Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.78

Rīgā 2019.gada 10.jūlijā (prot. Nr.58, 60.§)

Grozījums Rīgas domes 2012.gada 2.oktobra saistošajos noteikumos Nr.188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs"

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 12.panta 2.1daļu

Izdarīt Rīgas domes 2012.gada 2.oktobra saistošajos noteikumos Nr.188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs" (Latvijas Vēstnesis, 2012, Nr.169; 2013, Nr.20; 2018, Nr.110) grozījumu un izteikt 13.punktu šādā redakcijā:

"13. Līdzfinansējuma maksas atlaides uzsāk un pārtrauc piemērot no nākamā mēneša pēc saistošo noteikumu 10. un 11.punktā noteikto statusu iegūšanas vai izbeigšanās saskaņā ar Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas (turpmāk - RDVIS) iepriekšējā mēneša pēdējā datuma datiem vai atbilstoši saistošo noteikumu 12.punktā noteiktajai kārtībai. Gadījumos, kad informācija par tiesībām saņemt līdzfinansējuma maksas atlaides nav iegūstama no RDVIS vai citiem Rīgas pilsētas pašvaldības reģistriem, izglītības iestāde ir tiesīga pieprasīt vecāku iesniegtajam iesniegumam par atlaides piemērošanu pievienot attiecīgos faktus apliecinošus dokumentus."

Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. O.Burovs

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2019.gada 10.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.78 "Grozījums Rīgas domes 2012.gada 2.oktobra saistošajos noteikumos Nr.188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Grozījums Rīgas domes 2012.gada 2.oktobra saistošajos noteikumos Nr.188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs"" (turpmāk - saistošie noteikumi) sagatavoti, lai precizētu kārtību, kādā tiek iegūti dati, kas pamato atbrīvojumu piemērošanu līdzfinansējuma maksai par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi un atbrīvojumu piemērošanas kārtību, kā arī precizētu, ka saistošo noteikumu Nr.188 12.punktā noteiktajos gadījumos atbrīvojums līdzfinansējuma maksai tiek piemērots atbilstoši izglītības iestādes koleģiālās institūcijas (pedagoģiskās padomes u.c.) lēmumā un direktora rīkojumā noteiktajai kārtībai.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Saistošajos noteikumos bija nepieciešams precizēt, ka izglītības iestāde piemēro atbrīvojumu no līdzfinansējuma maksas, balstoties uz Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas (RDVIS) un citiem Rīgas pilsētas pašvaldības reģistru datiem, izņemot saistošo noteikumu Nr.188 12.punktā minētajā gadījumā, kad atbrīvojums no līdzfinansējuma maksas tiek piemērots, pamatojoties uz izglītības iestādes koleģiālās institūcijas (pedagoģiskās padomes u.c.) lēmumā un direktora rīkojumā noteikto.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošie noteikumi neietekmē pašvaldības budžetu.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošie noteikumi tiešā veidā neietekmē uzņēmējdarbības vidi.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Tiek precizētas administratīvās procedūras, kas saistītas ar datu ieguvi un statusa noteikšanu atbrīvojumu no līdzfinansējuma maksas piemērošanai.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Ņemti vērā izglītības iestāžu priekšlikumi attiecībā uz atbrīvojumu no līdzfinansējuma maksas piešķiršanas kārtības precizēšanu.

Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. O.Burovs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījums Rīgas domes 2012.gada 2.oktobra saistošajos noteikumos Nr.188 "Par līdzfinansējuma samaksas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 78Pieņemts: 10.07.2019.Stājas spēkā: 23.07.2019.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 147, 22.07.2019. OP numurs: 2019/147.39
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
308298
23.07.2019
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)