Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.24

Liepājā 2018.gada 22.novembrī (prot. Nr.14, 10.§)

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa
jautājumu risināšanā
" 14.panta sesto daļu un
likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

1. Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 9. nr.) šādus grozījumus:

1.1. aizstāt 4.1.3.apakšpunktā skaitli "300" ar skaitli "310";

1.2. aizstāt 4.1.4.apakšpunktā skaitli "360" ar skaitli "370".

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2019.gada 1.janvārī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J.Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Liepājas pašvaldībā, nosaka Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošie noteikumi Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ" (turpmāk - saistošie noteikumi). Saistošie noteikumi nosaka gan ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, gan materiālo resursu novērtēšanas kritērijus. Maznodrošinātā statuss dod tiesības saņemt sociālo palīdzību un citus valsts un pašvaldības noteiktus atvieglojumus.

2018.gada 1.oktobrī saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" 26.pantu un likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" 13.panta ceturto daļu, veikta pensiju un atlīdzību pārskatīšana (indeksācija). Ņemot vērā to, ka ienākumu pieaugums pensionāriem vai personām ar invaliditāti ir salīdzinoši neliels, daļa iedzīvotāju, kuri pašreiz var pretendēt uz maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu un saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, turpmāk to saņemt nevarēs. Lai nodrošinātu palīdzību iedzīvotājiem, ir nepieciešams palielināt to maznodrošināto ģimenes (personas) ienākumu līmeņus, kuri nav darbspējīgā vecumā vai personām ar invaliditāti.

Ņemot vērā minēto, ir sagatavots saistošo noteikumu grozījumu projekts "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ"" (turpmāk - saistošo noteikumu projekts).

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts paredz:

1) noteikt, ka ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 310 euro ģimenei, kurā ir personas ar invaliditāti vai neviens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem nav darbspējīgā vecumā, izņemot personas vecumā līdz 21 gadam, ja tās turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, dienas maiņā un nav nodarbinātas;

2) noteikt, ka ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 370 euro atsevišķi dzīvojošam pensionāram vai personai ar invaliditāti, kas nesastāv laulībā.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pašvaldības budžeta līdzekļi nav nepieciešami.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā

Nav būtiskas ietekmes.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J.Vilnītis

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24Pieņemts: 22.11.2018.Stājas spēkā: 01.01.2019.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 238 (6324), 04.12.2018. OP numurs: 2018/238.8
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
303445
01.01.2019
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva