Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 840

Rīgā 2016. gada 20. decembrī (prot. Nr. 69 40. §)
Noteikumi par Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritoriju platību, tās teritoriju robežu noteikšanas un aktualizēšanas kārtību un kritērijiem
Izdoti saskaņā ar Latgales speciālās ekonomiskās zonas likuma
3. panta otro daļu un 4. panta trešo daļu

1. Noteikumi katrai Latgales plānošanas reģionā ietilpstošajai pašvaldībai nosaka teritorijas platību, kurai var tikt piešķirts speciālās ekonomiskās zonas statuss, kā arī Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritoriju robežu noteikšanas un aktualizēšanas kārtību un kritērijus.

2. Šo noteikumu izpratnē Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritoriju var veidot pašvaldību teritorijas atbilstoši Latgales plānošanas reģiona teritoriālajam dalījumam, kas noteikts ar Ministru kabineta 2009. gada 5. maija noteikumiem Nr. 391 "Noteikumi par plānošanas reģionu teritorijām".

3. Katras Latgales plānošanas reģionā ietilpstošās pašvaldības teritorijas platība, kurai var tikt piešķirts speciālās ekonomiskās zonas statuss, noteikta šo noteikumu pielikumā.

4. Latgales speciālās ekonomiskās zonas pārvalde (turpmāk – pārvalde) lemj par Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļaujamo katras pašvaldības teritoriju un tās robežām šādā kārtībā:

4.1. sagatavoto lēmumprojektu par Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļaujamo katras pašvaldības teritoriju un tās robežām elektroniskā veidā nosūta atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (turpmāk – ministrija). Ministrija mēneša laikā no lēmumprojekta saņemšanas izvērtē tā atbilstību normatīvajiem aktiem, kas regulē Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbību;

4.2. ja ministrijas atzinumā nav izteikti iebildumi pret sagatavoto lēmumprojektu vai atzinums noteiktajā termiņā nav nosūtīts pārvaldei, lēmumprojekts tiek uzskatīts par saskaņotu;

4.3. ja ministrijas atzinumā ir izteikti iebildumi pret sagatavoto lēmumprojektu, pārvalde mēneša laikā no atzinuma saņemšanas dienas veic nepieciešamās darbības, lai novērstu atzinumā norādītos trūkumus. Precizēto lēmumprojektu pārvalde atkārtoti iesniedz ministrijā saskaņošanai;

4.4. piecu darbdienu laikā pēc lēmumprojekta saskaņošanas šo noteikumu 4.2. vai 4.3. apakšpunktā noteiktajā kārtībā pārvalde to publicē Latgales plānošanas reģiona tīmekļvietnē.

5. Sagatavojot lēmumprojektu par Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļaujamo katras pašvaldības teritoriju un tās robežām, pārvalde ņem vērā šādus kritērijus:

5.1. teritorija ir piemērota komercdarbības veikšanai atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam;

5.2. teritorija pēc speciālās ekonomiskās zonas statusa piešķiršanas rada labvēlīgu ietekmi uz attiecīgo pašvaldību, kā arī ekonomisko atdevi;

5.3. kapitālsabiedrība, kas pretendē uz Latgales speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu, ir attiecīgā nekustamā īpašuma tiesiskā valdītāja, un tā apliecina, ka gada laikā pēc lēmuma pieņemšanas par Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļaujamo pašvaldības teritoriju starp pārvaldi un attiecīgo kapitālsabiedrību tiks noslēgts līgums par ieguldījumu veikšanu Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritorijā.

6. Pārvalde ir tiesīga anulēt speciālās ekonomiskās zonas statusu konkrētai teritorijai, ja pārvaldes noteiktajā termiņā pēc speciālās ekonomiskās zonas statusa piešķiršanas īstenojas vismaz viens no šiem apstākļiem:

6.1. teritorija nav piemērota komercdarbības veikšanai atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam;

6.2. nav radīta labvēlīga ietekme uz attiecīgo pašvaldību un nav ekonomiskās atdeves;

6.3. gada laikā pēc lēmuma pieņemšanas par Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļaujamo pašvaldības teritoriju starp pārvaldi un attiecīgo kapitālsabiedrību nav noslēgts līgums par ieguldījumu veikšanu attiecīgajā Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritorijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards
Pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 20. decembra
noteikumiem Nr. 840
Latgales speciālās ekonomiskās zonas teritoriju platība

Latgales reģiona pašvaldība

Speciālās ekonomiskās zonas teritorijas platība, ha

Aglonas novads

700

Baltinavas novads

700

Balvu novads

2000

Ciblas novads

700

Dagdas novads

700

Daugavpils

2500

Daugavpils novads

2000

Ilūkstes novads

700

Kārsavas novads

700

Krāslavas novads

2000

Līvānu novads

2000

Ludzas novads

2000

Preiļu novads

2000

Rēzeknes novads

2000

Riebiņu novads

700

Rugāju novads

700

Viļakas novads

700

Viļānu novads

700

Rēzekne

250

Vārkavas novads

700

Zilupes novads

700

Kopā

25150

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 840Pieņemts: 20.12.2016.Stājas spēkā: 24.12.2016.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 251, 23.12.2016. OP numurs: 2016/251.22
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
287621
24.12.2016
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva