Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 33

Rīgā 2021. gada 31. martā (prot. Nr. 15, 6. §)

Grozījumi Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošajos noteikumos Nr. 11 "Par nodevu par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izstrādāto oficiālo dokumentu saņemšanu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
12. panta pirmās daļas 1. punktu un Ministru kabineta
2005. gada 28. jūnija noteikumu Nr. 480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 6. punktu

Izdarīt Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošajos noteikumos Nr. 11  "Par nodevu par Rīgas domes Pilsētas attītības departamenta izstrādāto oficiālo dokumentu saņemšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2009, Nr. 171; 2012, Nr. 87; 2013, Nr. 170; 2015, Nr. 57, Nr. 176) šādus grozījumus:

1. Svītrot 3.2 punktu.

2. Svītrot pielikuma 4. punktu.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2021. gada 31 marta saistošajiem noteikumiem Nr. 33 "Grozījumi Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošajos noteikumos Nr. 11 "Par nodevu par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izstrādāto oficiālo dokumentu saņemšanu""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Grozījumi Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošajos noteikumos Nr. 11 "Par nodevu par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izstrādāto oficiālo dokumentu saņemšanu"" (turpmāk - saistošie noteikumi) paredz Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošo noteikumu Nr. 11 "Par nodevu par Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izstrādāto oficiālo dokumentu saņemšanu" pielikumā svītrot 4. punktu, t. i., pašvaldības nodevas likmi par pakalpojumu - pieprasāmo zemesgabalu pārskata plānu (platībā līdz 0,20 ha ieskaitot).

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Šobrīd pieprasāmo zemesgabalu pārskata plāns (platībā līdz 0,20 ha ieskaitot)
(turpmāk - plāns) tiek izsniegts gan Rīgas domes struktūrvienībām, gan ārējiem klientiem, tomēr šāda pakalpojuma sniegšana ir nelietderīga un nav ekonomiski pamatota, jo:

1) aptuveni 91 % no plāniem tiek sniegti Rīgas domes Īpašuma departamentam un tikai 9 % ārējiem klientiem (dati par 2020. gadu);

2) visa ģeotelpiskā informācija, kas ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta rīcībā un tiek izmantota pieprasāmo zemesgabalu pārskata plānu sagatavošanai, t. sk. vēsturiskās zemesgabalu robežas, ir pieejamas tīklā \\maiss\dati\gis jebkuras Rīgas domes struktūrvienības darbiniekam, pieprasot piekļuves tiesības;

3) ir izveidotas nepieciešamās ģeotelpiskās informācijas pieslēgšanas pogas programmatūrā MicroStation, ko izmanto arī Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti, jo pieprasāmo zemesgabalu pārskatu plāni ir sagatavojami ne tikai *.pdf datu formātā, bet arī *.dgn datu formātā;

4) pakalpojums Rīgas domes struktūrvienībām tiek sniegts bez maksas, bet pakalpojuma sniegšanas procesā, gatavojot pieprasāmo zemesgabalu pārskata plānus, no Valsts zemes dienesta par maksu tiek pieprasīta aktuālā kadastra informācija - 3 euro par katru vienību, tērējot Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta budžeta līdzekļus.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu*
4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav negatīvas ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Administratīvais slogs būtiski samazināsies, jo netiks tērēti iestādes resursi informācijas sagatavošanai un korespondences dokumentu apstrādei, apritei un sagatavošanai Rīgas domes struktūrvienību vajadzībām, kā arī iestādes budžeta līdzekļi - pakalpojuma sniegšanai nepieciešamās informācijas iegādei no Valsts zemes dienesta.

Citiem ārējiem lietotājiem pieprasītā informācija nepieciešamības gadījumā tiks sniegta rakstiskā atbildē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Rīgas domes Īpašuma departamenta speciālisti ir informēti par piekļuvi ģeotelpiskajiem un citiem nepieciešamajiem datiem, kas atrodas pašvaldības IT infrastruktūrā, piekļuves tiesību pieprasīšanu, kā arī par konsultāciju saņemšanu no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta.

* Neiekļauj saistošo noteikumu projekta par pašvaldības nodevām paskaidrojuma rakstā.

Rīgas domes priekšsēdētājs M. Staķis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Rīgas domes 2009. gada 29. septembra saistošajos noteikumos Nr. 11 "Par nodevu par Rīgas .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 33Pieņemts: 31.03.2021.Stājas spēkā: 07.04.2021.Zaudē spēku: 01.09.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 65, 06.04.2021. OP numurs: 2021/65.6
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
322130
07.04.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)