Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Dobeles novada domes saistošie noteikumi Nr. 5

Dobelē 2021. gada 26. augustā
Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Dobeles novadā
APSTIPRINĀTI
ar Dobeles novada domes
2021. gada 26. augusta lēmumu Nr. 78/6

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu
un sociālās palīdzības likuma

33. panta trešo daļu
un likuma "Par palīdzību
dzīvokļa jautājumu risināšanā
"
14. panta sesto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka ienākumu slieksni, kuru nepārsniedzot mājsaimniecība tiek atzīta par maznodrošinātu Dobeles novada pašvaldībā.

2. Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 350 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 245 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

3. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē:

3.1. Auces novada domes 2021. gada 27. janvāra saistošie noteikumi Nr. 1 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Auces novada pašvaldībā";

3.2. Dobeles novada domes 2020. gada 29. decembra saistošie noteikumi Nr. 18 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Dobeles novadā";

3.3. Tērvetes novada pašvaldības 2017. gada 30. novembra saistošo noteikumu Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novadā" III nodaļa.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs E. Gaigalis
Saistošo noteikumu Nr. 5 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Dobeles novadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojumsSaskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumu 17. punktu, 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.

Likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14. panta sestā daļa noteic, ka par maznodrošinātu atzīstama persona, kuras ienākumi un materiālais stāvoklis nepārsniedz maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni, kuru nosaka attiecīgās pašvaldības domes saistošajos noteikumos, ievērojot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešā daļa noteic, ka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 euro pārējām personām mājsaimniecībā, bet ne zemāku par šā panta otrajā daļā noteikto trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni. Likuma 33. panta otrajā daļā noteikts trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis, kas ir 272 euro pirmajai personai un 190 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

Kārtība, kādā tiek izvērtēti mājsaimniecības ienākumi un piešķirts maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, noteikta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. pantā un Ministru kabineta 2020. gada 17. decembra noteikumos Nr. 809 "Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu".

2. Īss projekta satura izklāstsAr šiem saistošajiem noteikumiem tiek noteikts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis Dobeles novada pašvaldībā – 350 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 245 euro pārējām personām mājsaimniecībā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuPlānotā budžeta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmNetiek ieviestas jaunas administratīvās procedūras.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmKonsultācijas nav notikušas. Saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts publicēts pašvaldības tīmekļa vietnē www.dobele.lv.
Dobeles novada domes priekšsēdētājs E. Gaigalis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Dobeles novadā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Dobeles novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 5Pieņemts: 26.08.2021.Stājas spēkā: 24.09.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 184, 23.09.2021. OP numurs: 2021/184.13
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
326302
24.09.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)