Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.219

Rīgā 2013.gada 20.novembrī (prot. Nr.43, 4.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Komunālserviss TILDe" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk - Komisija) 2013.gada 16.septembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Komunālserviss TILDe", vienotais reģistrācijas numurs: 50103420091, juridiskā adrese: Pasta iela 1A, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads, LV-3139, (turpmāk - SIA "Komunālserviss TILDe") 2013.gada 11.septembra iesniegumu Nr.1-7/27 ar tam pievienoto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, 2013.gada 24.oktobrī un 8.novembrī - papildu informāciju, izmaksu pamatojošus dokumentus un precizētu tarifu projektu (2013.gada 23.oktobris Nr.1-7/45 un 2013.gada 7.novembris Nr.1-7/48) (turpmāk - tarifu projekts).

Komisija konstatē un secina:

1. SIA "Komunālserviss TILDe" 2013.gada 16.septembrī iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 0,57 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 0,73 Ls/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa). Pēc latu konvertācijas uz euro ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projekts ir 0,81 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa), kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts ir 1,04 EUR/m³ (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Komisijas 2010.gada 12.maija lēmumu Nr.1/8 "Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk - Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 19.panta pirmajai daļai un 20.pantam.

3. SIA "Komunālserviss TILDe" paziņojumu par tarifu projektu publicēja 2013.gada 24.septembrī (Latvijas Vēstnesis, 2013, 186.nr.) un 2013.gada 19.septembrī nosūtīja Tukuma novada pašvaldībai publicēšanai mājaslapā internetā. Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu Komisijā nav saņemti.

4. Komisija 2013.gada 18.oktobrī Talsu ielā 4, Tukumā, Tukuma novadā, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par SIA "Komunālserviss TILDe" iesniegto tarifu projektu, kurā piedalījās pieci ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji un SIA "Komunālserviss TILDe" pārstāvji. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu netika izteikti.

5. Komisija 2013.gada 30.septembrī nosūtīja vēstuli Tukuma novada pašvaldībai ar lūgumu sniegt viedokli par vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu Vienības ciema, Degoles pagasta; Lancenieku un Pienavas ciema, Džūkstes pagasta; Irlavas, Vasku un Sātu ciema, Irlavas pagasta; Lestenes ciema, Lestenes pagasta; Kaives un Sēmes ciema, Sēmes pagasta; Tumes ciema, Tumes pagasta; Zentenes ciema, Zentenes pagasta, Tukuma novada ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem.

6. Komisija 2013.gada 25.oktobrī saņēma Tukuma novada pašvaldības 2013.gada 24.oktobra vēstuli, kurā Tukuma novada pašvaldība informēja, ka atbalsta vienādu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu piemērošanu Vienības ciema, Degoles pagasta; Lancenieku un Pienavas ciema, Džūkstes pagasta; Irlavas, Vasku un Sātu ciema, Irlavas pagasta; Lestenes ciema, Lestenes pagasta; Kaives un Sēmes ciema, Sēmes pagasta; Tumes ciema, Tumes pagasta; Zentenes ciema, Zentenes pagasta, Tukuma novada ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem.

7. Komisija ir izvērtējusi tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA "Komunālserviss TILDe" ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

8. Saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta pirmo daļu preču un pakalpojumu cenu paralēlās atspoguļošanas periods sākas trīs mēnešus pirms euro ieviešanas dienas, bet ne agrāk par dienu, kad Eiropas Savienības Padome noteikusi maiņas kursu, un ilgst sešus mēnešus pēc euro ieviešanas dienas. Euro ieviešanas kārtības likuma 13.panta otrajā daļā noteikts, ka Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā patērētājam darījuma kopsummu norāda latos un euro.

9. Atbilstoši Ministru kabineta 1999.gada 18.maija noteikumu Nr.178 "Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas" 2.punktam minētie noteikumi attiecas uz pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri veic saimniecisko vai profesionālo darbību, piedāvājot patērētājiem preces vai pakalpojumus, un atbilstoši 19.punktam, piedāvājot patērētājiem pakalpojumus, to sniedzējs norāda cenu, kurā ietverts pievienotās vērtības nodoklis un visi citi nodokļi.

10. Saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likuma 4.panta otro daļu, sākot ar euro ieviešanas dienu, latos izteiktu iesākto, bet nepabeigto (neizpildīto) tiesisko instrumentu kopsummu konvertē euro.

11. Euro ieviešanas kārtības likuma 12.pantā noteikts, ka preču un pakalpojumu cenu konvertācijai no latiem uz euro izmanto Eiropas Savienības Padomes noteikto maiņas kursu un šā likuma 6.pantā noteiktos noapaļošanas principus.

12. Ņemot vērā minēto un to, ka ar šo lēmumu ūdensapgādes pakalpojumu un kanalizācijas pakalpojumu tarifi ir apstiprināti bez pakalpojumu gala cenā (darījuma kopsummā) iekļaujamā pievienotās vērtības nodokļa, Komisija secina, ka SIA "Komunālserviss TILDe" kā ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam ir pienākums ar šo lēmumu apstiprinātos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kā arī darījuma kopsummu paralēlās preču un pakalpojumu cenu atspoguļošanas periodā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem norādīt latos un euro saskaņā ar Euro ieviešanas kārtības likumu.

13. Komisijas padomes sēdē SIA "Komunālserviss TILDe" pilnvarotais pārstāvis uzturēja lūgumu apstiprināt iesniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus un noteikt tarifu spēkā stāšanās datumu no 2014.gada 1.janvāra.

Saskaņā ar Metodikas 9., 11., 12., 13., 27., 61., 66.punktu un pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 5.pantu, 9.panta pirmās daļas 1. un 3.punktu un otro daļu, 19.panta pirmo daļu, septīto daļu un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu, Euro ieviešanas kārtības likuma 4.panta otro daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu un 63.panta pirmās daļas 1.punktu,

padome nolemj:

1. Apstiprināt SIA "Komunālserviss TILDe" šādus tarifus:

1.1. ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,81 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

1.2. kanalizācijas pakalpojumu tarifu 1,04 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

2. Noteikt, ka lēmuma 1.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis R.Irklis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Komunālserviss TILDe" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija Veids: lēmums Numurs: 219Pieņemts: 20.11.2013.Stājas spēkā: 20.11.2013.Zaudē spēku: 01.03.2018.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 232, 27.11.2013. OP numurs: 2013/232.40
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Citi saistītie dokumenti
262266
20.11.2013
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)