Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 414

Rīgā 2017. gada 18. jūlijā (prot. Nr. 36 14. §)
Ārstniecības iestādes izziņas izsniegšanas un samaksas kārtība aizgādnības nodibināšanas un nākotnes pilnvarojuma gadījumā
Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma
53.2 panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā ārstniecības iestāde aizgādnības nodibināšanas un nākotnes pilnvarojuma gadījumā izveido ārstu komisiju;

1.2. kārtību, kādā ārstu komisija sniedz atzinumu par personas spēju saprast savas darbības nozīmi un vadīt to (turpmāk – atzinums);

1.3. kārtību, kādā ārstniecības iestādes vadītājs, pamatojoties uz atzinumu, izsniedz izziņu par personas veselības stāvokli (turpmāk – izziņa);

1.4. atzinuma un uz tā pamata izsniegtās izziņas izmaksu segšanas kārtību.

2. Aizgādnības nodibināšanai izziņu izsniedz, pamatojoties uz tiesas pieprasījumu, bet nākotnes pilnvarojuma gadījumā izziņu izsniedz, pamatojoties uz nākotnes pilnvarnieka pieprasījumu, uzrādīto nākotnes pilnvarojumu un personu apliecinošu dokumentu.

3. Izziņu izsniedz stacionārās ārstniecības iestādes vadītājs, kurā ārstējas attiecīgā persona, vai ambulatorās ārstniecības iestādes vadītājs, kuras ģimenes ārsta pacientu sarakstā attiecīgā persona ir reģistrēta ne mazāk kā sešus mēnešus, ja persona ārstējas ambulatori, vai gadījumā, ja persona ir reģistrēta mazāk nekā sešus mēnešus, – ambulatorās ārstniecības iestādes vadītājs, kuras ģimenes ārsta pacientu sarakstā attiecīgā persona bijusi reģistrēta iepriekš.

4. Lai aizgādnības nodibināšanas un nākotnes pilnvarojuma gadījumā izsniegtu izziņu, ārstniecības iestādes vadītājs piecu darbdienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas ar rakstisku lēmumu izveido ārstu komisiju (turpmāk – ārstu komisija) un ieceļ tās priekšsēdētāju. Par izveidoto ārstu komisiju nekavējoties paziņo ārstu komisijas locekļiem.

5. Ārstu komisijas sastāvā ir vismaz divi ārsti, kuri ir kompetenti izvērtēt personas veselības stāvokli un atbilstoši noteiktajai diagnozei sniegt atzinumu, turklāt vismaz viens no ārstu komisijas locekļiem ir psihiatrs vai neirologs, anesteziologs, reanimatologs vai citas specialitātes ārsts, ņemot vērā personai noteikto diagnozi. Visiem ārstu komisijas sastāvā iekļautajiem ārstiem ir vienlīdzīgas tiesības un pienākumi.

6. Ārstu komisija sniedz atzinumu, pamatojoties uz personai noteikto diagnozi un personas pašreizējā veselības stāvokļa izvērtējumu atbilstoši diagnostikas principiem. Atzinums satur medicīniski pamatotus ārstu komisijas secinājumus.

7. Ārstu komisija lēmumu par personas spēju saprast savas darbības nozīmi un vadīt to pieņem ar balsu vairākumu, atklāti balsojot. Katram ārstu komisijas loceklim ir viena balss. Balsīm sadaloties vienādi, izšķirošā ir komisijas priekšsēdētāja balss.

8. Šo noteikumu 6. punktā minēto atzinumu ārstu komisija iesniedz ārstniecības iestādes vadītājam piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās ārstu komisijas izveidošanas dienas.

9. Ārstu komisija atzinumu sniedz rakstveidā, un to paraksta visi komisijas locekļi.

10. Ārstu komisijas atzinumu pievieno personas medicīniskajiem dokumentiem (medicīnisko dokumentu lietvedības kārtību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajai stacionāra pacienta medicīniskajai kartei (veidlapa Nr. 003/u) vai ambulatorā pacienta medicīniskajai kartei (veidlapa Nr. 025/u)).

11. Pamatojoties uz ārstu komisijas atzinumu, izziņas pieprasītājam Ārstniecības likuma 53.2 panta trešajā daļā noteiktajā termiņā izsniedz ārstniecības iestādes vadītāja parakstītu izziņu nākotnes pilnvarojuma gadījumā – atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumam, aizgādnības nodibināšanai – atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumam.

12. Šo noteikumu 11. punktā minēto izziņu pēc izziņas pieprasītāja lūguma izsniedz ierakstīta pasta sūtījuma veidā, ārstniecības iestādē vai elektroniska dokumenta veidā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Ja izziņas pieprasītājs ir tiesa, izziņu nosūta ierakstīta pasta sūtījuma veidā, ja nav lūgts citādi. Nākotnes pilnvarniekam izziņu papīra dokumenta veidā ārstniecības iestādē izsniedz, uzrādot nākotnes pilnvarojumu un personu apliecinošu dokumentu.

13. Samaksu par ārstu komisijas atzinumu un uz tā pamata izsniegto izziņu saskaņā ar ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādi sedz:

13.1. nākotnes pilnvarnieks, kas izziņu pieprasījis, pamatojoties uz Ārstniecības likuma 53.2 panta otrās daļas 1. punktu (vienlaikus ar pieprasījumu izziņas saņemšanai);

13.2. Tiesu administrācija mēneša laikā pēc ārstniecības iestādes pieprasījuma, ja izziņu pieprasa tiesa, pamatojoties uz Ārstniecības likuma 53.2 panta otrās daļas 2. punktu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Veselības ministre Anda Čakša
1. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 18. jūlija
noteikumiem Nr. 414
Izziņa Nr. ___ iesniegšanai Nākotnes pilnvarojumu reģistrā
1. Ārstniecības iestādes nosaukums  
2. Pacienta (pilnvarotāja) vārds, uzvārds  
3. Pacienta personas kods

  -

4. Izziņas saņēmēja (pilnvarnieka) vārds, uzvārds  
5. Izziņas saņēmēja personas kods

  -

6. Dati par izziņas saņēmēja uzrādīto notariālo aktu grāmatas izrakstu (nākotnes pilnvarojuma līgums):
6.1. datums (dd.mm.gggg.)

. . .

6.2. numurs      
6.3. apliecinošā notāra vārds, uzvārds  
7. Ziņas par pacienta veselības stāvokli (vajadzīgo norādīt):
pacients   saprast savas darbības nozīmi un vadīt to
 

(spēj/zaudējis spēju)

 
8. Ārstu komisijas sniegtā atzinuma datums (dd.mm.gggg.)

. . .

9. Ārstniecības iestādes vadītājs  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

  Z.v.*
10. Datums (dd.mm.gggg.)*

. . .

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts", "zīmoga vieta" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Veselības ministre Anda Čakša
2. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 18. jūlija
noteikumiem Nr. 414
Izziņa Nr. ___ aizgādnības nodibināšanai
1. Ārstniecības iestādes nosaukums  
2. Izziņas pieprasītāja nosaukums  
3. Pacienta vārds, uzvārds  
4. Pacienta personas kods

  -

5. Ziņas par pacienta veselības stāvokli (vajadzīgo norādīt):
pacients   saprast savas darbības nozīmi un vadīt to
 

(spēj/zaudējis spēju)

 
6. Ārstniecības iestādes vadītājs  

(vārds, uzvārds, paraksts*)

  Z.v.*
7. Datums (dd.mm.gggg.)*

. . .

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts", "zīmoga vieta" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Veselības ministre Anda Čakša
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 414Pieņemts: 18.07.2017.Stājas spēkā: 21.07.2017.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 143, 20.07.2017. OP numurs: 2017/143.6
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
292338
21.07.2017
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva