Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.189

Rīgā 2012.gada 23.oktobrī (prot. Nr.92, 4.§)
Par palīdzību pārtikas iegādei
Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldībā tiek piešķirts un izmaksāts vienreizējs pabalsts pārtikas iegādei (turpmāk – pabalsts).

2. Pabalsts tiek piešķirts personām, kuras deklarējušas pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas.

II. Pabalsta apmērs, piešķiršanas un izmaksas kārtība

3. Pabalsta apmērs vienai personai ir Ls 30.

4. Tiesības saņemt pabalstu ir:

4.1. bērnam invalīdam vai ar celiakiju slimam bērnam, kuram nav noteikta invaliditāte un kas saņem valsts atbalstu;

4.2. atsevišķi dzīvojošam vai ģimenē, kurā nav nevienas personas darbspējīgā vecumā, dzīvojošam valsts vecuma pensijas saņēmējam, invaliditātes pensijas saņēmējam vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējam, ja ģimenes (personas) pēdējo trīs mēnešu vidējie ienākumi nepārsniedz Ls 180 katram ģimenes loceklim mēnesī;

4.3. valsts vecuma pensijas saņēmējam, invaliditātes pensijas saņēmējam vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējam, kas dzīvo ģimenē, kura normatīvajos aktos noteiktā kārtībā atzīta par trūcīgu.

5. Lai saņemtu pabalstu, persona vai tās likumīgais pārstāvis (turpmāk – persona) līdz 2013.gada 31.martam vēršas Rīgas Sociālajā dienestā, uzrāda personu apliecinošu dokumentu, iesniedz iesniegumu par pabalsta piešķiršanu, aizpilda un paraksta iztikas līdzekļu deklarāciju, kas noteikta normatīvajā aktā par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu, ja ģimene (persona) pēdējo sešu mēnešu laikā nav deklarējusi ienākumus un materiālo stāvokli.

6. Aizpildot iztikas līdzekļu deklarāciju, ģimene (persona) deklarē ienākumus un materiālo stāvokli saskaņā ar normatīvo aktu par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu.

7. Rīgas Sociālais dienests, lemjot par pabalsta piešķiršanu saistošo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētajām ģimenēm (personām), izvērtē tikai ģimenes (personas) ienākumu atbilstību 4.2.apakšpunktā noteiktajam ienākumu līmenim.

8. Pabalsts bērnam invalīdam vai ar celiakiju slimam bērnam tiek piešķirts bez ģimenes ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas.

9. Personai nav tiesību saņemt pabalstu, ja nokavēts šo saistošo noteikumu 5.punktā minētais dokumentu iesniegšanas termiņš.

10. Rīgas Sociālā dienesta sociālā darba speciālists personas mutvārdu iesniegumu tūlīt pēc tā saņemšanas noformē rakstveidā, un persona to paraksta.

11. Pabalstu nepiešķir personai, kas saņem ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegto pakalpojumu vai atrodas ieslodzījuma vietā.

12. Rīgas Sociālais dienests ne vēlāk kā mēneša laikā no dienas, kad saņemts personas iesniegums, aizpildīta un parakstīta iztikas līdzekļu deklarācija (izņemot šo saistošo noteikumu 8.punktā minēto), pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu.

13. Pabalsts personai tiek izmaksāts:

13.1. pārskaitot naudu personas norādītajā norēķinu kontā;

13.2. skaidrā naudā.

III. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

14. Rīgas Sociālā dienesta lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt un faktisko rīcību persona normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentam.

15. Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu vai faktisko rīcību var pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas attiecīgajā tiesu namā.

IV. Noslēguma jautājumi

16. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas.

17. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2011.gada 13.decembra saistošos noteikumus Nr.152 "Par palīdzību pārtikas iegādei" (Latvijas Vēstnesis, 2011, Nr.198).

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs
Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2012.gada 23.oktobra saistošajiem noteikumiem Nr.189 "Par palīdzību pārtikas iegādei"
1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Rīgas pilsētas pašvaldībā nav spēkā esoša normatīvā akta, kas reglamentētu pieteikšanos vienreizējam pabalstam pārtikas iegādei. Vēl aizvien Rīgā ir liels to personu loks, kuru ienākumi ir zemi, kuriem ir dažādas sociālas problēmas un kuriem ir nepieciešama palīdzība pamatvajadzību nodrošināšanai.
Saistošie noteikumi tiek izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Lai palielinātu Rīgas iedzīvotāju uzticību pašvaldības darbībai un finansiāli atbalstītu sociāli mazāk aizsargātās iedzīvotāju grupas, nepieciešams pieņemt saistošos noteikumus, kas ļautu šīm iedzīvotāju grupām saņemt vienreizēju pabalstu pārtikas iegādei.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

2011.gada decembrī vienreizēja pabalsta pārtikas iegādei nodrošināšanai tika izlietoti Ls 385 380, 2012.gada sākumā – Ls 422 250, kopā Ls 807 630.
Plānojam, ka no 2012.gada decembra līdz 2013.gada aprīlim vienreizēju pabalstu pārtikas iegādei saņems 23 200 personas, Ls 30 apmērā vienai personai, kopā izlietojot Ls 696 000 (t.sk. papildus 2012.gada budžetā nepieciešami Ls 150 000 (sakarā ar saistošo noteikumu ierobežoto izpildes laiku šī gada nogalē), 2013.gada budžetā nepieciešami Ls 546 000).

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Šo jomu neskar.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Pabalsta izmaksu administrē Rīgas Sociālais dienests.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Saistošo noteikumu izstrādes gaitā ņemti vērā iedzīvotāju vēstulēs, tikšanās reizēs un pa informatīvo tālruni izteiktie priekšlikumi.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par palīdzību pārtikas iegādei Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 189Pieņemts: 23.10.2012.Stājas spēkā: 05.12.2012.Zaudē spēku: 01.01.2014.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 190, 04.12.2012. OP numurs: 2012/190.29
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
253109
05.12.2012
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)