Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Cēsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 6

Cēsīs 2023. gada 25. maijā
Cēsu novada līdzdalības budžeta nolikums
Apstiprināti ar Cēsu novada domes
25.05.2023. lēmumu Nr. 227

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma 61. pantu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – nolikums) nosaka kārtību, kādā Cēsu novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) organizē līdzdalības budžeta finansējuma izlietojumu sabiedrības ierosinātiem teritorijas attīstības projektiem (turpmāk – Projekti) un kārtību, kādā notiek Projektu iesniegšana un atlase.

2. Konkursa mērķi:

2.1. Veicināt pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju iesaisti teritorijas attīstības jautājumu izlemšanā;

2.2. Nodrošināt sabiedrības iesaisti Pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesos;

2.3. Sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu pašvaldības darbu un šā darba atbilstību administratīvās teritorijas iedzīvotāju interesēm;

2.4. Radīt publiski pieejamu, radošu un atvērtu sabiedrisko vidi un aktivizēt jaunu, radošu kopsadarbības formu attīstību; stimulēt sabiedrības savstarpējo sadarbību un sociāli ekonomisko potenciālu;

2.5. Veicināt sabiedrības iespēju tiešā veidā ieteikt konkrētas novada infrastruktūras attīstības vajadzības un citas sabiedrībai aktuālas iniciatīvas, ko īstenos Pašvaldība.

3. Konkursu izsludina un organizē Pašvaldības iestāde "Cēsu novada Centrālā administrācija".

II. Finansējuma piešķiršanas nosacījumi

4. Konkrētajā gadā konkursa realizācijai pieejamais finansējums tiek noteikts Pašvaldības budžetā un viena Projekta realizācijai piešķir ne vairāk kā 15 000 euro (piecpadsmit tūkstoši euro un 00 centi), t,sk. tehniskās dokumentācijas izstrādei, ja tāda ir nepieciešama.

5. Finansējums tiek piešķirts, organizējot atklātu projektu konkursu (turpmāk – Konkurss).

6. Projektus īsteno šādās līdzdalības budžeta plānošanas vienībās:

6.1. Amatas apvienība – Amatas pagasts, Drabešu pagasts, Nītaures pagasts, Skujenes pagasts, Zaubes pagasts;

6.2. Cēsis – Cēsu pilsēta un Vaives pagasts;

6.3. Jaunpiebalgas apvienība – Jaunpiebalgas pagasts, Zosēnu pagasts;

6.4. Līgatnes apvienība – Līgatnes pilsēta, Līgatnes pagasts;

6.5. Pārgaujas apvienība – Raiskuma pagasts, Stalbes pagasts, Straupes pagasts;

6.6. Priekuļu apvienība – Liepas pagasts, Mārsnēnu pagasts, Priekuļu pagasts, Veselavas pagasts;

6.7. Vecpiebalgas apvienība –Dzērbenes pagasts, Inešu pagasts, Kaives pagasts, Taurenes pagasts, Vecpiebalgas pagasts.

7. Finansējumu piešķir Konkursā apstiprināto Projektu īstenošanai.

8. Konkursam iesniedz Projektu, kas atbilst šādiem kritērijiem:

8.1. Projekts paredz ieguldījumus pašvaldībai piederošā īpašumā, savukārt ieguldījumus citai publiskai personai vai privātpersonai piederošā īpašumā – gadījumā, kad ir saņemts attiecīgā īpašnieka saskaņojums un ieguldījums nepieciešams, lai īstenotu pašvaldības autonomās funkcijas vai brīvprātīgās iniciatīvas;

8.2. Projekts paredz citu pašvaldības rīcību, kuras rezultātā tiek uzlabota pašvaldības autonomo funkciju vai brīvprātīgo iniciatīvu īstenošana;

8.3. Projektā paredzētie ieguldījumi ir ekonomiski pamatoti, tostarp izvērtējot investīciju uzturēšanu un ilgtspējai nepieciešamo finansējumu, kā arī projekta rezultāts ir plaši pieejams iedzīvotājiem.

8.4. Projektā plānotie pasākumi netiek finansēti no Pašvaldības, valsts budžeta, ES fondiem vai citiem ārvalstu finanšu līdzekļiem;

8.5. Projektā plānotiem pasākumiem nav pieejams finansējums citās pašvaldības atbalsta programmās;

8.6. Projektu ideja nav pretrunā ar Pašvaldības attīstības plānošanas dokumentiem;

8.7. Projekts nav saistīts ar komercdarbības atbalstu, politiskām un reliģiskām aktivitātēm.

9. Gadījumā, ja apstiprinātais Projekts netiek realizēts divu gadu laikā neparedzētu apstākļu vai nesamērīga sadārdzinājuma dēļ, tad šim mērķim paredzētos finanšu līdzekļus novirza attiecīgi nākamā gada Līdzdalības budžeta projektu konkursam.

III. Prasības projekta iesniedzējam

Projekta pieteikumu dalībai Konkursā iesniedz fiziska persona, kura sasniegusi 16 gadu vecumu, vai biedrība vai nodibinājums, kurā nav pašvaldības dalības.

IV. Konkursa norise

10. Paziņojumu par Konkursa izsludināšanu publicē Pašvaldības tīmekļvietnē www.cesunovads.lv , norādot:

10.1. Projekta pieteikumu iesniegšanas vietu;

10.2. Projekta pieteikumu iesniegšanas termiņu.

11. Projekta pieteikumu veido šādi dokumenti:

11.1. Aizpildīta Projekta pieteikuma veidlapa (1. pielikums);

11.2. Dokuments, kas apliecina Iesniedzēja pilnvarotās personas tiesības rīkoties Iesniedzēja vārdā, ja Projekta pieteikumu iesniedz Iesniedzēja pilnvarotā persona;

11.3. Ja paredzēti uzlabojumi infrastruktūrā, iesniedzama projekta skice (norādāmi visu Projekta būtisko elementu izmēri (cm) un to izvietojums uz zemesgabala robežu plāna vai izdrukas no tīmekļvietnes www.topografija.lv, www.kadastrs.lv vai www.geolatvija.lv);

11.4. Vismaz viena vizualizācija, kurā uzskatāmi attēlots Projekta īstenošanas rezultāts. Elektroniski iesniegtai vizualizācijai jābūt *.jpg vai *.png formātā, vēlams ar izšķirtspēju 654 x 652 (citas izšķirtspējas vizualizācijas tiks pielāgotas).

12. Konkursam iesniegtos projektu pieteikumus vērtē Konkursa vērtēšanas komisija (turpmāk – Komisija) 7 locekļu sastāvā, kuru apstiprina ar Cēsu novada domes priekšsēdētāja rīkojumu.

V. Projekta dokumenti, to noformēšanas prasības un iesniegšanas kārtība

13. Projekta pieteikumu veido aizpildīta un parakstīta projekta pieteikuma veidlapa (pielikumā).

14. Projekta pieteikumu sagatavo datorrakstā latviešu valodā, ievērojot normatīvo aktu prasības dokumentu izstrādāšanai un noformēšanai.

15. Visas izmaksas, kas saistītas ar Projekta pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu, sedz iesniedzējs.

16. Projekta pieteikuma iesniegšanas termiņš 40 dienas no Konkursa izsludināšanas dienas.

17. Projekta pieteikumu, kas noformēts papīra formā, iesniedz vienā no Cēsu novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem vai sūtot vēstuli ar norādi "Līdzdalības budžeta projekta pieteikums" uz Cēsu novada pašvaldību Raunas ielā 4, Cēsīs, Cēsu novadā, LV-4101.

18. Projekta pieteikumi var tikt iesniegti elektroniski, tos parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz elektroniskā pasta adresi dome@cesunovads.lv.

19. Projekta pieteikumi, kas iesniegti pēc nolikuma 16.punktā paredzētā termiņa netiek izskatīti.

20. Iesniedzējs ir tiesīgs pirms Konkursa Projektu iesniegšanas termiņa beigām grozīt vai atsaukt iesniegto Projekta pieteikumu.

21. Informāciju par visu Konkursa komisijas apstiprinātiem Projektiem publicē Pašvaldības tīmekļvietnē www.cesunovads.lv un Pašvaldības informatīvajā izdevumā "Cēsu Novada Vēstis", norādot iesniedzēju.

VI. Projektu pieteikumu izvērtēšanas kārtība, lēmuma pieņemšana un paziņošana

22. Par iesniegtajiem Projektu pieteikumiem Komisija pieņem lēmumu divu nedēļu laikā pēc Projektu iesniegšanas termiņa beigām, pieņemot lēmumu par projektu virzību iedzīvotāju balsojumam.

23. Pirms Komisijas sēdes katrs Komisijas loceklis paraksta apliecinājumu, ka viņš nav personīgi ieinteresēts kādā no Konkursam iesniegtajiem Projektu pieteikumiem.

24. Ja Komisijas loceklis ir personīgi ieinteresēts kāda iesniegtā Projekta pieteikuma izskatīšanā, viņš par to informē pārējos Komisijas locekļus un atstata sevi no konkrētā Projekta pieteikuma izskatīšanas, kas tiek fiksēts Komisijas sēdes protokolā.

25. Komisijas kompetencē ir:

25.1.  izvērtēt Konkursam iesniegtos Projektu pieteikumus atbilstoši nolikuma 8. un 11. punktā noteiktajiem atlases kritērijiem, noteikt Projektus, kuri virzāmi iedzīvotāju balsojumam, un apstiprināt to īstenošanai nepieciešamā prognozējamā finansējuma apjomu;

25.2. pieaicināt Komisijas darbā nozaru ekspertus vai kompetentas institūcijas viedokļu un atzinumu sniegšanai;

25.3. veikt Projekta pieteikumā matemātisku aprēķinu kļūdu labojumus, informējot par to Iesniedzēju;

25.4. sniegt atbildes uz Iesniedzēju uzdotajiem jautājumiem;

25.5. noraidīt Projekta pieteikumu, ja:

25.5.1. Projekta pieteikums neatbilst Konkursa nolikumā noteiktajām prasībām;

25.5.2. Projekta īstenošana ir atzīta par neiespējamu;

25.5.3. Projekta pieteikums ir iesniegts pēc Konkursa nolikuma 21. punktā norādītā termiņa.

26. Komisija ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no tās locekļiem.

27. Komisijas darbu vada Komisijas priekšsēdētājs. Komisija lēmumus pieņem sēdes laikā, atklāti balsojot. Lēmums ir pieņemts, ja par to nobalsojis klātesošo Komisijas locekļu vairākums. Balsīm sadaloties vienādi, izšķirošā ir Komisijas priekšsēdētāja balss.

28. Komisijas sēdes protokolē. Protokolu paraksta Komisijas priekšsēdētājs un Komisijas sekretārs, kurš nav Komisijas loceklis.

VII. Iedzīvotāju balsošana

29. Projektu, kuru realizācija pēc tā izvērtēšanas atbilst atlases kritērijiem, nodod balsošanai iedzīvotājiem platformā balso.cesunovads.lv.

30. Balsojumu par Projektu var veikt arī Cēsu novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, vai elektroniski Pašvaldības balsošanas vietnē atbilstoši autorizācijas noteikumiem.

31. Par Projektu var balsot persona, kura sasniegusi 16 gadu vecumu un kuras deklarētā dzīvesvieta ir Cēsu novadā. Pašvaldībai ir tiesības pārbaudīt, vai persona balsojuma brīdī sasniegusi 16 gadu vecumu un deklarējusi savu dzīvesvietu Cēsu novadā, tādējādi pārliecinoties, ka balsojums ir derīgs. Nederīgi balsojumi tiek anulēti.

32. Vienai personai ir divas balsis, izmantošanai dažādās līdzdalības budžeta plānošanas vienībās.

33. Balsojumu veic trīs nedēļas kopš balsojuma publicēšanas Pašvaldības mājaslapā www.cesunovads.lv.

34. Par projektiem, kuri ieguvuši vienādu balsu skaitu, tiek organizēta atkārtota balsošana, ja ir nepietiekami budžeta līdzekļi vienādi ieguvušo balsu projektu īstenošanai.

35. Noslēdzoties Konkursa balsojuma termiņam, Komisija pieņem lēmumu par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu tiem Projektiem, kas balsojuma rezultātā saņēmuši vislielāko balsu skaitu.

36. Ja Konkurss noslēdzies ar vienādu balsu skaitu vairākiem Projektiem, kuru realizācija, ievērojot paredzētā finansējuma apmēru, vienlaikus nav iespējama, Komisija apstiprina to Projektu, kas iesniegts ātrāk.

37. Komisijas lēmumu paziņo iesniedzējam 10 darba dienu laikā no Komisijas sēdes dienas.

38. Komisija var izbeigt Konkursu bez rezultātiem, ja:

38.1. nav iesniegts neviens Projekts;

38.2. visi iesniegtie Projektu pieteikumi neatbilst nolikuma prasībām;

38.3. konstatēts cits būtisks iemesls, kas liedz turpināt Konkursa norisi.

39. Paziņojumu par Konkursa rezultātiem publicē Pašvaldības tīmekļvietnē www.cesis.lv un balsošanas vietnē.

VIII. Projekta īstenošanas nosacījumi

40. Konkursa kārtībā apstiprinātos Projektus īsteno Pašvaldība sadarbībā ar Projekta iesniedzēju, ievērojot programmas līdzekļu piešķiršanas, sadalīšanas un apmaksas kārtības iekšējos noteikumus.

41. Projekta sadārdzinājuma gadījumā projektu īsteno, ja sadārdzinājums nav lielāks par 30% no sākotnējās ieceres.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs J. Rozenbergs
Pielikums
Cēsu novada domes
25.05.2023. saistošajiem noteikumiem Nr. 6
PROJEKTA IDEJAS PIETEIKUMA VEIDLAPA

Informējam, ka Jūsu personas datu (vārds, uzvārds, personas kods, deklarētās dzīvesvietas adrese, kontaktinformācija saziņai (tālruņa numurs, e-pasta adrese), IP adrese) apstrādes mērķi ir:

1) identificēt Jūs un pārliecināties, vai atbilstat Saistošajiem noteikumiem "Cēsu novada līdzdalības budžeta nolikums" īstenošanas konkursa (turpmāk – Konkurss) nolikuma prasībām;

2) Saziņai ar Jums Konkursa nolikumā minētajos gadījumos.

Jūs kā iesniedzējs esat atbildīgs par personas datu nodošanas Cēsu novada pašvaldībai likumību, tajā skaitā Jums ir aizliegts sniegt Cēsu novada pašvaldībai personas datus, ja šai apstrādei nepastāv juridisks pamats.

1. Informācija par projekta idejas iesniedzēju

Projekta idejas iesniedzējs - fiziska persona
Vārds, uzvārds 
Personas kods 
Deklarētās dzīvesvietas adrese 
Korespondences adrese
(nav jānorāda, ja projekta ideju iesniedz elektroniski)
 
Kontaktinformācija saziņai
(tālruņa numurs, e-pasta adrese)
 

 

Projekta idejas iesniedzējs - juridiska persona (nevalstiskā organizācija)
Nosaukums 
Vienotais reģistrācijas numurs 
Juridiskā adrese 
Korespondences adrese
(nav jānorāda, ja projekta ideju iesniedz elektroniski)
 
Kontaktinformācija saziņai
(tālruņa numurs, e-pasta adrese)
 
Pārstāvja vārds, uzvārds 
Pārstāvības pamats:
(statūti, pilnvarojums, cits)
 

2. Informācija par projekta ideju

2.1. Informācija par projekta idejas īstenošanas vietu
Adrese: 
Kadastra apzīmējums1: 
Cita informācija, kas iespējami precizē projekta idejas īstenošanas vietu 

 

2.2. Projekta idejas nosaukums (īss, uzmanību piesaistošs, līdz 50 zīmēm)
 
 

 

2.3. Īss projekta idejas apraksts (tīmekļvietnei www.balso.cesis.lv, līdz 250 zīmēm)
 
 

 

2.4. Projekta idejas tematiskā joma (norādiet projekta idejas jomu)
o Sporta un rotaļu laukumi

o Zaļā zona, rekreācija un atpūta

o Pilsētvides infrastruktūra

o Kultūrvides infrastruktūra

o Satiksmes infrastruktūra

o Cits____________________

 

2.5. Projekta idejas apraksts un tā sabiedriskā nepieciešamība (aprakstiet projekta ideju – kā vajadzētu izskatīties projekta idejai un tās atsevišķiem elementiem, kādu pievienoto vērtību projekta ideja sniegs vietējai kopienai, nosauciet galveno mērķa grupu un uz projekta ideju attiecināmo konkursa nolikuma 3. punktā noteikto konkursa mērķi, līdz 2500 zīmēm)
 
 

 

2.6. Projekta idejas īstenošanai iespējami nepieciešamais finansējums (norādiet projekta darbu apjomu, iespējamās darbu un materiālu izmaksas un to, vai projekts var tikt īstenots arī nepilnā apjomā)
Paredzamās darbu izmaksas:

Darbu veids
vai konstruktīvā elementa nosaukums, apraksts

Cena par vienību, EUR (bez PVN)

Vienību skaits

Kopējā cena, EUR (bez PVN)

Piezīmes

Projektēšana un autoruzraudzība1    
Būvuzraudzība2    
     
     
     
PAVISAM KOPĀ BEZ PVN  
PVN  
PAVISAM KOPĀ AR PVN  

1 Vismaz 10 % no projekta īstenošanas izmaksām.

2 Vismaz 3 % no projekta īstenošanas izmaksām.

 

2.7. Projekta idejas īstenošana nepilnā apjomā
(Ja Komisija atzīst ka Projekta īstenošana ir iespējama tikai daļēji)

Piekrītu

Nepiekrītu

Atzīmēt, ja projekta idejas iesniedzējs piekrīt projekta idejas īstenošanai nepilnā apjomā

Pielikumā:*

projekta idejas skice (norādāmi visu projekta idejas būtisko elementu izmēri (cm) un to izvietojums uz zemesgabala robežu plāna vai izdrukas no tīmekļvietnes www.topografija.lv, www. kadastrs.lv vai www.geolatvija.lv);

vismaz viena vizualizācija, kurā uzskatāmi attēlots projekta idejas īstenošanas rezultāts;

dokuments, kas apliecina projekta idejas iesniedzēja pilnvarotās personas tiesības rīkoties projekta idejas iesniedzēja vārdā (ja attiecināms).

*atzīmējiet pievienotos pielikumus


1 https://www.kadastrs.lv/graphical_data/show

Cēsu novada domes 2023. gada 25. maija saistošo noteikumu Nr. 6 "Cēsu novada līdzdalības budžeta nolikums"
paskaidrojuma raksts
Paskaidrojuma raksta sadaļaNorādāmā informācija 
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums 1.1. Saistošo noteikumu mērķis ir veicināt Cēsu novada pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) administratīvās teritorijas iedzīvotāju iesaisti teritorijas attīstības jautājumu izlemšanā un īstenot sabiedrības ierosinātos pašvaldības teritorijas attīstības projektus, lai izpildītu pašvaldības autonomās funkcijas un brīvprātīgās iniciatīvas, nodrošinot sabiedrības iesaisti pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesos, un veicināt sabiedrības iespēju tiešā veidā ieteikt konkrētas novada infrastruktūras attīstības vajadzības un citas sabiedrībai aktuālas iniciatīvas, ko īstenos pašvaldība;

1.2. problēmas raksturojums, kuras risināšanai nepieciešami saistošie noteikumi – līdzdalības budžets nolikums nepieciešams, lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem noteikt, kā tiek iztērēta daļa no pašvaldības budžeta;

1.3. pastāvošais tiesiskais regulējums – Pašvaldību likuma 59., 60., 61., 62. pants un likuma Pārejas noteikumu 7. pants, kas pašvaldībām uzliek par pienākumu gadskārtējā budžetā paredzēt finansējumu līdzdalības budžeta ieviešanai līdz 2025. gadam;

1.4. pamatojoties uz Pašvaldību likuma 61. pantu, pašvaldībām jāizstrādā Līdzdalības budžeta nolikums, ko jāpieņem kā saistošos noteikumus.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu 2.1. Pašvaldību likuma 59. panta otrā daļa nosaka, ka gadskārtējā pašvaldības budžetā, sākot ar 2025. gadu, jāparedz finansējums līdzdalības budžetam vismaz 0,5 procentu apmērā no pašvaldības vidējiem viena gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa faktiskajiem ieņēmumiem, kas tiek aprēķināti par pēdējiem trim gadiem.

2.2. konkrētajā gadā līdzdalības budžeta projektu realizācijai pieejamais finansējums tiek noteikts Pašvaldības budžetā;

2.3. viena projekta realizācijai piešķir ne vairāk kā 15 000 euro, t,sk. tehniskās dokumentācijas izstrādei, ja tāda ir nepieciešama;

2.4. Cēsu novada 2023. gada budžetā līdzdalības konkursa norisei paredzētais finansējums ir 20 000 euro.

3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci 3.1. Sociālā ietekme – ar šiem saistošajiem noteikumiem un tajos paredzēto līdzdalības budžeta konkursu novada ģeogrāfiski attālāko reģionu iedzīvotājiem tiek mazināts atstumtības risks, radot vienādas iespējas ietekmēt savas apkārtējās vides uzlabojumus, veicinot iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un saskaņotu rīcību kopējam labumam;

3.2. ietekme uz vidi – šiem saistošajiem noteikumiem nav tieša ietekme uz vidi, taču iedzīvotāji konkursā var iesniegt projektus, ar kuriem var tikt uzlaboti kādi konkrēti apkārtējās vides apstākļi; 

3.3. ietekme uz iedzīvotāju veselību – šiem saistošajiem noteikumiem nav tieša ietekme uz iedzīvotāju veselību, taču iedzīvotāji konkursā var iesniegt projektus, kas paredzēti sabiedrības veselības uzlabošanai;

3.4. ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā – šiem saistošajiem noteikumiem nav tieša ietekme uz uzņēmējdarbības vidi, taču pašvaldība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā varēs piesaistīt uzņēmējus konkursā uzvarējušo projektu realizācijai;

3.5. nav konstatējama ierobežojoša ietekme uz tirgu un atbilstību brīvai un godīgai konkurencei, jo līdzdalības budžetā apstiprinātās projektu idejas realizēs pašvaldība, ievērojot visus normatīvus attiecībā uz publiskā iepirkuma regulējumu.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām 4.1. Saistošo noteikumu piemērošanā un ar to saistītajos jautājumos privātpersona var vērsties Cēsu novada pašvaldības iestādē "Cēsu novada Centrālā administrācija"; 

4.2. saistošo noteikumu projekts iekļauj līdzdalības budžeta konkursa pieteikuma veidlapu, ko interesentiem jāaizpilda, lai pretendētu uz idejas realizāciju un balsošanas kārtību, kādā sabiedrība izvēlēsies realizējamos projektus; 

4.3. Būs nepieciešams veidot pieejamus konsultācijas laikus vai seminārus iedzīvotājiem saistībā ar projektu ieviešanas procedūru un to iemaņu praktizēšanu;

4.4. paredzētās administratīvo procedūru izmaksas – administratīvo procedūru izmaksas nav paredzētas, sabiedrības dalība līdzdalības budžeta konkursā ir bezmaksas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem 5.1. Saistošie noteikumi izstrādāti līdzdalības budžeta izpildei, lai veicinātu pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju iesaisti teritorijas attīstības jautājumu izlemšanā; 

5.2. saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai nav nepieciešams veidot jaunas pašvaldības institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanu 6.1. Saistošo noteikumu izpildē iesaistītās institūcijas, tai skaitā, vai paredzēta jaunu institūciju izveide, esošo likvidācija vai reorganizācija – nav paredzēta; 

6.2. izpildes nodrošināšanai nepieciešamie resursi un to pamatotība – 6100 euro – līdzdalības budžeta balsošanas platformas izstrādei, un ikgadējai platformas uzturēšanai – 250 euro saskaņā ar Cēsu novada domes 2023. gada 26. janvāra lēmumu Nr. 55 "Par pilsoniskās aktivitātes un sabiedrības iesaistes veicināšanu Cēsu novadā";

6.3. saistošo noteikumu izpildi nodrošina pašvaldība saskaņā ar Pašvaldību likuma 62. panta pirmo daļu.

7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana 7.1. Saistošie noteikumi veicinās pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotāju iesaisti teritorijas attīstības jautājumu izlemšanā.

7.2. sabiedrības ierosinātajiem pašvaldības teritorijas attīstības projektiem finansējums tiks noteikts saskaņā ar Domes lēmumu, lai nodrošinātu Projektu konkursā atbalstīto projektu īstenošanu.

7.3. paredzams, ka sabiedrības ierosinātajiem pašvaldības teritorijas attīstības projektiem katru gadu, sākot ar 2025. gadu, tiks paredzēts finansējums līdzdalības budžetam ne mazāk kā 0,5 procentu apmērā no pašvaldības vidējiem viena gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa faktiskajiem ieņēmumiem, kas tiek aprēķināti par pēdējiem trim gadiem. Līdzdalības budžeta apjoms ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, no iedzīvotāju atsaucības un intereses līdzdarboties, kā arī no iesniegto ideju daudzuma un kvalitātes.

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām 8.1. Saistošo noteikumu izstrādes procesā notikušas konsultācijas ar domnīcu Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, Latvijas Pašvaldību savienību un citām pašvaldībām;

8.2. saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts divas nedēļas publicēts Cēsu novada pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.cesunovads.lv sadaļā "Pašvaldība – Dokumenti – Saistošie noteikumi – Saistošo noteikumu projekti" sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, saņemts viens komentārs, kas iestrādāts šī paskaidrojumu raksta 4.3. punktā;

8.3. saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts tāpat pieejams Cēsu novada valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, pašvaldības apkalpošanas punktos un Cēsu novada apvienību pārvaldēs.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs J. Rozenbergs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Cēsu novada līdzdalības budžeta nolikums Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Cēsu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 6Pieņemts: 25.05.2023.Stājas spēkā: 10.06.2023.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 111, 09.06.2023. OP numurs: 2023/111.29
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
342426
10.06.2023
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"