Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 55

Rīgā 2019. gada 29. janvārī (prot. Nr. 4 11. §)
Kārtība, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz sprieduma izpildes izdevumus izpildu lietā par cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijas piedziņu un noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā zvērinātam tiesu izpildītājam no valsts budžeta līdzekļiem izmaksā amata atlīdzību takses apmērā un sedz izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus:

1.1. ja, Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā piedzenot krimināllietā apmierinātu kaitējuma kompensāciju par labu cietušajam – fiziskajai personai, piedziņa no parādnieka nav iespējama vai no parādnieka piedzītā summa nav pietiekama, lai segtu sprieduma izpildes izdevumus pilnā apmērā;

1.2. ja pēc cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijas ar konfiscētās mantas realizācijā iegūtajiem līdzekļiem nepietiek, lai segtu amata atlīdzību un izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus pilnā apmērā Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likumā noteiktajā kārtībā.

2. Izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus un amata atlīdzību takses apmērā izpildu lietas ietvaros nesegtajā daļā zvērinātam tiesu izpildītājam sedz Tieslietu ministrija no šim mērķim budžetā paredzētajiem līdzekļiem, pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja Tieslietu ministrijā iesniegto rēķinu (pielikums).

3. Attiecīgo rēķinu zvērināts tiesu izpildītājs Tieslietu ministrijā iesniedz papīra formā vai elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

4. Rēķinu iesniedz:

4.1. šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētajā gadījumā – pēc tam, kad izpildu lietvedība ir izbeigta vai izpildu dokuments izsniegts atpakaļ cietušajam sakarā ar to, ka parādniekam nav mantas un ienākumu, uz kuriem var vērst piedziņu, un izpildu lietā nav bijis iespējams sprieduma izpildes izdevumus pilnībā vai kādā daļā ieturēt no parādnieka;

4.2. šo noteikumu 1.2. apakšpunktā minētajā gadījumā – pēc tam, kad izpildu lietā konfiscētie finanšu līdzekļi un līdzekļi, kas iegūti no konfiscētās mantas realizācijas, Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likumā noteiktajā kārtībā izmaksāti cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijai un no iegūto līdzekļu atlikuma segti nolēmuma izpildes izdevumi, kas radušies izpildu lietā par noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju, cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijas piedziņu vai nekustamā īpašuma nodokļa parādu piedziņu.

5. Izmaksājamo amata atlīdzību par izpildu lietā veiktajām amata darbībām un nepieciešamos izdevumus par izpildu lietā radušos izpildu darbību veikšanu rēķinā norāda atsevišķi.

6. Tieslietu ministrija pārbauda rēķinā iekļautās informācijas pamatotību un atbilstību zvērināta tiesu izpildītāja darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām, kā arī šiem noteikumiem. Lai pārbaudītu rēķinā norādīto izdevumu pamatotību, Tieslietu ministrijai, ja nepieciešams, ir tiesības izmantot Izpildu lietu reģistra datus, kā arī pieprasīt zvērinātam tiesu izpildītājam papildu informāciju, kas pamato rēķinā norādītos izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus un izpildu lietā veiktās amata darbības.

7. Ja rēķins atbilst zvērināta tiesu izpildītāja darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām un šiem noteikumiem, Tieslietu ministrija rēķinā norādīto summu mēneša laikā no rēķina saņemšanas dienas iemaksā zvērināta tiesu izpildītāja norādītajā saimnieciskās darbības kontā.

8. Ja rēķins neatbilst zvērināta tiesu izpildītāja darbību regulējošo normatīvo aktu prasībām vai šiem noteikumiem, kā arī ja zvērināts tiesu izpildītājs divu nedēļu laikā pēc Tieslietu ministrijas pieprasījuma nosūtīšanas nesniedz šo noteikumu 6. punktā minēto informāciju, Tieslietu ministrija rakstiski informē zvērinātu tiesu izpildītāju par samaksas atteikumu, norādot atteikuma iemeslu, un nosūta atpakaļ iesniegto rēķinu un tam pielikumā pievienotos dokumentus, ja tādi ir iesniegti.

9. Šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētajos gadījumos noteikumi piemērojami izpildu lietās, kurās izpildu lietvedība uzsākta pēc 2019. gada 1. janvāra.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ministru prezidenta biedrs,
tieslietu ministrs J. Bordāns
Pielikums
Ministru kabineta
2019. gada 29. janvāra
noteikumiem Nr. 55
Rēķina paraugs

Rēķins Nr. __________________

Izpildu lieta Nr. ___________________________. gada . __________________

Rēķins iesniegts saskaņā ar:

Civilprocesa likuma 567. panta 4.1 daļu

Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likuma 43. panta piekto daļu

1. Maksātājs – Tieslietu ministrija

1.1. reģistrācijas Nr. 
1.2. juridiskā adrese 
1.3. norēķinu rekvizīti 
1.3.1. maksātāja bankas kods 
1.3.2. konts 
 
2. Saņēmējs – zvērināts tiesu izpildītājs 
 (vārds, uzvārds)
 
2.1. amata vieta un prakses vieta 
2.2. nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr. 
2.3. PVN reģistrācijas Nr. 
2.4. norēķinu rekvizīti 
2.4.1. saņēmēja bankas kods 
2.4.2. konts 

3. Izdevumi

Nr.
p.k.
Amata darbība un/vai izdevumi, kas saistīti ar izpildu darbību veikšanuMērvienībaSkaitsAmata atlīdzības takse (euro)Summa (euro)
      
      
      
      
 
Kopā 
 
PVN 21 % (ja attiecināms) 
 
Kopā ar PVN 21 % 
 
Summa vārdiem 
 
 apgabaltiesas
 
zvērināts tiesu izpildītājs   
 (vārds, uzvārds) (paraksts)*

(ģerboņzīmogs)*

Kontakttālrunis ___________________________

Datums* __________________

Piezīme. * Rekvizītus "paraksts", "ģerboņzīmogs" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ministru prezidenta biedrs,
tieslietu ministrs J. Bordāns
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz sprieduma izpildes izdevumus izpildu lietā par .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 55Pieņemts: 29.01.2019.Stājas spēkā: 06.02.2019.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 25, 05.02.2019. OP numurs: 2019/25.3
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
304648
06.02.2019
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)