Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 141

Rīgā 2021. gada 4. martā (prot. Nr. 23 3. §)
Ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma 4. panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Latvijas Republikā tiek atzīti ārzemnieku ceļošanas dokumenti.

2. Noteikumos lietoti šādi termini:

2.1. izdevējvalsts – valsts, starptautiskā organizācija vai starptautiski neatzīts valstisks vai teritoriāls veidojums, kas izdevis ārzemnieka ceļošanas dokumentu;

2.2. iestādes – Ārlietu ministrija, Valsts robežsardze, Valsts policija un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – pārvalde);

2.3. izvērtējamais dokuments – ārzemnieka ceļošanas dokuments, tai skaitā tā modifikācija, par kuru nav ticis pieņemts lēmums par tā atzīšanu Latvijas Republikā (attiecīgā dokumenta paraugs vai detalizēts šā dokumenta apraksts).

3. Izvērtējamo dokumentu var atzīt Latvijas Republikā, ja tas ir:

3.1. izdevējvalsts īpašums un izsniegts attiecīgās izdevējvalsts kompetentajā institūcijā, kā arī ja saskaņā ar attiecīgās izdevējvalsts normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka šā dokumenta turētājam ir tiesības šķērsot attiecīgās izdevējvalsts robežu un ceļot uz ārvalstīm;

3.2. saskaņā ar 1951. gada 28. jūlija Konvenciju par bēgļa statusu izsniegts bēgļa ceļošanas dokuments;

3.3. saskaņā ar 1954. gada 28. septembra Konvenciju par bezvalstnieka statusu izsniegts bezvalstnieka ceļošanas dokuments;

3.4. starptautiskas organizācijas izsniegts ceļošanas dokuments;

3.5. saskaņā ar 1958. gada 13. maija Konvenciju par jūrnieku nacionālajām personas apliecībām izsniegts jūrnieka ceļošanas dokuments vai cits jūrnieka ceļošanas dokuments, kurā iekļauta minētajā konvencijā norādītā informācija;

3.6. saskaņā ar 1944. gada 7. decembra Čikāgas Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju 9. pielikumu izsniegta gaisa kuģa apkalpes locekļa apliecība;

3.7. pagaidu ceļošanas dokuments.

4. Ja Latvijas Republikai saistošie starptautiskie līgumi neparedz citādi, izvērtējamo dokumentu var atzīt Latvijas Republikā, ja:

4.1. tas ir aizsargāts pret viltojumiem;

4.2. informācija tajā norādīta oriģinālvalodā un angļu vai franču valodā;

4.3. tajā ir paredzēta vieta vīzām;

4.4. tajā iekļauta šāda informācija par dokumenta turētāju:

4.4.1. vārds (vārdi);

4.4.2. uzvārds;

4.4.3. dzimšanas datums;

4.4.4. dzimšanas vieta;

4.4.5. dzimums;

4.4.6. fotogrāfija;

4.4.7. paraksts (izņemot nepilngadīga bērna ceļošanas dokumentu);

4.5. tajā ir iekļauta šāda informācija par dokumentu:

4.5.1. izdevējvalsts;

4.5.2. izdevējiestādes nosaukums;

4.5.3. dokumenta numurs;

4.5.4. dokumenta izsniegšanas datums;

4.5.5. dokumenta derīguma termiņš.

5. Ja izvērtējamais dokuments neatbilst šo noteikumu 4.3. apakšpunktā minētajai prasībai, to var atzīt Latvijas Republikā, ja šāda atzīšana atbilst Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām.

6. Ārlietu ministrija vai Valsts robežsardze saņemto izvērtējamo dokumentu nosūta Valsts policijai. Valsts policija sniedz atzinumu par dokumenta atbilstību šo noteikumu 4.1. apakšpunktā minētajai prasībai.

7. Valsts policija nosūta izvērtējamo dokumentu pārvaldei. Pārvalde sniedz atzinumu par izvērtējamā dokumenta derīgumu ieceļošanai Latvijas Republikā un vīzas vai uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

8. Pēc atzinuma sniegšanas pārvalde nosūta izvērtējamo dokumentu Valsts robežsardzei. Valsts robežsardze nodrošina ceļošanas dokumentu paraugu pastāvīgu glabāšanu.

9. Šo noteikumu 6. un 7. punktā minētos atzinumus Valsts policija un pārvalde iesniedz Ārlietu ministrijai 20 dienu laikā pēc izvērtējamā dokumenta saņemšanas Valsts policijā. Valsts policija nodrošina, ka izvērtējamais dokuments tiek laikus nodots pārvaldei, lai nodrošinātu šajā punktā minētā termiņa ievērošanu.

10. Ja Valsts policija vai pārvalde nesniedz atzinumu šo noteikumu 9. punktā norādītajā termiņā, uzskatāms, ka Valsts policijai vai pārvaldei atbilstoši kompetencei nav iebildumu pret izvērtējamā dokumenta atzīšanu.

11. Ārlietu ministrija, ņemot vērā šo noteikumu 6. un 7. punktā minētos atzinumus, vērtē izvērtējamā dokumenta atbilstību Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām, kas attiecināmas uz tā izdošanas apstākļiem vai nosacījumiem, un pieņem lēmumu par izvērtējamā dokumenta:

11.1. atzīšanu Latvijas Republikā;

11.2. atzīšanu Latvijas Republikā ar papildu nosacījumiem;

11.3. neatzīšanu Latvijas Republikā.

12. Ja Ārlietu ministrijā vai Valsts robežsardzē ir saņemta informācija:

12.1. ka nepieciešams izvērtēt ārzemnieka ceļošanas dokumentu atbilstoši šiem noteikumiem, bet nav saņemts attiecīgā izvērtējamā dokumenta paraugs, un dokumenta detalizēts apraksts ir pieejams kādā no oficiālām un starptautiski atzītām ārzemnieku ceļošanas dokumentu datubāzēm, iestāde izgūst attiecīgo aprakstu un rīkojas ar izvērtējamo dokumentu atbilstoši šajos noteikumos minētajai kārtībai;

12.2. par ārzemnieka ceļošanas dokumenta esību, bet tā detalizēts apraksts nav atrodams oficiālajās un starptautiski atzītās ārzemnieku ceļošanas dokumentu datubāzēs, Ārlietu ministrija pēc savas iniciatīvas vai pēc iestāžu lūguma pieprasa izvērtējamo dokumentu attiecīgā ārzemnieka ceļošanas dokumenta izdevējvalstij.

13. Starptautisko tiesisko apstākļu izmaiņu gadījumā Ārlietu ministrija var pārskatīt atbilstoši šo noteikumu 11. punktam pieņemto lēmumu un pieņemt jaunu lēmumu par izvērtējamā dokumenta atzīšanu Latvijas Republikā.

14. Ārlietu ministrija nekavējoties informē par lēmumu, kas pieņemts saskaņā ar šo noteikumu 11. un 13. punktu:

14.1. Valsts robežsardzi;

14.2. pārvaldi;

14.3. Eiropas Savienības institūciju, kas atbildīga par vienoto ārzemnieku ceļošanas dokumentu sarakstu uzturēšanu.

15. Valsts robežsardze nodrošina, ka Ārlietu ministrijas sniegtā informācija par ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanu Latvijas Republikā tiek aktualizēta dokumentu paraugu informācijas sistēmā.

16. Lēmums par ārzemnieka ceļošanas dokumenta atzīšanu Latvijas Republikā ir spēkā, līdz:

16.1. izdevējvalsts informē Ārlietu ministriju, ka ārzemnieka ceļošanas dokumenta izmantošana ir pārtraukta;

16.2. izdevējvalsts maina juridisko statusu un par ārzemnieka ceļošanas dokumenta turpmāku izmantošanu Ārlietu ministrija nav informēta;

16.3. tiek pieņemts cits lēmums par dokumenta atzīšanu.

17. Ārlietu ministrija šo noteikumu 16. punktā minētajā gadījumā informē Valsts robežsardzi. Šo noteikumu 16.3. apakšpunktā minētajā gadījumos Ārlietu ministrija informē arī Eiropas Savienības institūciju, kas atbildīga par vienoto ārzemnieku ceļošanas dokumentu sarakstu uzturēšanu.

18. Latvijas Republikā tiek atzīti arī šādi ārzemnieku ceļošanas dokumenti:

18.1. ceļošanas dokuments, kura paraugs, kopija vai detalizēts apraksts ir saņemts līdz Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 215 "Ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanas kārtība" spēkā stāšanās dienai;

18.2. ceļošanas dokuments, kas atzīts atbilstoši Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 215 "Ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanas kārtība" 15. punktam un nezaudē spēku atbilstoši šo noteikumu 15. punktam.

19. Ārlietu ministrija nodod tās rīcībā esošos ārzemnieku ceļošanas dokumentu paraugus Valsts robežsardzei sešu mēnešu laikā pēc šo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumus Nr. 215 "Ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 65. nr.; 2004, 52. nr.; 2007, 153. nr.).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Ārzemnieku ceļošanas dokumentu atzīšanas kārtība Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 141Pieņemts: 04.03.2021.Stājas spēkā: 09.03.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 46, 08.03.2021. OP numurs: 2021/46.1
Dokumenta valoda:
LVEN
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
321483
09.03.2021
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"