Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.8

Liepājā 2017.gada 13.aprīlī (prot. Nr.6, 7.§)
Par garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta
2012.gada 18.decembra noteikumu Nr.913
"Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" 3.punktu

1. Noteikumi nosaka garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā.

2. Garantētais minimālais ienākumu līmenis bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā ir 70 euro mēnesī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks
Liepājas pilsētas domes 2017.gada 13.aprīļa saistošo noteikumu "Par garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta pirmā daļa noteic pašvaldībai pienākumu no pamatbudžeta izmaksāt pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai un dzīvokļa pabalstu. Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36.panta pirmo daļu garantēto minimālo ienākumu līmeni nosaka un katru gadu saistībā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma projektu pārskata Ministru kabinets.
Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumu Nr.913 "Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" (turpmāk – noteikumi) 2.punkts noteic, ka garantētais minimālais ienākumu līmenis personai ir 49,80 euro mēnesī.
Noteikumu 3.punkts noteic, ka pašvaldības dome ir tiesīga noteikt citu garantēto minimālo ienākumu līmeni dažādām iedzīvotāju grupām (piemēram, bērniem, vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem), kas nav zemāks par šo noteikumu 2.punktā minēto ienākumu līmeni un nepārsniedz normatīvajos aktos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu noteikto ienākumu līmeni (128,06 euro).
Pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai ir tiesīgas saņemt trūcīgas personas (ģimenes), kurām nav ienākumu vai tie ir mazāki par garantēto minimālo ienākumu līmeni. Lai palielinātu materiālo atbalstu trūcīgām ģimenēm ar bērniem, kurām ir viszemākie ienākumi, ir nepieciešams palielināt garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts nosaka, ka garantētais minimālais ienākumu līmenis bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā ir 70 euro mēnesī.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai palielinātā apmērā varēs saņemt aptuveni 100 bērni no trūcīgām ģimenēm. Pabalsta izmaksai nepieciešamie līdzekļi ir iekļauti Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" 2017.gada budžetā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Nav tiešas ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.
Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Liepājas pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 8Pieņemts: 13.04.2017.Stājas spēkā: 27.04.2017.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 83, 26.04.2017. OP numurs: 2017/83.5
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
290367
27.04.2017
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva