Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2012. gada 25. septembra noteikumus Nr. 643 "Kārtība, kādā ministrijas un centrālās valsts iestādes, kā arī pašvaldības apkopo kapitālsabiedrību finanšu pārskatus un finanšu informāciju".
Ministru kabineta noteikumi Nr.111

Rīgā 2000.gada 21.martā (prot. Nr.13 12.§)
Noteikumi par ministriju un centrālo valsts iestāžu pārziņā esošo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) finansu pārskatiem un finansu informāciju
Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un finansu vadību 30.panta ceturto daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ministrijas un centrālās valsts iestādes iesniedz Valsts kasē to pārziņā esošo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) finansu pārskatus un finansu informāciju.

2. Ministriju un centrālo valsts iestāžu pārziņā esošie uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības) tiek iedalīti:

2.1. uzņēmumos (uzņēmējsabiedrībās), kas nesaņem valsts budžeta finansējumu;

2.2. uzņēmumos (uzņēmējsabiedrībās), kas saņem pilnīgu vai daļēju tiešu valsts budžeta finansējumu atbilstoši likumā par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirtajai apropriācijai un saskaņā ar speciālu budžeta programmu vai kā samaksu par pakalpojumiem, kas nodrošina noteiktu valsts funkciju izpildi.

II. Finansu pārskatu un finansu informācijas iesniegšanas kārtība

3. Ministrijas un centrālās valsts iestādes par to pārziņā esošajiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri nesaņem valsts budžeta finansējumu, iesniedz Valsts kasē finansu informāciju ne vēlāk kā mēnesi pēc likumā "Par uzņēmumu gada pārskatiem" noteiktajiem pārskatu iesniegšanas termiņiem.

4. Ministrijas un centrālās valsts iestādes par to pārziņā esošajiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri saņem pilnīgu vai daļēju tiešu valsts budžeta finansējumu, iesniedz Valsts kasē:

4.1. finansu pārskatus saskaņā ar šajos noteikumos noteikto kārtību — ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām;

4.2. saimnieciskās darbības rezultāta aprēķinu par pusgadu un deviņiem mēnešiem, kurā norādīti finansu rādītāji par pārskata periodu un attiecīgo periodu iepriekšējā gadā, — ne vēlāk kā mēnesi pēc pārskata mēneša beigām (līdz aiznākamā mēneša pirmajai darbdienai).

III. Finansu informācija

5. Valsts kasē iesniedzamajā ministriju un centrālo valsts iestāžu finansu informācijā par uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) ietver:

5.1. uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) gada pārskata kopijas;

5.2. finansu pārskata pielikumu, kurā norādītas metodes, kas lietotas bilances posteņu novērtēšanai, ilgtermiņa nolietojuma, vērtības samazināšanas un vērtību norakstīšanas aprēķinā. Pielikumā papildus norāda informāciju par nodarbināto personu vidējo skaitu, saņemto atlīdzību par darbu un atlīdzību padomes, valdes un citiem vadības locekļiem par amata funkciju izpildi;

5.3. finansu pārskata vadības ziņojumu par apstākļiem, kas nav atspoguļoti bilancē, pelņas un zaudējumu aprēķinā un pielikumā, bet ir nozīmīgi, lai novērtētu uzņēmuma līdzekļus un saistības, finansiālo stāvokli un pārskata gada finansu rezultātus. Vadības ziņojumā papildus salīdzina peļņu vai zaudējumus pārskata gadā un iepriekšējā gadā un izskaidro peļņas vai zaudējumu rašanās iemeslus.

IV. Finansu pārskati

6. Valsts kasē iesniedzamajos ministriju un centrālo valsts iestāžu finansu pārskatos par uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri saņem pilnīgu vai daļēju tiešu valsts budžeta finansējumu, ietver bilanci (1.pielikums), saimnieciskās darbības rezultāta aprēķinu (2.pielikums), pašu kapitāla izmaiņu pārskatu (3.pielikums), ilgtermiņa ieguldījumu pārvērtēšanas pārskatu (4.pielikums), nemateriālo ieguldījumu un pamatlīdzekļu kustības pārskatu (5.pielikums), ilgtermiņa un īstermiņa finansu ieguldījumu pārskatu (6.pielikums) un paskaidrojumu.

7. Saimnieciskās darbības rezultāta aprēķinā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) ieņēmumos atsevišķi norāda valsts budžeta finansējumu, kas nodrošina noteiktu valsts funkciju izpildi, valsts budžeta finansējumu par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) pakalpojumiem un valsts budžeta finansējumu, kas piešķirts uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) pamatdarbības finansēšanai saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam, kā arī pārējos saimnieciskās darbības ieņēmumus.

8. Saimnieciskās darbības rezultāta aprēķinā atsevišķi norāda uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) administratīvās izmaksas (tai skaitā izmaksas, kas saistītas ar valsts iecelto pilnvarnieku, padomes, valdes un citu vadības locekļu darbības nodrošināšanu) un saimnieciskās darbības izmaksas atbilstoši finansu ministra apstiprinātajai budžeta izdevumu ekonomiskajai klasifikācijai. Pārējos izdevumus (izņemot ārkārtas izdevumus) norāda saimnieciskās darbības izmaksās.

9. Ilgtermiņa ieguldījumu pārvērtēšanas pārskatā norāda ilgtermiņa ieguldījumu pārvērtēšanas rezervi un faktorus, kas ietekmē šīs rezerves samazinājumu vai palielinājumu.

10. Pašu kapitāla izmaiņu pārskatā norāda pašu kapitāla sadalījumu un tā izmaiņas pārskata gadā (akciju vai kapitāla daļu, akciju (daļu) emisijas uzcenojuma, ilgtermiņa ieguldījumu pārvērtēšanas rezerves, citas rezerves (valsts vai pašvaldību budžetu līdzekļos) un to izmaiņas), kā arī šo izmaiņu iemeslus. Saņemtās subsīdijas, dotācijas, dāvinājumus vai ziedojumus pašu kapitāla izmaiņu pārskatā norāda tikai tad, ja uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) uzskaitē izmanto pašu kapitāla metodi.

11. Nemateriālo ieguldījumu un pamatlīdzekļu kustības pārskatā norāda uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) bilancē esošo nemateriālo ieguldījumu un pamatlīdzekļu struktūru un to izmaiņas gada laikā.

12. Ilgtermiņa un īstermiņa finansu ieguldījumu pārskatā norāda finansu ieguldījumu un īstermiņa vērtspapīru ieguldījumu apjomu un šo ieguldījumu izmaiņas sadalījumā pa uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām).

13. Finansu pārskata paskaidrojumā norāda pārskata gada un iepriekšējā gada saimnieciskās darbības rezultātus, sniedz skaidrojumu par izmaiņu iemesliem, kā arī iekļauj informāciju par nodarbināto personu vidējo skaitu, padomes, valdes un citu vadības locekļu saņemto atlīdzību par amata funkciju izpildi.

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs E.Krastiņš
1.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
2.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
3.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
4.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
5.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
6.pielikums
Ministru kabineta
2000.gada 21.marta noteikumiem Nr.111

Finansu ministrs E.Krastiņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par ministriju un centrālo valsts iestāžu pārziņā esošo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 111Pieņemts: 21.03.2000.Stājas spēkā: 25.03.2000.Zaudē spēku: 01.10.2012.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 109/110, 24.03.2000.
Dokumenta valoda:
EN
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
3344
25.03.2000
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"