Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.60

Rīgā 2004.gada 3.februārī (prot. Nr.5 22.§)
Noteikumi par valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektoru kompetenci un kārtību, kādā veicama valsts ugunsdrošības uzraudzība
Izdoti saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 13.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektoru kompetenci un kārtību, kādā veicama valsts ugunsdrošības uzraudzība.

2. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta specializētā valsts civildienesta ierēdņi ir valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektori.

3. Lai kontrolētu normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu objektā, valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektori veic ugunsdrošības pārbaudes.

4. Likumā noteiktajā kārtībā apturēt produkcijas izlaidi objektā ir tiesīgs tikai galvenais valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektors un viņa vietnieki.

5. Valsts ugunsdrošības uzraudzību objektos īsteno neatkarīgi no to piederības un īpašuma veida, izņemot:

5.1. diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību objektus;

5.2. mežus;

5.3. kuģus un gaisakuģus;

5.4. sauszemes transportlīdzekļus;

5.5. Nacionālo bruņoto spēku objektus.

6. Pamatojoties uz objekta vadītāja (īpašnieka) rakstisku iesniegumu vai savstarpēju līgumu, valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektori var piedalīties šo noteikumu 5.punktā minēto objektu apsekošanā un sniegt ieteikumus ugunsdrošības jautājumos.

7. Ugunsdrošības pārbaudes var būt plānotas un neplānotas.

8. Plānotās ugunsdrošības pārbaudes veic ne biežāk kā divas reizes gadā saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vai tā teritoriālās struktūrvienības vadītāja apstiprinātu darba plānu. Ugunsdrošības pārbaudes plāno, ņemot vērā ēku, būvju un tehnoloģisko procesu ugunsbīstamību, ēku lietošanas veidu, kā arī ugunsgrēku statistiku.

9. Neplānotās ugunsdrošības pārbaudes veic:

9.1. lai pārbaudītu informāciju par iespējamiem normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpumiem, ja saņemtas sūdzības, iesniegumi un iestāžu pieprasījumi;

9.2. lai novērstu ugunsdrošības pārkāpumus, ņemot vērā ugunsgrēku un ugunsdrošības pārkāpumu statistiku;

9.3. saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vai tā teritoriālās struktūrvienības vadītāja rīkojumu.

10. Viena objekta ugunsdrošības pārbaude nevar būt ilgāka par mēnesi. Ja objektīvu iemeslu dēļ mēneša termiņu nav iespējams ievērot, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vai tā teritoriālās struktūrvienības vadītājs pārbaudes termiņu var pagarināt uz laiku, kas nepārsniedz divus mēnešus.

11. Pirms ugunsdrošības pārbaudes valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektors uzraugāmā objekta vadītājam, viņa pilnvarotajam pārstāvim vai fiziskajai personai nosauc savu amatu, uzvārdu, uzrāda dienesta apliecību, kā arī pēc minēto personu pieprasījuma sniedz informāciju par normatīvajiem aktiem, ar kuriem saskaņā pārbaudi veiks un kuros noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu pārbaudīs.

12. Ugunsdrošības pārbaudes laikā atklāto normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpumu novēršanas pasākumus un to izpildes termiņus norāda pārbaudes aktā — priekšrakstā, ko valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektors izsniedz pārbaudāmā objekta vadītājam, viņa pilnvarotajai personai vai fiziskajai personai, ja tā ir objekta īpašnieks (valdītājs).

13. Priekšrakstā norādītos ugunsdrošības pasākumus pamato ar atsaucēm uz attiecīgajiem normatīvajiem aktiem. Priekšrakstā var iekļaut ieteikumus ugunsdrošības stāvokļa uzlabošanai objektā.

14. Ja ēkas, būves un iekārtas projektētas, būvētas un nodotas ekspluatācijā saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajām ugunsdrošības prasībām, kas bijušas spēkā to ekspluatācijā nodošanas brīdī, jaunu normatīvo aktu ugunsdrošības prasības tām nepiemēro, izņemot gadījumus, ja šo ēku, būvju un iekārtu ekspluatācija rada nepieļaujamu risku cilvēkiem un materiālajām vērtībām.

Ministru prezidents E.Repše

Iekšlietu ministrs M.Gulbis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektoru kompetenci un kārtību, kādā veicama .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 60Pieņemts: 03.02.2004.Stājas spēkā: 07.02.2004.Zaudē spēku: 07.11.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 20, 06.02.2004.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
84044
07.02.2004
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)