Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2032. gada 3. maijā.
Ķekavas novada domes saistošie noteikumi Nr. 4/2022

Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā 2022. gada 16. martā
Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novadā
Apstiprināti ar Ķekavas novada domes
2022. gada 16. marta sēdes lēmumu Nr. 3 (prot. Nr. 9)

Izdoti saskaņā ar Ģenētiski modificēto
organismu aprites likuma
22. panta otro daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka aizliegumu audzēt jebkādus ģenētiski modificētus kultūraugus Ķekavas novada administratīvajā teritorijā.

2. Aizliegums ir spēkā 10 (desmit) gadus no šo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

3. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē:

3.1. Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 30. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 7/2015 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novada pašvaldības teritorijā";

3.2. Baldones novada pašvaldības 2020. gada 24. novembra saistošie noteikumi Nr. 12 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Baldones novadā".

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs J. Žilko
Saistošo noteikumu Nr. 4/2022 "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novadā"
paskaidrojuma raksts
Paskaidrojuma raksta sadaļasNorādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojumsSaskaņā ar administratīvi teritoriālo reformu, atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam, ar 2021. gada 1. jūliju ir izveidots jauns Ķekavas novads. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktā ir noteikts, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus. Līdz ar to ir jāizstrādā un jāapstiprina jauni saistošie noteikumi par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai.

2. Īss projekta satura izklāsts

Noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novadā ar mērķi panākt, lai ģenētiski modificētie organismi neradītu negatīvu ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību un vidi, lai saglabātu dabisko bioloģisko daudzveidību un veicinātu ilgtspējīgu vietējās lauksaimniecības attīstību.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuPlānotā ietekme uz pašvaldības budžetu (arī uz vides aizsardzības speciālo budžetu) nav sagaidāma.
4.Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāSaistošie noteikumi attiecas arī uz pašvaldības administratīvajā teritorijā esošām komercsabiedrībām, kas nodarbojas ar lauksaimniecību, taču ietekmi tas nerada, jo aizliegums darbojies jau no 2010. gada.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām5.1. Ķekavas novada pašvaldība ir institūcija, kurā var vērsties saistošo noteikumu piemērošanas jautājumos;

5.2. Par saistošo noteikumu spēkā stāšanos tiks informēti visi pašvaldības iedzīvotāji, publicējot informāciju pašvaldības mājaslapā un izdevumā "Ķekavas novads";

5.3. Par minēto aizliegumu tiks informētas pašvaldības, kuru administratīvā teritorija robežojas ar Ķekavas novada teritoriju – Rīgas valstspilsēta, Olaines novads, Ogres novads, Bauskas novads, Salaspils novads, kā arī Zemkopības ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts Vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde, Valsts Augu aizsardzības dienests.

6. Konsultācijas ar sabiedrību12.10.2021. izdevumā "Ķekavas novads" tika publicēts paziņojums par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novadā, nosakot termiņu priekšlikumu iesniegšanai pašvaldībā līdz 09.11.2021. Noteiktajā laikā neviens priekšlikums netika saņemts.
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs J. Žilko
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Ķekavas novadā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ķekavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 4/2022Pieņemts: 16.03.2022.Stājas spēkā: 03.05.2022.Zaudē spēku: 03.05.2032.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 84, 02.05.2022. OP numurs: 2022/84.6
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
332019
03.05.2022
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)