Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 750

Rīgā 2021. gada 16. novembrī (prot. Nr. 75 15. §)
Muitas maksājumu un dabas resursu nodokļa summas kompensācijas kārtība privātajai izglītības iestādei "Latvijas Starptautiskā skola"

1. Noteikumi nosaka:

1.1. dokumentus, kas iesniedzami kompensācijas izmaksai par to muitas maksājumu (ievedmuitas nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa, akcīzes nodokļa) (turpmāk – muitas maksājumi) un dabas resursu nodokļa summu, kura samaksāta par 2003. gada 12. martā Rīgā parakstītā Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par privātās izglītības iestādes "Latvijas Starptautiskā skola" darbības nodrošināšanu (turpmāk – līgums) 3. panta 2. punktā minētajām precēm, kas ievestas privātās izglītības iestādes "Latvijas Starptautiskā skola" (turpmāk – skola) lietošanai (turpmāk – kompensācija), kā arī minēto dokumentu iesniegšanas kārtību un termiņus;

1.2. kompensācijas izmaksāšanas kārtību.

2. Skola reizi gadā līdz 1. martam iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā iesniegumu par kompensācijas izmaksu (turpmāk – iesniegums) attiecībā uz precēm, kas ievestas skolas lietošanai iepriekšējā kalendāra gadā. Skola iesniegumu var iesniegt arī, tiklīdz skolas samaksāto muitas maksājumu un dabas resursu nodokļa summa ir sasniegusi vai pārsniegusi 5000 euro.

3. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

3.1. kopējā samaksātā muitas maksājumu un dabas resursu nodokļa summa;

3.2. periods, kurā tika veikti muitas maksājumi un dabas resursu nodokļa maksājumi;

3.3. skolas konta numurs, uz kuru pārskaitāma kompensācija;

3.4. skolas kontaktpersonas vārds, uzvārds, e-pasta adrese un tālruņa numurs;

3.5. cita informācija, kuru skola uzskata par būtisku.

4. Iesniegumā iekļauj skolas vadības apliecinājumu, ka ievestās preces tiks izmantotas skolas vajadzībām.

5. Iesniegumam pievieno dokumentus, kas apliecina iesniegumā norādīto informāciju par kopējo samaksāto muitas maksājumu un dabas resursu nodokļa summu un periodu, kurā tika veikti muitas maksājumi un dabas resursu nodokļa maksājumi, kā arī atbilstību līguma 3. panta 2. punktam.

6. Izglītības un zinātnes ministrijai ir tiesības apmeklēt skolu un pirms lēmuma pieņemšanas par kompensācijas izmaksu vai gada laikā pēc kompensācijas izmaksāšanas pārbaudīt ievestās preces, uz kurām attiecas iesniegums, kā arī pieprasīt no skolas norakstīšanas aktu kā pamatojošo dokumentu ievesto preču lietošanai, lai pārliecinātos par attiecīgo preču izmantošanu skolas vajadzībām.

7. Ja nav pietiekamas informācijas, lai izvērtētu iesniegumā un šo noteikumu 5. punktā minētajos dokumentos norādītās informācijas atbilstību līguma 3. panta 2. punktam, skola 20 darbdienu laikā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pieprasījuma saņemšanas iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā nepieciešamo papildu informāciju.

8. Izglītības un zinātnes ministrija triju mēnešu laikā pēc iesnieguma un šo noteikumu 5. punktā minēto dokumentu saņemšanas izvērtē tos un pieņem lēmumu. Ja pieņemts lēmums izmaksāt kompensāciju, Izglītības un zinātnes ministrija iesniedz Ministru kabinetā rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu kompensācijas izmaksai no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

9. Ja Izglītības un zinātnes ministrija konstatē, ka ievestās preces neatbilst līguma 3. panta 2. punktā noteiktajām prasībām, Izglītības un zinātnes ministrija pieņem lēmumu par atteikumu izmaksāt kompensāciju.

10. Izglītības un zinātnes ministrija 20 darbdienu laikā pēc dienas, kad Ministru kabinets izdevis šo noteikumu 8. punktā minēto rīkojumu, pārskaita kompensāciju uz šo noteikumu 3.3. apakšpunktā minēto kontu.

11. Skola divu mēnešu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās dienas iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā iesniegumu attiecībā uz precēm, kas ievestas skolas lietošanai laikposmā no 2016. gada 1. janvāra līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre A. Muižniece
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Muitas maksājumu un dabas resursu nodokļa summas kompensācijas kārtība privātajai izglītības .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 750Pieņemts: 16.11.2021.Stājas spēkā: 23.11.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 225, 22.11.2021. OP numurs: 2021/225.6
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
327766
23.11.2021
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)