Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā

Izdarīt Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā (Latvijas Vēstnesis, 2016, 241. nr.; 2018, 84. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 4. panta tekstu šādā redakcijā:

"(1) Atbalsta programmas var piešķirt jaunuzņēmumam, kas pieteikuma iesniegšanas dienā un visā atbalsta programmas periodā atbilst šādiem kritērijiem:

1) kvalificēts riska kapitāla investors, kas nav ar jaunuzņēmumu saistīta persona Komerclikuma 184.1 panta izpratnē (par saistītu personu netiek uzskatīts kvalificēts riska kapitāla investors, kas veic atkārtotu ieguldījumu vienā un tajā pašā jaunuzņēmumā), pēdējo 24 mēnešu laikā no dienas, kad iesniegts pieteikums dalībai atbalsta programmā, ir veicis agrīnās stadijas riska kapitāla ieguldījumu vismaz 30 000 euro apmērā pieteiktās biznesa idejas īstenošanai saskaņā ar šā likuma 5. panta pirmās daļas 1. punktu vai ieguldījumu vismaz 15 000 euro apmērā saskaņā ar šā likuma 5. panta pirmās daļas 2., 3. vai 4. punktu:

a) jaunuzņēmumā,

b) jaunuzņēmuma mātes vai meitas sabiedrībā, kas atbilst šā panta otrajā daļā noteiktajiem kritērijiem;

2) jaunuzņēmuma nodokļu parāds nepārsniedz 150 euro;

3) jaunuzņēmumam nav pasludināts maksātnespējas process.

(2) Uz šā panta pirmās daļas 1. punkta "b" apakšpunktā minēto jaunuzņēmuma mātes vai meitas sabiedrību attiecas šādas prasības:

1) sabiedrība un jaunuzņēmums pilnīgi vai daļēji darbojas vienā un tajā pašā tirgū vai blakustirgos;

2) sabiedrības nodokļu parāds nepārsniedz 150 euro;

3) sabiedrībai nav pasludināts maksātnespējas process.

(3) Ja jaunuzņēmums atbilst šā likuma 4. panta pirmās daļas 2. un 3. punktā noteiktajiem kritērijiem, bet nav saņēmis agrīnās stadijas riska kapitāla ieguldījumu, tas var pieteikties uz atbalstu šajā likumā noteiktajās atbalsta programmās, ja iesniedz informāciju, kas apliecina inovatīva produkta izstrādi, ražošanu vai attīstību. Komisija var pieprasīt no jaunuzņēmumus pārstāvošajām organizācijām atzinumu par jaunuzņēmuma atbilstību šā likuma 1. panta 5. punkta prasībām. Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā Komisija pieprasa un izvērtē minēto informāciju."

2. Izslēgt 7. panta otro daļu.

3. Papildināt 9. panta pirmo daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Lēmumu par de minimis atbalsta piešķiršanu saskaņā ar Komisijas regulu Nr. 1407/2013 var pieņemt līdz šīs regulas darbības beigām."

4. Papildināt 10. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Par atbalsta piešķiršanas brīdi uzskata dienu, kad Komisija ir pieņēmusi lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai sniegusi atzinumu par nosacījumu izpildi šā likuma 16. panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā."

5. 11. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Jaunuzņēmums nav tiesīgs saņemt atbalstu par darba ņēmēju, par kuru tam vai citam jaunuzņēmumam atbalsta periodā ir piešķirts šajā likumā minētais atbalsts.";

papildināt pantu ar 2.1, 2.2, 2.3 un 2.4 daļu šādā redakcijā:

"(21) Jaunuzņēmums var pieteikties atbalstam atkārtoti, ja ir izpildījis visus šajā likumā noteiktos pienākumus iepriekšējā atbalsta saņemšanas periodā.

(22) Ja jaunuzņēmums atkārtoti piesakās atbalstam, Komisija vērtē jaunuzņēmuma atbilstību šā likuma 4. panta un Komisijas regulas Nr. 1407/2013 prasībām.

(23) Atkārtoti piesakoties atbalstam, jaunuzņēmums var pamatot savu atbilstību šā likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta prasībai par agrīnās stadijas riska kapitāla ieguldījumu, ar ko tas ir kvalificējies atbalstam iepriekš, ja atbalsts tiek pieprasīts par periodu, kas nepārsniedz 24 mēnešus no dienas, kad pieņemts iepriekšējais lēmums par atbalsta piešķiršanu.

(24) Ja jaunuzņēmums atkārtoti piesakās atbalsta programmām, atbalsta periods nav ilgāks par pieciem gadiem no pirmreizējās atbalsta piešķiršanas dienas."

6. Papildināt 15. panta otro daļu ar 5. punktu šādā redakcijā:

"5) pieprasīt no jaunuzņēmumus pārstāvošajām organizācijām atzinumu par jaunuzņēmuma atbilstību šā likuma 1. panta 5. punkta prasībām."

7. 19. pantā:

izslēgt pirmās daļas 6. punktu;

aizstāt otrajā daļā vārdus "atbalsta programmu" ar vārdiem un skaitļiem "šā likuma 6. un 8. pantā minētās atbalsta programmas";

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Šā panta otrajā daļā minēto pārrēķinu jaunuzņēmums neveic, ja tas tiesības izmantot atbalsta programmu zaudējis tādēļ, ka iesniedzis pieteikumu par tā dalības atbalsta programmā atcelšanu, jo atbalsta programmas periodā ir pārsniedzis maksimāli pieļaujamo de minimis atbalsta apmēru."

8. Izslēgt 20. panta pirmās daļas 7. punktu.

9. Aizstāt 21. panta otrajā daļā skaitli un vārdus "(17. panta pirmā daļa)" ar vārdiem un skaitli "(šā likuma 17. panta pirmā daļa)".

10. Papildināt 22. panta trešās daļas 1. punktu ar vārdiem "vārds un uzvārds (fiziskajai personai), kontaktinformācija".

11. Izteikt pārejas noteikumu 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Ekonomikas ministrija izvērtē šā likuma praktiskās īstenošanas gaitu un rezultātus, tai skaitā attiecībā uz atbalstīto jaunuzņēmumu jaunradīto darba vietu skaitu un piesaistīto ieguldījumu apjomu, kā arī līdz 2021. gada 31. decembrim iesniedz Ministru kabinetam attiecīgu ziņojumu un, ja nepieciešams, priekšlikumus par šā likuma grozījumiem."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2020. gada 3. septembrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2020. gada 15. septembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 03.09.2020.Stājas spēkā: 16.09.2020.Tēma: KomerctiesībasPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 178, 15.09.2020. OP numurs: 2020/178.1
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
317312
16.09.2020
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)