Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.671

Rīgā 2014.gada 28.oktobrī (prot. Nr.58 28.§)
Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma
5.panta pirmās daļas 13.punktu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka būvniecības ieceres publiskas apspriešanas (turpmāk – publiska apspriešana) kārtību.

2. Publiskas apspriešanas mērķis ir saskaņot sabiedrības un būvniecības ierosinātāja intereses, nodrošinot būvvaldes lēmuma atklātumu saistībā ar attiecīgās teritorijas attīstību.

3. Publiskas apspriešanas procedūru pārrauga un koordinē būvvalde.

4. Publisku apspriešanu organizē un izdevumus sedz būvniecības ierosinātājs.

5. Būvvalde būvniecības ieceri nodod publiskai apspriešanai uz laiku, ne mazāku par četrām kalendāra nedēļām no dienas, kad būvvaldes mājaslapā internetā publicēts lēmums par publiskas apspriešanas uzsākšanu.

II. Kārtība, kādā izvērtē publiskas apspriešanas nepieciešamību, un sabiedrības informēšana par pieņemto lēmumu

6. Pēc būvniecības ieceres iesnieguma saņemšanas būvvalde Būvniecības likuma 14. panta piektajā daļā noteiktajos gadījumos pieņem lēmumu par publiskas apspriešanas nepieciešamību. Publisku apspriešanu uzsāk divu mēnešu laikā pēc minētā lēmuma pieņemšanas. Ja minētajā termiņā publiska apspriešana netiek uzsākta, būvvalde pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt būvatļauju.

7. Lai izvērtētu publiskas apspriešanas nepieciešamību, būvvalde ir tiesīga pieprasīt būvniecības ierosinātājam papildus iesniegt nepieciešamos aprēķinus, dokumentus un citus materiālus, kas raksturo konkrēto būvniecības ieceri un tās iespējamo ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu) uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību.

8. Būvvaldes pieņemtais lēmums attiecībā uz publiskas apspriešanas nepieciešamību un lēmums par publiskas apspriešanas uzsākšanu triju darbdienu laikā pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas tiek publicēts tās pašvaldības mājaslapā internetā, kuras administratīvajā teritorijā ir plānota būvniecība, un būvniecības informācijas sistēmā.

9. Lēmumā par publiskas apspriešanas nepieciešamību norāda attiecīgās publiskās apspriešanas ilgumu un termiņu, kādā jāuzsāk publiska apspriešana un jāiesniedz šo noteikumu 10. punktā minētie dokumenti.

III. Publiskas apspriešanas norise

10. Būvniecības ierosinātājs, pamatojoties uz būvvaldes lēmumu par publiskas apspriešanas nepieciešamību, sagatavo un iesniedz būvvaldē saskaņošanai šādus dokumentus:

10.1. paziņojumu par būvniecības ieceres nodošanu publiskai apspriešanai. Paziņojumā ietver šādas ziņas:

10.1.1. būvniecības ieceres veidu, adresi;

10.1.2. vietu un laiku, kad var iepazīties ar būvniecības ieceres dokumentāciju, tai skaitā vizuālo risinājumu un aprakstu par iecerētās būvniecības iespējamo ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu) uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību;

10.1.3. būvniecības ieceres prezentācijas pasākuma norises vietu un laiku;

10.1.4. atsauksmju iesniegšanas termiņu un adresi;

10.1.5. informāciju par būvniecības ierosinātāju (fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums, adrese, reģistrācijas numurs un atbildīgās personas kontakttālrunis);

10.1.6. informāciju par būvprojekta izstrādātāju (nosaukums, adrese, reģistrācijas numurs un atbildīgās personas kontakttālrunis);

10.2. aptaujas lapu sabiedrības viedokļa paušanai. Aptaujas lapā ietver sadaļas šādas informācijas sniegšanai:

10.2.1. vārds, uzvārds, dzīvesvieta, kontaktinformācija (tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese) vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese un kontaktinformācija (tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese);

10.2.2. kā un cik lielā mērā iecerētā būvniecība aizskar personas tiesības vai likumiskās intereses;

10.2.3. priekšlikumi, ierosinājumi vai nosacījumi, lai, īstenojot būvniecības ieceri, netiktu aizskartas personas tiesības vai likumiskās intereses;

10.2.4. cita ar būvniecības ieceri saistīta informācija;

10.3. būvtāfeles maketu un šo noteikumu 11.2. apakšpunktā minētās planšetes maketu.

11. Būvniecības ierosinātājs papildus šo noteikumu 10. punktā minētajai informācijai būvvaldē iesniedz:

11.1. ievietošanai pašvaldības mājaslapā internetā – elektroniski sagatavotu grafisko materiālu, kurā vizuāli parāda plānotās būves iespējamo izvietojumu un ārējo veidolu, kā arī norāda informāciju par attiecīgā apbūvējamā zemesgabala izmantošanu atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam;

11.2. izvietošanai pašvaldības telpās – planšeti, kurā norāda šo noteikumu 10.1. apakšpunktā minēto informāciju.

12. Būvvalde septiņu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 10. punktā minēto dokumentu un šo noteikumu 11. punktā minētās informācijas un materiālu saņemšanas izvērtē būvniecības ierosinātāja iesniegto dokumentu atbilstību šo noteikumu prasībām un pieņem lēmumu par publiskas apspriešanas uzsākšanu. Būvvalde minēto lēmumu publicē pašvaldības mājaslapā internetā un būvniecības informācijas sistēmā, pievienojot šo noteikumu 10. punktā minēto informāciju, kā arī šo noteikumu 11.1. apakšpunktā minēto grafisko materiālu.

13. Būvvaldei ir pienākums publiskas apspriešanas procesā un prezentācijas norises vietā attiecīgajā laikā nodrošināt iespēju ikvienai personai iepazīties ar būvniecības ieceri.

14. Būvniecības ierosinātājam pēc tam, kad stājies spēkā lēmums par publiskas apspriešanas uzsākšanu, ir pienākums uz publiskās apspriešanas laiku izvietot apbūvējamā zemesgabalā publiski redzamā un pieejamā vietā būvtāfeli (no ūdensnecaurlaidīga un apkārtējās vides ietekmi noturīga materiāla, ne mazāku kā 1,2 x 1,2 m), kurā ietver šo noteikumu 10.1. apakšpunktā minētās ziņas.

15. Publiskas apspriešanas laikā ikvienai personai ir šādas tiesības:

15.1. iepazīties ar publiskai apspriešanai nodoto informāciju;

15.2. izteikt savu viedokli;

15.3. pieaicināt neatkarīgus ekspertus vai kompetentu institūciju pārstāvjus, lai izvērtētu būvniecības ieceri;

15.4. līdz noteiktajam termiņam iesniegt būvvaldē atsauksmes, priekšlikumus vai ierosinājumus būvniecības ieceres pilnveidošanai, kā arī aizpildīt un nosūtīt vai iesniegt norādītajā adresē šo noteikumu 10.2. apakšpunktā minēto aptaujas lapu;

15.5. piedalīties būvniecības ieceres prezentācijas pasākumā un izteikt savu viedokli par būvniecības ieceri.

16. Būvvalde mēneša laikā pēc publiskas apspriešanas norises beigām sagatavo pārskatu. Pārskatā iekļauj:

16.1. šo noteikumu 10.2. apakšpunktā minētajās aptaujas lapās pausto viedokļu apkopojumu (īpaši izvērtējot to nekustamo īpašumu īpašnieku vai, ja tādu nav, – tiesisko valdītāju viedokļus, kuru nekustamie īpašumi robežojas ar zemesgabalu, kurā plānota būvniecība) un ekspertu vai institūciju atzinumu, kā arī publiski izteikto viedokļu izvērtējumu;

16.2. atsauksmju, priekšlikumu vai ierosinājumu apkopojumu, kas izteikti atbilstoši šo noteikumu 15.4. apakšpunktam būvniecības ieceres pilnveidošanai vai īstenošanai.

17. Pamatojoties uz šo noteikumu 16. punktā minēto pārskatu, kā arī iesaistīto pašvaldību pieņemtajiem lēmumiem par konkrēto būvniecības ieceri, ja būvniecības iecere skar vai ietekmē attiecīgo pašvaldību administratīvo teritoriju, būvvalde pieņem lēmumu par būvatļaujas izdošanu vai atteikumu izdot būvatļauju.

18. Būvvaldei ir pienākums Būvniecības likuma 14. pantā noteiktajā kārtībā paziņot sabiedrībai pieņemto lēmumu par būvatļaujas izdošanu vai atteikumu izdot būvatļauju. Šo noteikumu 16. punktā minētais pārskats tiek publicēts pašvaldības mājaslapā internetā un būvniecības informācijas sistēmā.

IV. Publiska apspriešana, ja iecerētā būvniecība ietekmē vairāku pašvaldību administratīvās teritorijas

19. Ja iecerētā būvniecība ietekmē vairāku pašvaldību administratīvās teritorijas, publisku apspriešanu būvniecības ierosinātājs organizē attiecīgi katrā pašvaldībā.

20. Būvvalde, kuras atbildības teritorijā iecerēta būvniecība:

20.1. koordinē publiskas apspriešanas procedūru;

20.2. saskaņo publiskas apspriešanas norisi ar tām pašvaldībām (būvvaldēm), kuru administratīvo teritoriju ietekmē iecerētā būvniecība;

20.3. izvērtē šo noteikumu 21. punktā minēto būvvalžu pieņemtos lēmumus.

21. Katrai pašvaldībai (būvvaldei), kuras administratīvo teritoriju ietekmē iecerētā būvniecība, ir pienākums nodrošināt būvniecības ieceres publisku apspriešanu un lēmuma pieņemšanu par būvniecības ieceres atbalstīšanu vai neatbalstīšanu, vai papildu nosacījumu izvirzīšanu. Pašvaldībai ir pienākums pieņemto lēmumu paziņot šo noteikumu 20. punktā minētajai būvvaldei.

V. Noslēguma jautājumi

22. Ja būvniecības ieceres publiskas apspriešanas procedūra ir uzsākta atbilstoši Ministru kabineta 2007. gada 22. maija noteikumos Nr. 331 "Paredzētās būves publiskās apspriešanas kārtība" noteiktajai kārtībai un līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai nav pabeigta, publiskas apspriešanas procedūru pabeidz atbilstoši šo noteikumu prasībām.

23. Šo noteikumu 8., 12. un 18. punkts attiecībā uz būvvaldes pieņemto lēmumu publicēšanu būvniecības informācijas sistēmā stājas spēkā 2015. gada 1. oktobrī.

Ministru prezidenta vietā –
satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 671Pieņemts: 28.10.2014.Stājas spēkā: 05.11.2014.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 219, 04.11.2014. OP numurs: 2014/219.14
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
269978
05.11.2014
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"