Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 782

Rīgā 2018. gada 11. decembrī (prot. Nr. 59 39. §)
Tiesmedicīniskās ekspertīzes veikšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 72. pantu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek veikta tiesmedicīniskā ekspertīze (turpmāk – ekspertīze).

2. Ekspertīzi veic viens vai vairāki tiesu ekspertīžu iestādes vadītāja norīkoti vai lēmumā par ekspertīzes veikšanu norādīti tiesmedicīnas eksperti (turpmāk – eksperts).

3. Ekspertīzes objekts ir lēmumā par ekspertīzes veikšanu norādītā fiziskā persona, kuras dzīvībai vai veselībai nodarīts kaitējums, vardarbīgā nāvē (slepkavība, pašnāvība, nelaimes gadījums) vai aizdomās par tādu miris cilvēks, (turpmāk – ekspertējamā persona), lietiskie pierādījumi, kā arī krimināllietas, administratīvās lietas, administratīvā pārkāpuma lietas vai civillietas materiāli un citi objekti, kuru izpēte var sniegt atbildes uz jautājumiem, kas uzdoti lēmumā par ekspertīzes veikšanu.

4. Dzīvu personu ekspertīzi veic tiesu ekspertīžu iestādē, ārstniecības iestādē vai ekspertīzes noteicēja norādītā personas atrašanās vietā.

5. Mirušu cilvēku ekspertīzi veic tiesu ekspertīžu iestādē.

6. Ekspertīzes noteicējs vai viņa pilnvarota persona nodrošina:

6.1. izpētes objektu un eksperta prasīto papildmateriālu (ieskaitot medicīniskos dokumentus) piegādi ekspertam;

6.2. ekspertējamās personas klātbūtni ekspertīzes veikšanas vietā un laikā atbilstoši tiesu ekspertīžu iestādes vai eksperta sniegtajai informācijai par ekspertējamās personas paredzamo ekspertīzes vietu, datumu un laiku;

6.3. eksperta piekļuvi ekspertējamai personai brīvības atņemšanas iestādē vai citā ekspertējamās personas atrašanās vietā.

7. Ja ekspertējamā persona neierodas iestādē ekspertīzes veikšanai, eksperts piecu darbdienu laikā no paredzētās ekspertīzes veikšanas dienas rakstveidā informē ekspertīzes noteicēju par ekspertējamās personas neierašanos iestādē ekspertīzes veikšanai.

8. Ja ekspertīzes laikā eksperts ir ieguvis informāciju, kas būtiski skar ekspertējamās personas veselības intereses, viņš informē par to personu vai tās likumisko pārstāvi atbilstoši normatīvajiem aktiem par pacientu tiesībām un pacientu datu aizsardzības principiem.

9. Ekspertīzi veic un eksperta atzinumu sagatavo 30 dienu laikā pēc šo noteikumu 6. punktā minēto prasību nodrošināšanas.

10. Ja ekspertīzes veikšanai nepieciešami sarežģīti pētījumi vai ir liels izpētes objektu daudzums vai jautājumu skaits, ekspertīzes termiņu var pagarināt, par to informējot ekspertīzes noteicēju un norādot paredzamo ekspertīzes pabeigšanas datumu.

11. Eksperta atzinumu, ekspertīzes dokumentus un materiālus izsniedz ekspertīzes noteicējam vai viņa pilnvarotai personai pret parakstu vai nosūta reģistrētā pasta sūtījumā vai elektroniska dokumenta veidā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu un apriti, nodrošinot personas datu apstrādi atbilstoši normatīvajiem aktiem par pacientu tiesībām un fizisko personu datu aizsardzību.

12. Ekspertīzes objektus, izņemot mirušu cilvēku un ekspertējamo personu, kura nav apcietināta vai ar brīvības atņemšanu notiesāta persona, tiesu ekspertīžu iestāde vai eksperts, kas veica ekspertīzi, nodod procesa virzītājam, ekspertīzes noteicējam vai tā pilnvarotai personai pret parakstu, ja ekspertīzes jomu regulējošos normatīvajos aktos nav noteikta cita kārtība rīcībai ar izpētes objektu pēc ekspertīzes pabeigšanas.

13. Ekspertīzes dokumenti un materiāli ir ierobežotas pieejamības informācija, un tos kārto un glabā atsevišķi no medicīniskās dokumentācijas.

14. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001. gada 6. februāra noteikumus Nr. 51 "Tiesmedicīniskās ekspertīzes veikšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2001, 23. nr.; 2003, 167. nr.; 2004, 140. nr.).

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Veselības ministre Anda Čakša
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Tiesmedicīniskās ekspertīzes veikšanas kārtība Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 782Pieņemts: 11.12.2018.Stājas spēkā: 14.12.2018.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 245, 13.12.2018. OP numurs: 2018/245.20
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
303647
14.12.2018
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"