Aptauja ilgs līdz 23. oktobrim.
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Skatīt Ministru kabineta 2004. gada 20. aprīļa noteikumus Nr. 367 "Kārtība, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem".
Ministru kabineta noteikumi Nr.363 Rīgā 2003.gada 1.jūlijā (prot. Nr.38, 28.§) Kārtība, kādā tiek sniegta, vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības likuma 8.panta sesto daļu I. Vispārīgie jautājumi 1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek sniegta, vākta un apkopota tirgus regulēšanas pasākumu pamatošanai izmantojamā informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem. 2. Informāciju par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem Zemkopības ministrijas uzdevumā vāc un apkopo Zemkopības ministrijas padotībā esošās valsts zinātniskās bezpeļņas organizācijas "Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūts" Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs (turpmāk - centrs). 3. Šo noteikumu 2.punktā deleģētā uzdevuma veikšanai centram piešķir finansējumu no Zemkopības ministrijai valsts budžetā šim mērķim paredzētās dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem. 4. Informāciju par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem sniedz tie lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji un tirgotāji, kurus izvēlējies centrs, pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes un Pārtikas un veterinārā dienesta Sanitārās robežinspekcijas datiem. Ņemot vērā ražošanas specializāciju, ekonomisko lielumu un tirdzniecības apjomu, centrs iekļauj informācijas sniedzēju kopā: 4.1. dārzeņu audzētājus, kuri pārskata nedēļā pārdod dārzeņus par summu, kas lielāka par 500 latiem (bez PVN); 4.2. augļu un ogu audzētājus, kuri pārskata nedēļā pārdod augļus un ogas par summu, kas lielāka par 500 latiem (bez PVN); 4.3. augļu un dārzeņu importētājus, kuri vidēji gadā importē vairāk par 250 tonnām augļu un dārzeņu; 4.4. sviesta ražotājus, kuri vidēji gadā saražo un pārdod vairāk par 100 tonnām sviesta un sviesta pastas; 4.5. siera ražotājus, kuri ražo un pārdod kādu no šo noteikumu 1.pielikumā minētajām siera šķirnēm; 4.6. piena produktu ražotājus, kuri ražo un pārdod kādu no šo noteikumu 2.pielikumā minētajiem piena produktiem; 4.7. vistu olu ražotājus, kuri vidēji gadā pārdod vairāk par 10 miljoniem vistu olu; 4.8. putnu gaļas ražotājus, kuri vidēji gadā pārdod vairāk par 400 tonnām A klases broileru cāļu liemeņu; 4.9. kautuves, kuras liellopu liemeņu klasifikācijai izmanto Eiropas Savienības standarta kritērijus; 4.10. sivēnu audzētājus, kuriem ir vairāk par 100 sivēnmātēm; 4.11. eļļas augu sēklu pārstrādātājus un tirgotājus, kuri vidēji gadā iepērk vairāk par 100 tonnām Latvijā audzētu eļļas augu sēklu; 4.12. šķiedras linu un kaņepju pārstrādātājus un tirgotājus, kuri iepērk Latvijā audzētus šķiedras linus vai kaņepes.
II. Informācijas sniegšanas kārtība un informācijas saturs 5. Katru otrdienu līdz pulksten 17.00 attiecīgie informācijas sniedzēji sniedz šādu informāciju par iepriekšējo nedēļu: 5.1. dārzeņu audzētāji - par ražotāja noteiktajām dārzeņu cenām un pārdoto dārzeņu daudzumu (3.pielikums); 5.2. augļu un ogu audzētāji - par ražotāja noteiktajām augļu un ogu cenām un pārdoto augļu un ogu daudzumu, norādot izcelsmes valsti (4. un 5.pielikums); 5.3. augļu un dārzeņu importētāji - par importēto augļu un dārzeņu pārdošanas cenām un pārdoto augļu un dārzeņu daudzumu (6., 7., 8.pielikums); 5.4. sviesta un sviesta pastas ražotāji - par ražotāja noteiktajām sviesta un sviesta pastas cenām un pārdoto sviesta un sviesta pastas daudzumu (9.pielikums); 5.5. siera ražotāji - par ražotāja noteiktajām siera šķirņu cenām un pārdoto siera daudzumu (1.pielikums); 5.6. piena produktu ražotāji - par ražotāja noteiktajām sauso sūkalu, piena pulvera, iebiezinātā piena bez cukura, iebiezinātā piena ar cukuru, sviesta eļļas, laktozes un kazeīna cenām un pārdoto piena produktu daudzumu (2.pielikums); 5.7. kautuves: 5.7.1. par noteiktas klases liellopu un teļu liemeņu iepirkuma cenām un kautsvara apjomu (10.pielikums); 5.7.2. par noteiktas klases un svara cūku liemeņu iepirkuma cenām un kautsvara apjomu (11.pielikums); 5.7.3. par noteikta svara un vecuma jēru liemeņu iepirkuma cenām un kautsvara apjomu (12.pielikums); 5.8. cūku audzētāji - par ražotāja noteiktajām noteikta svara sivēnu cenām un pārdoto sivēnu daudzumu (13.pielikums); 5.9. vistu olu ražotāji - par ražotāja noteiktajām noteiktas klases un lieluma vistu olu cenām un pārdoto olu daudzumu (14.pielikums); 5.10. putnu gaļas ražotāji - par ražotāja noteiktajām noteiktas klases cāļu liemeņu cenām un pārdoto cāļu liemeņu daudzumu (15.pielikums). 6. Katru mēnesi līdz septītajam datumam attiecīgie informācijas sniedzēji sniedz šādu informāciju par iepriekšējo mēnesi: 6.1. kautuves - par noteiktas klases cūku liemeņu iepirkuma cenām un kopējo kautsvara apjomu (16.pielikums); 6.2. šķiedras linu un kaņepju pārstrādātāji un tirgotāji - par linu un kaņepju iepirkuma cenām un iepirkto linu un kaņepju daudzumu (17.pielikums); 6.3. eļļas augu sēklu pārstrādātāji un tirgotāji - par eļļas augu sēklu iepirkuma cenām un iepirkto sēklu daudzumu (18.pielikums). 7. Katru gadu līdz 1.februārim kautuves sniedz šādu informāciju par iepriekšējo kalendāra gadu: 7.1. par transporta izmaksām, kas kautuvei radušās, transportējot liellopus, cūkas un jērus no piegādātāja līdz kautuvei (19.pielikums); 7.2. par piemaksu, kas ir samaksāta papildus standarta cenai par noteiktas kvalitātes liellopu, cūku un jēru piegādi (20.pielikums). 8. Anketā cena tiek norādīta bez pievienotās vērtības nodokļa.
III. Informācijas vākšanas un apkopošanas kārtība 9. Pirms tiek uzsākta informācijas vākšana, centrs vismaz mēnesi iepriekš rakstiski informē lauksaimniecības produktu ražotāju, pārstrādātāju un tirgotāju par pienākumu sniegt informāciju par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem. 10. Informācija tiek iesniegta, aizpildot anketu saskaņā ar šo noteikumu pielikumiem un nosūtot to centram pa faksu vai elektroniski šajos noteikumos paredzētajā termiņā. Ja nav iespējams anketu nosūtīt pa faksu vai elektroniski, informāciju par cenām centram var paziņot pa anketā norādīto telefonu un anketu oriģinālus nosūtīt pa pastu reizi mēnesī. 11. Centrs uztur informācijas sniedzēju sarakstu un vismaz reizi gadā izvērtē informācijas sniedzēju atbilstību šo noteikumu 4.punkta prasībām. 12. Centrs informē Centrālo statistikas pārvaldi par lauksaimniecības produktu ražotājiem, pārstrādātājiem un tirgotājiem, kuri nav iesnieguši attiecīgo informāciju vai iesnieguši nepilnīgu informāciju. 13. Lauksaimniecības produktu ražotāju, pārstrādātāju un tirgotāju sniegtā informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem uzskatāma par ierobežotas pieejamības informāciju. Centrs šo informāciju analizē un apstrādā, un apstrādāto informāciju publicē. Ministru prezidents E.Repše Zemkopības ministrs M.Roze Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 17.jūliju.
|
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā tiek sniegta, vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām ..
Statuss:
Zaudējis spēku
Saistītie dokumenti
|