Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.22

Liepājā 2017.gada 9.novembrī (prot. Nr.14, 2.§)

Grozījums Liepājas pilsētas domes 2013.gada 14.novembra saistošajos noteikumos Nr.45 "Par veselības aprūpes pabalstu"

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās
palīdzības likuma
35.panta trešo un ceturto daļu un
likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2013.gada 14.novembra saistošajos noteikumos Nr.45 "PAR VESELĪBAS APRŪPES PABALSTU" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 248. nr.; 2016, 129. nr.) grozījumu un papildināt noteikumus ar 5.7. un 5.8.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.7. ģimenei, kurā kopā dzīvo valsts vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo vecumu sasniegušas personas un nestrādājošas personas ar invaliditāti, un kurai noteikts maznodrošinātas ģimenes statuss saskaņā ar normatīvajiem aktiem;

5.8. ģimenei, kura audzina aizbildnībā esošu bērnu un kuras pilngadīgie locekļi ir valsts vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo vecumu sasniegušas personas vai nestrādājošas personas ar invaliditāti, un kurai noteikts maznodrošinātas ģimenes statuss saskaņā ar normatīvajiem aktiem".

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

Saistošo noteikumu "Grozījums Liepājas pilsētas domes 2013.gada 14.novembra saistošajos noteikumos Nr.45 "Par veselības aprūpes pabalstu""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Veselības aprūpes pabalsta piešķiršanas kārtību Liepājas pašvaldībā nosaka Liepājas pilsētas domes 2013.gada 14.novembra saistošie noteikumi Nr.45 "PAR VESELĪBAS APRŪPES PABALSTU", turpmāk - noteikumi.

Liepājas pilsētas domes Sociālo lietu komisija ir ierosinājusi paplašināt veselības aprūpes pabalsta saņēmēju loku, paredzot tiesības saņemt pabalstu arī ģimenēm, kurās kopā dzīvo pensijas vecuma persona un persona ar invaliditāti darbspējas vecumā, jo nereti šādās mājsaimniecībās ienākumi ir mazāki kā kopā dzīvojošu pensionāru ģimenes ienākumi, un kuri atbilstoši noteikumiem var saņemt veselības aprūpes pabalstu.

Papildus ir nepieciešams nodrošināt atbalstu maznodrošinātām kopā dzīvojošu pensionāru un nestrādājošu personu ar invaliditāti ģimenēm, kuras audzina aizbildnībā esošu bērnu.

Ņemot vērā minēto, ir nepieciešams apstiprināt noteikumu grozījumu projektu, turpmāk - projekts.

2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumu projekts paredz, ka veselības aprūpes pabalstu varēs saņemt šādas maznodrošinātas ģimenes:

- kurās kopā dzīvo valsts vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo vecumu sasniegušas personas un nestrādājošas personas ar invaliditāti;

- kuras audzina aizbildnībā esošu bērnu un pilngadīgie ģimenes locekļi ir valsts vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo vecumu sasniegušas personas vai nestrādājošas personas ar invaliditāti.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Veselības aprūpes pabalsta izmaksai nepieciešamie līdzekļi ieplānoti Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests" 2018.gada budžeta projektā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Projekts dos iespēju pašvaldībai palīdzēt plašākam maznodrošinātu personu lokam, daļēji kompensējot izdevumus par veselības aprūpi.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 22Pieņemts: 09.11.2017.Stājas spēkā: 30.11.2017.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 236, 29.11.2017. OP numurs: 2017/236.13
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
295380
30.11.2017
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva