tiek noslēgts līgums par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem (tekstā - Līgums), un Pretendents, kura piedāvājums izraudzīts saskaņā ar piedāvājuma izvēles kritēriju, nolikumā un Līgumā paredzētajā kārtībā iesniedz Līguma izpildes nodrošinājumu;

Četrus mēnešus, skaitot no piedāvājumu atvēršanas dienas./

Piedāvājuma nodrošinājumam ir piemērojami Starptautiskās tirdzniecības kameras noteikumi "The ICC Uniform Rules for Demand Guarantees" (ICC Publication Nr.758). Visi strīdi, kas radušies saistībā ar piedāvājuma nodrošinājumu, izskatāmi Latvijas Republikas tiesā saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem tiesību aktiem.

Sabiedrības vārdā personas ar pārstāvības tiesībām vai pilnvarotās personas:
(paraksts, parakstītāja vārds, uzvārds un amats)

Vieta, datums

* Piedāvājuma nodrošinājuma forma var atšķirties no šajā pielikumā norādītās formas, savukārt piedāvājuma nodrošinājums nedrīkst saturēt papildus nosacījumus un vai garantijas summas izmaksu ierobežojošus nosacījumus, kas atšķiras no šajā pielikumā norādītā satura.

 

7. pielikums
konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma
nodrošināšana zemes apraidē" nolikumam

KONKURSS
MAKSAS TELEVĪZIJAS PAKALPOJUMA NODROŠINĀŠANA ZEMES APRAIDĒ

APLIECINĀJUMS/GARANTIJAS VĒSTULE PAR LĪGUMA IZPILDES NODROŠINĀJUMU*

Mēs [sabiedrības nosaukums, reģ. Nr. un juridiskā adrese] (tekstā - Sabiedrība), garantējam/apliecinām, ka pretendentam (nosaukums, reģ. Nr. un juridiskā adrese) (tekstā - Pretendents) tiks izsniegts līguma par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem (tekstā - Līgums) izpildes nodrošinājums gadījumā, ja Pretendents tiks atzīts par uzvarētāju konkursā "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" (tekstā - Konkurss) un ar Pretendentu tiks noslēgts Līgums. Līguma izpildes nodrošinājums tiks paredzēts ar šādiem noteikumiem:

1. Ievērojot 20__.gada __.________ noslēgto līgumu par maksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes ciparu televīzijas raidošajiem tīkliem (tekstā - Līgums, kas noslēgts starp [pretendenta nosaukums, reģ. Nr. un juridiskā adrese] kā Pasūtītāju un valsts akciju sabiedrību "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" kā Izpildītāju, mēs Sabiedrība, apņemamies nodrošināt ar Sabiedrības galvojumu valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" EUR 3 458 121 (trīs miljoni četri simti piecdesmit astoņi tūkstoši viens simts divdesmit viens euro) apmērā Līguma izpildes nodrošinājumu.

2. Sabiedrība apņemas veikt maksājumus pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pirmās prasības, ko parakstījusi valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" persona ar pārstāvības tiesībām vai pilnvarots pārstāvis, saņemšanas, kur paziņots, ka Pasūtītājs [nosaukums] nepilda Līguma saistības, norādot, kādas saistības nav izpildītas, vai arī Līguma izbeigšanas gadījumā Pasūtītāja [nosaukums] saistību neizpildes dēļ, un bez jebkādiem iebildumiem par jebkuru summu (-ām) iepriekš noteiktajās robežās. Valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" nav pienākuma pierādīt saistību neizpildi, Sabiedrībai nav tiesību prasīt šādu pierādīšanu, un Pasūtītājam [nosaukums] nav tiesību Sabiedrībā apstrīdēt šo prasību. Sabiedrība apņemas maksāt valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" prasības, kas izdarīta pirms Līguma izpildes nodrošinājuma termiņa beigām.

3. Sabiedrība apņemas samaksāt Līguma izpildes nodrošinājuma summu pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pirmā rakstiskā pieprasījuma uz valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" norādīto norēķinu kontu piecu darba dienu laikā pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" pieprasījuma saņemšanas.

4. Līguma izpildes nodrošinājums stājas spēkā <gads>.gada <datums>.<mēnesis>. Pasūtītājs nodrošina, ka Līguma izpildes nodrošinājums paredzētajā apjomā ir spēkā visu Līguma darbības laiku līdz 2026.gada 31.decembrim, t.i., līdz brīdim, kad Pasūtītājs [nosaukums] būs pilnā apmērā un pienācīgi izpildījis Līguma saistības, ko apliecina valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" paziņojums Sabiedrībai. Līguma izpildes nodrošinājums var tikt nodrošināts pa daļām, ievērojot Līguma izpildes nodrošinājuma nepārtrauktību visā Līguma darbības laikā. Pasūtītājam ir pienākums attiecīgi pagarināt Līguma izpildes nodrošinājuma termiņu un 10 (desmit) darba dienas pirms nodrošinājumā norādītā termiņa beigām jauno (pagarināto) Līguma izpildes nodrošinājumu iesniegt valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs". Jaunā (pagarinātā) Līguma izpildes nodrošinājuma neiesniegšana norādītāja termiņā ir pamats valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" saņemt Līguma izpildes nodrošinājuma summu pilnā apmērā.

5. Līguma izpildes nodrošinājums un visi tā pielikumi, t.sk. grozījumi par termiņu pagarinājumu, ir Līguma neatņemamas sastāvdaļas un ir tā pielikumi.

Šai garantijai par Līguma izpildes nodrošinājumu ir piemērojami Starptautiskās tirdzniecības kameras noteikumi "The ICC Uniform Rules for Demand Guarantees" (ICC Publication Nr.758), bet jautājumos, ko minētie noteikumi neregulē - Latvijas Republikas normatīvie akti. Visi strīdi, kas radušies saistībā ar Līguma izpildes nodrošinājumu, izskatāmi Latvijas Republikas tiesā.

Sabiedrības vārdā personas ar pārstāvības tiesībām vai pilnvarotās personas:
(paraksts, parakstītāja vārds, uzvārds un amats)

* Piedāvājuma nodrošinājuma forma var atšķirties no šajā pielikumā norādītās formas, savukārt piedāvājuma nodrošinājums nedrīkst saturēt papildus nosacījumus un vai garantijas summas izmaksu ierobežojošus nosacījumus, kas atšķiras no šajā pielikumā norādītā satura.

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par konkursa "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē" komisiju un nolikumu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 429Pieņemts: 13.08.2020.Stājas spēkā: 13.08.2020.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 158, 18.08.2020. OP numurs: 2020/158.4
Saistītie dokumenti
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
316770
13.08.2020
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"