Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2006. gada 27. jūnija noteikumus Nr. 512 "Azartspēļu un izložu organizēšanas un uzturēšanas uzraudzības un kontroles kārtība".

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.435

Rīgā 2000.gada 19.decembrī (prot. Nr.60, 2.§)

Izložu un azartspēļu organizēšanas un uzturēšanas uzraudzības un kontroles kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma "Par izlozēm un azartspēlēm" 39.pantu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Finansu ministrijas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija (turpmāk - inspekcija) uzrauga un kontrolē, kā uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas saņēmuši speciālo atļauju (licenci) izložu un azartspēļu organizēšanai un uzturēšanai, kā arī sabiedriskās organizācijas, to apvienības un reliģiskās organizācijas, kas saņēmušas speciālo atļauju (licenci) likuma "Par izlozēm un azartspēlēm" 25.pantā noteiktajos gadījumos (turpmāk - atļaujas saņēmējs), ievēro likumu "Par izlozēm un azartspēlēm", citus normatīvos aktus un attiecīgās izlozes vai azartspēles noteikumus.

2. Lai veiktu atļaujas saņēmēju uzraudzību un kontroli, inspekcija rīko pārbaudes vietās, kur tirgo izlozes biļetes vai citus apliecinājumus līdzdalībai izlozē, vietās, kur notiek izloze vai izsniedz laimestus, kā arī vietās, kur ir uzstādīti vai tiek ekspluatēti azartspēļu automāti un iekārtas, tirgo spēles žetonus vai citus apliecinājumus līdzdalībai azartspēlē, pieņem likmes līdzdalībai totalizatorā vai derībās vai izsniedz laimestus (turpmāk - azartspēļu organizēšanas vieta).

3. Ja izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietas pārbaude notiek laikā, kad izlozes vai azartspēļu organizēšanas vieta ir slēgta spēlētājiem (apmeklētājiem), inspekcijas amatpersonas ir tiesīgas veikt pārbaudi tikai inspekcijas apstiprināta izlozes vai azartspēles vadītāja (turpmāk - atbildīgā persona) klātbūtnē.

4. Atbildīgā persona nodrošina, lai vietēja mēroga izlozes vai vietēja mēroga vienreizējas izlozes organizēšanas vietā būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma nekavējoties tiktu uzrādīti šādi dokumenti:

4.1. inspekcijas izsniegta speciālā atļauja (licence) vietēja mēroga izlozes vai vietēja mēroga vienreizējas izlozes organizēšanai vai inspekcijas apstiprināts attiecīgās speciālās atļaujas (licences) noraksts;

4.2. inspekcijas apstiprināts izlozes plāna noraksts;

4.3. paziņojuma kopija par izlozes organizēšanas uzsākšanu (reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē, kuras darbības teritorijā atļaujas saņēmējs stājies uzskaitē kā nodokļu maksātājs);

4.4. paziņojuma kopija par izlozes organizēšanas uzsākšanu (reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē, kuras darbības teritorijā tiek organizēta izloze);

4.5. paziņojuma kopija par izlozes organizēšanas uzsākšanu (iesniegts pašvaldībā, kuras teritorijā tiek organizēta izloze).

5. Atbildīgā persona nodrošina, lai valsts mēroga izlozes organizēšanas vietā būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma nekavējoties tiktu uzrādīti šādi dokumenti:

5.1. inspekcijas izsniegta speciālā atļauja (licence) valsts mēroga izlozes organizēšanai vai inspekcijas apstiprināts šīs speciālās atļaujas (licences) noraksts;

5.2. paziņojuma kopija par izlozes organizēšanas uzsākšanu (reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē, kuras darbības teritorijā atļaujas saņēmējs stājies uzskaitē kā nodokļu maksātājs).

6. Atbildīgā persona nodrošina, lai azartspēļu organizēšanas vietā būtu un pēc inspekcijas amatpersonas pieprasījuma nekavējoties tiktu uzrādīti šādi dokumenti:

6.1. inspekcijas izsniegta speciālā atļauja (licence) spēļu automātu azartspēļu organizēšanas vietas, bingo spēles salona, azartspēļu nama vai totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietas atvēršanai;

6.2. inspekcijas apstiprināts azartspēļu noteikumu noraksts;

6.3. atļaujas saņēmēja un telpu īpašnieka līguma noraksts par telpu nomu vai atļaujas saņēmēja un telpu īpašnieka vai nomnieka līguma noraksts par azartspēļu automātu un iekārtu nodošanu apkalpošanā;

6.4. paziņojuma kopija par katra azartspēļu automāta un iekārtas uzstādīšanu vai noņemšanu azartspēļu organizēšanas vietā (reģistrēts Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē, kuras darbības teritorijā tiek organizēta azartspēle). Paziņojumā tiek norādīts:

6.4.1. azartspēļu automāta vai iekārtas veids, inspekcijas piešķirtais azartspēļu automāta un iekārtas identifikācijas numurs un marķējuma zīmes numurs;

6.4.2. azartspēļu organizēšanas vietas adrese un tā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukums, reģistrācijas numurs un juridiskā adrese, kura telpās uzstādīts azartspēļu automāts vai iekārta;

6.5. paziņojuma kopija par azartspēļu automātu un iekārtu reģistrāciju pašvaldībā, kuras teritorijā tiek organizēta azartspēle. Paziņojumā tiek norādīts azartspēļu automātu vai iekārtu veids, to skaits un azartspēļu organizēšanas vietas adrese;

6.6. katra azartspēļu organizēšanas vietā esošā azartspēļu automāta skaitītāju uzskaites pārskats ( stingrās uzskaites dokuments (pielikums) -, kas reģistrēts inspekcijā.

7. Veicot pārbaudi vietēja mēroga izlozes vai vietēja mēroga vienreizējas izlozes organizēšanas vietā, inspekcijas amatpersona ir tiesīga pārbaudīt:

7.1. šo noteikumu 4.punktā minētos dokumentus;

7.2. izlozes organizēšanas atbilstību izlozes plānam un likumā noteiktajām prasībām;

7.3. izlozes biļešu cenas un skaita, kā arī laimestu vērtības un skaita atbilstību izlozes plānam.

8. Veicot pārbaudi valsts mēroga izlozes organizēšanas vietā, inspekcijas amatpersona ir tiesīga pārbaudīt:

8.1. šo noteikumu 5.punktā minētos dokumentus;

8.2. izlozes organizēšanas atbilstību izlozes plānam un likumā noteiktajām prasībām.

9. Veicot pārbaudi azartspēļu organizēšanas vietā, inspekcijas amatpersona ir tiesīga pārbaudīt:

9.1. šo noteikumu 6.punktā minētos dokumentus;

9.2. spēles dalības maksas likmes atbilstību azartspēles noteikumiem;

9.3. kopējās laimesta vērtības atbilstību likumā noteiktajām prasībām;

9.4. azartspēļu organizēšanas vietas atbilstību likumā noteiktajām prasībām;

9.5. vai azartspēlēs nepiedalās personas, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu;

9.6. Ministru kabineta noteiktās azartspēļu automātu un iekārtu marķēšanas kārtības ievērošanu.

10. Par izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietā veikto pārbaudi inspekcijas amatpersonas, pieaicinot atļaujas saņēmēja pārstāvi (darbinieku) vai azartspēļu organizēšanas telpas īpašnieka vai nomnieka pārstāvi (darbinieku) (turpmāk - pieaicinātā persona), sastāda izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietas pārbaudes aktu (turpmāk - pārbaudes akts).

11. Pārbaudes aktā norādāma šāda informācija:

11.1. pārbaudes akta sastādīšanas vieta, adrese, datums un laiks;

11.2. inspekcijas amatpersona (vārds, uzvārds un amats), kura veikusi izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietas pārbaudi;

11.3. atļaujas saņēmēja nosaukums;

11.4. atbildīgās personas vārds, uzvārds un personas kods;

11.5. izlozes un azartspēļu organizēšanas vietas adrese;

11.6. izlozes vai azartspēles nosaukums;

11.7. pārbaudes būtība un rezultāti;

11.8. pieaicinātās personas vārds, uzvārds, personas kods, darbavieta un amats.

12. Pārbaudes aktu paraksta:

12.1. inspekcijas amatpersona, kura veikusi izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietas pārbaudi;

12.2. pieaicinātā persona.

13. Ja pieaicinātā persona atsakās parakstīt pārbaudes aktu, inspekcijas amatpersona, kura veikusi izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietas pārbaudi, to norāda pārbaudes aktā.

14. Pieaicinātajai personai ir tiesības ierakstīt pārbaudes aktā piezīmes par izlozes vai azartspēļu organizēšanas vietā veiktās pārbaudes gaitu.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 23.decembri

PIELNO~1.GIF (57290 BYTES)

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 435Pieņemts: 19.12.2000.Stājas spēkā: 23.12.2000.Zaudē spēku: 01.07.2006.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 466/469, 22.12.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozījumi
  • Izdoti saskaņā ar
13854
23.12.2000
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva