Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 564

Rīgā 2017. gada 19. septembrī (prot. Nr. 47 16. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos  Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu"

Izdoti saskaņā ar
Izglītības likuma 14. panta 19. punktu un
Profesionālās izglītības likuma 23. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 244./246. nr.; 2004, 98. nr.; 2006, 138. nr.; 2008, 201. nr.; 2010, 144. nr.; 2016, 50. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā:

1.1. vārdus "profesionālie mācību priekšmeti" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "profesionālie mācību priekšmeti un moduļi" (attiecīgā locījumā);

1.2. vārdus "mācību kurss" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "modulis" (attiecīgā locījumā).

2. Papildināt noteikumus ar 2.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.5. nodrošināt, ka pēc izglītības programmu apguves izglītojamie iegūst kompetences, kas ietver zināšanas, prasmes un attieksmes, ko nosaka profesiju standarti vai profesionālo kvalifikāciju prasības (ja profesijai nav nepieciešams izstrādāt atsevišķu profesiju standartu)."

3. Papildināt noteikumus ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības programmas profesionālo saturu var apgūt klātienē darba vidē balstītās mācībās."

4. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Profesionālo mācību priekšmetu un moduļu, praktisko mācību un kvalifikācijas prakses saturu atbilstoši iegūstamās profesionālās kvalifikācijas pamatprasībām un specifiskajām prasībām, kas nepieciešamas pienākumu un galveno darba uzdevumu veikšanai attiecīgajā profesijā, nosaka attiecīgie profesiju standarti vai profesionālo kvalifikāciju prasības (ja profesijai nav nepieciešams izstrādāt atsevišķu profesiju standartu) un izglītības programma."

5. Izteikt 11.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.3. izglītojamā zināšanām, prasmēm, attieksmēm un kompetencēm noteikto kritēriju atklātība un skaidrība. Atbilstoši izvirzītajiem izglītības programmu mērķiem un uzdevumiem, kā arī mācību priekšmetu mērķiem un uzdevumiem ir noteikts pamatprasību kopums iegūtās izglītības kvalitātes vērtēšanai. Mācību priekšmetu vai moduļu programmās tiek ietverts to obligātais saturs un pamatprasības izglītojamā sasniegumiem, kas ir pieejamas un izprotamas visiem mācību procesa dalībniekiem;".

6. Aizstāt 12. punkta ievaddaļā un 12.1. apakšpunktā vārdus "mācību priekšmeta" ar vārdiem "mācību priekšmeta un moduļa".

7. Izteikt 4. un 5. pielikumu šādā redakcijā:

"4. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 27. jūnija
noteikumiem Nr. 211

Prasības izglītojamam profesionālās vidējās izglītības programmu apguvē

Nr. p. k. Prasības izglītojamam Programmas apguves līmenis
1. Ir saņēmis galīgo vērtējumu - atzīmi, ne zemāku par "gandrīz viduvēji - 4", vai "ieskaitīts" visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis profesionālās vidējās izglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumus - eksāmenus mācību priekšmetos, saņēmis tajos vērtējumu un nokārtojis profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un saņēmis tajā vērtējumu - atzīmi, ne zemāku par "viduvēji - 5"

Ir apgūta
2. Ir saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis profesionālās vidējās izglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu daļu - kvalifikācijas eksāmenu - un saņēmis tajā vērtējumu - atzīmi, ne zemāku par "viduvēji - 5"

Ir daļēji apgūta

5. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 27. jūnija
noteikumiem Nr. 211

Prasības izglītojamam arodizglītības programmu apguvē

Nr. p. k. Prasības izglītojamam Programmas apguves līmenis
1. Pēc pamatizglītības ieguves ir apguvis arodizglītības programmu un saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis arodizglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu - profesionālās kvalifikācijas eksāmenu - un saņēmis tajā vērtējumu - atzīmi, ne zemāku par "viduvēji - 5"

Ir apgūta
2. Pēc vidējās izglītības ieguves ir daļēji apguvis arodizglītības programmu un saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas profesionālajos mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis arodizglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu - profesionālās kvalifikācijas eksāmenu - un saņēmis tajā vērtējumu - atzīmi, ne zemāku par "viduvēji - 5"

Ir daļēji apgūta"

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 564Pieņemts: 19.09.2017.Stājas spēkā: 22.09.2017.Zaudē spēku: 01.09.2020.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 188, 21.09.2017. OP numurs: 2017/188.7
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Politikas plānošanas dokuments
293661
22.09.2017
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)