Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Mārupes novada domes 2021. gada 27. oktobra saistošos noteikumus "Par Mārupes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu".
Babītes novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 4

Babītes novada Babītes pagastā 2021. gada 24. februārī
Par Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu
APSTIPRINĀTI
ar Babītes novada pašvaldības domes
2021. gada 24. februāra lēmumu (prot. Nr. 5, 32. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
45. panta piekto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu.

2. Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vieta ir oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

3. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu atzīt par spēku zaudējušiem Babītes novada pašvaldības domes 2015. gada 16. decembra saistošos noteikumus Nr. 21 "Par Babītes novada pašvaldības saistošo noteikumu publicēšanu" (prot. Nr. 16, 19. §).

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Osītis
Paskaidrojuma raksts
Babītes novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem Nr. 4 "Par Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu"
Paskaidrojuma raksta sadaļasNorādāmā informācija
1. Īss projekta satura izklāstsAr saistošajiem noteikumiem tiek mainīta līdzšinējā Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vieta, kas ir informatīvais izdevums "Babītes Ziņas", par jauno saistošo noteikumu publicēšanās vietu nosakot oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis".
2. Projekta nepieciešamības pamatojumsLikuma "Par pašvaldībām" 45. panta piektā, sestā un septītā daļa noteic: "Republikas pilsētas domes saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Novada domes saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" vai vietējā laikrakstā, vai bezmaksas izdevumā. Novada dome pieņem saistošos noteikumus, kuros nosaka saistošo noteikumu publicēšanas vietu. Saistošos noteikumus, kuros noteikta saistošo noteikumu publicēšanas vieta, publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Novada dome saistošo noteikumu publicēšanas vietu maina ne biežāk kā reizi gadā.

Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas šā panta piektajā daļā noteiktajā kārtībā, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pašvaldības saistošos noteikumus pēc to stāšanās spēkā publicē pašvaldības mājaslapā internetā. Novada domes saistošo noteikumu pieejamību nodrošina arī novada domes ēkā un pagasta vai pilsētas pārvaldēs.".

Valsts no 2021. gada 1. janvāra uzņēmusies saistības segt būtiskākos oficiālā izdevēja sniegtos pakalpojumus, atceļot samaksu par oficiālajiem paziņojumiem (tai skaitā saistošo noteikumu publicēšanu).

Lai pašvaldību saistošie noteikumi būtu pieejami vienuviet Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma (turpmāk – OPTIL) 3. pants jaunajā redakcijā noteic, ka oficiālajā izdevumā vestnesis.lv bez maksas publicē ārējos normatīvos aktus, kā arī pašvaldību saistošos noteikumus.

Līdz šim obligāts pienākums tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv par samaksu publicēt pašvaldības pieņemtos saistošos noteikumus bija tikai lielajām pašvaldībām, savukārt no 2021. gada 1. janvāra vienu gadu arī visām pārējām pašvaldībām tiek piedāvāta šāda iespēja brīvprātīgas izvēles un bezmaksas kārtībā.

No 2022. gada 1. janvāra OPTIL jaunais regulējums un jaunais "Pašvaldību likums" (šobrīd vēl nav spēkā) paredz, ka tīmekļvietnē www.vestnesis.lv tiks izsludināti visu pašvaldību saistošie noteikumi, tos sistematizējot un atvieglojot dokumentu meklēšanu iedzīvotājiem. Tātad no 2022. gada 1. janvāra oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" tiks publicēti visi pašvaldību saistošie noteikumi un tie vienkopus un sistematizētā veidā būs pieejami arī vietnē likumi.lv.

Tā kā novada dome saistošo noteikumu publicēšanas vietu var mainīt ne biežāk kā reizi gadā un tai par šo faktu ir jāpieņem saistošie noteikumi, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir aicinājusi novada domes jau 2021. gadā par savu saistošo noteikumu oficiālo publicēšanas vietu noteikt oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" un par šo lēmumu informēt iedzīvotājus.

Turpmāk, atbilstoši sagatavotajam saistošo noteikumu projektam, no saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienas Babītes novada pašvaldības domes izdotos saistošos noteikumus publicēs oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuSaistošo noteikumu īstenošanai ir pozitīva ietekme uz pašvaldības budžetu, jo no 2021. gada 1. janvāra saistošo noteikumu publicēšana oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" pašvaldībām ir bez maksas.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāSaistošo noteikumu projektam nav būtiskas ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmSaistošos noteikumus publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", kā arī tie tiek publicēti pašvaldības tīmekļa vietnē – www.babite.lv un izlikti redzamā vietā Babītes novada pašvaldības administrācijas ēkā Centra ielā 4, Piņķos, Babītes pagastā un "Pīlādzīši", Spuņciemā, Salas pagastā.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmSaistošo noteikumu projekts publicēts Babītes novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.babite.lv.
Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Osītis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Babītes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 4Pieņemts: 24.02.2021.Stājas spēkā: 18.03.2021.Zaudē spēku: 16.11.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 53, 17.03.2021. OP numurs: 2021/53.11
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
321720
18.03.2021
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"