Teksta versija
UZMANĪBU! Vietnei pielāgotais Google meklētājs (ātrais meklētājs) meklēšanas rezultātos šobrīd neietver daļu tiesību aktu. Problēma tiek risināta, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešā veidā Google meklētāja darbību ietekmēt nevaram. Aicinām izmantot vietnes izvērsto meklētāju.
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Valsts iekšējā tirgus aizsardzības biroja

lēmums Nr. 2/2002

Rīgā 2002. gada 6.martā

Par antidempinga pārbaudes uzsākšanu

1. Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojs ir saņēmis iesniegumu no Latvijas Biškopības biedrības ar lūgumu konstatēt medus importu uz Latvijas Republiku par dempinga cenām no Ungārijas Republikas, Ukrainas un Krievijas Federācijas, kā rezultātā Latvijas medus ražotājiem radušies zaudējumi.

2. Iesniegums atzīts par atbilstošu Antidempinga likuma 6. panta prasībām, un tiek uzsākta pārbaude attiecībā uz medus importu Latvijas Republikā no Ungārijas Republikas, Ukrainas un Krievijas Federācijas.

3. Medus ir dabīgs, salds pārtikas produkts, ko ražo medus bite (Apis melifera) no augu ziedu nektāra, augu dzīvo daļu sekrēcijas vai sūcējinsektu izdalījumiem, ko tā ievāc, pārveido un sajauc ar savā organismā ražotājiem sekrētiem un novieto šūnās nogatavināšanai. Dabīgajam medum ir jāatbilst obligātajām nekaitīguma un marķējuma prasībām (MK 2000. gada 11. aprīļa noteikumi Nr. 140). Medus pēc konsistences ir šķidrs, viskozs, kā arī daļēji vai pilnīgi kristalizējies. Mākslīgais medus tiek klasificēts pēc Latvijas kombinētās nomenklatūras koda 170290600. Mākslīgais medus neietilpst dabīgā medus (pārbaudāma prece) definīcijā.

4. Pārbaudes periods ir 2001. gads. Pēc Latvijas Biškopības biedrības sniegtās informācijas, ko apliecina Centrālas statistikas pārvaldes un Valsts ieņēmuma dienesta Galvenās muitas pārvaldes dati, medus no Ungārijas Republikas, Ukrainas un Krievijas Federācijas tiek importēts par cenu, kas ir zemāka par šādas preces vērtību parastajā tirdzniecības apritē eksportētājvalstī. Vietējā ražotāja vārdā iesniegtās ziņas liecina arī par zaudējumiem un cēlonisko saikni starp dempingu un zaudējumiem.

5. Pārbaude tiek uzskatīta par uzsāktu ar to dienu, kad šis lēmums publicēts laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Paredzētais pārbaudes ilgums ir viens gads.

6. Ieinteresētās personas var izteikt savu viedokli, iesniedzot rakstisku informāciju Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojā, un iesniegt pieteikumu par noklausīšanos ne vēlāk kā 40 dienu laikā no pārbaudes uzsākšanas.

7. Informācija un komentāri sniedzami Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojā. Adrese: Mazā Monētu iela 3, Rīga, LV -1050; tālr. +371 7814295; fakss +371 7814294; e-pasts: vitab@vitab.gov.lv

Valsts iekšējā tirgus aizsardzības biroja direktora vietnieks N.Duļevskis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par antidempinga pārbaudes uzsākšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valsts iekšējā tirgus aizsardzības birojs Veids: lēmums Numurs: 2/2002Pieņemts: 06.03.2002.Stājas spēkā: 06.03.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 39, 12.03.2002.
59727
06.03.2002
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"