Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 231

Rīgā 2017. gada 3. maijā (prot. Nr. 22 17. §)
Noteikumi par aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra un patvēruma meklētāju izmitināšanas telpu iekārtošanu un aprīkošanu
Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma
21. panta pirmo daļu un
Imigrācijas likuma 59. panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka Valsts robežsardzes (turpmāk – robežsardze) aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra (turpmāk – centrs) un patvēruma meklētāju izmitināšanas telpu (turpmāk – izmitināšanas telpas) iekārtošanas un aprīkošanas prasības.

2. Centrā iekārto:

2.1. ārzemniekam paredzētās dzīvojamās telpas;

2.2. ārzemniekam paredzētās koplietošanas telpas;

2.3. palīgtelpas un saimniecības telpas;

2.4. pastaigu laukumu;

2.5. šādas speciāli aprīkotas telpas:

2.5.1. medicīnas izolatoru;

2.5.2. īpaša apsardzības režīma telpas (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpu).

3. Izmitināšanas telpās iekārto:

3.1. patvēruma meklētājam paredzētās dzīvojamās telpas;

3.2. patvēruma meklētājam paredzētās koplietošanas telpas;

3.3. palīgtelpas un saimniecības telpas;

3.4. pastaigu laukumu, ja izmitināšanas telpas atrodas ārpus centra;

3.5. speciāli aprīkotas īpaša apsardzības režīma telpas (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpu).

4. Dzīvojamās telpas iekārto, vienai personai paredzot minimālo platību ne mazāk par 4 m2. Personai ar kustību traucējumiem paredz minimālo platību ne mazāk par 6 m2. Dažādu dzimumu personas izvieto atsevišķās dzīvojamās telpās, izņemot gadījumus, ja personas ir vienas ģimenes locekļi. Centrā dzīvojamās telpas dažādu dzimumu personām iekārto savstarpēji nodalītos telpu blokos. Ievērojot dzimumu, nepilngadīgas personas bez pavadības izmitina dzīvojamās telpās, kas iekārtotas sieviešu vai ģimeņu izmitināšanai paredzētajās telpās. Centrā šīs telpas iekārto sieviešu vai ģimeņu izmitināšanai paredzētajā telpu blokā.

5. Koplietošanas telpas ir mācību telpa, bērnu rotaļu telpa, tikšanās telpa, trenažieru telpa, reliģisko rituālu telpa, atpūtas telpa, ēdamtelpa ar virtuvi, veļas mazgātava un smēķētava. Iekārtojot centru un izmitināšanas telpas centrā, attiecīgo kategoriju personu izmitināšanas blokā iekārto bērnu rotaļu telpu (sieviešu vai ģimeņu izmitināšanai paredzētajā telpu blokā), atpūtas telpu, ēdamtelpu ar virtuvi, veļas mazgātavu un smēķētavu.

6. Palīgtelpas un saimniecības telpas ir Robežsardzes amatpersonām un apkalpojošam personālam nepieciešamās telpas, apskates telpa, intervijas telpa, fotografēšanas un daktiloskopijas telpa, procedūru kabinets, internista kabinets, psihologa kabinets, uzkopšanas inventāra noliktava, tualete, virtuve centralizētai ēdiena gatavošanai, ēdamzāle centralizētai ēdināšanai, saimniecības preču noliktava, pārtikas preču noliktava, personu mantu noliktava, tīrās veļas noliktava, netīrās veļas noliktava, veļas mazgātava, apmeklētāju uzgaidāmā telpa, telpa apmeklētāju mantu glabāšanai, caurlaižu režīma nodrošināšanas telpa.

7. Centru un izmitināšanas telpas centrā iekārto un veido kā vienotu kompleksu. Koplietošanas telpas, kas nav iekārtotas attiecīgajā blokā, un palīgtelpas ar saimniecības telpām izmanto gan aizturēto ārzemnieku, gan patvēruma meklētāju izmitināšanas nodrošināšanai. Ja izmitināšanas telpas iekārto citā robežsardzes struktūrvienībā, šo noteikumu 5. un 6. punktā minētās telpas iekārto atbilstoši robežsardzes struktūrvienības tehniskajām iespējām un normatīvo aktu prasībām starptautiskās aizsardzības un pamattiesību jomā.

8. Lai personām nodrošinātu uzturēšanos un pastaigas svaigā gaisā, noteiktā centra vai izmitināšanas telpu teritorijā iekārto ne mazāk kā divus pastaigu laukumus vismaz 25 m2 platībā.

9. Centru vai izmitināšanas telpas iekārto atbilstoši Latvijas būvnormatīvu prasībām tiktāl, cik tas nav pretrunā ar centra vai izmitināšanas telpu drošības prasībām, un paredz:

9.1. elektroapgādi:

9.1.1. apsardzes un ugunsdzēsības signalizācijas sistēmas, novērošanas un telefonizācijas sistēmas pieslēgumu avārijas apgaismošanas sadalei;

9.1.2. teritorijas un žoga apgaismojumu;

9.1.3. pilnu aprīkojumu potenciālu izlīdzināšanai;

9.1.4. zibensaizsardzības sistēmu un pārsprieguma aizsardzību ēkām, elektrotīkliem, videonovērošanas sistēmai, vājstrāvu tīkliem saskaņā ar zibensaizsardzības normatīviem un elektronisko sakaru sistēmu un to zibensaizsardzības shēmām;

9.1.5. aparatūras elektrobarošanas aizsardzību ar pārsprieguma novadītājiem (trīspakāpju B, C, D);

9.1.6. rezerves strāvas avotu (dīzeļģeneratoru) ar atbilstošu jaudu;

9.2. šādas elektronisko sakaru sistēmas (strukturizētās kabeļu sistēmas):

9.2.1. nodrošinājumu ar tālruņa, telefaksa un datoru sakaru tīkliem (ekrānus zemējot);

9.2.2. datoru tīklu ar apmaiņas ātrumu ne mazāk kā 100 MB/s, kā arī atsevišķās zonās bezvadu internetu;

9.2.3. tālruņu un datoru tīkla vadu ievilkšanu telpās, izmantojot kabeļu kanālus;

9.2.4. tālruņu un datoru tīklu veido, izmantojot piektās vai augstākas kategorijas ekranēto vītā pāra kabeli;

9.2.5. datoru uzstādīšanas vietās paredz uzstādīt nepārtrauktās barošanas blokus;

9.2.6. datoru tīkla aparatūrai izmanto vismaz 3COM firmas tipa koncentratorus (switch) un tīkla kartes;

9.2.7. kā nepārtrauktās barošanas avotus izmanto UPS;

9.3. šādas signalizācijas sistēmas:

9.3.1. teritorijas, personu koplietošanas telpas, medicīnas izolatoru, īpaša apsardzības režīma telpas, pastaigu laukumu aprīko ar videokamerām, kas nodrošina informāciju ciparu ierakstā un iespēju pārraidīt attēlu, izmantojot TCP/IP;

9.3.2. atsevišķās zonās un ārdurvīs – kodētas atslēgas ar pielaidi un atslēgu lietošanas sarakstu datora atmiņā;

9.3.3. automatizēto CCTV ciparu ierakstu sistēmu ar signālu Delta kompresijas metodi un fotoprinteri;

9.3.4. profesionālu ugunsdzēsības signalizāciju saskaņā ar "adrešu" sistēmu;

9.3.5. dzīvojamo un koplietošanas telpu logu apsardzi no ēkas ārpuses ar kustību sensoriem, kas savienoti ar videonovērošanas iekārtām, kā arī dzīvojamo un koplietošanas telpu logu aprīkošanu ar agrīnās brīdināšanas sistēmu pret nesankcionētu logu atvēršanu vai stiklojuma bojāšanu. Ja kāda no šīm apsardzības sistēmām netiek uzstādīta, attiecīgie logi tiek aprīkoti ar ārējo restojumu;

9.4. paaugstinātu zibens un pārsprieguma aizsardzību:

9.4.1. trīspakāpju elektrobarošanas aizsardzību;

9.4.2. metāla mastus, uz kuriem uzstādītās videokameras sazemē un aprīko ar zibens aizsargiem;

9.4.3. aizsardzību pret augsta potenciāla iekļuvi ēkās caur pazemes un virszemes metāla konstrukcijām un komunikācijām;

9.4.4. sakaru, videonovērošanas un datoru aparatūras aizsardzībai paredz pārsprieguma aizsardzības ierīces, kuras uzstāda pēc iespējas tuvāk aizsargājamai aparatūrai un pievieno ekvipotenciāla kopnēm pa īsāko ceļu;

9.4.5. galveno (ievada) ekvipotenciāla kopni, kā arī atsevišķas ekvipotenciāla kopnes aprīko ar aizsargājamo aparatūru (piemēram, serveru telpā, dežūrtelpā);

9.5. pašplūsmas un piespiedu vēdināšanas sistēmas saskaņā ar normatīviem;

9.6. centralizētu, atsevišķi katrā telpā regulējamu gaisa kondicionēšanas sistēmu;

9.7. atsevišķās telpās (piemēram, serveru telpā, dežūrtelpā) individuālas gaisa kondicionēšanas iekārtas;

9.8. ugunsdzēsības hidrantu sistēmas saskaņā ar normatīviem;

9.9. centra teritorijas iežogojumu (3 m augsts, necaurredzams žogs no triecienizturīga materiāla (piemēram, betona, ķieģeļiem) ar dzeloņstiepļu pinumu, aprīkots ar kustību sensoriem un videonovērošanas iekārtu, kas savstarpēji savienoti);

9.10. automatizētu vārtu atvēršanu un aizvēršanu;

9.11. pastaigu laukuma iežogojumu (3 m augsts, triecienizturīga materiāla žogs ar dzeloņstiepļu pinumu, aprīkots ar kustību sensoriem un videonovērošanas iekārtu, kas savstarpēji savienoti).

10. Labiekārtojot centru vai izmitināšanas telpas, paredz:

10.1. teritoriju ar cieto segumu (piemēram, asfaltbetons, bruģis), izņemot bērnu rotaļu laukumu;

10.2. atsevišķu vietu ar nojumi (lapeni) pastaigu laukumā;

10.3. atsevišķu vietu bērnu rotaļu laukumam sieviešu vai ģimeņu pastaigu laukumā;

10.4. novietni atkritumu tvertnēm;

10.5. trīs karogu mastus.

11. Dzīvojamo un koplietošanas telpu, kā arī medicīnas izolatora sienas un logi ir no triecienizturīgiem materiāliem, lai nepieļautu iespēju personām patvaļīgi atstāt centru vai izmitināšanas telpas, bojāt dzīvojamo un koplietošanas telpu sienas, logus un durvis, kā arī nodarīt kaitējumu citām personām.

12. Iekārtojot īpaša apsardzības režīma telpas (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpas), ievēro, ka minimālā platība uz vienu personu nedrīkst būt mazāka par 4 m2 (neskaitot tualetes telpas), attālums starp dzīvojamās telpas sienām ir vismaz 2 m, griestu augstums – vismaz 2,5 m, bet logi nav mazāki par 0,5 x 0,5 m. Sienas, logi un durvis ir no triecienizturīgiem materiāliem, lai nepieļautu iespēju personām patvaļīgi atstāt centru vai izmitināšanas telpas, bojāt telpu sienas, logus un durvis, kā arī nodarīt kaitējumu citām personām. Logi no ārpuses ir restoti.

13. Dzīvojamo un koplietošanas telpu, medicīnas izolatora un īpaša apsardzības režīma telpas (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpas) komunikācijas (vadus, kabeļus, caurules) izvieto tā, lai personām nebūtu iespējas tām brīvi piekļūt. Dzīvojamo un koplietošanas telpu, medicīnas izolatora, procedūru kabineta, internista kabineta, apskates telpas un īpaša apsardzības režīma telpu (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpas) apdarei izmanto viegli tīrāmus un dezinficējamus materiālus.

14. Centru un izmitināšanas telpas aprīko atbilstoši šo noteikumu pielikumam.

15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008. gada 17. jūnija noteikumus Nr. 435 "Noteikumi par izmitināšanas centra iekārtošanas un aprīkošanas prasībām" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 96. nr.; 2015, 134. nr.).

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
Pielikums
Ministru kabineta
2017. gada  3. maija
noteikumiem Nr. 231
Centra un izmitināšanas telpu aprīkojums
Nr. p. k. Telpa Aprīkojums
1. Personu dzīvojamā telpa ar tualeti un dušu (tai skaitā personām ar invaliditāti)
    Metāla gulta ar piederumiem (matraci, segu, spilvenu, palagu, spilvendrānu, segas pārvalku, frotē dvieli, virtuves dvieli)1
    Nakts skapītis1
    Galds
    Krēsls1
    Drēbju skapis (metāla)1
    Nakts lampa1
    Ledusskapis
    Vannas istabas spoguļa komplekts
    Atkritumu grozs
    Tualetes papīra turētājs
    Gumijas kājslauķis
    Dušas kabīne
    Izlietne
    Bērnu gulta2
    Bērnu sēdpods2
    Žalūzijas katram logam
2. Personām paredzētās koplietošanas telpas
2.1. Mācību telpa
    Galdi
    Krēsli
    Tāfele
    Plaukts–skapis
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
    Sienas pulkstenis
2.2. Bērnu rotaļu telpa
    Plaukts–skapis
    Bērnu krēsli
    Bērnu galds
    Mīkstais grīdas segums (paklājs) pa visu telpu
    Rotaļlietas
    Bērnu tāfele
    Žalūzijas katram logam
    Sols
    "Zviedru siena"
2.3. Tikšanās telpa
    Galds
    Krēsli
    Atpūtas krēsls
    Salvešu turētājs
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
    Sienas pulkstenis
    Paklājs
    Drēbju pakaramais
2.4. Trenažieru telpa
    Svaru trenažieri
    Velotrenažieri
    Skriešanas trenažieris (skrejceļš)
    Vingrošanas sols
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Specializētie paklāji
2.5. Reliģisko rituālu telpa
    Žurnālu galds
    Sols
    Žalūzijas katram logam
    Paklājs
2.6. Atpūtas telpa
    Žurnālu galds
    Televizors (stiprināms pie sienas)
    Atpūtas krēsls (dīvāns)
    Paklājs
    Atkritumu grozs (metāla)
    Žalūzijas katram logam
    Sienas pulkstenis
2.7. Ēdamtelpa ar virtuvi
    Elektriskās plīts virsma ar četriem riņķiem3
    Tvaika nosūcējs virs katras plīts
    Skapis ar atsevišķiem plauktiem katram ārzemniekam individuālai lietošanai
    Katls, panna, zupas bļoda vai šķīvis, šķīvis (seklais), krūze, ēdamkarote, dakšiņa, tējkarote4
    Virtuves galds4
    Taburete5
    Bērna barošanas krēsls (sieviešu un ģimeņu blokā)
    Virtuves nažu komplekts6
    Virtuves kausu komplekts
    Virtuves dēlīšu komplekts
    Virtuves skapītis
    Virtuves sienas skapītis
    Šķidro ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Atkritumu grozs
2.8. Veļas mazgātava
    Veļas mazgājamā mašīna7
    Veļas žāvējamā mašīna7
    Veļas žāvētājs (statīvs)7
    Žalūzijas katram logam
2.9. Smēķētava
    Metāla sols
    Metāla pelnu trauks
    Žalūzijas katram logam (ja tādi ir)
3. Palīgtelpas un saimniecības telpas
3.1. Centra personāla darba telpas un palīgtelpas
3.1.1. Centra priekšnieka darba telpa
    Datora galds
    Apspriežu galds8
    Atvilktņu komplekts
    Plaukts–skapis8
    Drēbju skapis
    Krēsls8
    Datora komplekts
    Skeneris8
    Seifs
    Lāzerprinteris8
    Galda lampa
    Biroja krēsls
    Drēbju pakaramais
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Spogulis
    Stacionārais tālrunis
3.1.2. Centra priekšnieka vietnieka darba telpa
    Datora galds
    Apspriežu galds8
    Atvilktņu komplekts
    Plaukts–skapis8
    Drēbju skapis
    Krēsls8
    Datora komplekts
    Skeneris8
    Seifs
    Lāzerprinteris8
    Galda lampa
    Biroja krēsls
    Drēbju pakaramais
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Spogulis
    Stacionārais tālrunis
3.1.3. Lietvedība
    Datora galds8
    Atvilktņu komplekts8
    Biroja krēsls8
    Plaukts–skapis8
    Drēbju skapis
    Krēsls8
    Datora komplekts
    Skeneris8
    Metāla skapis8
    Kserokss (kopētājs)8
    Lāzerfakss
    Lāzerprinteris (krāsainais)8
    Galda lampa8
    Dokumentu iznīcinātājs8
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs8
    Sienas pulkstenis
    Spogulis
    Stacionārais tālrunis8
3.1.4. Galveno inspektoru darba telpa
    Datora galds8
    Atvilktņu komplekts8
    Drēbju skapis8
    Krēsls8
    Biroja krēsls8
    Datora komplekts8
    Metāla skapis8
    Lāzerprinteris
    Galda lampa8
    Plaukts–skapis8
    Spogulis
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs8
    Sienas pulkstenis
    Stacionārais tālrunis8
3.1.5. Personāla ģērbtuve ar tualeti un dušu
    Drēbju skapis (metāla)8
    Garderobes sols ar pakaramo8
    Drēbju pakaramais
    Vannas istabas spoguļa komplekts
    Tualetes šķidro ziepju turētājs
    Tualetes papīra turētājs
    Tualetes salvešu turētājs
    Spogulis
    Atkritumu grozs
    Gumijas kājslauķis8
    Žalūzijas katram logam
3.1.6. Dežūrnodaļa
    Ofisa galds8
    Atvilktņu komplekts8
    Biroja krēsls8
    Krēsls8
    Plaukts–skapis8
    Datora komplekts8
    Skeneris
    Lāzerfakss
    Seifs8
    Lāzerprinteris
    Galda lampa8
    Datora galds8
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Gaisa kondicionieris
    Sienas pulkstenis
    Tāfele (balta), stiprināma pie sienas
    Monitori apsardzības signalizācijām un videonovērošanai8
    Stacionārais tālrunis8
    Namrunis
3.1.7. Seifu telpa
    Metāla skapis ieročiem
    Metāla skapis speclīdzekļiem
3.1.8. Personāla atpūtas telpa
    Atpūtas stūrītis (komplekts)
    Žurnālu galds
    Televizors
    Elektriskās plīts virsma ar četriem riņķiem
    Tvaika nosūcējs
    Ledusskapis
    Virtuves galds
    Krēsls8
    Virtuves skapītis8
    Virtuves sienas skapītis8
    Mikroviļņu krāsns
    Žalūzijas katram logam
    Šķidro ziepju, ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Tējkanna
    Kafijas automāts
    Dzeramā ūdens automāts
3.1.9. Personāla mācību telpa
    Krēsli8
    Galdi8
    Videoprojektors
    Portatīvais dators
    Mikrofons8
    Pastiprinātājs
    Skandas
    Plaukts–skapis
    Ekrāns
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Interaktīvā tāfele
    Videokonference
    Dzeramā ūdens automāts
    Gaisa kondicionieris
3.1.10. Operatīvo darbinieku darba telpa8
    Datora galds
    Atvilktņu komplekts
    Drēbju skapis
    Plaukts–skapis
    Biroja krēsls
    Krēsli8
    Datora komplekts
    Lāzerprinteris8
    Seifs
    Dokumentu iznīcinātājs
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
3.2. Apskates telpa ar tualeti un dušu
    Galds (ar speciālo virsmu)
    Drēbju pakaramais
    Krēsls
    Vannas istabas spoguļa komplekts
    Šķidro ziepju turētājs
    Tualetes papīra turētājs
    Atkritumu grozs
    Gumijas kājslauķis
    Dušas kabīne
    Matu griežamā mašīna
    Kaste dezinfekcijai paredzētajai veļai
    Žalūzijas katram logam
3.3. Intervijas telpa
    Galds
    Datora komplekts
    Skeneris8
    Printeris8
    Krēsli (trīs)
    Biroja krēsls
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
    Žalūzijas katram logam
    Digitālais diktofons
    Videokamera uz statīva
    Videokonferences iekārta8
    Stacionārais tālrunis
    Dzeramā ūdens automāts
3.4. Pārrunu telpa
    Galds
    Krēsls8
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
3.5. Fotografēšanas, daktiloskopijas telpa
    Datora galds
    Atvilktņu komplekts
    Biroja krēsls
    Krēsli (trīs)
    Datora komplekts
    Skeneris8
    Printeris digitālo fotoattēlu izdrukai
    Seifs
    Digitālais fotoaparāts (spoguļkamera)
    Foto apgaismojuma lampa
    Baltais ekrāns
    Žalūzijas katram logam
    Galds
    Galds daktiloskopēšanai
    Daktokar pirkstu nospiedumu noņemšanas komplekts (mehāniskais)
    Atkritumu grozs
    AFIS, EURODAC iekārtu komplekti
    Stacionārais tālrunis
3.6. Procedūru kabinets
    Kušete
    Medicīnas galdiņš
    Drēbju pakaramais (statīvs)
    Krēsli (trīs)
    Medicīnas skapis
    Aizslietnis
    Atkritumu grozs ar vāku
    Ledusskapis
    Baktericīdā lampa (pārvietojamā)
    Žalūzijas katram logam vai stikli ar speciālo pārklājumu
    Šķidro ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Skapis (metāla)
    Kvarca lampa
    Galda lampa
    Infūzijas statīvs
3.7. Internista kabinets
    Galds
    Atvilktņu komplekts
    Biroja krēsls
    Krēsls
    Drēbju skapis
    Atkritumu grozs ar vāku
    Aizslietnis
    Žalūzijas katram logam vai stikli ar speciālo pārklājumu
    Ambu maiss
    Kušete
    Medicīnas skapis
    Galda lampa
    Plaukts–skapis
    Sienas pulkstenis
    Ventilators
    Nestuves
    Invalīdu ratiņi (divi)
    Kruķi (divi pāri)
    Gaisa šinas rokai un kājai (divas rokai un divas kājai)
    Kakla bandāža (divas)
    Kartotēka
    Kvarca lampa
    Medicīnas galdiņš
    Skapis (metāla)
    Spogulis
    Fonendoskops
    Ierīce netiešai arteriālā asinsspiediena mērīšanai
    Medicīniskais termometrs
    Špāteles
    Auguma mērītājs pieaugušajiem un bērniem
    Medicīniskie svari (pieaugušo)
    Medicīniskie svari (bērnu)
    Mērlente
    Izelpas maksimumplūsmas mērītājs
    Refleksu āmuriņš
    Diagnostiskās teststrēmeles urīna analīzes noteikšanai (ja iestādei nav pieejami medicīnas laboratorijas pakalpojumi)
    Glikometrs ar diagnostiskajām teststrēmelēm glikozes līmeņa noteikšanai asinīs (ja iestādei nav pieejami medicīnas laboratorijas pakalpojumi)
    Elektrokardiogrāfs (ja iestādei nav pieejams elektrokardiogrāfijas kabinets)
    Stacionārais tālrunis
    Dzeramā ūdens automāts
3.8. Psihologa kabinets
    Datora galds
    Atpūtas stūrītis
    Printeris8
    Drēbju skapis
    Biroja krēsls
    Krēsls
    Atvilktņu komplekts
    Galda lampa
    Datora komplekts
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
    Plaukts–skapis
    Sienas pulkstenis
    Dzeramā ūdens automāts
3.9. Uzkopšanas inventāra noliktava
    Drēbju skapis (metāla)
    Šķidro ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Spogulis
    Putekļu sūcējs
    Uzkopšanas inventārs
    Metāla plaukts
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
    Izlietne (zemā)
3.10. Tualete
    Šķidro ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Tualetes papīra turētājs
    Atkritumu grozs
3.11. Virtuve centralizētai ēdiena gatavošanai
    Elektriskā plīts (profesionālā)4
    Tvaika nosūcējs virs plīts9
    Ledusskapis9
    Virtuves galds9
    Krēsls8
    Virtuves sienas skapītis9
    Virtuves skapītis9
    Virtuves piederumi ēdiena pagatavošanai un pasniegšanai4
    Atkritumu grozs
    Šķidro ziepju turētājs
    Papīra dvieļu turētājs
    Salvešu turētājs
    Siltā ēdiena sadales vitrīna
    Trauku mazgājamā mašīna (profesionālā)
    Žalūzijas katram logam
3.12. Ēdamzāle centralizētai ēdināšanai
    Galdi4
    Krēsli4
    Bērna barošanas krēsls (divi gab.)
    Šķidro ziepju turētājs
    Papīra dvieļu turētājs
    Žalūzijas katram logam
3.13. Saimniecības preču noliktava8
    Metāla plaukts8
    Galds8
    Krēsls8
    Metāla skapis8
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
3.14. Pārtikas preču noliktava9
    Metāla plaukts ar koka kastēm
    Galds
    Krēsls
    Galds ar metāla virsmu
    Svari – no 1 g līdz 3 kg
    Svari – līdz 5 kg
    Svari – līdz 100 kg
    Ledusskapis
    Saldējamā kamera
    Atkritumu grozs
    Šķidro ziepju, ziepju turētājs
    Salvešu turētājs
    Žalūzijas katram logam
    Izlietnes
3.15. Personu mantu noliktava
    Metāla plaukts4
    Drēbju skapis (metāla)4
    Galds
    Krēsls
    Žalūzijas katram logam
    Atkritumu grozs
3.16. Tīrās veļas noliktava
    Metāla plaukts (veramais)4
    Galds
    Krēsls
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
3.17. Netīrās veļas noliktava
    Metāla plaukts (veramais)4
    Galds
    Krēsls
    Veļas kaste (slēgta)4
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
3.18. Veļas mazgātava
    Profesionālā veļas mazgājamā mašīna
    Profesionālā veļas žāvējamā mašīna
    Profesionālā veļas gludināmā iekārta
    Veļas dezinfekcijas kamera
    Galds
    Krēsls
    Atkritumu grozs
    Žalūzijas katram logam
    Šķidro ziepju, dezinfekcijas līdzekļa turētājs
    Salvešu turētājs
    Izlietne
3.19. Apmeklētāju uzgaidāmā telpa
    Žurnālu galds
    Krēsls
    Drēbju pakaramais
    Atpūtas stūrītis (komplekts)
    Žalūzijas katram logam
    Spogulis
    Atkritumu grozs
    Sienas pulkstenis
3.20. Telpa apmeklētāju mantu glabāšanai
    Skapīši ar atsevišķi slēdzamiem plauktiem
3.21. Caurlaižu režīma nodrošināšanas telpa
    Metāla meklētājs – stacionārais detektors
    Metāla meklētājs – pārnēsājamais detektors
3.22. Serveru telpa
    Serveri
    Gaisa kondicionieris
4. Speciāli aprīkotas telpas
4.1. Medicīnas izolators ar tualeti un dušu (tai skaitā personām ar invaliditāti8)
    Drēbju pakaramais (statīvs)
    Vannas istabas spoguļa komplekts
    Šķidro ziepju turētājs
    Tualetes papīra turētājs
    Salvešu turētājs
    Metāla gulta ar matraci, kuram ir ūdensnecaurlaidīga materiāla pārvalks1
    Spilvens ar ūdensnecaurlaidīga materiāla pārvalku1
    Nakts skapītis1
    Taburete1
    Žalūzijas katram logam
    Gumijas kājslauķis
    Sienas pulkstenis
    Atkritumu grozs ar vāku
    Dušas kabīne
    Izlietne
    Namrunis
4.2. Īpaša apsardzības režīma telpa (tai skaitā iekšējās kārtības pārkāpēju telpa) ar tualeti
    Metāla gulta ar matraci (piestiprināta pie grīdas)
    Nakts skapītis (piestiprināts pie grīdas)
    Galds (piestiprināts pie grīdas)
    Krēsls (piestiprināts pie grīdas)
    Tualetes papīra turētājs
    Atkritumu grozs (piestiprināts pie grīdas)
    Namrunis
5. Pastaigu laukums
5.1. Pastaigu laukums
    Soli
    Metāla atkritumu urnas
    Nojume (lapene)
    Basketbola grozs ar vairogu
5.2. Bērnu rotaļu laukums10
    Bērnu rotaļu laukuma aprīkojuma komplekts (piemēram, pārklājama smilšu kaste, kāpšanas atrakcijas un cits aprīkojums)
Piezīmes.

1 Aprīkojums paredzēts katrai personai.

2 Aprīko telpu, kurā dzīvo bērns līdz četru gadu vecumam (ieskaitot).

3 Aprīko ar aprēķinu, ka uz divām pieaugušām personām ir viens plīts riņķis.

4 Daudzums atkarīgs no maksimāli paredzētā personu skaita.

5 Uz divām personām viena.

6 Tiek izsniegts pēc pieprasījuma.

7 Uz 10 personām viena.

8 Daudzumu un izvietojumu nosaka Valsts robežsardze (tai skaitā nosakot personām ar invaliditāti paredzēto tualešu un dušu skaitu un izvietojumu šā pielikuma 1. punktā minētajās personu dzīvojamās telpās).

9 Daudzums un aprīkojuma specifika atkarīga no sanitārajām prasībām.

10 Izveido atsevišķi vai sievietēm, ģimenēm paredzētajā pastaigu laukumā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra un patvēruma meklētāju izmitināšanas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 231Pieņemts: 03.05.2017.Stājas spēkā: 10.05.2017.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 89, 09.05.2017. OP numurs: 2017/89.5
Dokumenta valoda:
LVEN
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
290560
10.05.2017
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)