Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Salaspils novada domes saistošie noteikumi Nr. 24/2021

2021. gada 16. septembrī
Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību
Apstiprināts Salaspils novada domes sēdē
2021. gada 16. septembrī (prot. Nr. 8/JDPP, 2. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma
Pārejas noteikumu
37.2 punkta 1. apakšpunktu, Covid-19 infekcijas
izplatības pārvaldības likuma
24. panta otro daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka Salaspils novada pašvaldības pabalsta krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību (turpmāk – pabalsts) apmēru, saņemšanas kārtību un personu loku, kurām ir tiesības to saņemt.

2. Pabalstu piešķir tām personām, kuras uz pabalsta pieprasīšanas brīdi ir deklarējušas savu dzīvesvietu Salaspils novada administratīvajā teritorijā.

3. Pabalstu piešķir Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajā laika periodā.

4. Pabalstu piešķir mājsaimniecībai, kurai ievērojami samazinājušies vai ir zaudēti ienākumi saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, persona no tās gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt pamatvajadzības un tai ir nepieciešama materiālā palīdzība.

5. Pabalstu nepiešķir gadījumā, ja persona pārtraukusi darba tiesiskās attiecības pēc pašas vēlēšanās.

6. Pabalstu nepiešķir, ja personai atbilstoši normatīvajiem aktiem ir piešķirts dīkstāves atbalsts.

7. Pabalsta apmērs pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā 272 euro apmērā un katrai nākamajai personai mājsaimniecībā 190 euro apmērā.

8. Pabalstu palielina par 50 euro mēnesī katram bērnam, ja mājsaimniecības, tai skaitā audžuģimenes un aizbildņa, kam ir tiesības uz pabalstu krīzes situācijā, aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam.

9. Pabalsta saņemšanai persona iesniedz Salaspils novada pašvaldības iestādē "Salaspils novada Sociālais dienests" iesniegumu, pievienojot dokumentus, kas pamato pabalsta saņemšanas apstākļus.

10. Salaspils novada pašvaldības iestāde "Salaspils novada Sociālais dienests" izvērtē personas, kas pabalstu pieprasījusi, un mājsaimniecības situāciju, spēju apmierināt pamatvajadzības, pārbauda lēmuma pieņemšanai nepieciešamās ziņas un desmit darba dienu laikā pēc iesnieguma un visu lēmuma pieņemšanai nepieciešamo dokumentu un informācijas saņemšanas pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt pabalstu, norādot pamatojumu un lēmuma apstrīdēšanas kārtību.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs R. Čudars
Saistošo noteikumu Nr. 24/2021 "Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību"
paskaidrojuma raksts
Paskaidrojuma raksta sadaļasNorādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojumsLikuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešā daļa,

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma Pārejas noteikumu 37.2 punkta 1. apakšpunkts.

2. Īss projekta satura izklāstsSociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā izdarīti grozījumi, papildinot Pārejas noteikumus ar 37.2 punktu, kas paredz pabalsta krīzes situācijā izmaksu laika posmā no 2021. gada 1. jūlija līdz 2021. gada 31. decembrim atbilstoši likuma Pārejas noteikumu 37.1 punkta 1., 2. un 4. apakšpunktā noteiktajam. Grozījumi stājās spēkā 2021. gada 10. augustā.

Pabalsta krīzes situācijā apmēru pašvaldība nosaka saistošajos noteikumos.

Saistošie noteikumi paredz pabalsta krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību izmaksu Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma Pārejas noteikumos norādītajā laika periodā, tā apmēru, saņemšanas kārtību un personu loku, kurām ir tiesības to saņemt.

Lai daļēji kompensētu pašvaldību izdevumus pabalsta krīzes situācijā izmaksai, valsts nodrošinās pašvaldībām mērķdotāciju izdevumu segšanai 50 % apmērā laika posmā no 2021. gada 1. jūlija līdz 2021. gada 31. decembrim izmaksātā pabalsta apmēra, bet ne vairāk kā 75 euro vienai personai mēnesī. Lai kompensētu pašvaldībām izdevumus par izmaksātā pabalsta apmēra palielināšanu par 50 euro mēnesī par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam, valsts nodrošinās pašvaldībām mērķdotāciju izdevumu segšanai 100 % apmērā no izmaksātā pabalsta palielinājuma – 50 euro mēnesī par katru bērnu līdz 18 gadu vecumam.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuProjektam ir ietekme uz pašvaldības budžetu.

Pabalstu krīzes situācijā sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatību laika periodā līdz 2021. gada 30. jūnijam saņēma 35 personas, līdz ar to secināms, ka pabalsta saņēmēju skaits pagaidām nav bijis liels. Pabalstā izmaksāti 20380 euro, valsts nodrošināja mērķdotāciju izdevumu segšanai – 7360 euro.

Pabalsta apmēra palielinājums par 50 euro mēnesī tika izmaksāts par 11 bērniem līdz 18 gadu vecumam kopā 2350 euro apmērā, valsts nodrošināja mērķdotāciju izdevumu segšanai 100 % apmērā – 2350 euro.

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību, iespējams, šī pabalsta saņēmēju skaits palielināsies. Pabalsta izmaksa tiks īstenota esošo institūciju un cilvēkresursu ietvaros.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā. Tiks atbalstītas sociāli mazaizsargātas personas.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmPabalstu administrēs Salaspils novada pašvaldības iestāde "Salaspils novada Sociālais dienests".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmKonsultācijas nav veiktas.
Salaspils novada domes priekšsēdētājs R. Čudars
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Salaspils novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24/2021Pieņemts: 16.09.2021.Stājas spēkā: 25.09.2021.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 185, 24.09.2021. OP numurs: 2021/185.10
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
326305
25.09.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"