Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Saldus novada domes 2024. gada 28. marta saistošos noteikumus Nr. 9 "Par pabalstu sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai Saldus novadā".
Saldus novada domes saistošie noteikumi Nr. 67

Saldū 2021. gada 30. novembrī
Par pabalstu sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai Saldus novadā
Pieņemti ar Saldus novada domes
2021. gada 30. novembra sēdes lēmumu (prot. Nr. 20, 3. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pabalsta sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai (turpmāk – pabalsts) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību Saldus novadā.

2. Pabalsts paredzēts, lai novērstu vai mazinātu invaliditātes, darbnespējas, veselības traucējumu, atkarības, vardarbības vai citu faktoru izraisītās negatīvās sociālās sekas klienta dzīvē un nodrošinātu klienta sociālā statusa atgūšanu un iekļaušanos sabiedrībā.

3. Pabalsta pieprasījumus izskata, lēmumu pieņem un pabalstu izmaksā Saldus novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests" (turpmāk – Aģentūra).

4. Lai saņemtu pabalstu, pabalsta pieprasītājs Aģentūrā iesniedz iesniegumu un izdevumus pamatojošus dokumentus, kuri izsniegti ne vēlāk kā 30 dienas pirms iesnieguma iesniegšanas.

5. Aģentūras sociālais darbinieks pēc klienta individuālo vajadzību un resursu izvērtēšanas izstrādā klienta individuālo sociālās rehabilitācijas plānu vai sadarbības plānu. Aģentūras sociālais darbinieks, kurš vada sociālo gadījumu, izvērtē nepieciešamību piešķirt pabalstu sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai un tādu mērķu īstenošanai, kurus nav iespējams sasniegt ar Aģentūrā pieejamiem pakalpojumiem vai resursiem.

6. Pabalsta kopējais apmērs ir līdz 50 % apmērā no minimālās mēneša darba algas normālā darba laika ietvaros kalendāra gada laikā vienai personai mājsaimniecībā.

7. Aģentūra pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu 10 darba dienu laikā no dienas, kad saņemts iesniegums un visi nepieciešamie dokumenti.

8. Pabalstu izmaksā personas norādītajā kredītiestādes kontā 10 darba dienu laikā no lēmuma pieņemšanas.

9. Aģentūra informē personu par pieņemto lēmumu, atteikuma gadījumā personu informē rakstiski piecu darba dienu laikā par atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas termiņu un kārtību.

10. Aģentūras pieņemto lēmumu var apstrīdēt Saldus novada domes administratīvo aktu strīdu izskatīšanas komisijā (Striķu iela 3, Saldus, Saldus nov., LV-3801).

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
Paskaidrojuma raksts
saistošajiem noteikumiem Nr. 67 "Par pabalstu sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai Saldus novadā"
Īss projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi nosaka pabalsta sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību Saldus novadā.
Projekta nepieciešamības pamatojumsPabalsts paredzēts, lai novērstu vai mazinātu invaliditātes, darbnespējas, veselības traucējumu, atkarības, vardarbības vai citu faktoru izraisītās negatīvās sociālās sekas klienta dzīvē un nodrošinātu klienta sociālā statusa atgūšanu un iekļaušanos sabiedrībā.
Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetu2022. gadā pabalstu paredzēts nodrošināt no plānotā pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" 2022. gada budžeta.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
Administratīvās procedūras un konsultācijas ar privātpersonāmJautājums izskatīts un atbalstīts domes Sociālo jautājumu komisijā un atbalstīts Sociālo, izglītības un kultūras jaut
Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par pabalstu sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai Saldus novadā Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Saldus novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 67Pieņemts: 30.11.2021.Stājas spēkā: 31.12.2021.Zaudē spēku: 20.04.2024.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 252, 30.12.2021. OP numurs: 2021/252.15
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
328857
31.12.2021
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"