Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 12

Dobelē 2021. gada 29. decembrī
Kārtība koku ciršanai ārpus meža Dobeles novada teritorijā
APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada domes
2021. gada 29. decembra lēmumu Nr. 377/19 (prot. Nr. 19)

Izdoti saskaņā ar Meža likuma 8. panta otro daļu un Ministru kabineta
2012. gada 2. maija noteikumu Nr. 309 "Noteikumi
par koku ciršanu ārpus meža
" 22. punktu
I. Vispārīgais jautājums

1. Saistošie noteikumi nosaka koku ciršanas ārpus meža izvērtēšanas kārtību, zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu saistībā ar koku ciršanu Dobeles novada pilsētu un ciemu teritorijās, kā arī šo zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību un publiskās apspriešanas procedūras kārtību un sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad rīko publisko apspriešanu par koku ciršanu ārpus meža.

II. Kārtība koku ciršanai ārpus meža, zaudējumu aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtība

2. Iesniegumu par koku ciršanu persona iesniedz Dobeles novada pašvaldībā vai pagasta pārvaldē.

3. Iesniegumā jānorāda šāda informācija:

3.1. iesniedzēja kontaktinformācija (vārds, uzvārds vai nosaukums, adrese, telefona numurs);

3.2. zemes vienības, kurā paredzēta koku ciršana, kadastra apzīmējumu;

3.3. koku atrašanās vieta zemes robežu plānā vai novietojuma shēma;

3.4. nocērtamo koku suga un skaits;

3.5. nocērtamo koku diametrs 1,30 metru augstumā no koka sakņu kakla.

4. Iesniegumu par koku ciršanu ārpus meža izskata Dobeles novada domes izveidota Koku ciršanas komisija (turpmāk – Komisija), kas apskata objektu dabā, pirms atļaujas izsniegšanas nosaka zaudējumu atlīdzības koeficientu par dabas daudzveidības samazināšanu koku ciršanai un pieņem lēmumus par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai ārpus meža un zaudējumu atlīdzību par dabas daudzveidības samazināšanu saistībā ar koku ciršanu vai par atteikumu izsniegt atļauju.

5. Pašvaldībā tiek noteikti šādi pašvaldības zaudējumu atlīdzības koeficienti par koku ciršanu ārpus meža pilsētas vai ciemu teritorijās:

1 – koka nociršana pilsētas vai ciema ainavu pasliktina;

0,5 – koka nociršana pilsētas vai ciema ainavu neietekmē;

0 – koka nociršana pilsētas vai ciema ainavu uzlabo.

6. Komisijas lēmums par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai (izņemot, ja koku ciršana tiek veikta saistībā ar būvniecību) ir derīgs vienu gadu no tā pieņemšanas dienas.

7. Komisijas lēmumu var apstrīdēt Dobeles novada domē.

III. Publiskās apspriešanas procedūra koku ciršanai

8. Publiskās apspriešanas procedūru koku ciršanai ārpus meža Dobeles novada pilsētu un ciemu teritorijās rīko, ja paredzēta koku ciršana, kas būtiski ietekmē ainavu, koku grupām, alejām, izņemot gadījumus, kur koku audzēšana ir aizliegta.

9. Ja notikusi būvniecības ieceres, kurā paredzēta arī koku ciršana, publiskā apspriešana, tad papildu publiskā apspriešana saistībā ar koku ciršanu nav nepieciešama.

10. Publisko apspriešanu nodrošina Komisija.

11. Paziņojumu par publisko apspriešanu publicē Dobeles novada dome tīmekļa vietnē www.dobele.lv, kā arī ievieto informācijas stendos Dobeles novada pašvaldības administrācijas ēkā un pagasta pārvaldes ēkā.

12. Publiskās apspriešanas procedūras termiņš nedrīkst būt īsāks kā 10 darba dienas.

13. Paziņojumā par publisko apspriešanu norāda:

13.1. publiskās apspriešanas termiņu;

13.2. zemes vienību, kurā plānots cirst kokus, adresi (nosaukumu), kadastra apzīmējumu;

13.3. ciršanai plānoto koku foto fiksāciju;

13.4. koku ciršanas pamatojumu;

13.5. publiskās apspriešanas lapas formu.

14. Publiskās apspriešanas procedūra uzskatāma par notikušu arī tad, ja publiskās apspriešanas laikā nav saņemts neviens sabiedrības ierosinājums.

15. Publiskās apspriešanas rezultātus apstiprina Komisija.

16. Paziņojumu par pieņemto lēmumu, kurā izmantoti publiskās apspriešanas rezultāti, Komisija ievieto pašvaldības tīmekļa vietnē www.dobele.lv.

IV. Noslēguma jautājumi

17. Atzīt par spēku zaudējušiem Auces novada pašvaldības 2019. gada 27. novembra saistošos noteikumus Nr. 22 "Kārtība koku ciršanai ārpus meža zemes Auces novada teritorijā".

18. Atzīt par spēku zaudējušiem Dobeles novada pašvaldības 2012. gada 20. decembra saistošos noteikumus Nr. 18 "Par koku ciršanu ārpus meža Dobeles novada administratīvajā teritorijā".

19. Atzīt par spēku zaudējušiem Tērvetes novada pašvaldības 2018. gada 26. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 8 "Saistošie noteikumi par kārtību koku ciršanai ārpus meža Tērvetes novada teritorijā".

Dobeles novada domes priekšsēdētājs I. Gorskis
Dobeles novada domes 2021. gada 29. decembra saistošo noteikumu Nr. 12 "Kārtība koku ciršanai ārpus meža Dobeles novada teritorijā" paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums

Saistošie noteikumi "Kārtība koku ciršanai ārpus meža Dobeles novada teritorijā" (turpmāk – saistošie noteikumi) izstrādāti atbilstoši Meža likuma 8. panta otrajai daļai un pamatojoties uz Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumiem Nr. 309 "Noteikumi koku ciršanai ārpus meža", kas nosaka, ka pašvaldībām jāizstrādā saistošie noteikumi par koku ciršanu ārpus meža, nosakot tajos koku ciršanas izvērtēšanas kārtību un publiskās apspriešanas procedūras kārtību, kā arī sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad rīko publisko apspriešanu.

Saistošie noteikumi aizstāj Auces novada pašvaldības 2019. gada 27. novembra saistošos noteikumus Nr. 22 "Kārtība koku ciršanai ārpus meža zemes Auces novada teritorijā", Dobeles novada pašvaldības 2012. gada 20. decembra saistošos noteikumus Nr. 18 "Par koku ciršanu ārpus meža Dobeles novada administratīvajā teritorijā", Tērvetes novada pašvaldības 2018. gada 26. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 8 "Saistošie noteikumi par kartību koku ciršanai ārpus meža Tērvetes novada teritorijā".

2. Īss projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi nosaka koku ciršanas ārpus meža izvērtēšanas kārtību, publiskās apspriešanas procedūras kārtību un sabiedrībai nozīmīgus gadījumus, kad rīko publisko apspriešanu, metodiku zaudējumu aprēķināšanai un samaksas kārtību par koku ciršanu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuNav būtiskas ietekmes. Plānotie ieņēmumi no iekasētās zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu segs pašvaldības administratīvos izdevumus par administratīvajām procedūrām.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmNetiek ieviestas jaunas administratīvās procedūras. Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Dobeles novada domes izveidota Koku ciršanas komisija.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmPlānotais sabiedrības līdzdalības veids – priekšlikumu un iebildumu ievērtēšana pēc saistošo noteikumu projekta publicēšanas pašvaldības tīmekļa vietnē www.dobele.lv;

Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi vai iebildumi – paredzēts izvērtēt pēc to saņemšanas.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs I. Gorskis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība koku ciršanai ārpus meža Dobeles novada teritorijā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Dobeles novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 12Pieņemts: 29.12.2021.Stājas spēkā: 02.03.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 42, 01.03.2022. OP numurs: 2022/42.7
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
330365
02.03.2022
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)