Aptauja ilgs līdz 23. oktobrim.
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Skatīt Ministru kabineta 2005. gada 1. novembra noteikumus Nr. 827 "Ieslodzījuma vietu pārvaldes nolikums".
Ministru kabineta noteikumi Nr.395 Rīgā 2003.gada 15.jūlijā (prot. Nr.40, 22.§) Ieslodzījuma vietu pārvaldes nolikums Izdoti saskaņā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes likuma 2.panta sesto daļu I. Vispārīgais jautājums 1. Ieslodzījuma vietu pārvalde (turpmāk - pārvalde) ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.
II. Pārvaldes funkcijas, uzdevumi un kompetence 2. Pārvaldes galvenās funkcijas ir apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes nodrošināšana. 3. Lai nodrošinātu šo noteikumu 2.punktā minēto funkciju izpildi, pārvalde: 3.1. organizē un kontrolē pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu darbību un nodrošina to finansiālo un materiāltehnisko bāzi; 3.2. nodrošina pārvaldes un tās pakļautībā esošo iestāžu darbinieku profesionālās ievirzes un profesionālās pilnveides izglītību; 3.3. sagatavo pārvaldes budžeta projektu; 3.4. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā organizē pārvaldei iedalīto valsts budžeta līdzekļu racionālu izmantošanu; 3.5. veic citus normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus. 4. Pārvalde atbilstoši savas kompetencei: 4.1. sagatavo valsts investīciju projektus un citu programmu projektus, kā arī sekmē ar pārvaldes interesēm saistītu valsts investīciju programmu īstenošanu; 4.2. sniedz priekšlikumus normatīvo aktu projektu izstrādē; 4.3. sadarbojas ar starptautiskajām un nevalstiskajām organizācijām jautājumos, kas saistīti ar apcietinājuma nodrošināšanu un brīvības atņemšanas soda izpildi, piedalās minēto organizāciju darbā, analizē Latvijas un citu valstu pieredzi minēto jautājumu risināšanā; 4.4. piedalās starptautisko līgumu projektu sagatavošanā un izpildē; 4.5. nodrošina plašsaziņas līdzekļus ar informāciju par pārvaldes darbību.
III. Pārvaldes vadība 5. Pārvaldi vada priekšnieks. Pārvaldes priekšnieks ir specializētā valsts civildienesta ierēdnis. 6. Pārvaldes priekšnieks: 6.1. pārstāv pārvaldi bez īpaša pilnvarojuma; 6.2. vada pārvaldes struktūrvienību darbību un kontrolē pārvaldes pakļautībā esošo patstāvīgo struktūrvienību darbību; 6.3. ir atbildīgs par pārvaldes uzdevumu izpildi, darbības tiesiskumu, finanšu un citu resursu lietderīgu izmantošanu; 6.4. nosaka pārvaldes darbības un attīstības stratēģiju; 6.5. atbild par pārvaldes budžeta sastādīšanu un tā izpildi; 6.6. izveido pārvaldes struktūrvienības un apstiprina to nolikumus, kā arī apstiprina pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu nolikumus; 6.7. apstiprina pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu štatu sarakstus; 6.8. nosaka amatus, kuru pienākumu izpildi veic ar dienesta ieroci bruņoti specializētā valsts civildienesta ierēdņi; 6.9. nosaka specializētā valsts civildienesta ierēdņu amatus, valsts civildienesta ierēdņu amatus, kā arī amatus, kuros personas var strādāt uz darba līguma pamata; 6.10. atbilstoši savai kompetencei piešķir speciālās dienesta pakāpes; 6.11. saskaņā ar normatīvajiem aktiem uzliek disciplinārsodus un apbalvo darbiniekus; 6.12. ir tiesīgs atcelt pārvaldes un pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu amatpersonu nelikumīgus rīkojumus vai lēmumus; 6.13. izpilda tieslietu ministra dotos uzdevumus, kā arī veic citas normatīvajos aktos noteiktās darbības.
IV. Pārvaldes darbības tiesiskuma nodrošināšanas kārtība un pārskati par pārvaldes darbību 7. Pārvaldes darbības tiesiskumu nodrošina pārvaldes priekšnieks. Pārvaldes priekšnieks ir atbildīgs par pārvaldes un tās pakļautībā esošo iestāžu lēmumu pārbaudes sistēmas izveidošanu un tās darbību. 8. Pārvaldes priekšnieks pieņem lēmumu par privātpersonas apstrīdēto pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu izdoto administratīvo aktu vai amatpersonas faktisko rīcību, ja ārējos normatīvajos aktos nav noteikts citādi. 9. Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes ģenerālinspektors pieņem lēmumu par privātpersonas apstrīdēto pārvaldes priekšnieka izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību, ja ārējos normatīvajos aktos nav noteikts citādi. 10. Pārvalde sniedz pārskatus par pārvaldes funkciju izpildi, budžeta līdzekļu izlietojumu un sagatavo publisko gada pārskatu.
V. Pārvaldei pakļautās iestādes 11. Pārvaldes pakļautībā ir šādas iestādes: 11.1. Brasas cietums; 11.2. Centrālcietums; 11.3. Cēsu audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem; 11.4. Daugavpils cietums; 11.5. Grīvas cietums; 11.6. Iļģuciema cietums; 11.7. Jelgavas cietums; 11.8. Jēkabpils cietums; 11.9. Liepājas cietums; 11.10. Matīsa cietums; 11.11. Olaines cietums; 11.12. Pārlielupes cietums; 11.13. Šķirotavas cietums; 11.14. Valmieras cietums; 11.15. Vecumnieku cietums; 11.16. Mācību centrs. 12. Noteikumu 11.punktā minētajām iestādēm ir tiesības slēgt tiesiskus darījumus, un tām ir budžeta konti Valsts kasē.
VI. Noslēguma jautājums 13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 9.decembra noteikumus Nr.409 "Ieslodzījuma vietu pārvaldes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 1997, 322./323.nr.). Ministru prezidents E.Repše Tieslietu ministrs A.Aksenoks Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 19.jūliju.
|
Tiesību akta pase
Nosaukums: Ieslodzījuma vietu pārvaldes nolikums
Statuss:
Zaudējis spēku
Saistītie dokumenti
|