Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ piemēroto sankciju un pretpasākumu izraisīto ekonomisko seku pārvarēšanas atbalsta likumā

Izdarīt Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ piemēroto sankciju un pretpasākumu izraisīto ekonomisko seku pārvarēšanas atbalsta likumā (Latvijas Vēstnesis, 2022, 110. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2. pantu šādā redakcijā: 

"2. pants. Atbalsta saņēmēji, atbalsta veidi un atbalstu administrējošās iestādes

(1) Uz atbalstu var pretendēt saimnieciskās darbības veicēji, kurus ietekmējušas militārās agresijas sekas, kas izpaužas kā pieprasījuma un apgrozījuma samazināšanās, esošo līgumu darbības pārtraukšana, traucējumi piegādes ķēdēs, cenu pieaugums un turpmāko investīciju ierobežojums.

(2) Uz atbalstu var pretendēt apstrādes rūpniecības energoietilpīgi komersanti, kurus ietekmējušas militārās agresijas sekas, kas izpaužas kā papildu izmaksas par energoresursiem krasa to cenu pieauguma dēļ.

(3) Šā panta pirmajā daļā minētie saimnieciskās darbības veicēji var pretendēt uz atbalstu aizdevumu, garantiju vai pašu kapitāla investīciju veidā. Šā panta otrajā daļā minētie komersanti var pretendēt uz atbalstu grantu veidā.

(4) Atbalstu šā likuma ietvaros nepiešķir:

1) saimnieciskās darbības veicējiem, kuriem piemēro starptautiskās vai nacionālās sankcijas;

2) kapitālsabiedrībām, kurās tieša vai netieša izšķirošā ietekme ir Krievijas Federācijai vai Baltkrievijas Republikai, tās pilsoņiem vai juridiskajām personām, kas reģistrētas Krievijas Federācijā vai Baltkrievijas Republikā (turpmāk - Krievijai vai Baltkrievijai piederīgās personas);

3) komandītsabiedrībām, kuru biedri ir Krievijai vai Baltkrievijai piederīgās personas vai šīm personām ir izšķirošā ietekme pār biedriem;

4) biedrībām, kuru biedri ir Krievijai vai Baltkrievijai piederīgās personas.

(5) Šā panta pirmajā daļā minētajiem saimnieciskās darbības veicējiem atbalstu sniedz akciju sabiedrība "Attīstības finanšu institūcija Altum". Šā panta otrajā daļā minētajiem komersantiem atbalstu sniedz Būvniecības valsts kontroles birojs."

2. 5. pantā:

izteikt pirmās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"Šā likuma 2. panta pirmajā daļā noteikto atbalsta pasākumu īstenošanai tiek izmantots:";

papildināt pantu ar 2.1 daļu šādā redakcijā:

"(21) Lai nodrošinātu šā likuma 2. panta otrajā daļā noteikto atbalsta pasākumu īstenošanu, finanšu ministram ir tiesības palielināt likumā "Par valsts budžetu 2022. gadam" noteikto apropriāciju budžeta resora "74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums" programmā 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" ne vairāk kā par 50 000 000 euro, kā arī veikt nepieciešamo apropriācijas pārdali ministrijai vai citai centrālajai valsts iestādei likumā noteiktās apropriācijas ietvaros starp programmām, apakšprogrammām un izdevumu kodiem atbilstoši ekonomiskajām kategorijām.";

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Apropriāciju šā panta otrajā un 2.1 daļā noteiktajā gadījumā atļauts palielināt, ja Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piecu darbdienu laikā no attiecīgās informācijas saņemšanas dienas ir to izskatījusi un nav iebildusi pret apropriācijas palielinājumu."

Likums Saeimā pieņemts 2022. gada 30. augustā.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2022. gada 31. augustā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Pret Ukrainu vērstās Krievijas militārās agresijas dēļ piemēroto sankciju un pretpasākumu .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 30.08.2022.Stājas spēkā: 14.09.2022.Tēma: KomerctiesībasPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 168A, 31.08.2022. OP numurs: 2022/168A.3
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
335147
14.09.2022
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)