Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Saldus novada domes saistošie noteikumi Nr. 13

Saldū 2024. gada 28. martā
Par Saldus novada pašvaldības naudas balvu laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu
Izdoti ar Saldus novada domes
2024. gada 28. marta sēdes lēmumu (prot. Nr. 3, 10. §)


Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
44. panta otro daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Saldus novada pašvaldība piešķir un izmaksā naudas balvu laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu (turpmāk – naudas balva).

2. Naudas balva tiek piešķirta un izmaksāta laulātajiem pāriem vienu reizi ik pa pieciem gadiem sākot no laulības 50 gadu jubilejas, ja vismaz vienam no laulātajiem deklarētā dzīvesvieta ir Saldus novadā ne mazāk kā 6 mēnešus pirms laulības jubilejas.

3. Naudas balvas apmērs ir 100,00 euro. Naudas balvas apmērs ir norādīts pēc nodokļu nomaksas.

4. Naudas balvai var pieteikties viens no laulātajiem, viņus var pieteikt bērni, mazbērni vai sociālie darbinieki, Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļā iesniedzot iesniegumu viena gada laikā no šajos noteikumos norādītā laulības jubilejas brīža.

5. Naudas balva tiek izmaksāta vienam no laulātajiem:

5.1. skaidrā naudā Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļā vai personas dzīvesvietā, saņēmējam izmaksu sarakstā parakstoties par tās saņemšanu;

5.2. bezskaidras naudas norēķina veidā, ieskaitot to viena laulātā kredītiestādes kontā (pēc pašu vienošanās, kas norādīta iesniegumā).

6. Lēmumu par naudas balvas piešķiršanu vai atteikumu piešķirt naudas balvu Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļa pieņem viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas brīža.

7. Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļa informē personu par pieņemto lēmumu, atteikuma gadījumā personu informē rakstiski par atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas termiņu un kārtību.

8. Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļas pieņemto lēmumu var apstrīdēt Saldus novada domes administratīvo aktu strīdu izskatīšanas komisijā (Striķu iela 3, Saldus, Saldus nov., LV-3801).

9. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās brīdi atzīt par spēku zaudējušiem Saldus novada domes 2021. gada 30. jūlija saistošos noteikumus Nr. 39 "Par Saldus novada pašvaldības naudas balvām laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu".

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
Paskaidrojuma raksts
Saldus novada domes 2024. gada 28. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 13 "Par Saldus novada pašvaldības naudas balvu laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu"

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija 

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums 2023. gada 1. janvārī stājās spēkā Pašvaldību likums un spēku zaudēja likums "Par pašvaldībām". Pašvaldību likuma pārejas noteikumu 6. punktā ir noteikts, ka pašvaldības dome izvērtēt uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un līdz 30.06.2024. izdod jaunus saistošos noteikumus, atbilstoši Pašvaldību likumā ietvertajam pilnvarojumam.

Šobrīd spēkā esošie saistošie noteikumi Nr. 39 "Par Saldus novada pašvaldības naudas balvām laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu" ir izdoti 30.07.2021. saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu. Ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem paredzēts noteikt kārtību, kādā Saldus novada pašvaldība piešķir un izmaksā vienreizēju naudas balvu laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu. Būtiskas izmaiņas noteikumos nav veiktas.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma (turpmāk – Likums) 5. panta pirmo daļu pašvaldība savas administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēs var brīvprātīgi īstenot iniciatīvas ikvienā jautājumā, ja tās nav citu institūciju kompetencē un šādu darbību neierobežo citi likumi. Pamatojoties uz Likuma 5. panta otro daļu, brīvprātīgo iniciatīvu izpildes kārtību nosaka un finansējumu nodrošina pašvaldība.

Likuma 44. panta otrā daļa nosaka, ka dome var izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot likumos vai Ministru kabineta noteikumos paredzēto funkciju izpildes kārtību.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu:

nesamazina un nepalielina ieņēmumu daļu;

samazina un palielina izdevumu daļu – noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu paredz izdevumu daļu, kas atkarīga no iesniegto iesniegumu skaita neveido ietekmi uz citām pozīcijām budžeta ieņēmumu un izdevumu daļā.

Finanšu līdzekļi izvērtēti, plānojot pašvaldības 2024. gada budžetu.

Lai īstenotu saistošos noteikumus, pašvaldības budžetā papildu līdzekļi nav nepieciešami.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci Saistošie noteikumi sniedz pozitīvu sociālo ietekmi atbalstot laulības institūtu.

Saistošie noteikumi neatstās ietekmi uz vidi, uz iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekmi uz konkurenci.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām Administrēšanu turpinās nodrošināt Saldus novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.

Kārtība, kādā tiek iesniegti nepieciešamie dokumenti un izmaksāta naudas balva, netiek mainīta. Iesniegums iesniedzams Saldus novada pašvaldībā. Izmaksas kārtību administrē Dzimtsarakstu nodaļa.

Nav paredzamas papildu administratīvo procedūru izmaksas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem Saistošo noteikumu izpildes administrēšanu nodrošinās Dzimtsarakstu nodaļa, jaunas darba vietas netiks veidotas, jauni pienākumi vai uzdevumi esošajiem darbiniekiem netiks noteikti.
6. Informācija par izpildes nodrošināšanu Pašvaldības cilvēkresursi, kas tiks iesaistīti noteikumu īstenošanā, ir Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki (pieņemot un izvērtējot iesniegumu atbilstību un pieņemot lēmumu) un Finanšu nodaļas darbinieki (izmaksājot naudas balvu).
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana Saistošie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir nepieciešams norādītā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām Saistošo noteikumu projekts no 2024. gada 20. februāra līdz 2024. gada 4. martam (divas nedēļas) publicēts Saldus novada pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.saldus.lv, sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Viedokļi nav saņemti.

Jautājums izskatīts Sociālo jautājumu komisijā un atbalstīts Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejā.

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Saldus novada pašvaldības naudas balvu laulātajiem pāriem, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saldus novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 13Pieņemts: 28.03.2024.Stājas spēkā: 09.04.2024.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 68, 08.04.2024. OP numurs: 2024/68.14
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
351061
09.04.2024
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"