Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 268

Rīgā 2000.gada 8.augustā (prot. Nr. 36, 34.§)

Noteikumi par tirgus intervenci cukura ražošanas nozarē 2000.gadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par cukuru" 13.1 pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama tirgus intervence cukura ražošanas nozarē 2000.gadā.

2. Tirgus intervences pasākumus cukura tirgus stabilizācijai īsteno valsts saskaņā ar valsts cukura ražošanas un patēriņa bilanci un iespējamā patēriņa prognozes datiem, izmantojot privāto uzglabāšanu (turpmāk - privātā uzglabāšana).

3. Privātajā uzglabāšanā pieņem cukuru, kas no Latvijā audzētajām cukurbietēm saražots akciju sabiedrībā "Jelgavas cukurfabrika" un akciju sabiedrībā "Liepājas cukurfabrika" (turpmāk - cukurfabrika).

4. Privātajā uzglabāšanā pieņem ne vairāk kā 13000 tonnu no 1999.gada cukurbiešu ražas saražotā cukura atbilstoši valsts cukura ražošanas un patēriņa bilancei un iespējamā patēriņa prognozes datiem:

4.1. no akciju sabiedrības "Jelgavas cukurfabrika" - ne vairāk kā 62 % no kopējā tirgus intervencei piedāvātā cukura daudzuma proporcionāli 1999.gada cukura ražošanas apjomam;

4.2. no akciju sabiedrības "Liepājas cukurfabrika" - ne vairāk kā 38 % no kopējā tirgus intervencei piedāvātā cukura daudzuma proporcionāli 1999.gada cukura ražošanas apjomam.

5. Privātajā uzglabāšanā var piedāvāt cukuru, ja tas:

5.1. sasvērts 50 kg maisos, tā kvalitāte atbilst Ministru kabineta 1998.gada 31.augusta noteikumos Nr.330 "Noteikumi par balto cukuru" noteiktajām smalkā baltā cukura kvalitātes prasībām un tas tiks realizēts citā valstī;

5.2. ticis uzglabāts cukurfabrikas noliktavā laikposmā no 2000.gada 1.janvāra līdz cukura realizācijas brīdim, bet ne ilgāk kā līdz 2000.gada 1.oktobrim.

6. Maksa par cukura privāto uzglabāšanu - 0,15 lati diennaktī par tonnu (bez pievienotās vērtības nodokļa).

7. Šajos noteikumos minētos tirgus intervences pasākumus veic Zemkopības ministrijas pārziņā esošā bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība "Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra" (turpmāk - aģentūra). Aģentūra slēdz ar Zemkopības ministriju līgumu, kurā noteikta kārtība, kādā tiek finansēta privātā uzglabāšana, iesniedzami pārskati un veicami norēķini, kā arī noteikts kontroles mehānisms un atbildība.

8. Privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru uzglabā cukurfabrikas noliktavā atsevišķi no pārējā cukura.

9. Par cukura privāto uzglabāšanu norēķinus ar cukurfabriku veic aģentūra.

10. Lai veicinātu cukura ražošanu, Zemkopības ministrija zaudējumus, kas rodas cukurfabrikai, realizējot privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru, sedz no 2000.gada un 2001.gada valsts subsīdiju līdzekļiem, bet ne vairāk kā 106 latus par tonnu. No šīs summas atskaitāma par privāto uzglabāšanu saņemtā samaksa.

11. Cukurfabrika līdzekļus, kas iegūti, saņemot maksājumus par cukura privāto uzglabāšanu un atlīdzību par zaudējumiem, kas radušies, realizējot privātajai uzglabāšanai pieteikto cukuru, izmanto norēķiniem ar zemniekiem par 1999.gadā piegādātajām cukurbietēm.

II. Pieteikums tirgus intervencei, darījuma noslēgšana un atbildība

12. Aģentūra privāto uzglabāšanu īsteno saskaņā ar cukurfabrikas pieteikumu (pielikums). Pieteikumā deklarējams uzglabājamā cukura daudzums un kvalitātes rādītāji, kā arī apstiprināma cukura izcelsme.

13. Pēc pieteikuma saņemšanas aģentūra 10 dienu laikā slēdz ar cukurfabriku līgumu par privāto uzglabāšanu un kārtību, kādā veicami norēķini.

III. Tirgus intervences pasākumu finansēšana

14. Privātās uzglabāšanas pasākumus aģentūra finansē no Zemkopības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem valsts labības rezerves iegādei un uzglabāšanai.

15. Izdevumi, kas aģentūrai rodas par privāto uzglabāšanu, tiek segti no valsts budžetā 2001.gadam piešķirtajiem līdzekļiem lauksaimniecības subsīdijām.

IV. Tirgus intervences pasākumu uzraudzība

16. Tirgus intervences pasākumu uzraudzību veic Lauku atbalsta dienests.

17. Cukurfabrika līdz 2000.gada 1.oktobrim iesniedz attiecīgajā Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē pārskatu par norēķiniem ar zemniekiem par 1999.gadā piegādātajām cukurbietēm.

18. Zemkopības ministrija līdz 2001.gada 1.janvārim iesniedz Ministru kabinetā pārskatu par tirgus intervences rezultātiem cukura ražošanas nozarē.

Ministru prezidents A.BERZIŅŠ

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par tirgus intervenci cukura ražošanas nozarē 2000.gadā Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 268Pieņemts: 08.08.2000.Stājas spēkā: 17.08.2000.Zaudē spēku: 01.01.2001.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 290/291, 16.08.2000.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
9800
17.08.2000
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"