Aptauja ilgs līdz 23. oktobrim.
STARPTAUTISKIE DOKUMENTI Kopsakarā ar informāciju "LV" vakardienas, 10. augusta, numurā Līgums starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un Norvēģijas Karalistes Aizsardzības ministrija, tālāk tekstā "Puses", - cenzdamās sekmēt demokrātiju ar konstruktīvu sadarbību, kā arī miera uzturēšanu un stabilitāti Eiropā; - vēlēdamās stiprināt attiecības starp abu valstu aizsardzības ministrijām ANO Hartas un EDSA līgumu, Parīzes Hartas, Vīnes 1992.g. dokumenta un citu attiecīgo EDSA dokumentu garā; - ievērodamas sadarbību, kas uzsākta, NATO aizsardzības ministriem tiekoties ar partneriem, un vēlēdamās stiprināt šo sadarbību kā dinamiska procesa daļu; - atzīdamas, ka drošību Eiropā var veicināt Ziemeļatlantijas sadarbības padome un programmas "Partnerattiecības mieram" realizācija; - ievērodamas sadarbības attīstību starp abu valstu AM un bruņotajiem spēkiem, vienojas par turpmāko:
1.pants Šis līgums nosaka robežas sadarbībai starp Pusēm abpusējo interešu jomās.
2.pants 1) Savstarpējās attiecības aizsardzības jomā starp Pusēm ietver: - divpusēju dialogu politiskā un militārā līmenī par vispārējiem aizsardzības un drošības jautājumiem; - pieredzes un zināšanu apmaiņu par bruņoto spēku attīstību un darbību demokrātiskā sabiedrībā, ietverot juridiskus jautājumus; - ideju apmaiņu sadarbībai starp militārpersonām un civildienesta oficiālām personām; - pieredzes apmaiņu, kas vērsta uz savstarpējās sapratnes veicināšanu iesaukšanas un militārās apmācības jautājumos, dažādu veidu militārajā izglītībā, militāro vienību apgādē un strukturēšanā, vadības un personāla jautājumos; - aizsardzības apgādes politiku; - miera uzturēšanas jautājumus; - dažādu atbalsta projektu raelizēšanu. 2) Čpašas sadarbības iespējas jomās, kas minētas 1.§, var detalizētāk noteikt, Pusēm izstrādājot papildu pielikumus šim līgumam, kā arī uz "ad hoc" pamata.
3.pants Sadarbība aizsardzības jautājumos izpaužas šādi: - divpusējas sarunas un konsultācijas abas puses interesējošos jautājumus; - semināri un konferences specifiskos abas puses interesējošos jautājumos; - Latvijas aizsardzības sistēmas pārstāvju piedalīšanās apmācību mērķiem paredzētos dažāda veida izglītojošos pasākumos kara skolās vai daļās; - abpusējas AM un bruņoto spēku vizītes.
4.pants 1) Uzaicinātā Puse sedz ceļa izdevumus no izbraukšanas vietas līdz galamērķim uzņēmēja Pusē un atpakaļ, visus uzturēšanās un apdrošināšanas izdevumus, kā arī nodrošina ceļošanas atļaujas. 2) Uzņēmēja Puse sedz ceļa izdevumus, kas saistīti ar nepieciešamību pārvietoties valsts iekšienē. 3) Uzaicinātā Puse saņems neatliekamo medicīnisko un zobārstniecības palīdzību ar ierašanās brīdi uzņēmēja Puses teritorijā.
5.pants Dokumenti, kas iegūti augšminētajā sadarbībā, tiks aizsargāti ar katras valsts attiecīgajiem likumiem un netiks nodoti kādai trešajai pusei.
6.pants Līgums neattiecas uz lietām ārpus abu Pušu kompetences.
7.pants 1) Līgums stājas spēkā ar parakstīšanas brīdi. 2) Katra Puse var apturēt līguma darbību, paziņojot par to rakstiski otrai Pusei 6 mēnešus iepriekš. 3) Parakstīts Rīgā, Latvijā, 1995.gada 9.augustā divos eksemplāros, katrs latviešu un angļu valodā. Strīda gadījumā noteicošais ir angļu teksts.
Māris Gailis, Latvijas Republikas Jorgens Kosmo, Ministru prezidents, Norvēģijas Karalistes aizsardzības ministrs aizsardzības ministrs |
Tiesību akta pase
Nosaukums: Līgums starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Norvēģijas Karalistes Aizsardzības ministriju ..
Veids:
starptautisks dokuments
Pieņemts: 09.08.1995.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 120, 11.08.1995.
|