Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Attēlotā redakcija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 1/31

Rīgā 2016.gada 15.decembrī (prot. Nr.48, 6.p.)
Noteikumi par pasta komersantu reģistrēšanu
Izdoti saskaņā ar Pasta likuma 8.pantu un likuma
"Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem"
25.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka pasta komersanta reģistrācijas paziņojuma un darbības izbeigšanas paziņojuma saturu un to iesniegšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (turpmāk – Regulatoram), kā arī kārtību kādā komersantu reģistrē pasta komersantu reģistrā vai izslēdz no pasta komersantu reģistra, kā arī pasta komersantu reģistrā ierakstāmo informāciju.

2. Komersantam ir tiesības uzsākt pasta pakalpojumu sniegšanu, ja tas Regulatoram ir nosūtījis vai personiski iesniedzis pasta komersanta reģistrācijas paziņojumu (1.pielikums). Saņemto pasta komersanta reģistrācijas paziņojumu Regulators izskata viena mēneša laikā.

3. Regulators nodrošina pasta komersantu reģistra publisku pieejamību Regulatora mājaslapā internetā www.sprk.gov.lv.

4. Pasta komersantu reģistrs sastāv no pasta komersantu saraksta un to pasta komersantu, kuriem atņemtas tiesības sniegt pasta pakalpojumus, saraksta.

5. Pasta komersantu reģistrā par pasta komersantu Regulators ieraksta šādu informāciju:

5.1. nosaukums;

5.2. vienotais reģistrācijas numurs;

5.3. reģistrācijas datums;

5.4. sniegtie aktuālie pasta pakalpojumi;

5.5. atzīmi, ka pasta komersantam uz trim gadiem atņemtas tiesības sniegt pasta pakalpojumus, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta lēmumu;

5.6. pamatojums un termiņš, uz cik ilgu laiku pasta komersantam atņemtas tiesības sniegt pasta pakalpojumus, ja pieņemts Regulatora lēmums par tiesību atņemšanu sniegt pasta pakalpojumus;

5.7. atzīmi par pasta komersanta saimnieciskās darbības apturēšanu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta obligāti izpildāmu prasību, kas Regulatoram nosūtīta saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām".

6. Pasta komersants Regulatoram iesniedz pasta komersanta darbības izbeigšanas paziņojumu (2.pielikums) ne vēlāk kā 30 dienas pirms pasta pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanas visiem lietotājiem.

7. Regulatoram ir tiesības pieprasīt komersantam precizēt pasta komersanta reģistrācijas paziņojumā (1.pielikums) un pasta komersanta darbības izbeigšanas paziņojumā (2.pielikums) iekļautās ziņas.

8. Ja pasta komersants uz pasta komersanta darbības izbeigšanas paziņojuma iesniegšanas brīdi nav samaksājis valsts nodevu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, Regulators pieņem lēmumu, kurā pasta komersantam nosaka pienākumu samaksāt valsts nodevas parādu. Ja pasta komersants neizpilda Regulatora lēmumu par valsts nodevas parāda samaksu, Regulators saskaņā ar normatīvajiem aktiem nodrošina Regulatora lēmuma izpildi.

9. Regulators izslēdz pasta komersantu no pasta komersantu reģistra šādos gadījumos:

9.1. pasta komersanta saimnieciskā darbība ir apturēta;

9.2. pasta komersants ir izslēgts no komercreģistra;

9.3. saņemts pasta komersanta paziņojums par darbības izbeigšanu;

9.4. pasta komersants 12 mēnešu laikā no dienas, kad tas reģistrēts pasta komersantu sarakstā, nav uzsācis pasta pakalpojumu sniegšanu un Regulators nosūtījis brīdinājumu par izslēgšanu no pasta komersantu reģistra;

9.5. pasta komersants pārskata gadā nav sniedzis pasta pakalpojumus un Regulators nosūtījis brīdinājumu par izslēgšanu no pasta komersantu reģistra.

10. Pasta komersantu reģistrā Regulators norāda pasta komersantu reģistra informācijas pēdējo atjaunošanas datumu.

11. Atzīt par spēku zaudējušu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 26.jūnija lēmumu Nr.1/6 "Noteikumi par pasta komersanta reģistrēšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 125.nr.).

12. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Informatīvā atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Eiropas Parlamenta un Padomes 1997.gada 15.decembra direktīvas 97/67/EK par kopīgiem noteikumiem Kopienas pasta pakalpojumu iekšējā tirgus attīstībai un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai;

2) Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 10.jūnija direktīvas 2002/39/EK ar ko groza direktīvu 97/67/EK attiecībā uz Kopienas pasta pakalpojumu turpmāko atvēršanu konkurencei;

3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2008.gada 20.februāra direktīvas 2008/6/EK ar ko direktīvu 97/67/EK groza attiecībā uz Kopienas pasta pakalpojumu iekšējā tirgus pilnīgu izveidi.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis
1. pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2016.gada 15.decembra lēmumam Nr. 1/31

(Pielikums SPRK padomes 21.12.2017. lēmuma Nr. 1/39 redakcijā)

Pasta komersanta reģistrācijas paziņojums
Komersanta nosaukums:Vienotais reģistrācijas numurs:
             
 
Kontaktpersonas vārds, uzvārds un tālrunis:
Tālruņa numurs:Komersanta mājaslapa internetā:
[X] Elektroniskā pasta adrese:

[X] Piekrītu, ka uz šajā reģistrācijas paziņojumā norādīto elektroniskā pasta adresi Regulators, izmantojot Regulatora oficiālo elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv, sūta dokumentus un paziņojumus saskaņā ar Paziņošanas likuma 9.panta otro daļu, un tie uzskatāmi par paziņotiem otrajā darba dienā pēc to nosūtīšanas. Regulators un komersants savstarpējā saziņā var izmantot arī citus Paziņošanas likumā noteiktos paziņošanas veidus.

[X] Esmu informēts, ka ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc komersanta reģistrēšanas pasta komersantu reģistrā jāiesniedz informācija par aprēķināto valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu Regulatoram tā noteiktajā kārtībā un termiņos.

Datums ____.____.__________________

Persona, kura ir tiesīga pārstāvēt komersantu 
 

/paraksts un tā atšifrējums/

 
  

/sagatavotāja vārds, uzvārds/

 
 
Tālrunis  
e-pasts  
2. pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2016.gada 15.decembra lēmumam Nr. 1/31
Pasta komersanta darbības izbeigšanas paziņojums
Komersanta nosaukums:Vienotais reģistrācijas numurs:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tālruņa numurs:

 

Faksa numurs:

 

Komersanta mājaslapa internetā:
[X] Elektroniskā pasta adrese:

 

[X] Piekrītu, ka uz šajā darbības izbeigšanas paziņojumā norādīto elektroniskā pasta adresi Regulators, izmantojot Regulatora oficiālo elektroniskā pasta adresi sprk@sprk.gov.lv, sūta dokumentus un paziņojumus saskaņā ar Paziņošanas likuma 9.panta otro daļu, un tie uzskatāmi par paziņotiem otrajā darba dienā pēc to nosūtīšanas. Regulators un komersants savstarpējā saziņā var izmantot arī citus Paziņošanas likumā noteiktos paziņošanas veidus.

Lūdzu izslēgt no pasta komersantu saraksta ar 20__. gada ___. ____. (Ja komersants norādījis datumu pirms Regulators var izslēgt pasta komersantu no saraksta, tad Regulators izslēdz pasta komersantu no saraksta Regulatora norādītajā datumā).

Valsts nodeva EUR ______apmērā par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu ______.gadā samaksāta ___________.gada ___. ________________ .

Datums ___.___._______________

Persona, kura ir tiesīga pārstāvēt komersantu 
 

/paraksts un tā atšifrējums/

  

/sagatavotāja vārds, uzvārds/

 
Tālrunis  
e-pasts  
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par pasta komersantu reģistrēšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija Veids: lēmums Numurs: 1/31Pieņemts: 15.12.2016.Stājas spēkā: 22.12.2016.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 249, 21.12.2016. OP numurs: 2016/249.20
Saistītie dokumenti
  • Grozījumi
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
287525
{"selected":{"value":"01.01.2018","content":"<font class='s-1'>01.01.2018.-...<\/font> <font class='s-3'>Sp\u0113k\u0101 eso\u0161\u0101<\/font>"},"data":[{"value":"01.01.2018","iso_value":"2018\/01\/01","content":"<font class='s-1'>01.01.2018.-...<\/font> <font class='s-3'>Sp\u0113k\u0101 eso\u0161\u0101<\/font>"},{"value":"22.12.2016","iso_value":"2016\/12\/22","content":"<font class='s-1'>22.12.2016.-31.12.2017.<\/font> <font class='s-2'>Pamata<\/font>"}]}
01.01.2018
136
1
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)