Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2016. gada 12. janvāra noteikumus Nr. 25 "Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomes nolikums".
Ministru kabineta noteikumi Nr.189

Rīgā 1998.gada 19.maijā (prot. Nr.25 31.§)
Pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonda padomes nolikums
Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" 15.panta otro daļu

1. Pašvaldību finansu izlīdzināšanas sistēmas un finansu izlīdzināšanas fonda izpildes pārraudzībai tiek izveidota Pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonda padome (turpmāk — Padome).

2. Padomes pirmo sēdi sasauc finansu ministrs vai viņa pilnvarota persona.

3. Padomes priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku pirmajā Padomes sēdē ievēlē Padomes locekļi. Padomes priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks ir ievēlēts, ja kandidāts ir saņēmis vairāk par pusi no Padomes locekļu balsīm.

4. Padomes sēdes vada Padomes priekšsēdētājs. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus pilda Padomes priekšsēdētāja vietnieks.

5. Padomes lēmumus pieņem sēdēs. Padomes sēdes ne retāk kā reizi mēnesī sasauc Padomes priekšsēdētājs. Par sēdes norises vietu, laiku un darba kārtību paziņo visiem Padomes locekļiem ne vēlāk kā nedēļu pirms kārtējās sēdes.

6. Ja nepieciešams, Padomes priekšsēdētājam ir tiesības sasaukt ārpuskārtas sēdi, par to informējot Padomes locekļus ne vēlāk kā trīs darbadienas pirms sēdes.

7. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās ne mazāk kā puse Padomes locekļu. Lēmumus pieņem ar klātesošo Padomes locekļu balsu vairākumu. Ja balsu skaits ir līdzīgs, izšķirošā ir Padomes priekšsēdētāja balss. Ja sēdē rodas domstarpības, tās tiek ierakstītas protokolā.

8. Padomes sēdes protokolē un lietvedību veic Padomes atbildīgais sekretārs. Sēdes protokolu paraksta Padomes priekšsēdētājs un atbildīgais sekretārs. Sēdes protokolu nākamajā Padomes sēdē ar lēmumu apstiprina visi tie Padomes locekļi, kuri ir piedalījušies sēdē.

9. Padomes darbību finansiāli un tehniski nodrošina Finansu ministrija. Padomes izdevumu tāmi apstiprina finansu ministrs.

10. Padomei ir šādi pienākumi:

10.1. pārraudzīt likuma "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" izpildi;

10.2. pārraudzīt saskaņā ar likuma "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" 5.panta otro daļu izstrādāto noteikumu izpildi;

10.3. saskaņā ar likuma "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" 16.pantu pieņemt lēmumu par pašvaldību savstarpējo norēķinu kārtību un piecu darbadienu laikā nosūtīt to Valsts kasei izpildei;

10.4. izskatīt un apkopot valsts un pašvaldību institūciju priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem un papildinājumiem likumā "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" un sniegt atzinumus par tiem;

10.5. ja nepieciešams, izstrādāt priekšlikumus likuma "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu" darbības nodrošināšanai.

11. Padomei ir tiesības:

11.1. pieprasīt un saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām informāciju, kas nepieciešama pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonda darbības pārraudzībai, kā arī pašvaldību finansu izlīdzināšanas sistēmas analīzei;

11.2. iesniegt finansu ministram priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem un papildinājumiem likumā "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu";

11.3. uzaicināt piedalīties Padomes sēdēs ar ekspertu vai konsultantu tiesībām pārstāvjus no citām institūcijām.

12. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 25.februāra noteikumus nr.77 "Pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonda padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 1997, 61./62.nr.).

Ministru prezidents G.Krasts

Finansu ministrs R.Zīle
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonda padomes nolikums Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 189Pieņemts: 19.05.1998.Stājas spēkā: 23.05.1998.Zaudē spēku: 21.01.2016.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 147/149, 22.05.1998.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
48240
23.05.1998
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)