Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 14

Talsos 2013. gada 11.aprīlī (prot. Nr. 9, 32. p., lēmums Nr. 249)
Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku apdraudošas būves Talsu novadā
Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta 1.4 daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Talsu novada administratīvajā teritorijā tiek klasificētas vidi degradējošas būves, sagruvušas būves un cilvēku drošību apdraudošas būves, kuras ar 2014. gada 1. janvāri tiks apliktas ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības.

2. Šo saistošo noteikumu mērķis ir pašvaldības administratīvajā teritorijā uzturēt un veidot vizuāli pievilcīgu un sakārtotu vidi, kas neapdraud un aizsargā pilsētu, un pagastu iedzīvotāju drošību, kā arī nosaka būvju īpašnieka, valdītāja vai lietotāja pienākumu uzturēt būves atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

3. Šajos saistošajos noteikumos lietotie termini:

3.1. sagruvusi būve – būve, kas cietusi stihiskas nelaimes vai avārijas rezultātā (t.sk., ugunsgrēkā, plūdos u.c.), īpašnieka, valdītāja vai lietotāja darbības vai bezdarbības dēļ tai ir daļēji vai pilnīgi sagrautas nesošās konstrukcijas, tā nav izmantojama un atjaunojama iepriekš paredzētajai funkcijai;

3.2. vidi degradējoša būve – būve, kas atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

3.2.1. cietusi stihiskas nelaimes vai avārijas rezultātā (t.sk., ugunsgrēkā, plūdos u.c.), atjaunojama iepriekš paredzētajai funkcijai būve, kas gada laikā nav atjaunota;

3.2.2. īpašnieka, valdītāja vai lietotāja darbības vai bezdarbības dēļ būve vizuāli zaudējusi savu sākotnējo izskatu un negatīvi ietekmē ainavu;

3.2.3. pamesta būvniecības stadijā ilgāk par gadu (nav atjaunota būvatļauja), tai nav veikta konservācija un tā ir pieejama nepiederošām personām;

3.3. cilvēku drošību apdraudoša būve – būve, kurai trūkst nosedzošu konstrukciju vai ir atklātas ailas, kas ir pamesta būvniecības stadijā un nav nodrošināta pret nepiederošu personu iekļūšanu tajā vai tajā ir nedrošas konstrukcijas, kas var nokrist, apgāzties vai iebrukt, tādējādi radot apdraudējumu cilvēku dzīvībai un/vai veselībai;

3.4. būvei piekritīga zeme – apbūves zemes gabals novadā vai zeme zem būvēm saskaņā ar vienības robežu plāna zemes lietošanas veidu eksplikāciju.

II. Būvju klasificēšana

4. Talsu novada būvvaldes (turpmāk – Būvvaldes) būvinspektors apseko Talsu novada administratīvo teritoriju, veicot šādas darbības:

4.1. aktā fiksē vidi degradējošās, sagruvušās un cilvēku drošību apdraudošās būves;

4.2. veic šo būvju fotofiksāciju;

4.3. sagatavo atzinumu par fiksēto būvju klasificēšanu atbilstoši šo noteikumu 3. punktam.

5. Būvvalde sagatavo un izsūta būvinspektora atzinumā norādīto būvju īpašniekiem, valdītājiem vai lietotājiem, kuri pašvaldībā reģistrēti kā nekustamā īpašuma nodokļa maksātāji par šīm būvēm, rakstisku brīdinājumu, kurā norāda termiņu būvju sakārtošanai.

6. Pēc Būvvaldes brīdinājuma saņemšanas būves īpašniekam, valdītājam un lietotājam ir pienākums brīdinājumā noteiktajā termiņā sakārtot būvi.

7. Pēc brīdinājumā noteiktā termiņa Būvvalde veic atkārtotu būves pārbaudi, un pēc atkārtotās pārbaudes rezultātu izvērtēšanas Būvvalde pieņem lēmumu par būves klasificēšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi.

8. Būvvalde lēmumu par būves klasificēšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi desmit darba dienu laikā nosūta būves īpašniekam, valdītājam vai lietotājam un Pašvaldības finanšu nodaļai.

9. Pamatojoties uz šo noteikumu 7. punktā minēto Būvvaldes lēmumu, Talsu novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldības) Finanšu nodaļa piemēro konkrētajām būvēm nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no tām piekritīgās zemes kadastrālās vērtības.

III. Nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošana

10. Būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, apliek ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības, sākot ar nākamo mēnesi pēc Būvvaldes lēmuma pieņemšanas par būves klasificēšanu attiecīgajā būvju kategorijā.

11. Maksāšanas paziņojumu par būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, Pašvaldības Finanšu nodaļa nosūta nodokļa maksātājam viena mēneša laikā no dienas, kad lēmums par būves klasificēšanu attiecīgajā kategorijā ir kļuvis neapstrīdams vai ir beidzies termiņš augstākās iestādes izdotā administratīvā akta, ar kuru atstāts spēkā sākotnējais lēmums, pārsūdzēšanai un tas nav pārsūdzēts.

12. Nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu par būvi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajā kārtībā veic, sākot ar nākamo mēnesi pēc lēmuma par šo saistošo noteikumu minētā būves statusa atcelšanu stāšanās spēkā.

IV. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

13. Būvvaldes lēmumu par būves klasificēšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Talsu novada domē.

14. Talsu novada domes lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja D. Feldmane
Paskaidrojuma raksts
11.04.2013. saistošajiem noteikumiem Nr. 14 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku apdraudošas būves Talsu novadā"
Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 1.1. Likuma "Par pašvaldībām" 14. panta pirmās daļas 3. punkts, 21. panta pirmās daļas 15. punkts, 41. panta pirmās daļas 1. punkts.

1.2. Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta 1.4 daļa paredz pašvaldībām tiesības līdz pirmstaksācijas gada 1.oktobrim pieņemt saistošos noteikumus par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības.

1.3. Talsu novada domes 11.10.2012. saistošo noteikumu Nr. 20 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Talsu novadā" 4. punktā noteikts, ka no 2014. gada 1. janvāra Talsu novada administratīvajā teritorijā esošu vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi apliek ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku apdraudošas būves" nosaka kārtību, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku apdraudošas būves.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nosakot kārtību, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku apdraudošas būves, var paredzēt, ka ir iespējama ietekme uz budžetu, kuru šobrīd nevar aprēķināt.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Saistošo noteikumu projekts praktiski neietekmē uzņēmējdarbību Talsu novada administratīvajā teritorijā.

4.2. Būvju īpašnieki, valdītāji vai lietotāji kļūst motivētāki būvvaldes lēmumu izpildē.

Talsu novada domes priekšsēdētāja D. Feldmane
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Talsu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 14Pieņemts: 11.04.2013.Stājas spēkā: 17.05.2013.Publicēts: Talsu Novada Ziņas, 54, 16.05.2013.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
301287
17.05.2013
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva