Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 682

Rīgā 2015. gada 1. decembrī (prot. Nr. 64 19. §)
Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums
Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju"
57. panta trešo daļu

1. Nacionālā civilās aviācijas drošības komisija (turpmāk – komisija) ir koleģiāla lēmējinstitūcija, kas izveidota, lai sekmētu Nacionālās civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu, noteiktu mērķus un uzdevumus civilās aviācijas drošības pasākumu kopuma efektīvai ieviešanai.

2. Komisijai ir šādas funkcijas:

2.1. ja pastāv reāli draudi civilās aviācijas drošībai, atkarībā no to veida un pakāpes koordinēt sadarbību starp institūcijām, kuras ir atbildīgas par Nacionālās civilās aviācijas drošības programmas īstenošanu;

2.2. izvērtēt civilās aviācijas nozarē veikto civilās aviācijas drošības pasākumu efektivitāti un ieteikt nepieciešamās izmaiņas atbilstoši pastāvošajam civilās aviācijas drošības apdraudējumam;

2.3. ar civilās aviācijas pārvadājumiem saistītās ārkārtējās situācijās konsultēt Ministru kabinetu krīzes likvidēšanas jomā;

2.4. sniegt konsultatīvu palīdzību pasākumu izstrādāšanā pret draudiem civilās aviācijas drošībai;

2.5. izveidot atbilstoši 1944. gada 7. decembra Konvencijas par starptautisko civilo aviāciju (turpmāk – Konvencija) 9. pielikumā noteiktajām prasībām Gaisa pārvadājumu formalitāšu vienkāršošanas ekspertu grupu (turpmāk – ekspertu grupa) un uzraudzīt tās darbību.

3. Komisijas sastāvā ir:

3.1. Satiksmes ministrijas valsts sekretārs (komisijas priekšsēdētājs);

3.2. Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs (komisijas priekšsēdētāja vietnieks);

3.3. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs;

3.4. valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" (turpmāk – Civilās aviācijas aģentūra) direktors;

3.5. Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors;

3.6. valsts akciju sabiedrības "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes priekšsēdētājs;

3.7. Valsts robežsardzes priekšnieks;

3.8. Drošības policijas priekšnieks;

3.9. Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors;

3.10. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors;

3.11. Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris.

4. Komisijas sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. Ja komisijas priekšsēdētājs nevar pildīt savus pienākumus, sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

5. Apstākļos, kas saistīti ar reaģēšanas pasākumu izstrādi nelikumīgas iejaukšanās civilās aviācijas darbībā seku likvidēšanai vai iespējamo draudu novēršanu, komisijas sēdi sasauc un vada komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

6. Komisija ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no komisijas sastāva. Komisijas locekļiem ir tiesības atsevišķās komisijas sēdēs pilnvarot savā vietā citu pārstāvi.

7. Komisijai ir tiesības:

7.1. pieprasīt no civilās aviācijas komersantiem (tai skaitā lidostām un gaisa kuģu ekspluatantiem), aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējiem komisijas darbam nepieciešamo informāciju, kas ietver arī atzinumus par noteiktiem jautājumiem;

7.2. uzaicināt piedalīties komisijas sēdēs lidostu vadību, gaisa kuģu ekspluatantu, aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju un citu privāto vai publisko institūciju pārstāvjus;

7.3. iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par valstiski svarīgu civilās aviācijas drošības pasākumu izstrādi un finansēšanu;

7.4. dot ekspertu grupai uzdevumus atbilstoši tās kompetencei.

8. Komisijas sēdes notiek periodiski – atkarībā no civilās aviācijas drošības jautājumu aktualitātes, bet ne retāk kā reizi gadā.

9. Komisijas sekretārs sagatavo priekšlikumus par sēdes darba kārtību, izskatīšanai komisijas sēdēs iesniedzamo dokumentu projektus, protokolē sēdes un noformē lēmumus.

10. Komisijas sekretāra pienākumus veic Civilās aviācijas aģentūras pilnvarots pārstāvis.

11. Komisijas sekretārs ne vēlāk kā 10 darbdienas, bet ārkārtas sēdes gadījumā ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms komisijas sēdes par to rakstiski informē komisijas locekļus un elektroniski informē ekspertu grupu, norādot sēdes norises vietu, laiku un darba kārtību.

12. Ja komisijas sēdē izskata jautājumus par reaģēšanas pasākumu izstrādi nelikumīgas iejaukšanās akta seku likvidēšanai vai iespējamo draudu novēršanai, komisijas sekretāra pienākumus veic Drošības policijas pilnvarots pārstāvis.

13. Komisija lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits ir sadalījies vienādi, izšķirošā ir komisijas sēdes vadītāja balss.

14. Ekspertu grupas sastāvā ir Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Civilās aviācijas aģentūras, valsts akciju sabiedrības "Starptautiskā lidosta "Rīga"", Valsts robežsardzes, Drošības policijas, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Nacionālo bruņoto spēku deleģētie speciālisti.

15. Ekspertu grupas funkcijas ir:

15.1. izvērtēt Latvijas Republikas normatīvo aktu, administratīvās prakses un pasažieru, gaisa kuģu apkalpes, kravu robežšķērsošanas vietu pārbaužu tehnoloģiju atbilstību Konvencijas 9. pielikuma prasībām (piemēram, robežu šķērsošanas, muitas, veselības nozares, veterinārās kontroles jautājumi, ja tiek izmantots gaisa transports), sagatavot priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem Latvijas normatīvajos aktos un iesniegt tos institūcijā, kuras kompetencē ir izskatāmais jautājums;

15.2. sadarboties ar lidostu vadību, gaisa kuģu ekspluatantu, aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju un citu privāto vai publisko institūciju pārstāvjiem gaisa pārvadājumu formalitāšu vienkāršošanas jomā.

16. Ekspertu grupas sēdes sasauc un vada Civilās aviācijas aģentūras direktors vai viņa pilnvarots pārstāvis.

17. Ekspertu grupas sēdes ir:

17.1. plānotās – notiek ne retāk kā reizi pusgadā;

17.2. ārkārtas – tiek sasauktas pēc Civilās aviācijas aģentūras direktora vai ekspertu grupas locekļu iniciatīvas.

18. Civilās aviācijas aģentūra ne vēlāk kā 10 darbdienas, bet ārkārtas sēdes gadījumā ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms ekspertu grupas sēdes par to elektroniski informē ekspertu grupas locekļus, norādot sēdes norises vietu, laiku un darba kārtību.

19. Ekspertu grupas sekretāra pienākumus veic Civilās aviācijas aģentūras pilnvarots pārstāvis.

20. Ekspertu grupa katrā komisijas sēdē sniedz pārskatu par šo noteikumu 7.4. apakšpunktā doto uzdevumu un 15. punktā noteikto funkciju izpildi.

21. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006. gada 7. februāra noteikumus Nr. 106 "Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 25. nr.; 2011, 154. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Satiksmes ministra pienākumu izpildītājs,
iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Nacionālās civilās aviācijas drošības komisijas nolikums Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 682Pieņemts: 01.12.2015.Stājas spēkā: 10.12.2015.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 241, 09.12.2015. OP numurs: 2015/241.2
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
278356
10.12.2015
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)