Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 22

Talsos 2018. gada 28. jūnijā (prot. Nr. 15, 4. p., lēmums Nr. 234)
Par vienreizēju pabalstu krīzes situācijā

1. Saistošie noteikumi nosaka Talsu novada pašvaldības pabalsta krīzes situācijā (turpmāk – pabalsts) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

2. Pabalstu ir tiesības saņemt krīzes situācijā nonākušai ģimenei vai personai, kuras deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Talsu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

3. Pabalsta saņemšanai, pabalsta pieprasītājs ne vēlāk kā viena mēneša laikā no brīža, kad iestājusies krīzes situācija, Talsu novada Sociālajā dienestā (turpmāk – Sociālais dienests) iesniedz iesniegumu un dokumentus, kas apliecina krīzes situācijas apstākļus un pamato materiālas palīdzības nepieciešamību. Parakstot iesniegumu, pabalsta pieprasītājs dod Sociālajam dienestam atļauju izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par sevi un ģimenes locekļiem.

4. Pabalsta pieprasītājs iesniegumu paraksta visu ģimenes pilngadīgo locekļu vārdā.

5. Vienreizējo pabalstu krīzes situācijā piešķir Talsu novada sociālais dienests bez ģimenes (personas) ienākumu izvērtēšanas, bet ņemot vērā krīzes situācijā radīto zaudējumu sekas un Sociālā dienesta speciālista veiktu ģimenes (personas) individuālu pamatvajadzību izvērtējumu.

6. Vienreizēju pabalstu krīzes situācijā kalendārā gada laikā piešķir:

6.1. ja ģimene (persona) nonākusi krīzes situācijā no ģimenes (personas) neatkarīgu apstākļu dēļ un pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība – līdz 150 euro vienai ģimenei (personai);

6.2. katastrofu gadījumā pamatvajadzību nodrošināšanai ar Sociālo un veselības jautājumu komitejas iepriekšēju atzinumu – līdz 1000 euro vienai ģimenei (personai), ņemot vērā iepriekš neparedzēto apstākļu radīto zaudējumu sekas un tikai tajos gadījumos, ja ģimenei (personai) nav tiesību saņemt citu valsts noteiktu pabalstu vai apdrošināšanas atlīdzību, vai tie ir nepietiekami minimālo izdevumu segšanai.

7. Sociālā dienesta lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu var apstrīdēt Talsu novada Domē. Talsu novada Domes lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks D. Karols
Saistošo noteikumu Nr. 22 "Par vienreizēju pabalstu krīzes situācijā"
paskaidrojuma raksts
Sadaļas nosaukums Sadaļas paskaidrojums
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Talsu novada domes saistošo noteikumu projekts "Par vienreizēju pabalstu krīzes situācijā" (turpmāk – noteikumu projekts) izstrādāts saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 1. panta trīsdesmit devīto punktu un 35. panta otro daļu, saskaņā ar kuru pašvaldība, neizvērtējot ģimenes (personas) ienākumus, var piešķirt ģimenei (personai) pabalstu krīzes situācijā. Projektā ir precizēti jēdzieni, pamatojoties uz normatīvo aktu aktuālajām redakcijām.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts nosaka Talsu novada domes apstiprinātā budžeta ietvaros piešķiramo sociālo pabalstu veidus un apmērus, pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Pašvaldības sniegtā materiālā palīdzība sniegs iespēju pilsētas iedzīvotājiem apmierināt pamatvajadzības krīzes situācijā, nodrošinot iedzīvotāju dzīves kvalitātes nepazemināšanos.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi un piemērošanu nodrošina Talsu novada sociālais dienests. Projektā neparedz administratīvo procedūru palielināšanu.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.
Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks D. Karols
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Talsu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 22Pieņemts: 28.06.2018.Stājas spēkā: 21.08.2018.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 164, 20.08.2018. OP numurs: 2018/164.12
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
301096
21.08.2018
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva