Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2024. gada 1. jūlijā.
Saldus novada domes saistošie noteikumi Nr. 31

Saldū 2021. gada 30. jūlijā
Par vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu Saldus novadā
Pieņemti ar Saldus novada domes
2021. gada 30. jūlija ārkārtas sēdes lēmumu
(prot. Nr. 15, 14. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka personas, kurām ir tiesības saņemt vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu (turpmāk – pabalsts), pabalsta apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību Saldus novadā.

2. Pabalsta mērķis ir sniegt materiālu atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai.

3. Pabalsta pieprasījumus izskata un lēmumu pieņem Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļa, pabalstu izmaksā Saldus novada pašvaldības Administrācija.

4. Pabalsta apmērs ir 200,00 euro par katru bērnu.

5. Tiesības saņemt pabalstu ir bērna likumiskajam pārstāvim, kurš ir Latvijas Republikas pilsonis, nepilsonis vai ārzemnieks, ja bērna likumiskajam pārstāvim ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus pirms bērna piedzimšanas, kā arī jaundzimušajam no dzimšanas brīža, pamata dzīvesvieta ir deklarēta Saldus novada administratīvajā teritorijā.

6. Pabalsts tiek piešķirts bez ģimenes materiālās situācijas izvērtēšanas.

7. Lai saņemtu pabalstu, pabalsta pieprasītājs Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļā iesniedz iesniegumu.

8. Ja pabalstu pieprasa jaundzimušā bērna aizbildnis, pabalsta pieprasītājs papildus iesniedz bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu (ja lēmums nav Saldus novada pašvaldības rīcībā).

9. Ja bērna piedzimšanas fakts reģistrēts ārvalstīs, pabalsta pieprasītājs papildus iesniedz ārvalsts kompetentās institūcijas izsniegtu dokumentu par bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju (ja dokuments par bērna piedzimšanas fakta reģistrāciju sastādīts svešvalodā, nepieciešams pievienot normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apliecinātu tulkojumu valsts valodā).

10. Pabalstu var pieprasīt sešu mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas.

11. Pabalstu nepiešķir gadījumos, ja jaundzimušais ir ievietots valsts, pašvaldības vai nevalstisko organizāciju bērnu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā un ir pilnā tās apgādībā.

12. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļa pieņem viena mēneša laikā no visu pieprasīto dokumentu iesniegšanas brīža, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem un pārbaudot valsts un pašvaldības datu reģistros pieejamās ziņas par jaundzimušo un viņa vecākiem.

13. Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļa informē personu par pieņemto lēmumu, atteikuma gadījumā personu informē rakstiski piecu darba dienu laikā par atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas termiņu un kārtību.

14. Pabalsts tiek izmaksāts no Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļas budžeta līdzekļiem un tiek ieskaitīts pabalsta pieprasītāja norādītajā kredītiestādes kontā 10 darba dienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

15. Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļas pieņemto lēmumu var apstrīdēt Saldus novada domes administratīvo aktu strīdu izskatīšanas komisijā (Striķu iela 3, Saldus, Saldus nov., LV-3801).

16. Par bērnu, kurš ir dzimis sešu mēnešu laikā pirms šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās un par kuru nav izmaksāts "Vienreizējs pabalsts ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu" saskaņā ar Saldus novada domes 2013. gada 24. janvāra saistošo noteikumu Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu" nosacījumiem, tiek izmaksāts vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts saskaņā ar šiem noteikumiem.

17. Par bērnu, kurš ir dzimis sešu mēnešu laikā pirms šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās un par kuru nav izmaksāts pabalsts "Dāvana jaundzimuša bērna ģimenei" saskaņā ar Brocēnu novada pašvaldības domes 2019. gada 23. maija saistošo noteikumu Nr. 5 "Par papildu materiālo palīdzību Brocēnu novadā" nosacījumiem, tiek izmaksāts vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts saskaņā ar šiem noteikumiem.

18. Atzīt par spēku zaudējušiem Saldus novada domes 2013. gada 24. janvāra saistošos noteikumus Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu".

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
Paskaidrojuma raksts
saistošiem noteikumiem Nr. 31 "Par vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu Saldus novadā"

Īss projekta satura izklāstsNoteikumi nosaka personas, kurām ir tiesības saņemt vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu, pabalsta apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību Saldus novadā.
Projekta nepieciešamības pamatojumsSniegt finansiālu atbalstu ģimenēm, kurās ir jaundzimušais.
Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetuFinanšu līdzekļi izvērtēti, plānojot Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļas 2021. gada budžetu.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
Administratīvās procedūras un konsultācijas ar privātpersonāmSaistošos noteikumus sagatavoja Saldus novada Dzimtsarakstu nodaļas speciālisti, tie apspriesti un atbalstīti domes deputātu vadības sanāksmē.

Saldus novada domes priekšsēdētājs M. Zusts
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu Saldus novadā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saldus novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 31Pieņemts: 30.07.2021.Stājas spēkā: 31.08.2021.Zaudē spēku: 01.07.2024.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 166, 30.08.2021. OP numurs: 2021/166.16
Saistītie dokumenti
  • Zaudēs spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
325711
31.08.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)