Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.291

Rīgā 2011.gada 4.jūlijā (prot. Nr.39 80.§)

Par valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" pamatkapitāla palielināšanu

1. Pamatojoties uz likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 73.panta 1.1 daļas 1.punktu, 77.panta trešās daļas 2.punktu un likuma "Par valsts budžetu 2011.gadam" 12.panta pirmās daļas 1.punktu, palielināt valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" (turpmāk − Privatizācijas aģentūra) pamatkapitālu par 250 303 449 latiem.

2. Apstiprināt Privatizācijas aģentūras pamatkapitāla palielināšanas noteikumus.

3. Pamatojoties uz likuma "Par valsts budžetu 2011.gadam" 12.panta otro daļu, Finanšu ministrijai informēt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju, ka Ministru kabineta lēmumā noteiktais izmaina likumā "Par valsts budžetu 2011.gadam" noteikto apropriāciju.

4. Ja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija neiebilst pret apropriācijas palielināšanu, palielināt Ekonomikas ministrijai likumā "Par valsts budžetu 2011.gadam" noteikto apropriāciju resursiem (dotācijai no vispārējiem ieņēmumiem) par 250 303 449 latiem ieguldījumu veikšanai Privatizācijas aģentūras pamatkapitālā, izveidojot atsevišķu budžeta apakšprogrammu. Resursus pamatkapitāla palielināšanai kompensēt no Privatizācijas aģentūras atmaksātā Valsts kases aizdevuma.

5. Privatizācijas aģentūrai pēc tam, kad valsts pamatkapitāla palielinājuma summa ieskaitīta Privatizācijas aģentūras kontā Valsts kasē, pārskaitīt saņemto summu valsts aizdevuma (kas izmantots ieguldījumiem akciju sabiedrības "Parex banka" un akciju sabiedrības "Citadele banka" pamatkapitālā) pamatsummas pirmstermiņa atmaksai un aizdevuma uzkrāto procentu samaksai.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs A.KamparsApstiprināti ar
Ministru kabineta
2011.gada 4.jūlija
rīkojumu Nr.291

Valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" pamatkapitāla palielināšanas noteikumi

1. Pamatkapitāla palielināšanas iemesls

1.1. Valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" (turpmāk tekstā - Sabiedrība) pamatkapitāls tiek palielināts, lai no akciju emisijas iegūtajiem naudas līdzekļiem atmaksātu no Latvijas Republikas ņemtos aizņēmumus un uzkrātos procentu maksājumus.

2. Sabiedrības pamatkapitāls, akciju kategorijas, skaits un nominālvērtība

2.1. Līdzšinējais pamatkapitāls ir 6 765 000,00 lati, ko veido 6 765 000 akciju.

2.2. Visas Sabiedrības akcijas ir vārda akcijas.

2.3. Visas Sabiedrības akcijas ir dematerializētas akcijas.

2.4. Katras Sabiedrības akcijas nominālvērtība ir viens lats.

2.5. Līdzšinējais pamatkapitāls ir pilnībā apmaksāts.

3. Pamatkapitāla palielināšana (izsludinātais pamatkapitāls)

3.1. Pamatkapitāls tiek palielināts līdz 257 068 449,00 (divi simti piecdesmit septiņi miljoni sešdesmit astoņi tūkstoši četri simti četrdesmit deviņi lati) latiem (izsludinātais pamatkapitāls).

3.2. Pamatkapitāls tiek palielināts, izlaižot vienas kategorijas 250 303 449 (divi simti piecdesmit miljoni trīs simti trīs tūkstoši četri simti četrdesmit deviņi) vārda akciju, ar katras akcijas nominālvērtību viens lats.

3.3. Jaunās emisijas akcijas nodrošina akcionāram (Latvijas Republikai) visas akciju sabiedrības akcijās nostiprinātās tiesības, tajā skaitā tiesības piedalīties Sabiedrības pārvaldē, saņemt dividendes un Sabiedrības likvidācijas gadījumā - likvidācijas kvotu, kā arī citas tiesības saskaņā ar Sabiedrības statūtiem, Komerclikuma un likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" noteikumiem.

3.4. Emisijas akciju ieguvējam ir tiesības piedalīties dividenžu saņemšanā no akciju apmaksas brīža.

4. Jaunās emisijas akciju nominālvērtība, pārdošanas maksa un apmaksas veids

4.1. Jaunās emisijas akciju nominālvērtība ir viens lats.

4.2. Akcijas pārdošanas maksa ir tās nominālvērtība, viens lats.

4.3. Visas Sabiedrības jaunās emisijas akcijas apmaksājamas naudā, veicot samaksu no Latvijas Republikas budžeta līdzekļiem.

4.4. Viss pamatkapitāla palielinājums vienīgajam Sabiedrības akcionāram (Latvijas Republikai) jāapmaksā viena mēneša laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par pamatkapitāla palielināšanu.

4.5. Ja akcionārs (Latvijas Republika) šo noteikumu 4.4.apakšpunktā minētajā termiņā nav pilnībā apmaksājis visas jaunās akcijas, uzskatāms, ka Sabiedrības pamatkapitāls nav palielināts.

5. Parakstīšanās uz akcijām

5.1. Saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 73.panta trešo daļu Sabiedrības akciju turētājam (Ekonomikas ministrijai) nav jāparakstās uz jaunās emisijas akcijām.

Ekonomikas ministrs A.Kampars

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 291Pieņemts: 04.07.2011.Stājas spēkā: 04.07.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 103, 06.07.2011.
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
232657
04.07.2011
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva