Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.18

Liepājā 2017.gada 12.oktobrī (prot. Nr.13, 9.§)
Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā
Izdoti saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likuma
8.panta otro daļu
I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā Liepājas pilsētas pašvaldība (turpmāk – pašvaldība) izsniedz atļauju Alkoholisko dzērienu aprites likuma 1.panta otrās daļas izpratnē mazajām alkoholisko dzērienu darītavām (turpmāk – komersants), kuras Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā ražo vīnu, raudzētos dzērienus, starpproduktus, kuru sastāvā esošais spirts ir tikai raudzētas izcelsmes, vai pārējos alkoholiskos dzērienus (turpmāk – alkoholiskie dzērieni) no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem, neizmantojot spirtu vai citu saražotos alkoholiskos dzērienus.

2. Atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā (turpmāk – atļauja) tiek izsniegta bez maksas, uz komersanta pieprasīto laiku, bet ne ilgāk kā uz trim kalendārajiem gadiem.

3. Atļauju izsniedz Liepājas pilsētas domes Licencēšanas komisija (turpmāk - Licencēšanas komisija) un atļaujā norādāmas šādas ziņas: komersanta nosaukums, juridiskā adrese, komersanta reģistrācijas numurs, ražošanas vieta, ražošanas veids un atļaujas derīguma termiņš.

II. ATĻAUJAS IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA

4. Atļaujas saņemšanai komersants pašvaldības iestādē "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" vai elektroniski e-pastā edoc@dome.liepaja.lv, atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, iesniedz iesniegumu, kuru parakstījusi komersanta atbildīgā amatpersona un kurā norāda:

4.1. komersanta nosaukumu, nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, juridisko adresi, kontakttālruni un e-pasta adresi;

4.2. saražojamo alkoholisko dzērienu sortimentu un apjomu (litros) un/vai absolūtā alkohola daudzumu (litros);

4.3. ražošanas vietu (adresi);

4.4. laika periodu uz kādu izsniegt atļauju.

5. Noteikumu 4.punktā minētajam iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

5.1. ražošanas vietas īpašuma vai lietošanas tiesību apliecinoša dokumenta kopiju, ja īpašuma tiesības nav ierakstītas zemesgrāmatā;

5.2. dokumentu, kas apliecina, ka ražošanas vieta ir piemērota pārtikas ražošanai – būves kadastrālās uzmērīšanas lietas vai akta par būves pieņemšanu ekspluatācijā kopiju;

5.3. atkritumu apsaimniekošanas līguma kopiju.

6. Pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas būvvalde" (turpmāk - Būvvalde) izvērtē 5.2.punktā paredzētos dokumentus par ražošanas vietas piemērotību pārtikas ražošanai un sniedz atzinumu Licencēšanas komisijai.

7. Iesniegumu ar tam pievienotajiem dokumentiem, Būvvaldes sniegto atzinumu un no publiskiem reģistriem saņemto informāciju izskata Licencēšanas komisija un Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt atļauju.

8. Atļauja netiek izsniegta, ja:

8.1. komersants nav iesniedzis noteikumu 4. un 5.punktā minētos dokumentus;

8.2. komersants atļaujas saņemšanai sniedzis nepatiesas ziņas;

8.3. ražošanu plānots veikt vietā, kas nav pielāgota vai neatbilst tās izmantošanas mērķim, atbilstoši noteikumu 6.punktā sniegtajam Būvvaldes atzinumam;

8.4. ražošanu plānots uzsākt vietā, kas atrodas:

8.4.1. izglītības un sporta iestāžu, kultūras, sociālās aprūpes un ārstniecības iestāžu, policijas, karaspēka daļu vai citu militāro formējumu ēkās un teritorijā;

8.4.2. ēkās, kurās atrodas valsts vai pašvaldības iestādes;

8.4.3. daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā;

8.5. alkoholisko dzērienu ražošana norādītajā vietā būtiski apdraud sabiedrisko kārtību un citu personu tiesību aizsardzību;

8.6. komersants nav reģistrējies Pārtikas un veterinārajā dienestā.

III. ATĻAUJAS ANULĒŠANA

9. Licencēšanas komisija ir tiesīga anulēt izsniegto atļauju, ja:

9.1. komersants atļaujas saņemšanai sniedzis nepatiesas ziņas;

9.2. ražošana tiek veikta telpās, kas nav pielāgotas vai neatbilst to izmantošanas mērķim;

9.3. alkoholisko dzērienu ražošana atļaujā norādītajā vietā būtiski apdraud sabiedrisko kārtību un citu personu tiesību aizsardzību;

9.4. izbeigta ražošana atļaujā norādītajā vietā.

IV. APSTRĪDĒŠANAS KĀRTĪBA

10. Lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju vai atļaujas anulēšanu, kā arī Licencēšanas komisijas faktisko rīcību var apstrīdēt viena mēneša laikā Liepājas pilsētas domē.

11. Liepājas pilsētas domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā Administratīvajā rajona tiesā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks
Saistošo noteikumu "Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojumu raksta sadaļas

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Alkoholisko dzērienu aprites likuma 8.panta otrajā daļā ir noteikts pašvaldības pienākums izdot saistošos noteikumus, kuros nosakāma kārtība, kādā mazā alkoholisko dzērienu darītava ir tiesīga saņemt atļauju vīna, raudzētu dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai attiecīgās pašvaldības teritorijā.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi "par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, STARPPRODUKTU vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka vienotu kārtību, kādā mazajām alkoholisko dzērienu darītavām tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā.

Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likuma 1.panta otro daļu mazā alkoholisko dzērienu darītava ir komersants, kuram ir tiesības ar atvieglotiem nosacījumiem saņemt speciālo atļauju (licenci) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai un atvieglojumus akcīzes nodokļa nodrošinājuma reģistrēšanai, lai ražotu vīnu, raudzētos dzērienus, starpproduktus, kuru sastāvā esošais spirts ir tikai raudzētas izcelsmes, vai pārējos alkoholiskos dzērienus no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem (neizmantojot spirtu vai citu saražotos alkoholiskos dzērienus), turklāt nodrošinot, ka:

1) saražotā vīna vai raudzēto dzērienu kopējais apjoms nepārsniedz 15 000 litru kalendāra gadā;

2) absolūtā alkohola daudzums saražotajos pārējos alkoholiskajos dzērienos nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā;

3) saražotais starpproduktu kopējais apjoms nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā.

Pārējo alkoholisko dzērienu un starpproduktu uzskaitījums ir dots likuma "Par akcīzes nodokli" 3.panta piektajā un sestajā daļā, un tie ir – spirts, stiprie alkoholiskie dzērieni, liķieri, dažādi vīni, vermuti, sidri.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi ļauj mazajām alkoholisko dzērienu darītavām saņemt atļauju vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai, tādējādi arī veikt attiecīgu saimniecisko darbību.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu noteiktajā kārtībā mazā alkoholisko dzērienu darītava pašvaldības iestādē "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" iesniedz iesniegumu, pievienojot dokumentus.

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Pēc pozitīva atzinuma saņemšanas tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un Liepājas pilsētas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas.
Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 18Pieņemts: 12.10.2017.Stājas spēkā: 24.10.2017.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 210, 23.10.2017. OP numurs: 2017/210.6
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
294407
24.10.2017
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva