Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Cēsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 7

Cēsīs 2021. gada 21. oktobrī
Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Cēsu novadā
APSTIPRINĀTI
ar Cēsu novada domes 21.10.2021. lēmumu Nr. 309

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
33. panta trešo daļu un likuma "Par palīdzību dzīvokļa
jautājumu risināšanā
" 14. panta sesto daļu

1. Šie saistošie noteikumi nosaka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Cēsu novadā.

2. Maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis Cēsu novadā ir 332,00 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 232,00 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

3. Šie saistošie noteikumi stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī.

4. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē:

4.1. Amatas novada pašvaldības 2009. gada 28. oktobra saistošie noteikumi Nr. 26 "Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu";

4.2. Cēsu novada domes 2021. gada 11. februāra saistošie noteikumi Nr. 1 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni";

4.3. Jaunpiebalgas novada domes 2010. gada 27. decembra saistošie noteikumi Nr. 25 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Jaunpiebalgas novadā";

4.4. Līgatnes novada domes 2015. gada 23. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 15/7 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu Līgatnes novadā";

4.5. Pārgaujas novada pašvaldības 2021. gada 28. janvāra saistošie noteikumi Nr. 5 "Par trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statusu";

4.6. Priekuļu novada pašvaldības 2017. gada 23. novembra saistošo noteikumu Nr. 16/2017 "Par ģimenes (personas) atzīšanu par trūcīgu un maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Priekuļu novada pašvaldībā" II nodaļa;

4.7. Vecpiebalgas novada pašvaldības 2021. gada 25. februāra saistošie noteikumi Nr. 3/2021 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Vecpiebalgas novadā".

Cēsu novada domes priekšsēdētājs J. Rozenbergs
Cēsu novada 2021. gada 21. oktobra saistošo noteikumu Nr. 7 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Cēsu novadā"
paskaidrojuma raksts
Pašreizējās situācijas raksturojumsSociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešā daļa noteic, ka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 euro pārējām personām mājsaimniecībā, bet ne zemāku par šā panta otrajā daļā noteikto trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. panta ceturtajā daļā noteikts, ka Ministru kabinets nosaka mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanas un garantētā minimālā ienākuma pabalsta aprēķināšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statusa piešķiršanas kārtību. Atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kārtībai (Ministru kabineta 2020. gada 23. decembra noteikumi Nr. 809 "Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu") mājsaimniecība vai mājsaimniecības persona kvalificējas sociālās palīdzības un trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa saņemšanai, ja mājsaimniecības ienākumi un materiālie resursi atbilst normatīvajos aktos minētajam ienākumu slieksnim un materiālā stāvokļa līmenim. Ievērojot minētās tiesību normas, katrā Cēsu novadu veidojošā bijušajā pašvaldībā tās saistošajos noteikumos paredzēts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis. Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus, un līdz novada saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 1. jūnijam ir spēkā novadu veidojošo bijušo pašvaldību saistošie noteikumi (..).
Saistošo noteikumu projekta nepieciešamības raksturojums, dokumenta būtībaIevērojot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu, ir izvērtēti Cēsu novada pašvaldību veidojošo bijušo pašvaldību saistošie noteikumi par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni, un ir izdodami vienoti Cēsu novada domes saistošie noteikumi par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni.
Īss saistošo noteikumu projekta satura izklāstsSaistošajos noteikumos noteikts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Cēsu novadā.
Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz pašvaldības budžetuIevērojot, ka saistošajos noteikumos paredzētais maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Cēsu novadā būtiski neatšķiras no tā, kādā tas 2021. gadā ir noteikts katrā Cēsu novadu veidojošā bijušajā pašvaldībā (327,00 euro un 229,00 euro; Priekuļu apvienībā – attiecīgi 323,00 euro un 232,00 euro; Amatas apvienībā – 305,00 euro), un ievērojot, ka 2022. gadā nav prognozējams būtisks maznodrošināto personu skaita pieaugums salīdzinājumā ar 2021. gadu, 2022. gadā nav prognozējama saistošajos noteikumos paredzētā maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņa ietekme uz budžetu.
Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav.
Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz administratīvajām procedūrāmSaistošo noteikumu izpildes administrēšanu nodrošinās Cēsu novada pašvaldības sociālais dienests.
Normatīvie akti, saskaņā ar kuriem saistošie noteikumi sagatavotiSociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešā daļa un likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14. panta sestā daļa.
Informācija par konsultācijām ar privātpersonām saistībā ar saistošo noteikumu projektuSaistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts ievietots Cēsu novada pašvaldības mājaslapā www.cesis.lv sadaļā "Saistošo noteikumu projekti", pieejams:

Cēsu novada pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centrā Raunas ielā 4, Cēsis, Cēsu nov.;

Amatas apvienības pārvaldē, "Ausmas" Drabešu pagasts, Cēsu nov.;

Cēsu novada pašvaldības aģentūrā "Sociālais dienests", Bērzaines ielā 16/18, Cēsīs, Cēsu nov.;

Jaunpiebalgas apvienības pārvaldē, Gaujas iela 4, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts, Cēsu nov.;

Līgatnes apvienības pārvaldē, Nītaures iela 6, Augšlīgatne, Līgatnes pagasts, Cēsu nov.;

Pārgaujas apvienības pārvaldē, "Iktes", Stalbe, Stalbes pagasts, Cēsu nov.;

Priekuļu apvienības pārvaldē, Cēsu prospekts 5, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Cēsu nov.;

Vaives pagasta pārvaldē, Nākotnes iela 6-14, Rīdzene, Vaives pagasts, Cēsu nov.;

Vecpiebalgas apvienības pārvaldē, Alauksta iela 4, Vecpiebalga, Vecpiebalgas pagasts, Cēsu nov.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs J. Rozenbergs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Cēsu novadā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Cēsu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 7Pieņemts: 21.10.2021.Stājas spēkā: 01.01.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 209, 28.10.2021. OP numurs: 2021/209.19
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
327198
01.01.2022
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)