Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Jēkabpils novada domes saistošie noteikumi Nr. 24

Jēkabpils novadā 2023. gada 13. jūlijā
Saistošie noteikumi par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Jēkabpils novadā
APSTIPRINĀTI
ar Jēkabpils novada domes
13.07.2023. lēmumu Nr. 629 (prot. Nr. 11, 5. §)


PRECIZĒTI
ar Jēkabpils novada domes
28.09.2023. lēmumu Nr. 1010 (prot. Nr. 15, 82. §)


Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma 45. panta otrās daļas 4. punktu,
Reklāmas likuma 7. panta trešo daļu, Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma
22. panta astoto daļu, likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12. panta
pirmās daļas 7. punktu, Ministru kabineta 2012. gada 30. oktobra
noteikumu Nr. 732 "Kārtība, kādā saņemama atļauja reklāmas
izvietošanai publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu
"
28. un 45. punktu, Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija
noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības
var uzlikt nodevas" 16.1 punktu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanas, ekspluatācijas, grafiskā dizaina maiņas saskaņošanas kārtību, demontāžas kārtību, atļaujas izsniegšanu par reklāmas izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, pašvaldības nodevas apmēru par reklāmas izvietošanu, maksāšanas kārtību un atbrīvojumus, kā arī atbildību par šo noteikumu neievērošanu Jēkabpils novadā.

2. Tiesības izvietot reklāmu vai reklāmas objektu, kā arī priekšvēlēšanu aģitāciju materiālus Jēkabpils novadā ir visām fiziskām un juridiskām personām (turpmāk – reklāmas devējs) šo noteikumu noteiktajā kārtībā, kuriem vides dizaina speciālists ir saskaņojis reklāmas projektu un izdevis izvietošanas atļauju.

3. Jēkabpils novadā aizliegta patvaļīga reklāmas vai reklāmas objektu un priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana.

II. Reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanas pamatprincipi

4. Reklāmu vai reklāmas objektu atļauts izvietot tikai uz sakoptas ēkas fasādes.

5. Izvietojot reklāmu vai reklāmas objektu bez piesaistes zemei:

5.1. jārespektē fasādes dalījums ar logiem, durvīm, dzegām, karnīzēm;

5.2. reklāma nedrīkst aizsegt arhitektoniskas detaļas (logus, karnīzes, fasādes dekorus u.c.);

5.3. stiprinājuma veids nedrīkst bojāt nesošās konstrukcijas;

5.4. maksimāli pieļaujamais reklāmas izvirzījums no būvlaides ir 1,3 m, ja reklāmas ārējās malas attālums līdz brauktuvei nav mazāks par 0,7 m un netiek aizsegta ielas perspektīve;

5.5. perpendikulāri fasādei izvietotas reklāmas apakšējā mala neatkarīgi no tās platuma nedrīkst atrasties zemāk par 2,2 m no zemes. Brīvajam ietves platumam jāsaglabājas ne mazāk par 1,5 m;

5.6. paralēli fasādei izvietotas reklāmas apakšējā mala nedrīkst atrasties zemāk par 1 m no zemes. Brīvā zona sastāda 30 % no fasādes laukuma (atstājot brīvo zonu no fasādes malām, pamatiem);

5.7. fasādēs nedrīkst būt redzami reklāmas konstrukcijas elektroapgādes pieslēguma kabeļi.

6. Izvietojot reklāmas objektus ar vai bez piesaistes zemei, tie nedrīkst aizsegt skatu uz vides panorāmu, valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem, baznīcām un ielu perspektīvi.

7. Projektējot reklāmu vai reklāmas objektu viena skata perspektīvā, jābūt vizuāli saskanīgām. Tās izkārto līnijā paralēli brauktuvei.

8. Minimālais attālums starp diviem stacionāri izvietotiem reklāmas objektiem ar piesaisti zemei vai bloķētām reklāmas stendu grupām ir 30 m.

9. Projektējot stacionāru reklāmu objektu uz gājēju ietves, tas nedrīkst apgrūtināt gājēju plūsmu. To izvietojot jāievēro vismaz 0,7 m attālums no brauktuves, gājēju plūsmai atstājot vismaz 1,5 m, veicot plūsmas aprēķinu, atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem.

10. Projektējot stacionāru reklāmas objektu ielu sarkanajās līnijās, ja to pieļauj esošās apakšzemes inženierkomunikācijas, atdalošajā zaļajā zonā starp brauktuvi un gājēju ietvi, jāievēro vismaz 0,7 m attālums līdz brauktuvei un gājēju ietvei, neradot traucējumus gājējiem, velosipēdu vadītājiem vai citiem satiksmes dalībniekiem.

11. Aizliegti reklāmas objekti ar betona pamatiem, kuru izmēri plānā ir lielāki par 0,7 x 0,5 m un ieguldīšanas dziļums vairāk par 1 m, izvietošana ielu sarkanajās līnijās.

12. Aizliegta mehāniski vai korozijas bojātas, notraipītas, krāsojuma detaļu vai izgaismojuma defektus saturošas reklāmas eksponēšana.

13. Aizliegts uzstādīt reklāmu vai reklāmas objektu uz ūdens, arī izmantojot dažādus peldlīdzekļus (pontonus, plostus, kuģus, laivas u.tml.) un dažādus reklāmas izvietošanas palīglīdzekļus.

14. Aizliegts izvietot reklāmu un reklāmas objektu uz apgaismes, elektropiegādes un citiem Reklāmas izvietošanai speciāli neparedzētiem stabiem.

15. Aizliegts izvietot reklāmu un reklāmas objektu uz tiltiem pār Daugavu (uz to konstrukcijām, balstiem, apgaismes stabiem, kā arī uz tiem projektēt speciālas konstrukcijas lielformāta reklāmas laukumu uzstādīšanai) posmos, kas projicējas pret ūdeni.

16. Aizliegta reklāmas vai reklāmas objekta izvietošana uz žogiem un sētām valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Nr. 7432 "Jēkabpils vēsturiskais centrs" teritorijā. Aizliegums neattiecas uz būvbjektiem.

17. Reklāmas vai reklāmas objekta izvietošana valsts aizsargājama kultūras pieminekļa teritorijā pieļaujama tā, lai izvietojums un veids netraucē valsts aizsargājama kultūras pieminekļa vizuālo uztveri, nepārveido saglabājamā kultūras pieminekļa substanci un neizjauc kultūrvēsturiskās vides tēlu, kā arī vērtību kopuma radīto noskaņu. Reklāma nedrīkst dominēt pār apkārtējo apbūvi, kolorītu un izgaismojumu.

18. Reklāmas vai reklāmas objekta izvietošana valsts aizsargājama kultūras pieminekļa aizsardzības zonā pieļaujama tā, lai izvietojums un veids netraucē valsts aizsargājama kultūras pieminekļa vizuālo uztveri un nemazina tā kultūrvēsturisko vērtību.

19. Uz valsts aizsargājama kultūras pieminekļa aizliegtas izkārtnes ar gaismas un skaņas efektu (izņēmums ir telpiskie gaismas burti).

20. Slietņus var izvietot pie komersanta saimnieciskās darbības veikšanas vietas tikai tā darba laikā. Slietņa augstums nedrīkst pārsniegt 1,2 m. Slietni izvieto vienā līnijā pie ēku fasādēm, gājēju plūsmai atstājot 75 % no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 m. Ja uz ietves ir izveidots gājēju un velosipēdistu ceļš, jāparedz vismaz 2,25 m plata brīva zona.

21. Uz afišu stabiem un stendiem atļauts izvietot afišas, plakātus, paziņojumus par pasākumiem, lekcijām, izstādēm, koncertiem u.tml. ar norādītu pasākuma norises laiku un vietu, kā arī priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus ne lielākus par A1 izmēru.

III. Reklāmas vai reklāmas objektu projektu izskatīšanas un saskaņošanas kārtība

22. Persona, kura vēlas izvietot reklāmu vai reklāmas objektu, mainīt saskaņoto reklāmas vai reklāmas objekta grafisko dizainu, iesniedz vides dizaina speciālistam saskaņošanai reklāmas vai reklāmas objekta projektu un normatīvajos aktos noteiktos dokumentus.

23. Vides dizaina speciālists ir tiesīgs pieņemt lēmumu par atteikumu izsniegt reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanas atļauju, ja, izvērtējot reklāmas objektu, konstatē, ka tas neatbilst konkrētās vides zonas apbūves raksturam un mērogam, ēkas arhitektoniskajam risinājumam, pielietotie materiāli neatbilst fasādes apdares materiāliem, reklāmas vai reklāmas objekta projektā nav ievērotas šajos noteikumos un citos normatīvajos aktos ietvertās prasības vai arī nav iesniegti normatīvajos aktos noteiktie dokumenti. Šādā gadījumā vides dizaina speciālists informē par konstatētajiem trūkumiem un turpmāk veicamajām darbībām.

24. Piekrišanu par reklāmas vai reklāmas objektu, tostarp priekšvēlēšanas aģitācijas materiālu izvietošanu uz pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma dod vides dizaina speciālists.

IV. Reklāmas vai reklāmas objektu ekspluatācijas un demontāžas kārtība

25. Reklāmas devējs ir tiesīgs izvietot reklāmu vai reklāmas objektu tikai pēc pašvaldības atļaujas saņemšanas, atļaujā noteikto nosacījumu izpildes, nodevas samaksas, un uz atļaujā noteikto termiņu.

26. Reklāmas devējs ir atbildīgs par reklāmas objektu konstrukciju drošību un elektroinstalācijas pieslēguma atbilstību pastāvošajām normām, to uzturēšanu tehniski un vizuāli labā stāvoklī.

27. Reklāmas devējam pēc reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanas termiņa beigām pašam jāveic reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu 5 dienu laikā, sakārtojot reklāmas izvietošanas vietu (fasādes krāsojumu, labiekārtojumu, veicot pamatu demontāžu utt.).

28. Par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu personai 5 dienu laikā rakstiski jāpaziņo vides dizaina speciālistam, informāciju sūtot uz elektroniskā pasta adresi pasts@jekabpils.lv.

29. Vides dizaina speciālists izskata jautājumu par reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu, kas veicama sekojošos gadījumos:

29.1. ja reklāma vai reklāmas objekts netiek uzturēts labā tehniskā un vizuālā stāvoklī;

29.2. ja beidzies reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanas atļaujas termiņš un nav izpildīta šo noteikumu 28. punktā noteiktā prasība;

29.3. ja reklāma vai reklāmas objekts tiek ekspluatēts bez reklāmas izvietošanas atļaujas;

29.4. ja reklāma vai reklāmas objekts uzstādīts bez saskaņota projekta vai neatbilstoši saskaņotajam projektam;

29.5. ja izvietota reklāma vai reklāmas objekts un izsniegtās atļaujas noteiktajā termiņā nav novērsti norādītie trūkumi;

29.6. ja izkārtne atrodas komercdarbības vietā, kurā komersants komercdarbību ir izbeidzis;

29.7. ja par reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanu noteiktā termiņā nav samaksāta nodeva.

30. Ja reklāmas devējs neveic reklāmas vai reklāmas objekta demontāžu, pašvaldība veic darbības reklāmas demontāžai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

31. Vides dizaina speciālists nosūta reklāmas devējam brīdinājumu par nepieciešamību demontēt reklāmu vai reklāmas objektu.

32. Ja viena mēneša laikā no brīdinājuma nosūtīšanas reklāma vai reklāmas objekts netiek demontēts, tad vides dizaina speciālists ir tiesīgs veikt pasākumus reklāmas vai reklāmas objekta demontāžai.

33. Reklāmas devējam jāapmaksā reklāmas vai reklāmas objekta demontāžas un uzglabāšanas izdevumi.

34. Demontētie reklāmas objekti tiek uzglabāti 1 mēnesi un pēc tam tiek likvidēti.

V. Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana

35. Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai piemērojamas šo noteikumu prasības un citu normatīvo aktu prasības, kuras piemērojamas aģitācijas materiāliem.

36. Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus izvieto pēc nodevas ieskaitīšanas pašvaldības budžetā.

VI. Nodevas apmērs, samaksas kārtība un personas, kuras atbrīvojamas no nodevas samaksas

37. Nodevas apmērs par reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanu Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā:

37.1. reklāmai vai reklāmas objektam (plakātiem, baneriem, stendiem, telpiskiem objektiem, gaismas reklāmai), ja tas tiek izvietots:

37.1.1. uz gadu – 10,00 euro/m2;

37.1.2. uz mēnesi – 1,50 euro/m2;

37.1.3. uz dienu – 0,20 euro/m2;

37.2. mobilai reklāmai – 10,00 euro/dienā.

37.3. afišu (ne lielāku par A1 izmēru) komplekta izvietošana uz pašvaldībai piederošiem afišu stabiem un stendiem vienam pasākumam – 30,00 euro.

37.4. vienas afišas (ne lielākas par A1 izmēru) izvietošana uz pašvaldībai piederošiem afišu stabiem un stendiem vienam pasākumam – 0,20 euro/dienā;

37.5. speciālu konstrukciju (teltis, skatuves u.tml.) izvietošana reklāmas vajadzībām vienai dienai – 50,00 euro, katra nākamā diena – 30,00 euro.

38. Nodeva par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā tiek noteikta atbilstoši šo noteikumu 37. punktā noteiktajam nodevas apmēram.

39. Nodeva jāiemaksā pašvaldības norēķinu kontā.

40. Nodevu samaksā pirms atļaujas saņemšanas. Nodevas netiek atgrieztas.

41. Patvaļīga reklāmas vai reklāmas objekta izvietošana un naudas soda nomaksa par patvaļīgu izvietošanu neatbrīvo no nodevas samaksas.

42. Konstatējot faktu par patvaļīgu reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanu, tiek sastādīts akts, un no akta sastādīšanas dienas līdz šī objekta demontāžai patvaļīgi izvietotās reklāmas devējam jāveic nodevas maksājums.

43. Nodevas maksātājam, kurš infrastruktūras uzturēšanai nodrošina mazo arhitektonisko formu (soliņu, apgaismes iekārtu, stacionāro vides reklāmu, skulptūru, atkritumu urnu u.tml.) izgatavošanu, izvietošanu, apkopi, uzturēšanu un bezmaksas lietošanu publiskām vajadzībām un to izveidošana pirms tam normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir saskaņota ar pašvaldību, tiek noteikta nodeva 50 % apmērā no šo noteikumu 37. punktā noteiktās nodevas apmēra.

44. No nodevas par reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu, papildus normatīvajos aktos noteiktajiem atbrīvojumiem ir atbrīvojamas šādas personas:

44.1. fiziskas un juridiskas personas par reklāmu vai reklāmas objektu, kurai nav komerciāls raksturs;

44.2. fiziskas un juridiskas personas, ja, izvietojot reklāmu sabiedriskā transporta pieturvietās, tiek nodrošināta to apkope, uzturēšana un citas darbības novada infrastruktūras uzturēšanai un sakopšanai, un nomas tiesības iegūtas atklātā izsolē vai konkursā;

44.3. izglītības iestādes.

VII. Administratīvā atbildība par saistošo noteikumu neievērošanu

45. Par saistošo noteikumu 4. punktā noteikto pārkāpumu fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

46. Par saistošo noteikumu 13.–19. punktā noteikto pārkāpumu fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

47. Par saistošo noteikumu 21. punktā noteikto pārkāpumu fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

48. Par saistošo noteikumu 25. punktā noteikto pārkāpumu fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

49. Par saistošo noteikumu 26. punktā noteikto pārkāpumu attiecībā uz reklāmas objektu neuzturēšanu tehniski drošā un vizuālā stāvoklī fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

50. Par saistošo noteikumu 27. punktā punktā noteikto pārkāpumu fiziskajām un juridiskajām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz sešdesmit naudas soda vienībām.

51. Administratīvā pārkāpuma procesu par šo noteikumu 45.–50. punktā minētajiem pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Jēkabpils novada pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata Jēkabpils novada domes Administratīvā komisija.

VIII. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

52. Saistošo noteikumu izpildi kontrolē vides dizaina speciālists. Vides dizaina speciālists, konstatējot saistošo noteikumu prasību neievērošanu, ir tiesīgs izdot administratīvo aktu, kas uzliek adresātam pienākumu veikt noteiktas darbību saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai.

53. Vides dizaina speciālists izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību persona normatīvajos aktos noteiktā kārtībā var apstrīdēt Jēkabpils novada domē.

54. Jēkabpils novada domes izdoto administratīvo aktu persona normatīvajos aktos noteiktā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

IX. Noslēguma jautājumi

55. Ja reklāmas projekts ir saskaņots un izdota reklāmas izvietošanas atļauja līdz 2018. gada 31. decembrim, reklāmas devējam ir pienākums līdz 2023. gada 31. decembrim saņemt jaunu atļauju reklāmas izvietošanai.

56. Atzīt par spēku zaudējušiem Jēkabpils novada domes 2022. gada 26. maija saistošos noteikumus Nr. 30 "Saistošie noteikumi par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Jēkabpils novadā" (Latvijas Vēstnesis, 2022, 129. nr.).

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs R. Ragainis
Jēkabpils novada domes 13.07.2023. saistošo noteikumu Nr. 24 "Saistošie noteikumi par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Jēkabpils novadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa 

Norādāmā informācija

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums2023. gada 1. janvārī spēkā stājās Pašvaldību likums. Minētā likuma Pārejas noteikumu 6. punkts nosaka, ka dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību šim likumam un izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši šajā likumā ietvertajam pilnvarojumam. Līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. jūnijam piemērojami uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.

Ņemot vērā Pašvaldības likuma Pārejas noteikumos 6. punktā noteikto, ir nepieciešams apstiprināt saistošos noteikumus par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Jēkabpils novadā.

Saistošo noteikumu izdošanas mērķis ir nodrošināt noteiktu reklāmas un reklāmas objektu izvietošanas, grafiskā dizaina maiņas saskaņošanas kārtību, ekspluatācijas un demontāžas kārtību Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā, kā arī noteikt vienlīdzīgus reklāmas izvietošanas nosacījumus, lai saglabātu novadam raksturīgos apbūves parametrus un pilsētvidi.

Atbilstoši Pašvaldību likuma 45. panta otrās daļas 4. punktam ar saistošajiem noteikumiem tiek noteikti administratīvie sodi par saistošo noteikumu pārkāpšanu, lai mazinātu reklāmas objektu izvietošanu bez pašvaldības atļaujas un nodevas samaksas, lai veicinātu reklāmas izvietošanas principu ievērošanu un reklāmas uzturēšanu tehniski drošā un vizuāli labā stāvoklī, kā arī nodrošinātu reklāmas objektu demontāžu.

Ar saistošo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudēs Jēkabpils novada domes 2022. gada 26. maija saistošos noteikumus Nr. 30 "Saistošie noteikumi par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Jēkabpils novadā".

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu2023. gadā plānoti ieņēmumi par reklāmas vai reklāmas objektu izvietošanu pašvaldības nodevas veidā.

Nav nepieciešami papildus resursi sakarā ar jaunu institūciju vai darba vietu veidošanu, lai nodrošinātu saistošo noteikumu izpildi.  

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenciSaistošie noteikumi nerada ietekmi uz vidi un iedzīvotāju veselību. Plānota pozitīva ietekme uz uzņēmējdarbības vidi. Konkurence netiek ierobežota.
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksāmSaistošo noteikumu piemērošanā persona var vēsties Jēkabpils novada pašvaldībā. Reklāmas vai reklāmas objektu izvietošanas projektus skaņos un atļaujas reklāmas izvietošanai izdos iestādes "Jēkabpils novada Attīstības pārvalde" vides dizaina speciālists.

Līdzšinējā kārtība atļauju izsniegšanā un nodevas maksāšanā netiek mainīta.

Nav paredzētas papildus administratīvo procedūru izmaksas.

Saistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Noteikumi tiks publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā un oficiālajā pašvaldības tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai norādot atsauci uz oficiālo publikāciju atbilstoši Pašvaldību likuma 47. panta astotajai daļai.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiemSaistošo noteikumu izpilde notiks, iesaistot esošos cilvēkresursus. Jaunas institūcijas netiek veidotas. Iesniegumus par reklāmas vai reklāmas objekta izvietošanu, projekta saskaņošanu un atļauju izsniegšanu izskatīs iestādes "Jēkabpils novada Attīstības pārvalde" vides dizaina speciālists.
6. Informācija par izpildes nodrošināšanuAtļauju izsniegšanu nodrošinās vides dizaina speciālists.

Administratīvā pārkāpuma procesu par saistošajos noteikumos – minētajiem pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veiks Jēkabpils novada pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskatīs Jēkabpils novada domes Administratīvā komisija.  

7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšanaNoteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. Pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir piemēroti leģitīmā mērķa sasniegšanai un tās rīcība ir atbilstoša.

Izdodot saistošos noteikumus tiks izpildīts Pašvaldības likuma Pārejas noteikumu 6. punktā noteiktais pienākums.

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijāmSaistošo noteikumu izstrādes procesā notikušas konsultācijas ar sabiedrības pārstāvjiem.

Sabiedrības līdzdalības veids – informācijas publicēšana pašvaldības tīmekļvietnē un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Noteikumu projekts bija publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.jekabpils.lv no 2023. gada 12. jūnija līdz 2023. gada 26. jūnijam (ieskaitot).

Sabiedrības viedokļi nav saņemti.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs R. Ragainis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Saistošie noteikumi par reklāmas un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās vai .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Jēkabpils novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24Pieņemts: 13.07.2023.Stājas spēkā: 25.10.2023.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 206, 24.10.2023. OP numurs: 2023/206.18
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
346665
25.10.2023
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"