Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2026. gada 1. janvārī.
Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 44

Liepājā 2024. gada 19. decembrī (prot. Nr. 12, 29. §)
Par Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžetu 2025. gadam

1. Apstiprināt Liepājas valstspilsētas pašvaldības pamatbudžetu 2025. gadam saskaņā ar 1. pielikumu:

1.1. ieņēmumi 128 913 791 euro;

1.2. izdevumi 135 062 551 euro;

1.3. līdzdalība komersantu pašu kapitālā 313 808 euro;

1.4. aizdevumu atmaksa 4 773 413 euro;

1.5. aizdevumu saņemšana 3 915 634 euro;

1.6. atlikums uz gada sākumu 7 320 347 euro.

2. Apstiprināt ziedojumu un dāvinājumu fondu 2025. gadam saskaņā ar 2. pielikumu:

2.1. ieņēmumi 25 784 euro;

2.2. izdevumi 28 907 euro;

2.3. atlikums uz gada sākumu 3 123 euro.

3. Apstiprināt Liepājas valstspilsētas pašvaldības aizņēmumu, galvojumu un ilgtermiņa saistību apmēru saskaņā ar 3. pielikumu.

4. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektoru apstiprināt pašvaldības iestāžu, aģentūru, kapitālsabiedrību un projektu/pasākumu detalizētās ieņēmumu un izdevumu tāmes 2025. gadam atbilstoši 1. un 2. pielikumā apstiprinātajam finansējumam.

5. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības Budžeta komisiju lemt par grozījumiem Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžeta 2025. gadam ieņēmumiem un izdevumiem apstiprinātā budžeta ietvaros.

6. Budžeta izpildītāja funkcijas veikt Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestāžu, aģentūru un kapitālsabiedrību vadītājiem.

7. Budžeta izpildītājiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sastādīt un apstiprināt struktūrvienību un pakļautībā esošo iestāžu, projektu un programmu tāmes.

8. Budžeta izpildītāji ir atbildīgi par to, lai piešķirto līdzekļu ietvaros nodrošinātu efektīvu un racionālu pašvaldības budžeta līdzekļu izlietojumu, nepārsniedzot attiecīgajam mērķim tāmē plānotos izdevumus atbilstoši ekonomiskajām un funkcionālajām kategorijām.

9. Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas Centrālā administrācija" Finanšu pārvaldei budžeta ieņēmumu daļas neizpildes gadījumā finansēt budžeta iestādes, uzņēmumus un mērķprogrammas proporcionāli budžeta ieņēmumu izpildei.

10. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes pastāvīgo Finanšu komiteju lemt par līdzekļu piešķiršanu neparedzētiem mērķiem Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžeta 2025. gadam REZERVES FONDA ietvaros, kas pārsniedz 3000 euro.

11. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju ar rīkojumu piešķirt līdzekļus neparedzētiem gadījumiem Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžeta 2025. gadam REZERVES FONDA ietvaros par pieprasījumiem līdz 3000 euro.

12. Noteikt par piešķirto valsts mērķdotāciju apguves atbildīgajiem izpildītājiem:

12.1. izglītības nozarei – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Izglītības pārvalde" un Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Sporta pārvalde";

12.2. kultūras nozarei – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Kultūras pārvalde";

12.3. sporta nozarei – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Sporta pārvalde";

12.4. pašvaldības nekustamajiem īpašumiem – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Nekustamā īpašuma pārvalde";

12.5. nodarbinātības projektiem un pasākumiem – Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūru "Liepājas Nodarbinātības projekti";

12.6. sociālajai nozarei – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Sociālais dienests";

12.7. transporta nozarei – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Komunālā pārvalde", Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūru "Liepājas Sabiedriskais transports";

12.8. vides pasākumiem un projektiem – Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Centrālā administrācija" un Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūru "Liepājas Nodarbinātības projekti".

13. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektoru izdot rīkojumu par kārtību, kādā virzāmi projektu pieteikumi atbalsta saņemšanai Eiropas Savienības vai starptautisko sadarbības projektu konkursos, tostarp, paredzot, ka Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes lēmums pirms projekta iesniegšanas konkursā nepieciešams, ja projekta īstenošanai nepieciešamais pašvaldības priekšfinansējums un līdzfinansējums kopsummā ir 50 000 euro vai vairāk.

14. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas Nekustamā īpašuma pārvalde" vadītāju Liepājas valstspilsētas pašvaldības vārdā slēgt nekustamo īpašumu nomas līgumus par pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu iznomāšanu un Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Liepājas Nekustamā īpašuma pārvalde", pamatojoties uz Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes lēmumiem, nodrošināt Liepājas valstspilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma iznomāšanu un administrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

15. Akceptēt kārtību, ka Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas Nekustamā īpašuma pārvalde" budžetā piešķirto līdzekļu apjomā iesniedz saskaņošanai Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes pastāvīgajā Finanšu komitejā priekšlikumu par prioritārā kārtībā sedzamajām pašvaldības dzīvojamo telpu īrnieku neizpildītajām neatgūstamajām saistībām pret dzīvojamās mājas pārvaldniekiem.

16. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Izglītības pārvalde" slēgt līgumus ar attiecīgajām pašvaldībām par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 28. jūnija noteikumiem Nr. 418 "Kārtība, kādā veicami pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem".

17. Pilnvarot Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas Izglītības pārvalde" slēgt līgumus ar privātajām izglītības iestādēm un privātajiem bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem, veikt pašvaldības līdzfinansējuma pārskaitījumus atbilstoši bērnu skaitam un faktiskajam apmeklējumam.

18. Budžeta izpildītājiem, kuru pārziņā ir Liepājas kultūras un sporta pasākumi, pirms grozījumu iesniegšanas, izmaiņas pa pasākumu veidiem jāizskata un jāsaskaņo attiecīgās nozaru komisijās un Liepājas valstspilsētas pašvaldības Budžeta komisijā.

19. Ja līdz kārtējā gada 1. oktobrim nav uzsāktas darbības Attīstības budžeta līdzekļu apguvē, Liepājas valstspilsētas pašvaldības Budžeta komisijai ir tiesības lemt par līdzekļu atgriešanu pašvaldības budžetā.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš
1. pielikums
LIEPĀJAS VALSTSPILSĒTAS DOMES
2024.gada 19.decembra
saistošajiem noteikumiem Nr.44
LIEPĀJAS VALSTSPILSĒTAS PAMATBUDŽETS 2025.GADAM (euro)
2. pielikums
LIEPĀJAS VALSTSPILSĒTAS DOMES
2024.gada 19.decembra
saistošajiem noteikumiem Nr.44
ZIEDOJUMU UN DĀVINĀJUMU FONDS 2025.GADAM
3. pielikums
LIEPĀJAS VALSTSPILSĒTAS DOMES
2024.gada 19.decembra
saistošajiem noteikumiem Nr.44
LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBAS AIZŅĒMUMU, GALVOJUMU UN ILGTERMIŅA SAISTĪBU APMĒRS (euro)
Paskaidrojuma raksts un ziņojums par Liepājas valstspilsētas 2025. gada budžetu
Saistošo noteikumu "Par Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžetu 2025. gadam"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija 

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojumsLēmums nepieciešams, lai apstiprinātu Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžetu 2025. gadam, pamatojoties uz Pašvaldību likuma 10. panta pirmās daļas 1. punktu, 46. panta ceturto daļu, 48. panta pirmo daļu, likumu "Par pašvaldību budžetiem", Likumu par budžetu un finanšu vadību un citos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.
2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu2025. gada budžets tiek virzīts apstiprināšanai pirms līdzekļu atlikuma uz gada sākumu precizēšanas, tādēļ tajā iekļauti izdevumi institūciju uzturēšanai un pamatdarbības nodrošināšanai, bet attīstības projektiem un pasākumiem finansējums nodrošināts daļēji, izvērtējot Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmas 2022.–2027. gadam pielikumu "Liepājas valstspilsētas rīcības un investīciju plāns" 2025. gadam noteikto darbību un projektu prioritāti, un nepieciešamo finansējumu 1. ceturksnim.

Pašvaldībai ir dažādi ieņēmumu avoti, kas nodrošina nepieciešamos resursus, lai pašvaldība varētu plānot un īstenot gan ikdienas funkcijas, gan ilgtermiņa attīstības projektus, kas uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un pilsētas konkurētspēju.

Nodokļi:

Nekustamā īpašuma nodoklis: plānots 3 731 578 euro apmērā;

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis: plānots 57 811 769 euro apmērā;

Dabas resursu nodoklis: plānots 105 879 euro apmērā.

Transferti:

Valsts un Eiropas Savienība piešķir dotācijas un subsīdijas konkrētiem projektiem vai jomām, kas atbilst noteiktām prioritātēm par kopējo summu 56 609 553 euro, t.sk.

Pašvaldību saņemtie valsts budžeta transferti noteiktam mērķim;

Pašvaldību no valsts budžeta iestādēm saņemtie transferti Eiropas savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansētajiem projektiem (pasākumiem);

Pašvaldības budžetā saņemtā dotācija no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda 2025. gadam;

Pašvaldību saņemtie transferti no valsts budžeta daļēji finansētām atvasinātām publiskām personām un no budžeta nefinansētām iestādēm.

Nenodokļu ieņēmumi

Valsts (pašvaldību) nodevas un kancelejas nodevas plānotas 78 900 euro;

Naudas sodi un sankcijas plānotas 260 320 euro apmērā;

Ieņēmumi no ēku un būvju īpašuma pārdošanas plānoti 56 300 euro apmērā;

Pārējie nenodokļu ieņēmumi plānoti 427 684 euro, t.sk. ostu pārvalžu iemaksas plānotas 352 829 euro.

Maksas pakalpojumu un citu pašu ieņēmumi plānoti 9 719 894 euro.

Iestādes ieņēmumi no ārvalstu finanšu palīdzības plānoti 111 914 euro.

Aizdevumi

Aizdevumu saņemšana plānota 3 915 634 euro apmērā;

Aizdevumu atmaksa plānota 4 773 413 euro apmērā.

Akcijas un cita līdzdalība komersantu pašu kapitālā: plāno 313 808 euro.

Budžeta līdzekļu atlikums uz gada sākumu: 7 320 347 euro.

Ziedojumi un dāvinājumi 2025. gadā plānoti 28 907 euro apmērā.

Galvenie 2025. gada budžeta izdevumi:

Darbinieku atbalsts un sabiedrības iesaistes veicināšana

Uzlabos dzīves kvalitāti, sniedzot vienlīdzīgas iespējas un atbalstu gan darbiniekiem, gan plašākai sabiedrībai:

276 529 euro paredzēti pašvaldības budžeta iestāžu darbinieku minimālās algas palielinājumam;

551 743 euro pašvaldības budžeta iestāžu darbinieku veselības apdrošināšana;

14 701 euro projektam "Sabiedrības digitālo prasmju attīstība";

55 000 euro gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošanai;

257 226 euro ieplānoti Sabiedrības līdzdalības budžetam;

39 000 euro projektam "Pašvaldības iedzīvotāju informēšanas un iesaistes veicināšanas rīka izstrāde".

Ieguldījumi izglītībā, veselībā un sociālajos pakalpojumos

Ieguldījumi izglītībā, veselībā un sociālajos pakalpojumos, lai nodrošinātu iedzīvotāju labsajūtu un sociālo taisnīgumu:

190 000 euro ieplānots stipendiju piešķiršanai studentam vai rezidentam;

208 625 euro pedagogu, pedagoģiskā atbalsta personāla un vadītāju darba samaksas pieaugumam, sākot no 2025. gada plānots pieaugums par 2,6%;

101 821 euro pirmsskolas izglītības iestāžu mācību līdzekļu iegādei;

20 015 euro finansējums atbalstam skolēnu mācību uzņēmumiem;

590 743 euro pirmsskolas izglītības iestāžu attīstības programmas īstenošanai – remontdarbi;

427 000 euro paredzēti norēķiniem par citu pašvaldību izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem;

26 712 euro projektam "Bērnu līdzdalības stiprināšana civilajā aizsardzībā un noturīgas sabiedrības veidošana";

78 215 euro projektam "Akreditēts mobilitātes projekts skolēniem un personālam skolu izglītībā";

60 000 euro ieplānoti bērnu un jauniešu nometnēm;

8 000 euro ieplānota daļa no līdzfinansējuma aukļu dienesta auklēm;

45 000 euro Dzintara vidusskolas un Rietumkrasta vidusskolas pašvaldības līdzfinansējums daudzfunkcionālo sporta laukumu infrastruktūras sakārtošanai;

163 171 euro paredzēti XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku līdzfinansējumam, kas norisināsies 2025. gada vasarā no 5. jūlija līdz 13. jūlijam;

132 360 euro paredzēts kā pašvaldības līdzfinansējums privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm;

25 625 euro ieplānots kā pašvaldības līdzfinansējums privātajām skolām;

65 795 euro plānoti projekta "Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēmas ieviešana" īstenošanai;

17 045 euro paredzēti Zinātnes un izglītības inovāciju centra attīstība Liepājā;

827 609 euro plānoti projektam "Bērnu pieskatīšanas pakalpojums Liepājas valstspilsētas pašvaldībā", t.sk. pašvaldības līdzfinansējums 57 209 euro;

82 000 euro, t.sk. pašvaldības finansējums 50 000 euro ieplānoti projektam "Liepāja – Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025";

38 731 euro projektam "Vienota rīcība jauniešu nodarbinātības veicināšanai Liepājā (Joining Forces Liepaja)";

505 550 euro ieplānoti projektiem "Erasmus +";

50 000 euro plānoti projektam "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs.2.0";

3 066 624 euro projektam "Pirmsskolas izglītības iestādes "Kriksītis" paplašināšana E. Veidenbauma ielā 16";

130 000 euro plānoti Sociālās iekļaušanas projektu konkursam (NVO);

50 000 euro paredzēti Pilsoniskās sabiedrības organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkursam;

39 942 euro plānoti projektam "Vides pieejamības uzlabošana Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem T. Breikša ielā 16/20, Liepājā".

Infrastruktūras uzlabošana

Infrastruktūras projekti, ceļu uzlabošanai, teritoriju, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu uzlabošanai:

2 616 939 euro projektam "Uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā" (Meldru iela);

757 432 euro projektam "Telpu grupu atjaunošana mājokļu pieejamības nodrošināšanai Liepājā";

121 780 euro projektam "Mājokļu vides pieejamības nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti";

650 000 euro projektam "Infrastruktūras izveide sabiedrībā balstītu pakalpojumu nodrošināšanai Liepājā";

500 000 euro projektu priekšfinansējumiem un līdzfinansējumiem.

Ilgtspējības projekti

Ieguldījumi ilgtspējīgās enerģijas, digitalizācijas attīstībā un citos vides aizsardzības projektos:

250 769 euro paredzēti projektam "Plāni ilgtspējīgas pilsētvides mobilitātes rīcībām";

13 943 euro projektam "Dabas lieguma Liepājas ezers aizsardzības plāna izstrāde";

100 000 euro projektam "Aprīkojuma iegāde ūdenstilpju attīrīšanas tehnikai, Liepājā";

18 393 euro projektam "DigiSoc" izstrāde un ieviešana";

106 944 euro projektam "Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstības pašvaldībās";

48 400 euro projektam "Liepājas teātra mazās zāles izveide";

20 300 euro projektam "Digitālie risinājumi ilgtspējīgai pilsētvides mobilitātei (MaaSolutions)";

24 344 euro projekta "Atvērto datu pieejamības un apstrādes stiprināšana vietējas izaugsmes un pilsētas pārveides veicināšanai" īstenošanai;

62 998 euro projektam "Digitālas Liepājas ostas vēstures performances izveide Liepājas bākā";

7 077 euro projektam "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana";

6 000 euro ieplānoti klimataneitrālas pilsētas popularizēšanai;

644 570 euro paredzēti projektam "Krasta nostiprinājumu izbūve gar Baltijas jūras krastu", projekts ir būtisks pilsētas piekrastes aizsardzībai.

Ekonomikas attīstība

Plānoti pasākumi un piešķirts finansējums uzņēmējdarbības, tirdzniecības un tūrisma veicināšanai, lai sekmētu ekonomikas izaugsmi, veicinātu investīcijas un piesaistītu vietējos un ārvalstu viesus:

76 822 euro projektam "Proti un dari" 2. kārta;

1 183 772 euro projektam "Publiskās ārtelpas attīstība Jūrmalas parka teritorijā, Liepājā";

90 600 euro līdzfinansējums bērnu vasaras nodarbinātībai vasarā (15–19 gadi);

686 473 euro projektam "Publiskās ārtelpas attīstība Zvejnieku alejas teritorijā, Liepājā";

30 000 euro Filmu uzņemšanas projektu konkursam;

10 000 euro Konferenču, semināru un starpnozaru pasākumu līdzfinansēšanas konkursam;

12 500 euro Remigrācijas projektu konkursam;

207 851 euro projektam "Putnu vērošanas tīkls Baltijas jūras piekrastē";

5 527 euro projektam "Ūdenstūrisma pieejamības veicināšana (Facilitating access to water tourism activities (Riverways II))".

Kultūras un sporta infrastruktūras atbalsts

Pasākumi kam piešķirts finansējums, lai nodrošinātu augstvērtīgus pasākumus, veicinātu iedzīvotāju iesaisti un sakārtotu infrastruktūru:

601 430 euro paredzēti 1. ceturkšņa sporta pasākumiem;

644 000 euro paredzēti 2025. gada obligātajiem kultūras pasākumiem;

54 000 euro ieplānoti kultūras projektu konkursiem;

279 844 euro ieplānots finansējums pilsētas svētku noformējumam;

853 000 euro ieplānoti Nodibinājumam Liepāja 2027;

4 375 euro projektam "Brīvpieejas disku golfa parka izveide Bernātos";

647 944 euro projektam "Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras paplašināšana Zirgu salā, Liepājā";

10 000 euro paredzēti futbola vēstures alejas atjaunošanai stadiona "Daugava" teritorijā;

19 872 euro projektam "Mazaizsargāto bērnu sociālā iekļaušana ar airēšanas un drošas uzvedības uz ūdens aktivitātēm (Rowing4confidence)";

41 526 euro SIA "Liepājas leļļu teātris" 7 aktieru algu pieaugumam;

13 000 euro ieplānoti projektam "Future DiverCities/ Nākotnes dažādpilsētas".

Pašvaldības budžets sagatavots ar izpratni par pilsētas vajadzībām un nākotnes vīziju. Pašvaldības vadība ir apņēmības pilna padarīt Liepāju par vietu, kur iedzīvotāji un viesi var baudīt augstu dzīves kvalitāti, modernus sabiedriskos pakalpojumus, kā arī dzīvot videi draudzīgā un iekļaujošā vidē.

Liepāja arī 2025. gadā turpinās strādāt pie nākotnes attīstības plāniem, kas ietver inovāciju veicināšanu, digitālo transformāciju un izglītības, kultūras un sporta infrastruktūras uzlabošanu.

Šī ilgtspējīgā pieeja apvienojumā ar ambicioziem nākotnes plāniem ļaus Liepājai saglabāt savu unikālo raksturu un stiprināt tās pozīciju kā vienai no progresīvākajām pilsētām reģionā.

3. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksāmSaistošo noteikumu izpildi un kontroli nodrošina Liepājas Centrālā administrācija, pamatojoties uz Pašvaldību likuma 48. panta otro daļu. Informācija tiek publicēta Liepājas valstspilsētas pašvaldības tīmekļvietnē www.liepaja.lv.
4. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšanaSaistošie noteikumi izstrādāti ar mērķi samērīgi un atbilstoši normatīvajiem aktiem apgūt piešķirtos finanšu līdzekļus institūciju uzturēšanai un pamatdarbības nodrošināšanai kā arī attīstībai. Attīstības budžetā finansējums tiek piešķirts saskaņā ar Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmu 2022.–2027. gadam.
Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs G. Ansiņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Liepājas valstspilsētas pašvaldības budžetu 2025. gadam Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 44Pieņemts: 19.12.2024.Stājas spēkā: 29.12.2024.Zaudē spēku: 01.01.2026.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 251, 28.12.2024. OP numurs: 2024/251.30
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
357618
29.12.2024
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"