Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Liepājas pilsētas domes 2021. gada 11. novembra saistošos noteikumus Nr. 18 "Par pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību".
Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 5

Liepājā 2021. gada 18. februārī (prot. Nr. 2, 42. §)
Par Liepājas pilsētas pašvaldības pabalstu krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību
Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
36. panta sesto daļu, Pārejas noteikumu 37. punkta 1. apakšpunktu

1. Saistošie noteikumi nosaka Liepājas pilsētas pašvaldības pabalsta krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību (turpmāk – pabalsts) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

2. Pabalstu piešķir un izmaksā Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests" (turpmāk – Sociālais dienests) laikā, kamēr valstī izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām.

3. Pabalstu ir tiesības saņemt personai, kuras deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā un kurai saistībā ar konkrētās ārkārtējās situācijas iestāšanos ir zuduši vai būtiski samazinājušies ienākumi no algota darba, saimnieciskās vai profesionālās darbības salīdzinājumā ar periodu pirms ārkārtējās situācijas un tā nesaņem atbalstu par dīkstāvi vai atbalstu algas subsīdijai, vai bezdarbnieka pabalstu, vai kādu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sakarā ar Covid-19 izmaksātajiem pabalstiem, izņemot gadījumus, kad persona izbeigusi darba tiesiskās attiecības uz personīga uzteikuma pamata.

4. Pabalsta apmērs mēnesī ir:

4.1. 80 % apmērā no vidējiem ienākumiem (pēc nodokļu nomaksas) par iepriekšējiem trīs kalendārajiem mēnešiem pirms ārkārtējās situācijas iestāšanās (ja kādā no šiem mēnešiem persona nav guvusi ienākumus no algota darba, saimnieciskās vai profesionālās darbības, vidējo ienākumu aprēķinā šis mēnesis netiek iekļauts), bet ne mazāk kā 250 euro un ne vairāk kā 500 euro, ja personas ienākumi saistībā ar konkrētās ārkārtējās situācijas iestāšanos ir zuduši;

4.2. 80 % apmērā no summas par kādu samazinājušies ienākumi attiecībā pret vidējiem ienākumiem (pēc nodokļu nomaksas) par iepriekšējiem trīs kalendārajiem mēnešiem pirms ārkārtējās situācijas iestāšanās (ja kādā no šiem mēnešiem persona nav guvusi ienākumus no algota darba, saimnieciskās vai profesionālās darbības, vidējo ienākumu aprēķinā šis mēnesis netiek iekļauts), bet ne mazāk kā 150 euro un ne vairāk kā 250 euro.

5. Personai, kura pabalstu pieprasījusi, palielina izmaksājamā pabalsta summu par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktajā apmērā.

6. Pabalstu piešķir par kalendāro mēnesi, kurā persona ir pieprasījusi pabalstu.

7. Pabalstu nepiešķir, ja ienākumi pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā iepriekšējā kalendārajā mēnesī pārsniedz 500 euro un uz katru nākamo personu mājsaimniecībā pārsniedz 250 euro. Par mājsaimniecību šo noteikumu izpratnē uzskatāmas vairākas personas, kuras dzīvo vienā mājoklī un kopīgi sedz izdevumus, vai viena persona, kura saimnieko atsevišķi.

8. Pabalsta saņemšanai, persona iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu, norādot izveidojušās krīzes situācijas saistību ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, un dokumentus, kas apliecina krīzes situācijas apstākļus.

9. Sociālajam dienestam ir tiesības pieprasīt un personai, kura pieprasījusi pabalstu, ir pienākums sniegt Sociālajam dienestam papildu informāciju par krīzes situācijas apstākļiem, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai.

10. Sociālais dienests izvērtē personas, kas pabalstu pieprasījusi, un mājsaimniecības situāciju, spēju apmierināt pamatvajadzības, pārbauda lēmuma pieņemšanai nepieciešamās ziņas un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu un apmēru vai par atteikumu piešķirt pabalstu, norādot pamatojumu un lēmuma apstrīdēšanas kārtību.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis
Saistošo noteikumu "Par Liepājas pilsētas pašvaldības pabalstu krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību" paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojumsLai sniegtu atbalstu Liepājas pilsētas iedzīvotājiem, kuri palikuši bez ienākumiem vai to ienākumi ir būtiski samazinājušies sakarā ar ārkārtējās situācijas iestāšanos un kuri nesaņem nevienu no valsts noteiktajiem atbalsta veidiem, ir nepieciešams pilnveidot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktā pabalsta krīzes situācijā (turpmāk – krīzes pabalsts) ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību tiesisko regulējumu un apstiprināt saistošos noteikumus "Par Liepājas pilsētas pašvaldības pabalstu krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar Covid-19 izplatību".
2. Īss projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi nosaka krīzes pabalsta apmēru mēnesī, to piešķirs 80 % apmērā no trīs iepriekšējo mēnešu vidējiem ienākumiem, bet ne mazāk kā 250 euro un ne vairāk kā 500 euro personai, kurai ienākumi saistībā ar konkrētās ārkārtējās situācijas iestāšanos ir zuduši, savukārt personām, kuru ienākumi ir būtiski samazinājušies pabalstu piešķirs 80 % apmērā no summas, par kādu ienākumi samazinājušies attiecībā pret vidējiem ienākumiem par iepriekšējiem trīs mēnešiem, bet ne mazāk kā 150 euro un ne vairāk kā 250 euro.

Pabalstu nepiešķirs personai, kuras mājsaimniecības ienākumi pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā iepriekšējā mēnesī pārsniedz 500 euro un uz katru nākamo personu mājsaimniecībā 250 euro.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuPabalsta krīzes situācijā izmaksai Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests" budžetā 2021. gadā ieplānoti 42 000 euro.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijāNoteikumi nodrošinās iespēju sniegt materiālu atbalstu Liepājas pilsētas iedzīvotājiem, lai uzlabotu sociālo situāciju krīzes situācijā nonākušām personām sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, un kuras nesaņem valsts atbalstu.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmSaistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", Liepājas pilsētas pašvaldības tīmekļa vietnē www.liepaja.lv un nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmNav notikušas.
Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Liepājas pilsētas pašvaldības pabalstu krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 5Pieņemts: 18.02.2021.Stājas spēkā: 20.02.2021.Zaudē spēku: 14.11.2021.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 35, 19.02.2021. OP numurs: 2021/35.18
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
321108
20.02.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)